Раждане в Окръжна Болница "Света Анна", София - 2

  • 93 713
  • 850
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 178
Аз имах подобен проблем с болничния, но проблема се оказа в работодателя, а той ми твърдеше, че е от болницата проблема.
Иначе аз ходих на място да питам именно на информация, където слагат печата. Там се обаждаха на някой и той потвърди, че е пуснат от еди-коя си дата.

# 196
  • София
  • Мнения: 8 655
В системата започва да ми фигурира болничния, когато го внесат от работата.Пише си там някаква дата на представяне. Точно вчера ми издадоха с ЛКК за още месец и обикновено се появява в началото на следващия месец.
 

# 197
  • Мнения: 152
Някой да има телефон на регистратурата/информация на ОБ?

Последна редакция: ср, 27 сеп 2017, 16:37 от 4udenkata

# 198
  • Мнения: 54
Да именно - няма ми това отразяване. Предполагам е някаква технически пропуск. Къде в ОБ бихте ме посъветвали да звънна да попитам - може би на регистратура - там ми слагаха някакъв печат и писаха в една голяма книга нещо или на самия д-р, който ми подготви документите за ЛКК? Извинявам се за въпросите, но ми е за първи път и съм леко объркана.

Благодаря,
И все пак някой знае ли Жекова до кога е в отпуск?

Предполагам, че вече е на работа. Разбрахме се за преглед след 27.09.

# 199
  • Мнения: 54
Някой да има телефон на регистратурата/информация на ОБ?


В сайтът е даден тел. 02 9759148- Регистратура. Не ми се е налагало да им звъня.

# 200
  • Мнения: 152
Благодаря на всички, мисията е изпълнена, очаквам плащане от НОИ по болничния си.

# 201
  • Мнения: X
Здравейте, прочетох цялата предишна тема, въпреки че не знам дали трябваше, че колкото отрицателни, толкова и положителни мнения. Добре, че последните страници са положителни, а и тъй като съм доволна от лекарката и ще съм с избор на екип, освен ако не се случи нещо извънредно, обмислям болницата за раждане. Доста неща ми се изясниха от предната тема, но все пак ми останаха и доста чуденки. Ще съм благодарна, ако някой може да ми отговори от опит. Благодаря!
Pushpin Четох, че при следящ лекар в болницата, тоновете се следят в кабинета. Как/кога реално се случва това, не виждам условия да седиш 20 мин. в кабинета при положение, че има други чакащи пациенти?
Pushpin Преди поставяне на упойката, прави ли се тест за алергия? Смятам да направя предварително, но все пак?
Pushpin Багажа ми за мен и за бебето отделно ли трябва да е или просто да сложа нещата на бебето най-отгоре, за да ги вземат веднага след раждането. Ще бъде ли с мен в родилна, за да може да си ги вземат съответно? Ако отида за нормално, а изненадващо се окажа секцио, ще има ли кой да го пренесе до мен и въобще как се оправяте, ако нещо ви потрябва от багажа, а не може да се надигнете от леглото?
Pushpin Тоалетната поне до приемния кабинет е най-лошата, която някога съм виждала в БГ болница. В стаите отново ли е така? Мизерията пълна ли е и трябва ли да си мъкна и препарати, ако въобще съм в състояние да се занимавам с това. Студено ли е и може ли изобщо човек да си помисли за душ?
Pushpin Четох, че понякога в неонатологичното не отварят посред нощ и е много трудно, ако се наложи да си поискаш смяна на дрешки или чаршафи за бебчето, ако има инцидент с памперса. Все още ли е такова отношението, налага ли се да се взимат дрешки отвкъщи?
 Pushpin Кога разбираш, че ще те изписват - на визитация последния ден или? Има ли чисто технологично време да ми донесат в същия ден дрешките за изписване на бебето/моите?
 Pushpin Как/кога и от кой да си търся уреждането на административните въпроси - записване на бебето, плащане на таксата за раждането, получаване на болничен за мен? Аз ли трябва да ги гоня (кого?) или ще се появи някой, който да обясни?
 Pushpin Доколкото знам май за да ползва таткото 15-дневния му полагащ се отпуск е необходима бележка от болницата? Така ли е, кой ще му я издаде и къде да си я търсим? Тя с дата ли се дава или просто удостоверява, че се е родило дете. Защото ако е с дата, то първите 3 дни аз още съм в болницата...

Много благодаря на всеки, който може да ми отговори Flowers Bouquet

# 202
  • Мнения: 54

Pushpin Четох, че при следящ лекар в болницата, тоновете се следят в кабинета. Как/кога реално се случва това, не виждам условия да седиш 20 мин. в кабинета при положение, че има други чакащи пациенти?
 ---- Да, тоновете се следят безплатно при избор на екип. При мен избраният доктор всяка седмица ми определяше ден и час за запис на тонове.

Pushpin Преди поставяне на упойката, прави ли се тест за алергия? Смятам да направя предварително, но все пак?
--- Не знам точно дали беше тест, но преди секциото ми одраскаха ръката с игла и цикнаха някакъв разтвор. Следяха няколко минути за реакция, преди да влезна в операционната.

Pushpin Багажа ми за мен и за бебето отделно ли трябва да е или просто да сложа нещата на бебето най-отгоре, за да ги вземат веднага след раждането. Ще бъде ли с мен в родилна, за да може да си ги вземат съответно? Ако отида за нормално, а изненадващо се окажа секцио, ще има ли кой да го пренесе до мен и въобще как се оправяте, ако нещо ви потрябва от багажа, а не може да се надигнете от леглото?
--- За бебето ти трябват пакет памперси и мокри кърпи. Аз ги сложих при моя багаж, най-отгоре, за да е по-удобно. Санитарките носят багажа, докато се местиш от кабинет на кабинет. Докато раждах, той стоеше в предродилната стая, и веднага след това ми го донесоха в моята стая. При необходимост от нещо,  казвах на санитарката или акушерката, и те ми го изваждаха от сака.

Pushpin Тоалетната поне до приемния кабинет е най-лошата, която някога съм виждала в БГ болница. В стаите отново ли е така? Мизерията пълна ли е и трябва ли да си мъкна и препарати, ако въобще съм в състояние да се занимавам с това. Студено ли е и може ли изобщо човек да си помисли за душ?
---- Моята тоалетна не беше от чистите. Мъжът ми я почисти, защото не се търпеше от миризма. Иначе стаите са добре, редовно ги метат и мият. Като цяло, условията са добри. Раждах лятото и не ми е било студено.
 В банята може да се изкъпеш. Топла вода имаше постоянно, но вечери често беше хладна (сигурно заради по-голямото потребление).


Pushpin Четох, че понякога в неонатологичното не отварят посред нощ и е много трудно, ако се наложи да си поискаш смяна на дрешки или чаршафи за бебчето, ако има инцидент с памперса. Все още ли е такова отношението, налага ли се да се взимат дрешки отвкъщи?
-- В неонатологията не са от най-любезните, но никога не са ми отказвали дрехи. Случвало се и по сред нощ да им звъня на вратата. Памперсите стоят при теб. От вкъщи е забранено да носиш дрехи.

 Pushpin Кога разбираш, че ще те изписват - на визитация последния ден или? Има ли чисто технологично време да ми донесат в същия ден дрешките за изписване на бебето/моите?
--- Предният ден те уведомяват кога ще те изпишат. Обикновено изписването е след 11 ч., т.е. след визитация , и дори да не си се подготвил по-рано, имаш поне 4 ч. да ти донесат багаж.

 Pushpin Как/кога и от кой да си търся уреждането на административните въпроси - записване на бебето, плащане на таксата за раждането, получаване на болничен за мен? Аз ли трябва да ги гоня (кого?) или ще се появи някой, който да обясн
-- В отделението има една дама която се занимава с администрстивните въпроси. По време на визитация обикаля по стаите и обяснява кое, как, къде ще се прави. Таксата за екип се заплаща на касата на болницата, но и това ще ти кажат.
Няма за какво да се тревожиш и да ги гониш.


 Pushpin Доколкото знам май за да ползва таткото 15-дневния му полагащ се отпуск е необходима бележка от болницата? Така ли е, кой ще му я издаде и къде да си я търсим? Тя с дата ли се дава или просто удостоверява, че се е родило дете. Защото ако е с дата, то първите 3 дни аз още съм в болницата...
-- Бележка за отпуск на таткото се дава в Неонатологията при изписване на бебока. Тя важи от датата на изписването.

Много благодаря на всеки, който може да ми отговори Flowers Bouquet

Лека бременност. Всичко ще бъде наред.  Simple Smile

Последна редакция: вт, 10 окт 2017, 21:40 от pv_

# 203
  • Мнения: X
Pv_, на всичко си ми дала толкова подробен отговор, хиляди благодарности Flowers Hibiscus

# 204
  • Мнения: 54
Pv_, на всичко си ми дала толкова подробен отговор, хиляди благодарности Flowers Hibiscus
Радвам се, че съм била полезна. Ако имаш нужда от още информация, насреща съм. Прекарах цели 21 дни в болницата.
Поздрави.

# 205
  • Мнения: 50
Здравейте, прочетох цялата предишна тема, въпреки че не знам дали трябваше, че колкото отрицателни, толкова и положителни мнения. Добре, че последните страници са положителни, а и тъй като съм доволна от лекарката и ще съм с избор на екип, освен ако не се случи нещо извънредно, обмислям болницата за раждане. Доста неща ми се изясниха от предната тема, но все пак ми останаха и доста чуденки. Ще съм благодарна, ако някой може да ми отговори от опит. Благодаря!

Pushpin Четох, че при следящ лекар в болницата, тоновете се следят в кабинета. Как/кога реално се случва това, не виждам условия да седиш 20 мин. в кабинета при положение, че има други чакащи пациенти?
При мен за тонове докторката ме водеше в родилно отделение и ме оставяше за необходимото време.

Pushpin Тоалетната поне до приемния кабинет е най-лошата, която някога съм виждала в БГ болница. В стаите отново ли е така? Мизерията пълна ли е и трябва ли да си мъкна и препарати, ако въобще съм в състояние да се занимавам с това. Студено ли е и може ли изобщо човек да си помисли за душ?
Аз раждах март месец и беше голяма жега. Парното не се намаляваше и се е случвало да си отваряме леко прозореца за да не се задушиме. Аз си бях приготвила и жилетка и чорапи и не съм ги ползвала, а за завивка имаше само чаршаф, който беше повече от достатъчен, а понякога и излишен.


Много благодаря на всеки, който може да ми отговори Flowers Bouquet

Последна редакция: ср, 11 окт 2017, 00:19 от Iv1

# 206
  • Мнения: 152
И аз благодаря за отговорите, ще ми бъдат от полза и на мен Simple Smile

Поздрави,

# 207
  • София
  • Мнения: 3 031
Само да добавя за теста - ако се налага секцио или просто има наличие на алергии, мен ме изпратиха за тестуване в Алергологията в Александровска болница. Там препоръчаха каква да ми е упойката.

# 208
  • Мнения: 11
Здравейте мами. Имам едно въпросче. Моя АГ вече втори път си отменя часа и все не мога да отида на преглед и тонове (защото иска той да ги вижда). Последния ми преглед беше на 06.10 и се чудя дали ми трябват още прегледи и тонове и дали имате представа дали в Окръжна ще се съгласят за тонове в средата на 9 месец? Опитвам се да се свържа с рецепцията, но все не успявам....

# 209
  • София
  • Мнения: 18 710
Имаш право на два безплатни записа. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт