аз ли не разбирам семейния живот, че не върви???

  • 7 446
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 849
Така като гледам. Явно си имала някакъв спор с неговото дете. Все пак той е влиза в пубертета. За него ти си конкуренция особено като имаш и дете. Той вижда в теб заплаха и "настройва" баща си. Добре е засега да се опиташ да се сближиш с него и да го приемеш такова каквото е. Не е ясно в предишния брак какво е преживяло. Мисля, че ако успееш да го обичаш такова каквото е, то  ще забележи и нещата ще се променят коренно. Колкото за таткото - добре е да поговорите но без излишно напрежение. Ако детето "навива" таткото трябва да е ясно за всички, че ти не делиш децата. Това и таткото трябва да го вижда. Не казвам, че ще е лесно, но ако държиш на този човек - само това е начина. Подкрепям те и се надявам нещата да се оправят по-бързо Praynig

# 61
  • Мнения: 479
Чета, чета и умът ми не го побира... Що за човек е мъжът ти.. Защо просто не го попиташ: Ти обичаш ли ме и всъщност искаш ли да сме заедно? И след отговора вземи решение.. Незнам. Страшно болно ми стана за теб! Стискам палци всичко да се оправи !!! Peace

# 62
Много кофти положение - на мен ми намирисва на намеса от чужда страна! Визирам предишната му жена - мисля, че тя му трови живота. Вече даже си представям как се е изправила пред него с ръце на кръста и го хока, че не обръща достотъчновнимание на сина си, как детето страда от това, че той има друга жена и друго дете....С две думи го манипулира чрез детето и той се чувства виновен и недостатъчно добър баща и се опитва да се докаже !
Поговори сериозно с него и го убеди, че се справя отлично със сина си, но така пренебрегва дъщеря си! Пробвай тактиката на онази жена - манипулирай го!

# 63
  • Мнения: 3 376
Извинявайте, ама ако тази тема гласеше нещо такова: "Бившият ми мъж не се интересува от сина ни откак има дъщеря от втори брак" веднага щахте да скочите как може да има такива свине! Според мен пък човекът не иска да скъсва връзките със сина си. Веднъж в месеца достатъчно ли е, за да се води добър баща според вас? Искал да води сина си лятото на рафтинг - ауу, не го е срам! Да, подобна ситуация е трудна за всички, няма как. Но според мен човекът си е баща на място и не може да се изисква от него да скъсва връзките с детето само защото има ново от нов брак.

# 64
  • Мнения: 17 407
Извинявайте, ама ако тази тема гласеше нещо такова: "Бившият ми мъж не се интересува от сина ни откак има дъщеря от втори брак" веднага щахте да скочите как може да има такива свине! Според мен пък човекът не иска да скъсва връзките със сина си. Веднъж в месеца достатъчно ли е, за да се води добър баща според вас? Искал да води сина си лятото на рафтинг - ауу, не го е срам! Да, подобна ситуация е трудна за всички, няма как. Но според мен човекът си е баща на място и не може да се изисква от него да скъсва връзките с детето само защото има ново от нов брак.

Най- после още някой, дето мисли като мен Peace

# 65
  • Мнения: 2 220
Тук не става въпрос за това, че е ненормално това, че се интересува от голямото си дете - а че е зарязал бебето! И новата си жена също.  Naughty
До авторката - как така е искал дете от теб, а в същото време ти е натяквал, че няма да си добра майка?! Ей това пък изобщо не мога да го разбера.
Според мен трябва да проведеш един много сериозне разговор с него и в зависимост от развоя му - даваш шанс (но в определен строго период, примерно месец) или директно си отиваш с детето, което и без това сама отглеждаш.

# 66
  • Мнения: 6 167
Изобщо не ми се струва редно да ти кажа.
Нищо нормално не виждам в разказа ти.
Не знам какво да ти кажа, освен,да си поговорите сериозно и
да му кажеш в текст прав какво очакваш от него да прави за теб и детето ви.

# 67
  • Мнения: 3 376
На мен пък не ми звучи като да е зарязал новото си семейство заради сина си. Поне от първите 2 мнения на малка мечка не оставам с такова впечатление. Човекът явно и преди не се е прибирал често заради работата си - чак сега ли го забеляза? Що се отнася до отделните банкови сметки на двамата, може би не са само по вина на мъжа. Тези неща по принцип е добре да се обсъждат на много по-ранен етап от връзката. И колкото и банално да звучи, и аз се присъединявам към призива да се поговори открито на 4 очи! Може пък да те убеди, че наистина няма конфликт между любовта и грижата му към "онова" дете, и вас двете. А ако не успее... просто трябва да измислите заедно какво ще правите. Или да седиш и чакаш да ти мине, и се успокояваш четейки загрижените мнения из този форум.

# 68
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Защо ти е този мъж след като нямаш никаква подкрепа от него?
Все пак ти си решаваш.Но щом можеш да се справяш сама, не му мисли повече.

# 69
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 newsm78 Така и не разбрах, какво те задържа при него???
  Единственото свинско в цялата история е поведението на сина му. Сори, ама и аз имам син тинейджър! С телената четка ще го трия, ама да ми вони така и да не си миел зъбите по 10 дни #Shocked Айде бе! Да го оставиш на мира, щото да не му накривиш кефа! Ако е твое дете, би ли го отавила да седи така? Не, нали! Щом ти пука за него, поставяш ясни граници на поведение! На 11 години пикльо, вмирисан, и той ще казва кой ще кара влака! newsm61
  Айде с мърлявия си татко и при мърлявата си майка! bash bash

# 70
  • Мнения: 2 039
 и ме обвиняваше, че едва ли ще бъда добра майка
 Sick Sick Sick Как може някой да се осмелява да дава подобни определения и то още преди да се е появило детето #2gunfire !!!С риск да прозвуча грубичко,този мъж не те заслужава,поведението му е недопустимо и никоя уважаваща себе си жена не бива да търпи такова чудо на чудесата smile3513 В крайна сметка бракът не трябва да се превръща в наказание Naughty,а във взаимност,нежност и уважение 1dating !Пък и грубостта и безразличието убиват любовта #Sniper Heart!!!Извинявам се,ако съм те засегнала,но историята ти направо ме разтърси Shocked

# 71
Как така си се навила да родиш дете след като не си искала?
Кофти е историята, която разказваш. Да, не ви върви семейния живот...... Както са писали и другите майки - постави правила - ти се грижиш за уюта на семейството, ти определяш правилата, независимо от това, че той има дете от първи брак. Това си го знаела преди да се ожениш и родиш, приела си го и си създала семейство с този мъж.  Те излизат - поискай и ти да излезеш с тях, , оставят те сама - измисли си забавления за теб и детето. Не забелязвали, че чистиш, переш, готвиш.....пробвай да не го правиш , ама наистина, за няколко дни тогава. Не си слугиня на никого. Това, че мъжът ти се опитва да компенсира с грижи към по-голямото дете е нормално, сигурно го е загризала съвеста. Изискай, обаче, същите грижи и за Вашето дете.
Според мен на мъжа ти и на теб Ви идва малко в повече. Все пак на каквото си постелете на това ще легнете, а изглежда ви е малко бодлива постелката. Просто не сте премислили дали ще се справи. С приказки според мен нищо няма да стане. Действие му е майката. Не ти харесват нечии навици, създай нови, не ти харесва нечие поведението, покажи го. Това става с много търпение и погубени нерви.
Не се прави на героиня - може и да можеш да се справяш сама, но докато сте под един покрив и в добро и в зло делите всичко на две.
Ако пък не става - стягай му багажа и да го няма.

Последна редакция: ср, 10 май 2006, 09:30 от nadiaD

# 72
  • Варна
  • Мнения: 567
И аз се питам - за украшение ли ти е този мъж?
И айде стига с това банално "поговорете сериозно, като големи хора....".
Какво ще промени "говоренето" след като вече не е помогнало? И за какво търпение става въпрос - по-скоро ще е примирение, а не търпение. И не, не е по-лесно да се разделиш с някой, който ти е в тежест и не ти помага. За това е нужна смелост.
В такива ситуации човек трябва реално да погледне нещата и да си зададе въпроса - защо се събират двама души? За да споделят един живот или единия да паразитира за сметка на другия??? И след това си отговори на следващия въпрос - искаш ли това положение или не. Ако не го искаш - помисли как може да го промениш. С говорене не е станало, ами ред е на действието.
Бъди смела и се уважавай повече, за да си полезна за малкото си бебче и за себе си!   bouquet


Aбсолютно те подкрепям

# 73
  • Мнения: 138
чак за развод недей да мислиш. според мен твоят човек има някакъв проблем, който не е споделил с теб. и това, че ти изкарваш повече, сигурно нещо го мъчи. а да е кретен чак, не вчрвам, все пак се грижи за едното дете, може би е объркан. а другата майка, виждат ли се с нея?не знам, мила, бъди много внимателна, не забравяй че на нас ни е много лесно да даваме съвети, но ти си тази , която ще бъдеш ощетена при едно по-крайно решение. а за детето ти, то има нужда от баща, така както и другото.стискам палци и те  Hug силно, защото сигурно ти е ужасно трудно.  bouquetп.с. а кой е отгледам другия му син, изцяло майката, или и той е помагал?

# 74
  • Мнения: 3 929
Не се самозалъгвай, мила, щом парите ви не са общи, за мен това е връзка без всякаква перспектива и смисъл. А и с подобно отношение към дъщеря ви - не знам, аз не бих търпяла такъв начин на живот. Пък и да прислужваш на още двама - как не! Но всичко зависи от чувствата ти към него и доколко си склонна да изтърпиш поведението му.

Общи условия

Активация на акаунт