Презиме???

  • 3 095
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 465
Поло си има само фамилия/френска - нали ще живее във Франция и за него така ще е по-добре/, но и без това си има 4 собствени имена, които са му достатъчни /по документ де/. Ползваме само първото естествено когато се обръщаме към него.

# 16
  • Мнения: 3 880
но и без това си има 4 собствени имена, които са му достатъчни /по документ де/. Ползваме само първото естествено когато се обръщаме към него.

А какъв е смисъла на останалите три собствени тогава? newsm78 Питам от чисто любопитство, да не се засегнеш нещо Wink, просто винаги ми е било интересно защо се дават по три, четири и повече собствени имена, след като се ползва само първото, но никога не ми се е отдавал случай да питам някой...

# 17
  • Мнения: 2 825
аz вече съм свикнала да ми викат zилвия до болка и като ме питат как се каzвам, каzвам zилвия,не силвия  Whistling а като тръгнат да ми каzват всички имена и няма да обеснявам как ме проиzнасят Grinning
ох и аз така, чак някой път се дразня от себе си. Като се запознавам с някой испанец и директно вече си казвам Есветла  Crazy и на второто питане как точно се произнася и аз им казвам да ми викат Клара    (означава Светла на испански) Blush
Харесвам си името, но е много трудно за произнасяне на испански, а и тези обяснения всеки път  Rolling Eyes
Определено детето ми ще има интернационално име, лесно за произнасяне и запомняне

p.p. Май отговора ми беше за другата тема за имената, ама и аз не знам какви ги свърших, че излезе тука  Blush

# 18
  • Мнения: 1 465
Биба, не се засягам и аз си мислех че няма смисъл, обаче е нещо като българската традиция да си кръщаваш детето с име подобно я на баща ти, я на майката ти, свекървата и т.н. Само че тук го правят различно, като добавят до първото собствено име имената на бащата или дядовците.

Последна редакция: чт, 04 май 2006, 00:11 от Pollia

# 19
  • Мнения: 6 390
Биба, не се засягам и аз си мислех че няма смисъл, обаче е нещо като българската традиция да си кръщаваш детето с име подобно я на баща ти, я на майката ти, свекървата и т.н. Само че тук го правят различно, като добавят до първото собствено име имената на бащата или дядовците.
Така например Мъжът ми се казва Guillaume Etienne Аntoine Rousseau. Antoine e името на дядо му по бащина линия, а Etienne e името на бащата на майка му и т.н.
лелелле Поле   bouquet мерси
и аз винаги съм се чудела защо имат по няколко собствени имена  ooooh! Wink
А може ли да полУбопитсвам Поло нататък как се казва  Embarassed в смисъл имената на дядо, на прадядо и тн ли  newsm78

# 20
  • Мнения: 400
Моя бебок си има за презиме моята моминска фамилия (която аз никога и не смених след брака, а и нямам и намерение да сменям).

Така че си има едно собствено име, една фамилия на мама и едно фамилия на тати. Simple Smile
А и на български си е така.

# 21
  • Мнения: 1 526
Тук по принцип също има само собствено и фамилно, които се пишат по списъци и формуляри. Презимето тук е по различно, пишат го `име на баща` и си се пише името на бащата без окончания.  Но не е задължително да се пише...малко се пооплетох... То вече и в БГ е модерно да се пишат без окончания и точно така ги записахме и нашите там.

# 22
  • Мнения: 919
и ние много го мислехме това с презимето, накрая решихме да е без "ова", но пак звучеше странно да сложим името на баща и като второ лично име..( все пак името е мъжко)
аз държах да има нещо от името на татко си и така стана Виктория Никол (вместо Николаева)което страшно ми харесва!

между другото, моето презиме във всички тукашни документи е Цветко, защото не им е стигнало мястото да го напишат цялото Crazy

# 23
  • Мнения: 934
просто винаги ми е било интересно защо се дават по три, четири и повече собствени имена, след като се ползва само първото, но никога не ми се е отдавал случай да питам някой...
Може да са на роднини, а може и да не са. Като пораснеш, имаш избор - можеш да си ползваш първото име, а може и второто - ако първото не ти харесва примерно. Или трето, или четвърто - ако имаш такива. На мен лично идеята ми харесва. Ех, ако можех и аз да имам няколко имена, и да си избирам...

# 24
  • Мнения: 1 465
Ааааа Ели, пра-дядовците не играят тук ако ти е сериозен въпросът, но май не е. Това си е традиция и не е мое откритие. Поло си има имената на дядовците Sunglasses

# 25
  • Мнения: 2 379
Мъжът ми се казва Guillaume Etienne Аntoine Rousseau.

Eй, супер! Много философско-артистична фамилия Grinning
Хем на Jean-Jacques Rousseau, хем на Henri Rousseau!
А Енри Русо ми е един от най-много любимите художници Heart Eyes

Цветен поздрав Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 860
 Аз държах да има бащино име и Майкълов не върви много и стана Габриел Майкъл Иннес.Обаче не задължително,а е въпрос на собствен избор второто име.Като ако е момче второто име трябва да е мъжко(не непременно на бащата или някой от родата) и за момиче второто име да е женско.А моето презиме тук спрях да го пиша почти никъде не ми го искат.

Общи условия

Активация на акаунт