Сватба 2017 - IV част

  • 54 533
  • 758
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 319
Момичета, питам ви направо.
Скрит текст:
Една моя приятелка ще е на сватба, където темата или дрескода(не можах точно  да разбера) е бяло и златно.
Моята приятелка ще ходи с бяла рокля, до колената, лежерна, но елегантна същевременно.
Казах й, че не ми се вижда одачно да чужда сватба да е с бяла рокля, но тя така си е решила заради темата/дрескода.

Само на мен ли ми се вижда странно?
Като цяло съм отворена за всички цветове, включително и черно, но за бялото съм старомодна ли, и аз не знам как да се изразя.
Ако някой дойде с бяла рокля на моята сватба, много ще се разстроя.  Thinking Whistling

# 721
  • Мнения: 2 560
Катастрофа, има ексцентрични хора. Щом дрес кода е бяло и златно ме навежда на мисълта,че булката ще е с цветна рокля.
Интересно ми е с какъв цвят ще е Simple Smile.

# 722
  • Мнения: 5 569
Катастрофа, щом дрескодът е бяло и златно, очевидно булката би се разстроила по-скоро, ако не се спази желанието й. Simple Smile И на мен ми е странно, но хора всякакви. Simple Smile

# 723
  • София
  • Мнения: 6 010
Ако на мен ми кажат такъв дрес код бих го спазила. Явно на булката не й пречи, което е страхотно Simple Smile
Но ако на моята сватба някоя дама дойде в бяло няма да ми е приятно...

# 724
  • Мнения: 6 312
Направо не мога да повярвам, че някой решава да задължи гостите си да спазват дрескод в определени цветове!!!!  Това все пак е България и повечето хора са с ниски доходи. Достатъчно е, че ще уважат сватбата и ще заделят средства за подарък, който в последните години поне за София надхвърля 100 лв. на човек, за цветя, за такси и т.н. други неща. Трябва ли, да похарчат допълнително сериозна сума, за да закупят задължитилно нови тоалети, костюми и аксесоари в съответните цветове на сватбата?!! Някои хора май започнаха да се унасят в копирането на кралските етикети! На сватбата, на която бях наскоро имаше дрескод единствено за шаферките и кумата. Дори майките не бяха го спазили.

# 725
  • София
  • Мнения: 6 010
Едва ли някой ги задължава гостите, може би е пожелателно. Все пак всеки си решава как да си организира сватбата - едни искат заря и бели гълъби, други - дрес код.

Аз да се похваля, че днес за първи път видях Моята си Рокля повече от 5 месеца след като я поръчах Gift Heart
Началото на февруари мерих мостра в магазина и ми поръчаха нова. Днес отидох да я видя и да си избера воал и чувството беше невероятно! Началото на септември ще ходя да направят корекциите и да я скъсят и си я взимам Simple Smile

Последна редакция: пт, 14 юли 2017, 23:42 от Госпожа Лаленце

# 726
  • Мнения: 2 560
Браво,много е хубаво като я усетиш,че е ТВОЯТА рокля.
Катастрофа, живее в чужбина и може приятелката да не е българка. Не ме учудва,че има дрес код. Щом го е написала явно си е направила сметка,че гостите може да го спазят.

# 727
  • Мнения: 5 569
И на мен това с дрескода ми идва леко прекалено. Но може би младоженците изхождат от презумпцията, че всеки така или иначе има нещо бяло/черно/червено/пембено в гардероба си и няма да накарат гостите да влязат в преразход, знам ли... Опитвам се да ги оправдая. 😁 В крайна сметка всеки сам решава дали да спази или не молбата в поканата, дали да си купи нови дрехи, дали и какъв подарък да остави. Ние бяхме писали, че бихме се радвали вместо цветя да ни подарят любима книга... Е, малко повече от 60-70% го спазиха, предимно младежите. Simple Smile Колкото до подаръците, пак  няма някакъв установен стандарт.. Всеки дава толкова, колкото иска и може да отдели в съответния момент. Например ние получихме от хора с наистина солидни възможности 100 лв. за тричленно семейство. Така са преценили. Имаше и много други с по-малко от описания от Фаталина стандарт  за София. От близките ни приятели и част от роднините получихме повече. Няма правила в тези неща. Simple Smile

# 728
  • Мнения: 6 312
Относно подаръкът, мисля че гостът е редно поне куверта да си покрие, а и нещо да остане за младоженците. Разбира се, че има всякакви хора, даващи и много и малко. Разбирам, че младоженците и най-вече младоженките си представят приказни сватби, като по филмите. Мечтаят всичко да е по конец, но за съжаление в българската действителност е друга и мааалко трябва да се слезе на земята. Говоря, като човек на който му предстои да извади от семейният бюджет едни 7 - 10 000 лв. за сватба. Сватбата се очертава с около 80 гости. Надявям се да е по-малкото число и младите да са по-разумни в разходите. Имаме ги средствата, но и аз и ММ предпочитаме да ги дадем на младите за нещо далеч по-целесъобразно.

# 729
  • София
  • Мнения: 6 010
Ние не сме споделяли нито на моите нито на неговите родители колко ще ни излезе сватбата и нямаме такова намерение. А относно подаръците умишлено не споделяме с гостите колко струва кувертът, защото не искаме да ги натоварваме с разни очаквания. На всички сме казали, че искаме да се забавляват, а не да се притесняват за подаръка.

# 730
  • Мнения: 6 312
Ние не сме споделяли нито на моите нито на неговите родители колко ще ни излезе сватбата и нямаме такова намерение. А относно подаръците умишлено не споделяме с гостите колко струва кувертът, защото не искаме да ги натоварваме с разни очаквания. На всички сме казали, че искаме да се забавляват, а не да се притесняват за подаръка.
Вие сами ли ще си я платите? За колко човека става въпрос и колко горе-долу Ви излиза. В София ли ще бъде сватбата.

# 731
  • София
  • Мнения: 6 010
Ще пиша на ЛС.

# 732
  • Мнения: 5
Здравейтее незнам дали сте коментирали този въпрос, но не намирам никъде.... затова ще попитам всички минали и бъдещи булкии, искам матирани бутилки с гравитана картинка на младоженци и нашите имена и дата:))) ... не с етикети ... много търсих в нета само някакъв склад в хасково открих ще поръчам от там най- вероятно... но ми се иска и на друго място да проверя за цени ,да сравня... и по възможност по близичко към Бургас:)) Някой дали знае нещо по темата , благодаряя Simple Smile)))

# 733
  • Мнения: 5 569
Девойки, темата замря. Всички ли се оженихме вече?Joy

# 734
  • Wonderland
  • Мнения: 810
При нас е някаква лудница и само се вкарва паника излишна иииии Flushed
Вчера бях на пробен при Боряна Стефанова и съм много доволна. Въпреки невежеството от моя страна,защото в ежедневието слагам една спирала и един бб крем - направи идеалния грим за мен. Няколко неща ми направи и накрая избрахме най- подходящия.

Общи условия

Активация на акаунт