Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 7 част

  • 111 188
  • 812
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 223
Реално по-евтино излиза да си по здравна каса и да си плащаш ехографа и изследванията отделно, но лекарите не искат и не предлагат този вариант. Миналата година се следих в ТК и пакета беше 450лв. А някой беше питал как ще даваш пари за следене в държавна болница. Проследяването на бремеността се извършва от медицинския център, не от болницата (в дъното на коридора на партера). Бяха го обяснили на моя позната. Когато раждах беше събота и центъра беше затворен.

# 751
  • Мнения: 7
Някой може ли да ми даде телефонен номер на Ралица Василева? И според вас при кой от докторите не бих срещнала пречка или "друго" отношение, ако се следя по здравна каса? Някой с опит да сподели.

Последна редакция: пт, 21 сеп 2018, 13:45 от Neli Arhitonova 605443

# 752
  • Мнения: 1 050
Реално докторите печелят достатъчно от бременните и само от здравната каса.

# 753
  • Мнения: 304
Ами АГ-то ми не е към Тина Киркова, а обикновен медицински център.
Следя се при двама лекари, единия по здравна каса официален и втори, който е семеен приятел и пак не ми взема пари Simple Smile, който дълги години е работил в Тина Киркова, но вече не.
При мен пък всички около мен не плащат допълнително за ехографски прегледи, случайно разбрах, че на пациентката преди мене в чакалнята са и поискали 600 лв в Тина Киркова за проследяване и затова  влязох в темата и се включих в дискусията, че ми стана интересно Grinning

В сайта на МЗ има точно какво се включва по каса и ехографите са два за цялата бременност, което е крайно недостатъчно. И не само ехографските изследвания са недостатъчни. За съжаление, независимо колко осигуровки плащаш (аз например винаги съм се осигурявала на максимум и сумата за здравни осигуровки никак не е малка), откъм профилактика няма реално почти нищо съществено осигурено от касата. При теб явно е на приятелска основа. 

Действително по правило са си два ехографа, но на приятелска основа ми е само втория лекар - аз по горе като казах 9 ехографа, те са си само при първата лекарка, с която нямаме никаква приятелска основа и се виждаме за първи път на първия преглед. Наскоро една приятелка роди в Майчин дом, там се следеше, всеки път я гледаха на ехограф и тя не е плащала допълнително, други две приятелки в различни медицински центрове също не са плащали допълнително нищо. Ходя на йога за бремеменни и там все коментираме и там също не съм чула някой по здравна каса да е доплащал. При никоя от тях не е имало приятелска основа, та затова ми се стори странно и споделям. Не ме разбирайте погрешно, аз за здравето си и повече бих платила за абонамент, просто за тези пари бих избрала по-добро място Simple Smile

# 754
  • Мнения: 1 221
TeodoranM, не знам какво е отношението на лекарите за естествено раждане на близнаци, но повечето настояват за секцио. Не е толкова определящо дали си имала проблемна бременност, а по-скоро факта че като излезе едното бебе, остава много място за другото и то често се обръщало. Последващото наместване не е лесна задача и често в крайна сметка пак се стига до секцио.
Това ми обясниха на мен и от моя гледна точка има смисъл в твърденията им.
Аз съм далече още от раждането на мойте бебоци и не сме го обсъждали с д-р Василева, но мисля че е по-разумно да е секцио. Единственото, за което съжалявам е че ММ няма да може да присъства, а това е най-голямото му желание.

# 755
  • Мнения: 39
Здравейте, някоя мама да е раждала при др Маленов? Аз съм с избор на екип др Джонгова и термин 10.10, но тя е в чужбина другата седмица от 26 до 29.09 и я замества др Маленов. Та бих искала да знам дали може да се разчита на него и как е като лекар?

# 756
  • Мнения: 9
TeodoranM, не знам какво е отношението на лекарите за естествено раждане на близнаци, но повечето настояват за секцио. Не е толкова определящо дали си имала проблемна бременност, а по-скоро факта че като излезе едното бебе, остава много място за другото и то често се обръщало. Последващото наместване не е лесна задача и често в крайна сметка пак се стига до секцио.
Това ми обясниха на мен и от моя гледна точка има смисъл в твърденията им.
Аз съм далече още от раждането на мойте бебоци и не сме го обсъждали с д-р Василева, но мисля че е по-разумно да е секцио. Единственото, за което съжалявам е че ММ няма да може да присъства, а това е най-голямото му желание.


Има го като вариант. Но все още съм на мнение, че винаги е най-добре раждането да е по естествен път, освен ако обстоятелствата не налагат обратното. Пожелавам ти лека бременност и раждане и здрави бебчета 🤗🤗🤗

# 757
  • Мнения: 422
Здравейте,
Предварително се извинявам, ако въпросът е задаван скоро. Когато плащаш за присъствие на бащата на раждането (200лв пише на сайта на болницата), плащаш ли и допълнително единична родилна (пак 200лв според сайта) или при положение, че има присъствие е ясно, че ще си в самостоятелна родилна зала?
Също искам да попитам има ли някоя дама раждала скоро при Марта Дончева?

# 758
  • Мнения: 13 082
Плащаш. ✌🏻 Екип, ВИП родилна и 200 кинта за таткото.

# 759
  • Мнения: 422
Плащаш. ✌🏻 Екип, ВИП родилна и 200 кинта за таткото.

Не ми хареса твоя отговор. 😀
В такъв случай е подвеждащо написано на сайта, защото ако искам присъствие, плащам 400лв.
Благодаря ти все пак за информацията.

# 760
  • Мнения: 13 082
Да, наистина е подвеждащо, защото никъде не пише, че ако искаш някаква по така услуга е задължително да си с екип. Какво да се прави, за съжаление това ни е “безплатното раждане”.

# 761
  • София
  • Мнения: 504
Още по-смешна беше ситуацията с водното раждане. За да родиш водно(вече не може) трябва да платиш за екип, зала и ваната в тази зала. Все едно, ако не платиш за залата, ще ти изнесат ваната в коридора...

# 762
  • Мнения: 172
Ако не си платил за екип, не може да ползваш и ВИП стая....

# 763
  • Мнения: 2 406
Ако не си платил за екип, не може да ползваш и ВИП стая....

Не е вярно. Може да нямаш избор на екип, но после съвсем спокойно може да пожелаеш да нощуваш във ВИП стая, срещу съответното заплащане.

# 764
  • Мнения: 172
Ако не си платил за екип, не може да ползваш и ВИП стая....

Не е вярно. Може да нямаш избор на екип, но после съвсем спокойно може да пожелаеш да нощуваш във ВИП стая, срещу съответното заплащане.
Родих преди 10 дни и отказаха на майките, които бяха без избор.
Вероятно зависи от заетостта.

Общи условия

Активация на акаунт