Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 46

  • 72 021
  • 744
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 46 660
Аз стартирах на 23-ти Еутирокс, но пък чувствам точно обратното, направо си поех въздух, същото изпитах, когато отказах цигарите.
Не знам обаче дали не е и защото съвпадна с М. По принцип нямам ПМС, но последните 2 месеца сякаш това стягане в гърлото се засилваше преди датата. Обаче пък си го имаше и през целия месец в по-лек вариант, а сега тотално изчезна.
Също и съм -2 кг въпреки че не спазвам никакъв режим, отпуснах се доста, че ми се насъбраха и проблеми с венците и нямах желание нито за режими, нито за спорт Rolling Eyes подобен резултат съм виждала само след строго НВД и никакъв алкохол, а сега без нищо, доста въглехидрати набивах, даже си хапвах разни десерти, нещо което не си позволявах преди даже без да съм на режим. Дано все така да ми действа, че вече се бях отчаяла Tired

# 661
  • София
  • Мнения: 6 010
Човече, сега е моментът да започнеш и режим. Говоря за здравословно хранене, с лек калориен дефицит и без крайности  Peace Явно тялото ти започва да се чувства все по-добре Simple Smile

Определено и на мен жегите ми влияят ужасно... Нормално е да се задъхаш като няма въздух.
k1kk, аз бих направила контрола на ТСХ в скоро време щом не се чувстваш добре за да се хване на време ако има проблем  Peace Колко е стойността в момента?

# 662
  • Мнения: 9
Здравейте Simple Smile
пуснах си сама изследвания.Бях убедена ,че ща са много лоши и смятах с  тях да ходя на лекар ,но така като гледам ,мисля ,че са в норма.С тези резултати има ли нужда да ходя на лекар?Целта е бременност!

Щитовидна жлеза  Реф.стойности
   FT3   4.93 pmol/L    -  3.1 - 6.8
   FT4   16.00 pmol/L -12.00 - 22.00
   TSH  1.24 mkIU/ml - 0.27-5.50
   Anti - Tg 26.80IU/mL- 0 - 115.0
   Anti - TPO 16.99IU/mL0 - 34.0


Шегуваш ли се , тия изследвания са перфектни ! Ти за 1 път ли се изследваш Simple Smile

# 663
  • Мнения: 46 660
Човече, сега е моментът да започнеш и режим. Говоря за здравословно хранене, с лек калориен дефицит и без крайности  Peace Явно тялото ти започва да се чувства все по-добре Simple Smile
О, да, аз по принцип си се храня балансирано и в нормални, дори малки количества, само за по няколко дни си позволявам отпускане.
Сега поне виждам и ефект, че преди все бях гладна и дебела  Laughing

# 664
  • Мнения: 9
Маринова, пускай и другите хормони и по тях се ориентирай какво да правиш.


ДА трябва, ще ходя сега на др ендокринолог , ужас не мога да налучкам читав... Искам да питам , пие ли се още нещо освен еутирокса , например чист T3, който в бг го нямало и трябвало да се поръчва от Гърция например . Той май пак се пиел в комбинация с еутирокса ... Незнам ?  Има ли някой идея или сте си само на еутирокс?

# 665
  • Мнения: 92
Госпожа Лаленце последната контрола  я направих на 15.06.

ТСХ 5,48
Т4 13,52
Т3 3,22

А Еутирокса го пия едва от 25.06... Та затова се чудя дали изобщо е от това. Какви са вашите впечатления от прием 3-4 дни може ли да има някакъв резултат... В интерес на истината, ако изключа умората, не усещам други промени... прекалено е скоро и не смятам, че за 4 дни ще сваля кила, без значение как се храня.. Grinning иска ми се, ама съм реалист...

# 666
  • Мнения: X
Жегите и на мен ми влият ужасно...и с всяка година все по - зле става. Следобед ако съмв стая без климатик или изляза на открито направо съм парцал и съм пред припадане  Rolling Eyes според мен има връзка със самото заболяване на ЩЗ, а не с лекарството.

# 667
  • Мнения: 6 015
Искам да питам , пие ли се още нещо освен еутирокса , например чист T3, който в бг го нямало и трябвало да се поръчва от Гърция например . Той май пак се пиел в комбинация с еутирокса ... Незнам ?  Има ли някой идея или сте си само на еутирокс?

На предишните страници има страшно подробни мнения по този въпрос - най-вече от потребителката afrikancho. Peace Да, някои от нас пием и T3, паралелно с T4.

# 668
  • Мнения: 684
Здравейте
След 11 инжекция Б12 и смяна на дозата от 25/50 на 75 всеки ден ето и резултатите след 36 дни:
ТСХ от 26 сега е 1.87 !
Витамин Б12 от 55 сега 235.4 (при долна граница 145)!
Новото, което пуснах е :
Витамин Д 26.36 при :
Препоръчително > 30
Достатъчно > 20
Фолиева киселина 13.1 ( граници 10.4-42.2)
Хомоцистеин 7.4 ( граници 0-12)
Не знам точно как се тълкуват, но аз съм щастлива - разликата от преди месец е огромна Simple Smile

# 669
  • София
  • Мнения: 6 010
Polqrna zvezda, много голямо подобрение! Браво  bouquet Какво следва сега? Ще имаш ли друга контрола?

k1kk, то самото ти ТСХ е предпоставка да се чувстваш зле. Не знам дали еуторокса може да ти окаже такова влияние само за 4 дни.

# 670
  • Мнения: 4 097
Полярна звезда, ТСХ е ОК, Б12 колкото е по-близо до горна граница толкова по-добре. Вит. Д ти е с дефицит и трябва да се консултираш дали да приемаш Вигантол.
Успех!

# 671
  • Мнения: 684
Във вторник съм на ендокринолог Simple Smile
Не очаквах такава положителна промяна за такова кратко време Simple Smile Дори док да не каже нищо мисля да продължа да приемам Б12 на таблетки и малко нещо за итамин Д. Фолиева киселина започвам да пия от понеделник - топ фолат ми е преписан при вкарване на тсх в норма Simple Smile

# 672
  • Мнения: 46 660
Леле, Polqrna zvezda, направо ме разби с тези резултати, браво, все така да са всички следващи!  Hug

# 673
  • Мнения: 684
Благодаря!!!
Споделям ги и защото аз бях супер отчаяна при старите и си мислих колко ли време ще се боря с тях, но ето не е задължително всичко да става бавно и трудно!!! Пожелавам на всички бързо подобряване.
П.С. иначе от скоро пак ме стягаше гушата и си мисли " ужас явно ме ми стига дозата", но явно е от рязката разлика ( дано е това). Както и да е след като ги видях всичко спря да ме стяга ( може и подсъзнателно да си вредим)

# 674
  • Мнения: 181
Здравейте,
Може ли Еутирокс да се съхранява в хладилник?
На опаковката пише, че трябва да е до 25 градуса, а в тези жеги не виждам как по друг начин да го съхранявам.
Извинявам се ако вече е ззадаван въпроса, но не успявам да намеря в търсачката на гугъл нищо по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт