Хипохондрия?

  • 1 899
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте,

Трудно ми е да говоря за проблема си, затова реших да се обърна към вас и да поискам съвет.
Аз съм момиче на 22 години и съм студентка. Преди няколко години почина дядо ми, тогава бях на 16. Трудно го преживях. Непосредствено след смъртта му започнах да си въобразявам разни неща. Получавах бодежи в сърцето и ходихме с майка ми на лекар, където ми правиха ЕКГ. Здрава като бик! После си бях въобразила, че ми има нещо на главата. Дойде ред и на гърдите - мислех, че имам бучка. Всички прегледи на които ходих показваха, че съм напълно здрава.

Дойде и период на затишие. Завърших и ме приеха да уча това, което исках. Намерих си сериозен приятел, с който съм и в момента, и тези тревоги сякаш бяха в миналото вече. Докато не дойде и момента  преди 2 месеца, когато той завърши и реши да се върне в родния си град, за да помага в бизнеса на семейството си. Не живеехме заедно, но по-голямата част от времето си аз прекарвах при него.
Малко преди да замине започнах да усещам пак, че тези мании се завръщат с пълна сила. Но вече започвам да се притеснявам и за психиката си. Вечер имам проблеми със съня, изнервена съм, уплашена, често имам черни мисли, веднага щом ме заболи нещо и си назначавам диагнози. Майка ми започна сериозно да се притеснява и ме посъветва да отида на психолог/психиатър.

Приемам всякакви съвети и мнение. Ще бъда много благодарна на всички, ако ми дадете някакви насоки как да се справя с този проблем.  Peace

# 1
  • Мнения: 8 803
Съветът да потърсиш специализирана помощ е добър. Послушай го.
Имам и друго питане: да не би когато останеш сама, както си сега без приятеля си да се чувстваш несигурна и затова да идват тия натрапчиви мисли? Може би имаш друг проблем, вътрешна несигурност в себе си и оттам постоянна нужда от чуждо присъствие, за да се държиш за него, като патерица да ти е? Имаш ли чувството, че не се справяш с най-обикновени лични проблеми и имаш постоянно нужда от някого до теб?

# 2
  • Мнения: 8 949
И аз ще те посъветвам да се обърнеш към психолог/психиатър.

Не отлагай.
Взимай мерки незабавно, защото хипохондрията е голям бич както за теб, така и за всичките ти близки хора.

# 3
# 4
  • Мнения: 28
Съветът да потърсиш специализирана помощ е добър. Послушай го.
Имам и друго питане: да не би когато останеш сама, както си сега без приятеля си да се чувстваш несигурна и затова да идват тия натрапчиви мисли? Може би имаш друг проблем, вътрешна несигурност в себе си и оттам постоянна нужда от чуждо присъствие, за да се държиш за него, като патерица да ти е? Имаш ли чувството, че не се справяш с най-обикновени лични проблеми и имаш постоянно нужда от някого до теб?

Истината е, че тази връзка ми донесе голяма сигурност. Сигурност, която ми е липсвала до голяма степен в моето семейство. Когато имам проблем, приятелят ми винаги е до мен и ми помага. С времето свикнах с този комфорт, но сега започвам да се чувствам неудовлетворена от себе си. В началото на връзката ни бях много независима и това ми липсва. Прекалено много се привързах към него и прекалено здраво се хванах за връзката ни. Чувствам, че покрай тази връзката изпуснах някои професионални възможности и колкото повече го мисля, толкова повече осъзнавам, че не съм щастлива от този факт. И сега, когато и той си тръгна съм като в някаква дупка.

# 5
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Имах дълга връзка, която приключи. Месеци след това чувствах несигурност и страх, дори ме беше страх да вървя сама по улицата /особено по тъмно/. Бях свикнала винаги да имам някого до себе си. Така че в такива случаи е нормално да се развият някакви фобии или да се върнат стари такива.
При  мен мина от самосебе си, бях млада Simple Smile
В твоя случай бих потърсила разговор с психолог, защото хипохондрията може да доведе и до не дотам въображаеми проблеми.

# 6
  • Мнения: 1
Здравейте аз също съм хипохондричка.На 13 съм и ми е много трудно.Постоянно чета за някакви сипмтоми на тежки заболявания.Сега си мисля че имам тумор в мозъка искам да си направя изследвания но майка ми не ме приема на сериозно.Имам доста от симптомите и вече съвсем не знам какво да правя...просто се изгубих:disappointed: Може ли съвет какво да правя зашото вече мисля само за това и не се съсредоточавам върху важните неща от ежедневието

# 7
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Хипохондрията е лошо нещо, мислете си за хубави неща, за позитивни неща, защото когато мислиш лошо тогава ти можеш да го привлечеш.
Не се впрягайте за малки неща, гледайте да сте в хармония със себе си, с духа си и тялото си. Ако имате сериозни съмнения във вашето здраве отидете при лекаря, но ако няколко лекари ви казват, че нищо ви няма, вероятно ви казват истината. В медицинските среди има една болест която се нарича " Болест на студента по медицина " през нея преминават всички студенти по медицина, дентална медицина, сестри и медицинските специалности и тя се дължи само на четене на симптомите и почвате да си мислите, че имате всяка болест.
Поздрави и позитивен петъчен следобед!

Последна редакция: пт, 12 окт 2018, 12:41 от docsi

# 8
  • Мнения: 8 803
Хипохондрията винаги, винаги има причина и тя е в личната несигурност, която поражда страх. Минала съм през това нещо и го знам. Решете личните си проблеми, разберете откъде и защо се е появила тази несигурност и ще се справите с хипохондрията.

Общи условия

Активация на акаунт