Раждане в Окръжна болница гр.Пловдив - 3

  • 71 361
  • 865
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 6 939
Никога не бих искала компания в такива моменти и слава Богу не настаниха никой във ВИП стаята ми Grinning
Спокойствието, между другото, беше единственото преимущество, но пък безценно!

Преди това уж преносвах и една нощ спах в патологична с една откачалка, която си гледаше без слушалки турски сериали на телефона, другите й номера ще ви ги спестя. Добре, че бебето чу молитвите ми и на следващия ден се роди.

# 661
  • Пловдив
  • Мнения: 572
Зависи от компанията,но на мен ми беше полезна.Особено след секцио,като не можех да ставам,тя ми извади зарядното за телефона,показа ми за памперса...Ако е някоя досада и аз ще искам да съма..И аз се чудих дали да не платя за вип стая да съм сама,но след като ми казаха,че настаняват и там,независимо дали си платил и се отказах..

# 662
  • Мнения: 38
Дойде време да се отчета! Преди седмица проплака малкият ми син! Терминът ми беше на 15.02, на 16.02 ме приеха в патологична бременност, на 17.02 сутринта ми пуснаха система, много бързо и лесно два часа след това проплака малчо! Бях настанена в обикновена стая, не ме попитаха дали искам вип или не, може би са били пълни, предвид това, че всички родилки са в едно отделение и легловата база е намалена! Хубаво е да има друга мама в стаята, защото е по-спокойно, дали ще влезеш в банята или ще излезеш до машината за вода или за 5мин таткото да донесе някакъв багаж, има кой да наглежда бебето! "Свижданията" се случват в коридора, пред отделението, никой не спира мамите са излязат да вземат багаж от близки и роднини, но не разрешават бебетата да излизат от отделението! Веднага след раждането мъжът ми дойде да ми донесе обяд и тъй като имах куфар и на санитарките им беше трудно да бутат леглото/носилката и куфара му разрешиха да влезе в отделението до стаята, за да им помогне с багагажа ми! Изключително доволна съм от отношението на детските сестри и педиатрите и от повечето акушерки и гинеколози, като навсякъде има сърдите и недоволни! Ако на някой му предстои скоро раждане и има въпроси ще отговоря! Важното е всичко да е наред, когато няма проблеми с бебето и мамата три дни минават бързо и всичко лошо и трудно се забравя!

# 663
  • Пловдив
  • Мнения: 33
Дойде време да се отчета! Преди седмица проплака малкият ми син! Терминът ми беше на 15.02, на 16.02 ме приеха в патологична бременност, на 17.02 сутринта ми пуснаха система, много бързо и лесно два часа след това проплака малчо! Бях настанена в обикновена стая, не ме попитаха дали искам вип или не, може би са били пълни, предвид това, че всички родилки са в едно отделение и легловата база е намалена! Хубаво е да има друга мама в стаята, защото е по-спокойно, дали ще влезеш в банята или ще излезеш до машината за вода или за 5мин таткото да донесе някакъв багаж, има кой да наглежда бебето! "Свижданията" се случват в коридора, пред отделението, никой не спира мамите са излязат да вземат багаж от близки и роднини, но не разрешават бебетата да излизат от отделението! Веднага след раждането мъжът ми дойде да ми донесе обяд и тъй като имах куфар и на санитарките им беше трудно да бутат леглото/носилката и куфара му разрешиха да влезе в отделението до стаята, за да им помогне с багагажа ми! Изключително доволна съм от отношението на детските сестри и педиатрите и от повечето акушерки и гинеколози, като навсякъде има сърдите и недоволни! Ако на някой му предстои скоро раждане и има въпроси ще отговоря! Важното е всичко да е наред, когато няма проблеми с бебето и мамата три дни минават бързо и всичко лошо и трудно се забравя!
   Ако имате някаква информация за раждане секцио бихте ли споделили.Благодаря!

# 664
  • Мнения: 38
Моят опит е с естествено раждане, но тъй като всички родилки са на едно място успях да видя колко мили се държат с оперираните мами, раздвижват ги, помагат им за всичко, обясняват им, изключително добро отношение, поне през трите дни, които бях в това отделение

# 665
  • Мнения: 1 980
lerita, какво точно те интересува? Раждах там секцио през юли миналата година. Беше ми второ и бях избрала д-р Халил. Доволна съм от всичко.

# 666
  • Пловдив
  • Мнения: 33
lerita, какво точно те интересува? Раждах там секцио през юли миналата година. Беше ми второ и бях избрала д-р Халил. Доволна съм от всичко.
   Интересува ме в момента как се случват нещата,иначе и аз първото си дете родих там,но преди 9 години,без избор на екип,секцио по медицински причини.Искам актуална информация,наложи ми се октомври да посетя Аг кабинет и видях че правят ремонт.Отделно на страницата във фейсбук са посочили много малко неща,които изискват при постъпване за раждане.Но март като ги посетя ще питам там на място и подробно.

# 667
  • Мнения: 38
Правят ремонт на сектора за нормално родили и всички мами с бебета са на 4тия етаж, казаха че до месец ще завършат и тогава всички ще се преместят на 3тия етаж и ще започнат ремонт на горния етаж! Лежах в патологична бременност и една вечер в стаята имаше момиче, което на следващата сутрин имаше планувано секцио, от там имам малко инфо - в 6ч предната вечер е последното хранене, а до 10ч може да се пие вода! Караха я да ходи при анестезиолог за консултация и при още някакъв специалист! За операцията й поискаха да приготви лепенка, еднократна пелена, памперс и комплект пелени за бебето! Питаха я дали си носи Ева Ку свещички, явно са важни! Друго специално не са й искали преди операцията, предполагам нещата за престоя са каквото и за нормално родили - дрехи и памперси за бебето, чаршафи, тоалетни принадлежности! Направи ми добро впечатление, че се държат много мило с мамите след секцио, раздвижват ги, помагат им за обличане, баня и т.н.

# 668
  • Мнения: 7
Правят ремонт на сектора за нормално родили и всички мами с бебета са на 4тия етаж, казаха че до месец ще завършат и тогава всички ще се преместят на 3тия етаж и ще започнат ремонт на горния етаж! Лежах в патологична бременност и една вечер в стаята имаше момиче, което на следващата сутрин имаше планувано секцио, от там имам малко инфо - в 6ч предната вечер е последното хранене, а до 10ч може да се пие вода! Караха я да ходи при анестезиолог за консултация и при още някакъв специалист! За операцията й поискаха да приготви лепенка, еднократна пелена, памперс и комплект пелени за бебето! Питаха я дали си носи Ева Ку свещички, явно са важни! Друго специално не са й искали преди операцията, предполагам нещата за престоя са каквото и за нормално родили - дрехи и памперси за бебето, чаршафи, тоалетни принадлежности! Направи ми добро впечатление, че се държат много мило с мамите след секцио, раздвижват ги, помагат им за обличане, баня и т.н.


От 01.03. 2021 всички са на третия етаж, защото сектора за нормално родили е готов. Раждах в края на Февруари там, колкото до отношението, независимо от вида на раждането съм на мнение, че по - важното е избора на лекар / екип, защото след като приключат с родилна зала и те настанят в стая, за престоя от 3-5 дни се изреждат, почти всички от персонала. Някои обгръжват  повече, други по - малко, относително е. Единственото, което ти дават в болницата е лигнин, всичко друго, което ти трябва си го носиш в багажа Simple Smile

# 669
  • Пловдив
  • Мнения: 13 472
Имат и дрешки за новородените, че мен по телефона ме бяха подвели да не взимам за детето дрехи, та там си ми го облякоха и на другия ден таткото ми донесе.

# 670
  • Мнения: 59
Здравейте, има ли наскоро раждали в Окръжна в Пловдив? На мен ми предстои в началото на октомври, най-вероятно секцио, и проучвам възможностите. От Хасково съм, а тук няма много читави лекари.  Особено ако се реши секцио, искам да не се притеснявам, че ще попадна на некомпетентни доктори.

# 671
  • Мнения: 1 980
Аз съм много доволна от д-р Халил.

# 672
  • Мнения: 203
Аз също ❤️
Аз съм много доволна от д-р Халил.

# 673
  • Пловдив
  • Мнения: 33
Здравейте, има ли наскоро раждали в Окръжна в Пловдив? На мен ми предстои в началото на октомври, най-вероятно секцио, и проучвам възможностите. От Хасково съм, а тук няма много читави лекари.  Особено ако се реши секцио, искам да не се притеснявам, че ще попадна на некомпетентни доктори.
   Здравейте!Аз родих на 12.04 второто си дете там и второ секцио за мен,първото пак ми е  правено там.Като си получих документите от АГ отидох  до болницата. На смяна беше др Бояджиева. Разбрахме се да постъпя на 11.04 за  подготовка за раждането,имах консултация с кардиолог и анестезиолог.Да уточня преди  9 години никой не ме пита с каква упойка искам да раждам,сега анестезиолога твърдо ми препоръча и убеди за спинална. Много съм доволна от всички и всичко,без избор на екип бях.С 2 ръце препоръчвам раждане там  и дано всички са доволни като мен.За да не става много дълъг поста спирам да пиша,ако с нещо мога да помогна питайте.Лека бременност до финал.

# 674
  • Мнения: 32
Здравейте може ли да ми кажете как стоят нещата с вип стаята в окръжна болница Пловдив и каква е цената Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт