Частни детски градини - София (тема 11)

  • 114 857
  • 733
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 1 609
Във връзка с това - имам близки познати, които поради служебен ангажимент са живяли няколко години в Босна и децата им там са ходили на детска градина. Градината е била английска, за чужденци, но се е говорило и на сръбски, който си е чужд език, колкото и да е близък до българския. От 3-4 години са си тук в България и децата посещават нормални българско училище и градина, но не са забравили нито английския, нито сръбския и ги говорят на едно доста впечатляващо ниво, без акцент, без замисляне - ако не на същото ниво, на каквото говорят български, то на доста близко. Не знам дали правят нещо специално, за да поддържат нивото; мисля, че само им пускат филми на тези езици понякога.

# 481
  • Мнения: X
Английския език може лесно да се поддържа навсякъде, но виж сръбския трудно. Та за 3-4 години, ако не го упражняват децата и то постоянно, са го забравили като стой та гледай.

Последна редакция: чт, 21 мар 2019, 10:36 от Анонимен

# 482
  • Мнения: 333
Само на едно място искат английски засега, слава Богу..и за мен е пълно безумие това.
На повече от едно място изпитват по език, на други решават задачи, на трети азбука на мисленето и подобни. Помисли си отново, дали това щеше да ти се струва безумие, ако бяхте инвестирали в чуждоезикова детска градина и детето ти говореше свободно английски (или друг език) и трябваше отново да почва от начало с деца, които никога не са го учили. Защото за мен такъв изпит е огромен плюс. Аз съм живяла много години в чужбина и знам колко "лесно" се учи език и съм срещала безброй хора, които си мислят, че знаят езика перфектно, ама не го Simple Smile
Иначе на мен ми се вижда по-голямо безумие да решават задачи за прием в ПУК/1 клас, дълго е да обяснявам защо, но така се преценили накои училища.

# 483
  • Мнения: 6 558
Е, чак пък ДГ да е инвестиция... Аз търся човешко отношение към детето, да е спокойно и щастливо, езикът не ми е водещ критерий при избора на ДГ.

# 484
  • Мнения: 19 687
Честно казано, и за мен това е по-важно. Опарих се от прехвалени академични програми и претенции. Изброеното от Силвиана ми е на първо място вече.

# 485
  • Мнения: X
На мен винаги ми е било водещ критерий, другото е само бонус. Но всеки си шета на акъла.

# 486
  • Мнения: 19 687
Лейди, аз пак рано осъзнах грешката Mr. Green

Скрит текст:
Изхождах от позицията, че ако има възможност (финансова и времева) е добре да се инвестира в началното образование, а за мен то започва от раждането. Учим се всеки ден, по един или друг начин Simple Smile Затова и го влачих на киндиру, плуване, музикални активности... всичко, което София може да предложи Mr. Green

Пуснах го и на ясла рано, после го преместих в прехвалена такава след списък на изчакване и нечовешка (според мен) такса. Убедих се обаче, че всичко е доста криворазбрано - няма никакви индивидуални планове, никакво оценяване и взимане предвид на конкретните възможности/интереси на децата. Получава се реално обратния ефект - моето даде пълен назад и отказваше да прави, каквото и да е.

В новата ясла ме спечелиха и вече 3 месеца съм страшно доволна. Не следва академични програми, но се връща усмихнат, спи спокойно, научава нови магарии всеки ден, навън са 50% от времето и изобщо нищо общо.

# 487
  • София
  • Мнения: 10 825
Мислех, че всичко съм чувала и чела, обаче ясла и академична програма в едно изречение не очаквах да видя. Сериозно ли има ясли, които са "академични"?

# 488
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Само на едно място искат английски засега, слава Богу..и за мен е пълно безумие това.
На повече от едно място изпитват по език, на други решават задачи, на трети азбука на мисленето и подобни. Помисли си отново, дали това щеше да ти се струва безумие, ако бяхте инвестирали в чуждоезикова детска градина и детето ти говореше свободно английски (или друг език) и трябваше отново да почва от начало с деца, които никога не са го учили. Защото за мен такъв изпит е огромен плюс. Аз съм живяла много години в чужбина и знам колко "лесно" се учи език и съм срещала безброй хора, които си мислят, че знаят езика перфектно, ама не го Simple Smile
Иначе на мен ми се вижда по-голямо безумие да решават задачи за прием в ПУК/1 клас, дълго е да обяснявам защо, но така се преценили накои училища.

Всъщност съм “инвестирала” в чуждоезична градина, но просто заради нормално отношение и интересни занимания, не защото смятам, че на 5 детето ще е вундеркинд с перфектен немски, писмен и устен. И не мисля, че ако на 6 го сложат в група д деца, неучили езика, ще е проблем. Ще си наваксат и уеднаквят нивото за месеци. Ще намерят начин и на моето да му е интересно, те на тази възраст учат все с игри и песни, не правят писмени преводи... Та езиков изпит си е излишен според мен. Подбор на децата е важен, но както някой беше казал- по способността да усвояват знанния, не по нивото на усвоени към момента.

# 489
  • Мнения: 19 687
Мислех, че всичко съм чувала и чела, обаче ясла и академична програма в едно изречение не очаквах да видя. Сериозно ли има ясли, които са "академични"?
Мхм.

# 490
  • София
  • Мнения: 5 474
Cristi в коя ясла е човечето?
Може и на лични да ми драснеш,ако,не желаеш да споделяш тук.

Последна редакция: чт, 21 мар 2019, 16:43 от *Bubble*

# 491
  • Мнения: 19 687
Ще ти пиша по-късно, защото чакам бусът да ми го стовари и няма да ме остави на мира Joy

# 492
  • София
  • Мнения: 2 060
Мили момичета, не можете да си представите колко е важно детството и играта за изграждане на спокойно и уравновесено човече! Моля ви, оставете децата да се учат и изживяват важните уроци в живота си чрез игра. И то игра със себеподобни, ако можете да си го позволите - навън сред природата.

# 493
  • София
  • Мнения: 6 258
Здравейте, някой има ли актуална информация / личен опит за ЧДГ Мечти? В квартала ни е и буквално на 50 метра от къщи, обаче никога не съм била в контакт с тях. Търсим вариант за лятото, т.к. от детската градина ни съобщиха, че ще правят ремонт и 2 месеца няма да работят.

# 494
  • Мнения: 656
Здравейте,
моля за мнения дали:
Спазват се обявените брой деца(напр.12 в група) в съотвените детски заведения?
По-малко ли боледуват децата в частна градина, отколкото държавна? Това ми е номер 1 критерий да не запиша детето в държавна(не че е прието де, даже не знам дали да кандидатвам)?
Пиша това, защото с по-голямото дете се наболедува 2 години, а около мен поне 8 дечица са целогодишно болни в държавните, ама целогодишно!!! с прекъсване по 1-2 седмици. Става въпрос за по-малките деца - 3-4 годишни.

Последна редакция: нд, 24 мар 2019, 01:28 от lady_fade

Общи условия

Активация на акаунт