ГРАДИНАРСТВО - моето хоби 19

  • 85 785
  • 742
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 19 296
Ще си купя и аз цератостигма тогава.
Бях я гледала  в нета, но реших, че е като винката, която цъфти много рехаво и кратко.

При мен различни  калдъръмчета цъфтят много. Сложила съм ги на два склонна, защото не обичат влагата. Едното не съм сигурна дали е точно калдъръмче, защото цветчетата лилави и заострени като бодлички, а листенцата като на калдъръмче. Не намирам снимка в нета.
Малките карамфилче също цъфтят.

Гайлардия садих миналата година 2-3 пъти. Е, няма и следа от нея. Не знам как успях да я уморя. Май трябва да се подрязва, защото стъблата се вдървяват, а моята я бях забравила и накрая може и по погрешка да съм я изскубала.

А градинска ружа виждали ли сте да продават или от семена трябва?

# 376
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 060
и моите предложения Simple Smile
агаратум, виждала съм само лилавото, но и другите ми харесват -
Скрит текст:
пламъче -
Скрит текст:
розова енотера (чувала съм и за бяла, но не съм виждала), жълтата не ми допада -
Скрит текст:
топ карамфил -
Скрит текст:
лаватера
Скрит текст:
астилбето много ми харесва, но не съм имала до сега Simple Smile
Скрит текст:

преди две седмици си насях това Simple Smile вече има зеленичко Simple Smile надявам се догодина да е като стена Simple Smile

# 377
  • Мнения: 19 296
Добри, последното как се казва?
Аз имам астибле, но изглежда по друг начин. Цъфти много нежно розово. Много бавно се развива.

Пламъчето е салвия спленденс и мисля, че не може да презимува в градината.

Последна редакция: пн, 25 сеп 2017, 09:17 от Пролетен дъждец

# 378
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 060
последното е лупина Simple Smile
пламъчето е едногодишно, но често се самозасява и е там и на следващата година, каккто тагетеса и върбинката и латинката...
Simple Smile мисля, че и лаватерата е така.

# 379
  • Мнения: 11 338
Добри, всички ли издържат на пек?

# 380
  • Мнения: 19 296
Мда, лупината си я бях набелязала в Зелена пролет, но нямаше.  Ти семена или разсад си купила. Ако е разсад, откъде?
И за ружата пак да питам откъде. Спомням си, че миналата година я обсъждахте.
Тези топ карамфили много ми харесаха също.
Прочетох, че са за слънце. На сянка се издължават и разреждат цвета.

# 381
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 060
реа, всички съм виждала по дворове, паркове и градини, някои от тях съм отглеждала Simple Smile според мен издържат умерено към никакво обгрижване. Simple Smile но всички тези са по-ефектни в група.
дъждец, насях лупината от семенца. четох, че коренът им е "моркововиден" и не издържа на пресаждане. за първа година ми е и нямам личен опит.
ружа сях сто пъти и все не ставаше. накрая тръгнаха две анемични стръкчета, цъфнаха никакви цветове... трагедия.
миналата година мила съфорумка ми изпрати семенца, а аз нямаше къде да ги засея. ремонтът в селската къща продължи и това лято и садене и сеене на цветя все още е рисковано начинание - не знам как го правят, но майсторите и законната ми радост все върху цветята хвърлят всичко. Sad Sad Sad

# 382
  • Мнения: 19 296
Ох, не ми говори за ремонти. При нас също все още продължава. То затова и толкова цветя ми измряха. Всеки хвърля строителни материали където му падне.

# 383
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 060
Ох, не ми говори за ремонти. При нас също все още продължава. То затова и толкова цветя ми измряха. Всеки хвърля строителни материали където му падне.

мога да напиша многотомник....
оказа се, че от декар двор, единственото място, на което може да се хвърли кофража е... върху единствената оцеляла и цъфнала роза.
но като ме видяха с чука в ръка рязко смениха концепцията и кофража се премести върху.... наследения от предишните собственици химерокалис. Head Band

# 384
  • Мнения: 8 952
А вие от къде купувате цветя?!

Аз съм се присъединила към няколко групи за разсади във Фейсбук и постоянно се изкушавам...

Отново на дневен ред ми стои въпроса с пролетните цветя. Имаме сляпо куче и едната година ми извлече около  сто луковици. Миналата зима садих в саксии, но не стават съвсем добри растения в саксиите, предполагам в самата почва ще  е друго.

Вие как се борите със сляпото куче???

# 385
  • София
  • Мнения: 727
Утро, дай насам групите, проявявам интерес Laughing
Луковиците ще садя едните в голям леген, вкопан в земята, другите в бебешко корито, също вкопано.
Миналата година всичко отвън съдовете беше извлечено.
Не знам да има ефикасни методи срещу сляпото куче - борбата е неравна Frowning1

# 386
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 789
Моя позната садеше луковиците в специални панери, купуваше ги от сортови семена.  Беше доволна.  Чувала съм и за рабицова мрежа, не знам ефекта какъв е.

# 387
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 060
ние подложихме поцинкована рабица.
не съм виждала сляпо куче в двора (следи от него де), но за всеки случай Simple Smile

# 388
  • Мнения: 8 952
Ние не можем да се отървем от това сляпо куче. И е толкова хитро - лятото като се спече почвата от суша, ходи да копае само на поливаното - целия райграс ми е в дупки.  #Cussing out Вибриращите машинки не
помагат....

Съседа пък убил пепелянка в двора си.  Shocked Пак ме хвана страх. Въпреки че тая година ползваме едни гръцки репеленти и не сме виждали в нашия двор. Мястото ни е до гората  и от всички страни е диво. Миналата година един огромен смок притича през полянката, където цял ден децата и кучето бяха играли.  Rolling Eyes Но пепелянката е по-страшно - хем отровна, хем мъничка и с маскировъчен цвят.  Sick Sick

Grace, ето малко групи за цветя. То има много.

https://www.facebook.com/groups/719816608088842/

https://www.facebook.com/search/top/?q=%D0%B2%D1%8A%D0%BB%D1%88% … B8%20%D0%B4%D1%80.)

https://www.facebook.com/groups/358975827838142/

https://www.facebook.com/groups/380473738816880/

https://www.facebook.com/groups/701508833293742/

# 389
  • Мнения: 11 338
Утро, сподели какво точно сте използвали против змии. От къде го купихте? Как се действа с него?

Общи условия

Активация на акаунт