Нисък хемоглобин бременна

  • 4 056
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Остават ми 20 дни до термина и съм с хемоглобин 75 пращат ме в Плевен на хематолог,  но чак в понеделник ще ида понеже сме събота много съм притеснена някой знае ли какво да очаквам някой с подобен проблем???

# 1
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
За сега само ще се опитат да ти вдигнат хемоглобина с някакъв препарат - вероятно желязосъдържащ. В подходяща доза ще успее да ти го нормализира за 20 дни, защото е важно при раждането да ти е нормален. След това може и сам да си се оправи и да е просто проблем на бременността.
Много е вероятно да те оставят в болница и да ти го вливат.

# 2
  • Мнения: 14
Благодаря, но до колкото си спомням винаги ми е бил нисък..

# 3
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Благодаря, но до колкото си спомням винаги ми е бил нисък..
... и сега ти е паднал още. Моят беше 83 през бременността, пила съм разни железа. Иначе и при мен си е нисък, но над 100.

# 4
  • Мнения: 14
А при мен в началото беше 94 предписаха ми желязо на хапчета пих ги в продължение на 4 месеца и вместо да се вдига той пада. Акушерката спомена нещо за преливане на кръв.. Но зависи от изследванията в Плевен

# 5
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Изследвай си витамин Б12. Хемоглобина се влияе и от него. Може желязото да ти е в норма, но да имаш дефицит на Б12.

# 6
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Почти е сигурно, че хематологът ще иска да провери коя "съставка" на хемоглобина е ниска. Ти по принцип пила ли си желязо?

# 7
  • Мнения: 14
Приемах желязо в продължение на 4 месеца

# 8
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Приемах желязо в продължение на 4 месеца
Това обяснява защо гинекологът ти те е изпратил на хематолог и много вероятно да е недостатъчност на Б12.

# 9
  • Мнения: 14
Много благодаря за сега ми е спокойно, но нямам търпение да разбера какво точно ми има и да вземем мерки не искам да се отрази на бебето

# 10
  • София
  • Мнения: 1 877
Много благодаря за сега ми е спокойно, но нямам търпение да разбера какво точно ми има и да вземем мерки не искам да се отрази на бебето

Kръвопотока на бебето как е? С доплер това се вижда.

Освен това нека ти направят конкретно изследване за причините за нисък ХГБ.
Може да е б12 или желязо, но внимавай, защото ако имаш таласемия, каквато аз имам, може б12 и железните ти депа да са пълни. Тогава не ти трбява желязо, защото отива в черния дроб и пречи!

При тези по - специфични анемии, които се установяват с изследването електрофореза на хемоглобин, за да се види има ли патология, подходът не е като при нас - масовата "бременна" анемия, желязодефицитната. Нека се установи първо защо е нисък ХГБ. В началото колко единици ти беше?
Лекарите казват, че трябва да се влезе за раждане с ХГБ поне 100, защото се губят около 20 единици при самото раждане. 

Не се плаши, просто действай да с еустанови точния тип анемия. А Ако се наложи да се кръвопрелива, това само ще помогне да се стабилизираш.
Успех и здраве! bouquet

# 11
  • Мнения: 475
Здравейте, в кръвните изследвания показателят
MCV
с каква стойност е?

# 12
  • Мнения: 135
Много благодаря за сега ми е спокойно, но нямам търпение да разбера какво точно ми има и да вземем мерки не искам да се отрази на бебето
Освен В12 трябва да ти изследват и фолиева киселина(В9). Недостигът  на двата витамина води до анемия.
Желязото е много важно за бебетата, защото те се раждат със запас от желязо, който трябва да им стигне до захранването.
За по-добро усвояване на желязото се препоръчва витамин С. Когато ядеш месо, яйца, спанак, коприва , бял боб, варено жито, изяждай и продукт, богат на витамин С-портокал, киви,лимон,червени пиперки,чай от шипки.
Добър източник на желязо е отварата от коприва. 2 супени лъжици сушена коприва се заливат с половин литър вряща вода, врят три минути и киснат един час. Отварата се прецежда и се изпива за един ден на три приема преди храна. Тя съдържа и вит.С, но за да го запазиш, трябва да ползваш стъклена тенджера. При сготвяне на продукти с витамин С в метален съд , той преминава в неактивна форма.
За повишаване на хемоглобина се препоръчва също сок от червено цвекло и Герисан.

Последна редакция: ср, 19 апр 2017, 20:51 от lullabie

# 13
  • Мнения: 9
Помага и сок от червено цвекло или салата червено цвекло + моркови - добре е да сложите и малко зехтин и лимонов сок. Доволна съм и от една билкова добавка на име Хемоактив.

Общи условия

Активация на акаунт