ГРАДИНАРСТВО - моето хоби 19

  • 85 789
  • 742
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 960
Благодаря ти, хич ме няма в руския, но да видим. Ще се ориентирам и по снимките Simple Smile А мога ли да го правя сега или трябва да изчакам напролет. Същия въпрос ме вълнува и за драцените ми, че имат нужда да ги резна вече?

# 541
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
режи смело и безотговорно Simple Smile
чувала съм, че се режели само напролет, но личния ми опит е показал, че сезонът няма значение.
освен може би при мушкатите - при мен се гътват във всеки сезон Simple Smile

# 542
  • Мнения: 960
Благодаря, ще действам този уикенд,  да видим какво ще направя Simple Smile

# 543
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 789
SimPlisitY,  ще стане, само не  слагай резниците в много вода, два пръста от дъното на буркана. Сменяй често водата да не плесенясва.Успех!


# 544
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Аз имам същата дифенбахия и при мен беше израсла по същия начин. Накрая просто я срязах и директно вкорених върха надълбоко в саксията. Хваща се без проблем.
 

# 545
  • Мнения: 2 534
Аз имам нужда от съвет, сглупих малко. Взех, че полях люляка и хризантемата, които бяха на балкона и то падна под нулата и те замръзнаха. И аз ги прибрах в коридора, за да ги спася. Е, да, ама там е над 15градуса и те взеха, че за пет дена решиха, че е пролет. Тъпият люляк изкара листо! И сега се чудя какво да ги правя, май вече не мога да ги изкарам до април навън. Те ще вземат да цъфнат по никое време, да не ги прецакам така като "удължа" сезона? Идеи? Sad

# 546
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
споко, утре - вдругиден ще стане пак топличко, изкарай го и пак ще заспи Simple Smile 
ако е листо, а не само пъпка имаш резервен вариант - остави си го на топло и светло, поливай си го и за св. Валентин ще си имаш свежа китка. Simple Smile
"Люлека ми замириса" по валентински Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 547
  • Мнения: 2 534
Ами пъпка вече отворена. Нощем си е студено и ме е страх, че е измръзнат. Май ще си имам валентински люляк ахахха. Само да не се прецака нещо с такава къса зима 😃

# 548
  • до морето
  • Мнения: 2 284
Здравейте,
От къде мога да си взема зюмбюли, които не са хибридни?

# 549
  • Мнения: 87
Подариха ми орхидея, казаха да я държа на светло. има ли нещо по-специално, което трябва да спазвам в грижите за нея? отделно да попитам как третирате въшки по градинските рози?

# 550
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
не пресаждай,
не преполивай.
покажи и после ни навестявай Simple Smile http://www.bg-mamma.com/?topic=980702.new#new

# 551
  • Мнения: 8 952
отделно да попитам как третирате въшки по градинските рози?

Аз обикновено ползвам Моспилан. Едно-две напръсквания през една седмица.

# 552
  • Мнения: 87
Благодаря за отговорите, но само не разбрах кое трябва да присадя- орхидеята или розите?

# 553
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Simple Smile съветите ми бяха за орхидеята и всъщност нищо не трябва да пресаждаш.

# 554
  • Мнения: 1 437
Имам една лавандула в двора, която не знам как се гледа. Есента така и не я изрязах и сега не знам дали няма да е късно. Какво да я правя

Общи условия

Активация на акаунт