Частни детски градини - София (тема 11)

  • 114 725
  • 733
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 19 687
Здравейте, частна ясла в лозенец (района до Маринела) някой да ми препоръча? Разгледах списъка, но ме интересува за 2 годинки детенце...повечето са градини.
Благодаря.

Виж "Жирафче" на Бабуна планина. Синът ми беше там до миналата година, още ги посещаваме в топлите следобеди в двора. Приемат деца от 2 години нагоре. Много обгрижват децата - за нас са като семейство. Чисто битово - следи се всяко дете да пие вода, да се бършат с личните си кърпи, да се хранят. Сестра на място преглежда децата всеки понеделник сутрин. Не знам какво още правят с по-малките - ние започнахме там по-големи. За по-големите имат занимания със сравнително амбициозни учебни помагала, учител по английски, спорт, организират бели и зелени училища.  Имат двор, почти всеки ден са навън - в двора или на разходки в близкия парк. Има хубава атмосфера, поддържана от собственичката и от учителите - най-новите помагала, любов към книги - децата често носят книги от вкъщи, за да се четат или разгледат в градината. По-малка е градината, по-камерен е съставът, но на синът ми (и на мен) още ми липсват някои от учителките - научиха го да сричкува на 5г. с лекота, например. До днес, ако училището е във ваканция (като тази седмица), иска да гостува там - винаги се намира място и за него.
Жирафче не е ли на Кораб планина? newsm78 И как е като база? Само отвън съм поглеждала, но ми се стори запусната, даже мислех, че вече не съществува като детско заведение.

# 421
  • Мнения: 18
Има ли някой впечатления за детска ясла Сияние в Драгалевци?

# 422
  • София
  • Мнения: 10 825
"Сияние" не е ли в читалището в Бояна?

# 423
  • Мнения: 141
Има ли някой впечатления за детска ясла Сияние в Драгалевци?

и аз знам, че е в читалището в Бояна. Но нямам информация, другата седмица сме на среща с тях.

# 424
  • Мнения: 2
Здравейте, нова съм във форума, извинявам се, ако вече е писано по въпроса.
Интересувам се от две детски градини - Kinderoase в Младост и Азбуки Little steps в Мусагеница. Моля, ако някой има информация да сподели впечатленията си!
Бих искала да помоля и за мнения за детска градина Дрита, но за нас другите две са с приоритет.
Благодаря предварително!

# 425
  • Мнения: 16
Здравейте, частна ясла в лозенец (района до Маринела) някой да ми препоръча? Разгледах списъка, но ме интересува за 2 годинки детенце...повечето са градини.
Благодаря.

Виж "Жирафче" на Бабуна планина. Синът ми беше там до миналата година, още ги посещаваме в топлите следобеди в двора. Приемат деца от 2 години нагоре. Много обгрижват децата - за нас са като семейство. Чисто битово - следи се всяко дете да пие вода, да се бършат с личните си кърпи, да се хранят. Сестра на място преглежда децата всеки понеделник сутрин. Не знам какво още правят с по-малките - ние започнахме там по-големи. За по-големите имат занимания със сравнително амбициозни учебни помагала, учител по английски, спорт, организират бели и зелени училища.  Имат двор, почти всеки ден са навън - в двора или на разходки в близкия парк. Има хубава атмосфера, поддържана от собственичката и от учителите - най-новите помагала, любов към книги - децата често носят книги от вкъщи, за да се четат или разгледат в градината. По-малка е градината, по-камерен е съставът, но на синът ми (и на мен) още ми липсват някои от учителките - научиха го да сричкува на 5г. с лекота, например. До днес, ако училището е във ваканция (като тази седмица), иска да гостува там - винаги се намира място и за него.
Жирафче не е ли на Кораб планина? newsm78 И как е като база? Само отвън съм поглеждала, но ми се стори запусната, даже мислех, че вече не съществува като детско заведение.

Входът на "Жирафче" е от Бабуна планина. Не знам как може да се стори на някой запусната отвън - всеки ден минаваме покрай сградата, а и пребоядисаха оградите миналата година. Ако се отиде сутрин към 10 или към 5 следобед, в по-хубаво време, всички са на двора. Три етажа, два от тях се ползват от градината. На основният етаж са малките деца - 4 големи, светли помещения, едното е спално. На горния етаж са 3 големи помещения, най-голямото е салон, в което се провеждат спортните занимания за всички. На горния етаж иначе са учениците - следобедите има и занималня за ученици до 4-ти клас. Топло е - понякога прекалено, и чисто. В баните всяко дете е с лична кърпа - носи се в началото на седмицата, връща се в петък. Баните са по-големи от тази в настоящото ни училище. На двора има люлки, пързалка, пясъчник, слага се баскетболен кош, обръчи и топки през топлите дни. Дворната част не се вижда от страната на входа - само малко откъм Кораб планина.

# 426
  • Мнения: 19 687
Много благодаря bouquet Аз съм минавала само по Кораб планина всъщност.

# 427
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 737
Здравейте, нова съм във форума, извинявам се, ако вече е писано по въпроса.
Интересувам се от две детски градини - Kinderoase в Младост и Азбуки Little steps в Мусагеница. Моля, ако някой има информация да сподели впечатленията си!
Бих искала да помоля и за мнения за детска градина Дрита, но за нас другите две са с приоритет.
Благодаря предварително!

Здравейте, и двете градини, към които сте са насочили, са хубави.

В Киндеоазе не съм влизала, минавала съм само оттам, на мястото на държавна детска градина е (което е хубаво откъм база, двор). Немският е много добре застъпен, с нейтив спикъри. Познати деца отидоха там и са доволни, но вече нямам връзка с тях.

За Азбуки навремето не можахме да се запишем, тъй като искаха поне 2.5 годинки на детето (моето беше по-малко). Там също е с ежедневен английски, но май  са си българи учителите. За мен е отличен избор, ако мислите и за частно училище след това, защото ще приемат детето лесно, а училището им е много добро (и трудно влизат външни деца). Сигурно знаете, че има две бази- Мусагеница и Симеоново, аз съм била само в Мусагеница. Приятно е вътре, има къщичка, катерушки, пясъчници, всички са мили с децата.

Помислете кое ви е по-удобно като локация и на кой език държите, както и дали след това ще се насочите към немско или английско училище.

# 428
  • Мнения: 15
Здравейте,

Има ли отзиви от Славейче (Драгалевци) и Пасито в Бояна? В момента търсим ясла за детенце на годинка и половина с този район. Всякакви други предложения са добре дошли Simple Smile

Последна редакция: вт, 05 фев 2019, 12:15 от Chocolate Pie

# 429
  • София
  • Мнения: 1 609
Моят син е в "Славейче" в Драгалевци. Много съм доволна, много добре се грижат за него и той ходи с удоволствие, а иначе е много залепен за мен. Доста бързо свикна там; свикна и да заспива, а е още кърмаче и беше свикнал само на гърда да заспива. Те с люшкане и гушкане го приспиваха, докато свикне в креватчето там. Ако имате някакви конкретни въпроси, пишете ми и ще отговоря.

# 430
  • Мнения: 15
Сетих се и за още една - Артистите на Монтесори. Намира се в Бояна. Дечицата на някои наши познати са там, доволни са, но нямам повече информация. Във форума не е сред коментираните ДГ. Някой има ли отзиви?

# 431
  • Мнения: 107
Здравейте, за Артистите на Монтесори в Бояна това, което не ми хареса, е храната, както и че някои от играчките са в доста амортизиран вид. Иначе градината е на прекрасно място направо в самата планина, аз също имам все позитивни отзиви от познати, че децата се чувстват добре там. Но ако търсите Монтесори, тази градина въпреки името реално не е Монтесори. Освен това няма лиценз и децата ми се струват по-малки, така че от гледна точка на знания не съм убедена, че е точното място.

# 432
  • София
  • Мнения: 1 910
Здравейте, имате ли впечатления от частна ясла и детска градина "Дворецът на щастливите деца" в Младост 1? Всякаква информация ще ми е от полза, благодаря!

# 433
  • Мнения: 146
Здравейте, имате ли впечатления от частна ясла и детска градина "Дворецът на щастливите деца" в Младост 1? Всякаква информация ще ми е от полза, благодаря!


Във ФБ в Майките на София редовно в споменават с хубаво. Нямам лични впечатления, ама там трябва да поровите.

# 434
  • Мнения: 146
Мацки, някаква по нова информация за хубава гради около Младост и Симеоново? Загледах Еко Дара, Слънчогледи  и Рай....впечатления?

Иначе да споделя по темата за яслите от опит....Бухалчетата в Младост се оказа топ избор. Единствения минус е, че терасата, на която излизат децата е много сенчеста и цяла зима почти не са излизали. Всичко останало е супер.
Куест Академи - племенника ми ходи там: като цяло по към негативно. Постоянно спи с чужди дрехи и им месят дрехите на децата, макар че са надписани. Извеждат ги зимата, но много голи...не им пука за шапки, шалове и т.н и като цяло децата много боледуват. Филтъра за болести не е добре.

Общи условия

Активация на акаунт