Да преправим старите мебели с любов - тема 32

  • 167 260
  • 766
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 354
Здравейте, имам идея към тапицираното легло със същия плат да поръчам претапициране на фотьйол. Само че изобщо нямам идея тоя фотьйол от къде да го взема(освен стар от olx?), какво да му гледам да е читаво и като цяло сполучливо ли става?? Като цена май няма да е евтино, но искам някаква малка мека мебел в спалнята и със същия плат ще е супер според мен. Като модел гледам нещо удобно за четене на книга, но да е по-скоро модерен стил(такова старо сигурно няма да намеря Grinning):

# 631
  • Мнения: 860
Имаше преди в олх такъв тип. Потърсете

# 632
  • София
  • Мнения: 9 920
Здравейте,
Има ли смисъл от смяна на вратичките, като зад тях ще се крие това?
 
Но има и други неща за оправяне (смяна на уреди), та това ще почака, но само едни врати ако сменя - ще добие вид, но бялото не ми харесва. Само кроежа и материала - колко ще струва (38х60 х 4бр)?

Ако ще сменям изцяло, ще си взема такива с повдигащи нагоре врати - не е приятно да се зацепиш в отворена врата (особено когато работят двама в кухнята)

# 633
  • Мнения: 54 427
С нови вратички кухнята става нова. Peace Има страхотни цветове на плоскости.
Има смисъл.
За другото - виж в магазините, на място.

# 634
  • София
  • Мнения: 2 326
Привет, за първи път пиша, изчетох всичко, но имам нужда от консултация. Избрах да променя цвета на мебели от ламинирано пдч с Бороконтакт, боя и лак отгоре, но с какво ги нанасяте? За първи път ще ми е и с кое е най-лесно - четка ли, валяк или друго?

# 635
  • SF
  • Мнения: 21 174
Какъв цвят ще е основата и какъв искаш да постигнеш?
От къде го купуваш този бороконтакт?

# 636
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Здравейте,
Има ли смисъл от смяна на вратичките, като зад тях ще се крие това?
 
Но има и други неща за оправяне (смяна на уреди), та това ще почака, но само едни врати ако сменя - ще добие вид, но бялото не ми харесва. Само кроежа и материала - колко ще струва (38х60 х 4бр)?

Ако ще сменям изцяло, ще си взема такива с повдигащи нагоре врати - не е приятно да се зацепиш в отворена врата (особено когато работят двама в кухнята)

Такъв тип СКШ сме преправяли с фолио и нови дръжки - много прилично стана  Wink

# 637
  • София
  • Мнения: 2 326
Какъв цвят ще е основата и какъв искаш да постигнеш?
От къде го купуваш този бороконтакт?

Не съм го купувала още, но предполагам ще го намеря. Едното е дъб сонома, а другото е много тъмна череша. Крайния резултат- бяло.

# 638
  • SF
  • Мнения: 21 174
И аз искам моите да ги променя така - череша и ванилия. Не знам дали са ламинирани. Но не искам да бъдат лакирани отгоре.

# 639
  • София
  • Мнения: 2 326
те сега повечето нови са ламинирани ПДЧ. поне моите са нови де, но не подходящо избрани ... Simple Smile

# 640
  • Бургас
  • Мнения: 39
Здравейте, дайте ми съвет. В коридора имаме стара дървена ламперия - мога ли да я преобразя по някакъв начин, за да е по-приветливо или направо да я сваляме?

# 641
  • SF
  • Мнения: 21 174
Сваляйте я. Зад нея ще откриете друга цивилизация.

# 642
  • Мнения: 6 299
Здравейте, дайте ми съвет. В коридора имаме стара дървена ламперия - мога ли да я преобразя по някакъв начин, за да е по-приветливо или направо да я сваляме?

Може да не я сваляте има доста красиви идей, като тази

# 643
  • Бургас
  • Мнения: 39
Здравейте, дайте ми съвет. В коридора имаме стара дървена ламперия - мога ли да я преобразя по някакъв начин, за да е по-приветливо или направо да я сваляме?

Може да не я сваляте има доста красиви идей, като тази

Това е доста добро като идея. Сега се зачудих дали да не залепя някакви хубави тапети върху ламперията. Дали ще хванат, т.е. у дома отдавна всичко е в латекс, нямаме тапети и се чудя дали тапет върху дърво е удачен вариант?

# 644
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Горната част можете да облепите с тапети, а долната да я направите с профили за стени/врати и да я боядисате https://pervazite.com/%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D1%80 … %bb%d0%b8-luxxus/

https://pervazite.com/%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D1%80 … %bb%d0%b8-axxent/

Общи условия

Активация на акаунт