аз ли не разбирам семейния живот, че не върви???

  • 7 441
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 220
А можеш ли да си спомниш кога настъпи промяната в него? Казваш, че преди не е бил такъв. Не казвам, че причината е в теб!  Naughty Това поведение за мен е непростимо, какъвто и да е човека до теб. Споредм мен трябва да си помислиш много сериозно нужно ли ти е да живееш с човек, който ти е само в тежест. Все пак даването в ведна връзка трябва да в двустранно... Колкото до голямото му дете  Sick А той не забелязва ли тези неща? Нормални ли са според него? А според бившата му жена?

# 16
  • Мнения: 3 479
Малка мечка,
на тази възраст пърденето и оригването са издигнати в национални спортни дисциплини и не само моят син (на 12 г), но и неговите съученици от елитно столично училище ги практикуват честичко. Освен това къпането е една от най-нелюбимите му дейности. С братята си (имаме още две момченца - на 2г и 4м, и друго на 4м) общува предимно нечленоразделно, с викове и дивашки звуци. Трудно му е да измисли интелигентна игра, с която да ги забавлява. Държи се ужасно лигаво и на моменти едва издържам. newsm61 Обаче ние с мъжа ми хич не си поплюваме. Naughty Гоним го като диверсант и тормоз до дупка. Ей днес пак се лигавеше на бебето и аз му дадох тайм-аут в неговата стая.  smile3513 Като видя, че няма да му търпя лиготиите седна да си чете книжката и се кротна. Мъжът ми също не толерира такова поведение. Вярно, че при нас ситуацията е друга, но много ми е чудно какво мисли твоят мъж за поведението на сина си? Говорили ли сте на тази тема?
С това искам да ти кажа, че поведението на детето отчасти е нормално за възрастта му, но не е нормално мъжът ти да толерира това. Просто това ще навреди на детето.
Не знам какво да те посъветвам, ти си в трудна ситуация. Мисля обаче, че ако няма комуникация помежду ви трудно ще успееш да задържиш семейството си цяло още дълго време.

# 17
  • sofia
  • Мнения: 97
Ако има къде да отидеш и ако можеш сама да се грижиш за бебчо по-добре си тръгни. От това което си написала ми се струва че той май не иска ново семейство или по-точно на ново да е баща. Незнам на мен така ми се струва. Но сега е по-важно спокойствието на малката. Така че взимай един лист напиши плюсовете и минусите и като теглиш накрая чертата взимай решение. Пожелавам ти всичко да се разреши благоприятно за теб и малката.


П.П. Ами ако изчезнете за малко дали няма да осъзнае че неможе без вас и че не е бил прав?

# 18
  • Мнения: 46 520
Това съвсем не ми се връзва с представите за семейни отношения, но до колкото съм останала с впечатление ти имаш малко по-нестандартни представи за живота, затова, ако това те устройва, не се интересувай от мнението на околните ...

# 19
  • Мнения: 600
а, ама какво ми е нестандартното? винаги съм била по-скоро консерва:)Simple Smile

някой пита по-горе кога започна да е такъв - щом родих. апропо, той искаше дете, не аз. родих заради него, защото искаше ново семейство и добър живот. и ме обвиняваше, че едва ли ще бъда добра майка. е, не знам дали съм такава, ама е факт, че дребното е супер спокойно за разлика от мен, расте добре(чукам на дърво), хапва, спи и плаче като ме няма повече от половин час. все си мисля, че не съм толкова зле значи.

колкото до навиците на сина му - жена му има психически проблем. не че е освидетелствана, но по твърдения на всички, нещо не била в ред. та тя самата има същата хигиена и смята, че е ок. а бащата не спори, защото 'детето нали няма баща, защо да го тормозим SadSad'. последно като го питах, не си беше мил зъбите от 10 дни. за толкова се сети. може и повече да са. е как да му давам да се приближи до детето ми???

# 20
  • Мнения: 46 520
Бе, не ми обръщай внимание, много се вживявам в захранването не бебетата  Mr. Green

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 529
аз лично съвет не мога да ти дам,но ще ти разкажа за моята колежка.на 20 се омъжва за мъжа на живота си(той на 36 вече с един брак и дете зад гърба си).всичко преди сватбата е супер(4 год) и в един момент появява се бебето и хаос.абсолютно по същия начин всеки си държи парите и се спазва някакво негласно правило кой какво да плаща.аз веднъж я запитах,смята ли,че е редно в едно семейство да има моето си е мое ,твоето е твое-тя каза,че е съвсем нормално.грижите по детето , което е вече ученик ги е поела изцяло тя,доколкото разбрах той има ангажимент да плати парното и тока и до тук.малката разлика е,че той не се интересува от първото си дете.та в един момент тя започна буквално да изнемогва и преди седмица им беше делото за развод,след което тя ми казва не може да продължава така,аз дори не зная колко пари получава,не се грижи изобщо за детето-какъв е смисъла да сме заедно.
дано съм ти помогнала да погледнеш нещата от друг ъгъл.успех

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мечка,
аз си мисля, че бащата просто не може да осъществи контакт в момента с бебката, защото е все още твърде малка. Мъж ми бе същия, като родих дребчо. Даже по едно време си мислех, че ако бях родила пак момиче, щеше пО да й се радва...
Но с времето се убедих, че не съм била права. С по-голямо дете се комуникира по-лесно, аи навсякъде можеш да го заведеш, нахраниш и т.н.
Просто дано имаш сили, да преминеш през този малко труден период и да ти кажа, само още малко да стане бебка по-голяма, така ще му влезе под кожата на татко си, че той няма да се сеща, че има син.
Кураж и сили Peace

# 23
  • Мнения: 5 475
Мечка,
аз си мисля, че бащата просто не може да осъществи контакт в момента с бебката, защото е все още твърде малка. Мъж ми бе същия, като родих дребчо. Даже по едно време си мислех, че ако бях родила пак момиче, щеше пО да й се радва...
Но с времето се убедих, че не съм била права. С по-голямо дете се комуникира по-лесно, аи навсякъде можеш да го заведеш, нахраниш и т.н.

И моя бивш мъж беше така...после всичко се нормализира.
Но все пак ,според мен трябва да си поговорите сериозно,кажи си какво не ти харесва директно,за да не ти се качи на главата!А това за отделните финанси изобщо не го разбирам!Че каква отговорност е поел мъжа ти като съпруг и баща! ?  newsm78
 Успех!
 Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 6 363
абсолютно е недопустимо семейство, което отглежда общото си поколение, да няма обща каса, а само единият родител да инвестира в семейното гнездо и отглеждането на детето!
какво семейство сте тогава изобщо?

# 25
  • Мнения: 3 091
Давам ти един съвсем добронамерен съвет - опитай се да не делиш децата... Приеми момчето с чисто сърце, не се вглеждай толкова в неговите недостатъци.
Знам, че не е никак лесно. Успех!

# 26
  • Мнения: 1 493
Давам ти един съвсем добронамерен съвет - опитай се да не делиш децата... Приеми момчето с чисто сърце, не се вглеждай толкова в неговите недостатъци.
Знам, че не е никак лесно. Успех!

Напълно подкрепям казаното от Ламята !
НО ...
1. Какво семейство сте с това "лично" финансиране ?  newsm78
2. На почивка всички ЗАЕДНО ! Как така той със сина, а ти у дома ?  Shocked
3. Това, че изкарваш повече пари, не означава, че трябва да издържаш семейството.  Stop

Май са те "яхнали" здраво, но запомни от мен " Магарето го товарят, докато падне!" . Вземи се в ръце и си отстоявай правата ! Бащата не е само за украшение в семейството !  Embarassed

# 27
  • Мнения: 8 917


хора, разумни и неразумни, аз ли не разбирам, всички ли живеят така? редно ли ви се струва? много ли искам?

Не всички живеят така -и слава Богу Peace Колкото до това дали е редно - НЕ Е  Naughty Не мога да дам съвет понеже само и единствено ти си заенш какво е в къщата ти , но не се отказвай от това да поеме отговорност и да ти помага - финансово и физически Peace

# 28
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Аз мисля, ако можеш да се справиш сама - в което не се съмнявам изобщо, да го оставиш за малко да вземе решение той, ако се върне при теб, ако обича да се е променил, ако пък не - защо ти е такъв?
Ако все пак реши да се върне - седнете и си направете два списъка - един, в който описвате всяко нещо, което харесвате в себе си, и друг, в който описвате нещата така, както Вие бихте искали да се променят към по-добро  Wink
Дано да успее да види лошите си качества и да се замисл ида ги промени, докъто е време!!!

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
абсолютно е недопустимо семейство, което отглежда общото си поколение, да няма обща каса,

за кого е недопустимо? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт