ГРАДИНАРСТВО - моето хоби 19

  • 85 780
  • 742
  •   1
Отговори
# 495
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 788
Странно
Отварям без проблем форума, но тези линкове ТУ са ОК, ТУ не са

Иначе този за рязането съм го пропуснала при предишни ровения, а се оказа много полезен
Благодаря


Като отваряш Хобито без проблем, влизаш в подфорума за рози и  намираш каквото те интересува.
Ето ти  работещ  линк  за по-лесно   https://hobbykafe.com/forum/viewforum.php?f=25

# 496
  • Мнения: 1 437
Здравейте. Имам дафинов лист в саксия. Бях го забравила на терасата доста време без вода и листата ми изсъхнаха. След като ги махна трябва ли да ги правя нещо по специално или направо на манджите, естествено ще ги измия но нещо друго? И после тази пръчка реже ли се или се оставя?

# 497
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
не пречи да се опита съживяване, но най-вероятно е изсъхнал и няма да тръгне пак. Sad
листата се ползват като всички други, купени от магазина. не е необходимо нещо друго да се прави.

имам саксийка с дафинов лист в селската къща. не сме ходили скоро и не е поливан. Sad може и моят да се е преселил във вечно зелените полета.

# 498
  • Мнения: 1 437
Мисля, че имаше ново разклонение. Довечера ще погледна и ще пусна снимка.

# 499
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
Simple Smile ще стискам палци

# 500
  • Мнения: X
Алфея, благодаря, но този подфорум съм го намерила отдавна
не бях стигнала просто до една от цитираните теми

# 501
  • Мнения: 1 437
Ето го моя дафинов лист

Май ще го бъде. Но да режа ли пръчката?

# 502
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
остави я.
може да избие още някъде Simple Smile

# 503
  • Мнения: 19 296
Хризантемите режат ли се, като прецъфтят?

# 504
  • Мнения: 11 338
Момичета, весело посрещане на Нова година!

Аз така искам да е пролет, че....
Смятам 2018 г да си направя разсад на нискостеблени,  дългогодишни, дългоцъфтящи, цветя който не завъждат лесно въшки и други гадинки Simple Smile някаква идея, сорт какъв може да бъде този вид?
Мястото е много слънчево и когато духа силен варненски вятър високите видове цветя ги сабаря на земята Simple Smile

# 505
  • Мнения: 5 998
Хризантемите режат ли се, като прецъфтят?
Да.
Весело посрещане на новата година. 

# 506
  • Мнения: 19 296
Благодаря!
Весело и на вас!
Аз орязах моите хризантеми вчера.
 Успях да завия и клоните на някои по-дълги рози като показаното в линковете на Любознателна. Останалите ще ги оправям напролет. Обаче някои стъбла са много твърди и прави и не ми ясно как ще ги наклоня.

# 507
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
Момичета, весело посрещане на Нова година!

Аз така искам да е пролет, че....
Смятам 2018 г да си направя разсад на нискостеблени,  дългогодишни, дългоцъфтящи, цветя който не завъждат лесно въшки и други гадинки Simple Smile някаква идея, сорт какъв може да бъде този вид?
Мястото е много слънчево и когато духа силен варненски вятър високите видове цветя ги сабаря на земята Simple Smile

всичко накуп или може едно по едно? Simple Smile
няма как да са многогодишни и дългоцъфтящи и ... и ... Simple Smile
зареди иглики, минзухари, зюмбюли, ниски ириси и лалета за пролетта
вземи си ниски тагетеси, ниски флоксове, саксифрага, морска пяна (пак и забравих официалното име Simple Smile ) за лятото и ниски хризантеми за есента Simple Smile

във Варна си, сложи нарове, където няма да ти пречат и пасифлори на оградата. може и да не береш плодове, но и за цвят са добри. Simple Smile и дафинови листа. Simple Smile

# 508
  • Мнения: 8 952
За много години!
С началото на Новата година и аз се размечтах за пролетта. А и това меко и слънчево време тия дни...

Аз съм се отказала от фикс-идеята да озеленявам с многогодишни. Вече имам много рози, но за съжаление, те не цъфтят през цялото време, а на вълни. В един момент градината ми от прекрасно нацъфтяла, става пусна - до следващата вълна на цъфтеж.
Това лято съм намислила да озеленя с бордюрни бегонии. Правят големи туфи и цъфтят наистина непрестанно.
Иначе за гевезелъка слагам и разни други цветенца - газании, кампанула, петунии. Но и те по някое време си преминават.
Разбира се, не броя мушкатата и сакъзчетата.
Вече се сдобих с огромен брой сандъчета. Не знам защо обаче не ми цъфтяха много миналото лято.
А онзи водопаден ефект на алпийските сакъзчета изобщо не мога да го докарам. Някой да ми подскаже! По 4-5 корена са ми в сандъче. Дали не е нужно да сложа още, за да има водопаден ефект???

# 509
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
от сорта е Simple Smile
дребните цветове правят водопади - едрите са по-рехави.
и двата вида искат торене.
поне моите наблюдения са такива.

Общи условия

Активация на акаунт