С какво ви дразнят свекървите- 79

  • 52 357
  • 768
  •   1
Отговори
# 15
  • при късмета
  • Мнения: 24 014
Добре де, като не спят и родителите и бабата, в крайна сметка кой на кого и каква помощ оказва? Има проблем-плачещо непрекъснато бебе и наличието на още 1 човек в къщата в крайна сметка не го решава. Та затова не виждам помощта.
Не критикувам нито искащите, нито оказващите помощ по никакъв начин, но и от примера не виждам извод за правотата на някоя от страните, по темата.
Чак такива драстични случаи на желание да изхвърлиш бебето през прозореца нямам около себе си, но имам на плачещо 24/7 бебе. Наистина е ужасно.
Само, че са поредното доказателство, че допълнителния човек не решава проблема. Вярно, може да осигури някакво време за почивка на родителите, което не е малко, но проблема си остава нерешен. Иначе това допълнително време за каталясалите родители си е помощ, съгласна съм. По-лошото е, че удължава проблема. Поне при случаите които имам като личен пример. Дори с много плачещо бебе, колкото по-рано родителите останат сами, толкова по-рано се решава проблема. Решава се доста по-изтощително за родителите, но пък продължава много по.малко време.
При такъв проблем, баба би била решение, ако бебето е спокойно само и единствено при нея. Ама колко са такива случаи?

# 16
  • София
  • Мнения: 24 839
Добре де, като не спят и родителите и бабата, в крайна сметка кой на кого и каква помощ оказва? Има проблем-плачещо непрекъснато бебе и наличието на още 1 човек в къщата в крайна сметка не го решава. Та затова не виждам помощта.
Не критикувам нито искащите, нито оказващите помощ по никакъв начин, но и от примера не виждам извод за правотата на някоя от страните, по темата.
Чак такива драстични случаи на желание да изхвърлиш бебето през прозореца нямам около себе си, но имам на плачещо 24/7 бебе. Наистина е ужасно.
Само, че са поредното доказателство, че допълнителния човек не решава проблема. Вярно, може да осигури някакво време за почивка на родителите, което не е малко, но проблема си остава нерешен. Иначе това допълнително време за каталясалите родители си е помощ, съгласна съм. По-лошото е, че удължава проблема. Поне при случаите които имам като личен пример. Дори с много плачещо бебе, колкото по-рано родителите останат сами, толкова по-рано се решава проблема. Решава се доста по-изтощително за родителите, но пък продължава много по.малко време.
При такъв проблем, баба би била решение, ако бебето е спокойно само и единствено при нея. Ама колко са такива случаи?

Боже, думи нямам- от теб фърка не само ЕНТЕЛЕГЕНТНОСТ, ами блика мъдрост като от фонтан! Mr. Green

# 17
  • при късмета
  • Мнения: 24 014
Вземи смени плочата. Скучно е вече. И надрасни възрастта на детската градина. Така се заяждат децата най-късно до 4 група. Нищо де, твоята Ентелегентност показваш все пак, не чуждата

# 18
  • Варна
  • Мнения: 36 612

И до днес, 30 години по- късно, бащата разказва как след поредното нощно люлеене на ръце и опити за успокояване, в пристъп на умопомрачение изкрещял на жена си да отвори прозореца, че да метне щерката.
Ревяла е денонощно и са будували майката, баба свекърва, която се е принудила да вземе всички възможни отпуски, и той самия, въпреки че е работел много тежка работа.

Shocked Или е имало още една гад като мен, или ще се окажем познати. Баща ми е бил докаран от моя ревяща милост до точно такова умопомрачение и е изревал гръмогласно на майка ми да отваря прозореца и да ме мята. А баща ми беше един много кротък и спокоен човек по принцип.

Тц, не можете да ме биете. Аз съм била денонощно ревяща, чак операция от херния имам като бебе от много напъване за рев.

Сериозно, Господ си знае работата и на такива навирили нос им го връща с второто. В момента се наблюдавам един такъв пример...

Тук съм напълно съгласна. Затова за второ не се навивам, че и мъжът ми е бил ревлив. На нас ни се падна най-кроткото дете на света, но втори път не вярвам да ударим джакпота  Joy

# 19
  • Мнения: 22 036
Ама няма никакъв проблем, ако майката иска помощ. Говориме за Роаз, която не иска на този етап.  За мен присъствието на друг човек в къщата не е помощ, а по-скоро ме изнервя, за това съм предпочитала да съм сама. Бабите идваха много често, но седяхме по градинки или в къщи, когато беше студено да си поиграят, да се поглезят.

Със съпер ревливо бебе е доста изтощаващо, но тогава най помага някой да го погледа за няколко часа, а майката да се махне или да се наспи. Не виждам какво налага някой да се нанася за месеци, ако родителите не желаят подобно нещо.

И пак смятам, че жената е предложила и ако и се обясни, защо няма нужда, не би следвало да се цупи. Ако се цупи, може вече да я пооплюем Simple Smile.

# 20
  • Мнения: X
Мисля, че за свекървата на Rois ви убягва един момент, който може да се окаже ключов за определяне на мотивите ѝ да иска да се мести при сина и снахата. Споменато беше, че тя не работи от години. Откъде идва издръжката ѝ в такъв случай? Ако е от сина, отговорът е ясен.

# 21
  • Мнения: 1 907
Не мога да си представя бебето ми да реве в едната стая, а аз да спя в другата. Едно новородено би трябвало да се успокои, люляно от майка си, в леглото и или на гърда...Не мога да си представя как ще го оставя и ще легна, още повече със следродилните хормони.

# 22
  • Мнения: 12 666
А не може ли таткото да го успокои с биберон?

# 23
  • Мнения: 22 036
Не мога да си представя бебето ми да реве в едната стая, а аз да спя в другата. Едно новородено би трябвало да се успокои, люляно от майка си, в леглото и или на гърда...Не мога да си представя как ще го оставя и ще легна, още повече със следродилните хормони.

Баща му може да го направи, а и има наистина ужасни бебета. На една от приятелките ми, дъщеря и беше кошмарна. По цели нощи ревеше, а и през деня. Приятелката ми приличаше на призрак, както и мъжът и. Взимала съм бебето за по няколко часа, за да може да поспят.

Децата са различни, а и родителите им, за това е силно индивидуална и нуждата за помощ. Моята приятелка, би се радвала на каквато и да е, но нямаха никакви роднини на близо. 

# 24
  • Наблизо
  • Мнения: 6 090
Да,наистина има ужасяващи бебета - брат ми ревеше нон-стоп,съседите си мислеха че го бием или не знам какво.Родителите ми въобще не спяха,като сенки са били,а мен пратиха при баба ми.

# 25
  • Мнения: X
Всъщност, няма ужасяващи бебета.    Laughing
За да реве непрестанно едно бебе, винаги има причина.
Да, знам, доФтора го прегледал и казал "Наред е, нищо му няма, изтеглили сте късата клечка, ще чакате да му мине!".....ама просто доФтора толкова си разбира от работата.
Обикновено плачат нон-стоп по-емоционалните бебета.Защо?Въпрос на развитие.Дори да е доносено, пак е възможно емоцонално да е "изостанало", т.е., чувствително е.
А на такива бебета "калабалъкът" определено им пречи.Колкото по.малко хора/дразнители около тях, толкова по-бързо се успокояват.Дори смяната на майка и баща да го разнасят ги изнервя.
Ревливото бебе се гледа само от ЕДИН, докато спре да реве.За съжаление....

Иначе, и на мен ми е странно за какво точно има нужда от помощ едно семейство с бебе....

# 26
  • Мнения: 1 907
А не може ли таткото да го успокои с биберон?

Не знам, моите не искаха биберони. Не искаха да стоят и сами в кошарата, затова таткото пое изцяло домакинстването и готвенето, а аз бях скачена с бебето. Обаче така не плачеха и си спяха доволно. Късно открих слинга, може би щеше малко да ме улесни в началото.

Последна редакция: вт, 04 апр 2017, 16:22 от Елиас

# 27
  • Мнения: X
Не знам. Чувала съм само за такива вечно ревящи бебета.
Смятам, че си има причина за плача и не е нормално едно бебе да плаче по цял ден и нощ.

Свекървата е предложила помощ, за да изкаже съпричастност и да покаже,че може да се отзове при нужда,това е...Какво толкова го дъвчете. bouquet
Така мисля и аз.
И аз.
Прост отказ с обяснение, че сега нямате нужда от помощ, но когато детето проходи и стане на 2 най-веротяно ще имате и си запазвате правото за тогава. Но тогава май няма много желаещи за гледане като чета из темите Simple Smile

# 28
  • Мнения: 22 036
Най-вероятно бебетата си имат причина да плачат, но не винаги може да се открие или премахне, което само по себе си никак не облекчава родителите.

# 29
  • София
  • Мнения: 24 839
Всъщност, няма ужасяващи бебета.    Laughing
За да реве непрестанно едно бебе, винаги има причина.
Да, знам, доФтора го прегледал и казал "Наред е, нищо му няма, изтеглили сте късата клечка, ще чакате да му мине!".....ама просто доФтора толкова си разбира от работата.
Обикновено плачат нон-стоп по-емоционалните бебета.Защо?Въпрос на развитие.Дори да е доносено, пак е възможно емоцонално да е "изостанало", т.е., чувствително е.
А на такива бебета "калабалъкът" определено им пречи.Колкото по.малко хора/дразнители около тях, толкова по-бързо се успокояват.Дори смяната на майка и баща да го разнасят ги изнервя.
Ревливото бебе се гледа само от ЕДИН, докато спре да реве.За съжаление....

Иначе, и на мен ми е странно за какво точно има нужда от помощ едно семейство с бебе....


Правиш глобално заключение, което просто не е вярно. Peace
Калабалък при едно бебе няма как да има, защото то не седи в кухнята, че да участва в готвенето и приказките на двамата души там.
Нали не си представяш, че и бащата си взима неплатен отпуск, за да се прескачат из апартамента?
Ревливото бебе се гледа на смени, за да може да не излъчва отрицателно- истерични вълни единственият, закопчан за кошчето и памперсите, или да го метне през прозореца в пристъп на умопомрачение.

Просто не си имала ревливо чудо вкъщи, затова имаш стройна теория за свръх- възможностите на майката. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт