С какво ви дразнят свекървите- 79

  • 52 382
  • 768
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 630
Аз не виждам как ако говориш нормално с него ще е като отвръщане на намипулации с манипулации, но ти си знаеш най-добре. Но според мен докато не приказвате, нищо няма да се промени. Възрастните родители са склонни на манипулации, казвам го от личен опит и го направи майка ми- човекът, който никога не съм очаквала и допускала да го направи, тя просто се превърна в друг човек. Е, после нещата се оправиха, но не е приятно, чувства се вина и т. н.
А относно двете лекарки и техните съвети - естествено че не е нормално.

# 721
  • Мнения: X
Оказва се обаче, че тази жена е болна от рак (или поне така твърди). ...мога единствено да се допитам до родителите си, които също смятат че всичкото това е с цел манипулация.
Имам малко въпроси.  Колко хора, според теб, ще се осмелят да предизвикат съдбата, лъжейки че са болни от рак? При колко тежко състояние, според тебе, се налага отстраняване на бъбрек. Интересно ми е какви са твоите и на родителите ти основания да определите здравословните проблеми на свекърва ти като измислени с цел манипулация.

# 722
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 698
Определено трябва да поговориш с него да не си оставя работата.
Трудно се намира в момента хубава работа.
Сметките си пристигат всеки месец  Confused
Особено, ако има и болен никак не е евтино.
Успех, не е лесно, но ще се справите.
Определено, го манипулира и то доста.
Дано бързо да се усети.


# 723
  • Мнения: 2 157
От една страна жената явно е болна - не се вади току така бъбрек!
От друга страна, може и тя да използва състоянието си, за да търси допълнително вниманието на сина си. Преди съмненията за рак как се е държала тя?
Ясно е, че той няма как да напусне работа и да тегли майната на всичко, за да е 24/7 до леглото й.
Какво мисли наистина той по въпроса? Говорили ли сте въобще за ситуацията? Трябва да подходиш много внимателно, защото става въпрос все пак за здравето на майка му. Няма как да я оставите сама, но и няма как той да пренебрегне всички други свои задължения.


ПП: Сега виждам последния пост. Какво значи "няма да му отварям очите"? Ако си продължавате така, нищо няма да постигнеш. Дали е нормално, или не поведението на двете жени, няма никакво значение. Не, не е. Ама това как ви помага на вас двамата?

# 724
  • Мнения: 14 840
Преди 5 месеца почина девер ми.Беше с злокачествен тумор на мозъка.Беше на 40г.неженен.Свекър ми е починал преди12г,свекърва ми е на 72г.
Историята е дълга и трудна.Всичко легна на гърба на съпруга ми.Тичане по болници,прегледи ,операция ,химио и лъчетерапия .
Накрая около месец на легло.Винаги съм го подкрепяла и съм му помагала с каквото мога
Но пък и не е ставало въпрос да напусне работа или да не обръща внимание на семейството си
Но това е такъв период че наистина близките ни хора имат нужда от нашата подкрепа
Сега не знам колко се нуждае свекърва ти все още от помощ при положение че ще заминава за чужбина,но ако диагнозата е вярна и е с лоша хистология и прогноза се приготви че ще бъде трудно

# 725
  • Мнения: 13
Естествено, че е нормално да се полагат грижи и ние го правим. Не е нормално нейната приятелка лекарка да звъни да се опитва да контролира ситуацията с заповеди от сорта на: ти трябва да си оставиш работата и да бъдеш любящ син, жена ти ако иска да идва с тебе иии довечера нали ще спиш при майка ти, няма да я оставяш сама! Това всичкото наговорено по телефона в рамките на няколко минути. Смятам, че на лекарите не им влиза в работата, кой какво трябва да оставя или кой къде трябва да спи

# 726
  • Мнения: X
Естествено, че е нормално да се полагат грижи и ние го правим. Не е нормално нейната приятелка лекарка да звъни да се опитва да контролира ситуацията с заповеди от сорта на: ти трябва да си оставиш работата и да бъдеш любящ син, жена ти ако иска да идва с тебе иии довечера нали ще спиш при майка ти, няма да я оставяш сама! Това всичкото наговорено по телефона в рамките на няколко минути. Смятам, че на лекарите не им влиза в работата, кой какво трябва да оставя или кой къде трябва да спи
Не, не е нормално. Но тя не е член на семейството и каквото и да казва, няма значение. Дори свекърва ти не е поискала от сина си да напусне работа, така че не виждам проблем. Ако мъжът ти има здрав разум, няма да прави гллупости. Ако няма здрав разум, и Господ не може да му помогне.

Между другото, по-горе ти зададох малко въпроси. Ще те затрудни ли да отговориш?

# 727
  • Мнения: 48 061
Ами ако е след лъче или химиотерапия и й е лошо, ако не може да се придвижи- сигурно и сами щяхте да се сетите някой да остане при нея....но май още не се е стигнало до това? А може и да не се стигне

# 728
  • Мнения: 1 701
Tемата стана много депресираща...  Whistling

# 729
  • Мнения: 21 648
 
Това, че жената е планирала и все още се надява, че ще може да отиде на гости в чужбина е тъпо да се ползва като аргумент за симулантство.

# 730
  • Мнения: 48 061
И аз не разбрах какво смята съпругът?

# 731
  • Мнения: 14 840
Естествено, че е нормално да се полагат грижи и ние го правим. Не е нормално нейната приятелка лекарка да звъни да се опитва да контролира ситуацията с заповеди от сорта на: ти трябва да си оставиш работата и да бъдеш любящ син, жена ти ако иска да идва с тебе иии довечера нали ще спиш при майка ти, няма да я оставяш сама! Това всичкото наговорено по телефона в рамките на няколко минути. Смятам, че на лекарите не им влиза в работата, кой какво трябва да оставя или кой къде трябва да спи

Никой лекар няма да ти каже това.Най  вече да напусне работа при положение ,че ако излезе вярна диагнозата си има доста разходи.
А пък това за спането при нея просто е без коментар,въпреки че пак подчертавам ако е с лоша диагноза може и до това да се стигне

Не знам обаче защо твоите родители са решили че е манипулация.

# 732
  • Мнения: 13
А относно мнението на съпруга ми, той е наясно с опитите на майка си да получава внимание, говорили сме го. Само, че е наясно когато няма проблем, когато възникне такъв, всичко изчезва на заден план. Относно това с "отварянето на очите", определено не смятам, че момента е подходящ за разговор от типа : Абе смяташ ли, че е нормално някаква приятелка на майка ти да ти обяснява, че трябва да спиш там? Защото зададох въпроса и отговора беше: Ами тя е много загрижена за майка ми, нали все пак са приятелки.

# 733
  • Мнения: X
Аз да опитам за трети път, че Цвети явно не е видяла въпросите, които ѝ зададох два пъти:
Оказва се обаче, че тази жена е болна от рак (или поне така твърди). ...мога единствено да се допитам до родителите си, които също смятат че всичкото това е с цел манипулация.
Имам малко въпроси.  Колко хора, според теб, ще се осмелят да предизвикат съдбата, лъжейки че са болни от рак? При колко тежко състояние, според тебе, се налага отстраняване на бъбрек. Интересно ми е какви са твоите и на родителите ти основания да определите здравословните проблеми на свекърва ти като измислени с цел манипулация.

# 734
  • Мнения: 630
Като гледам наистина трябва да се отговори на въпросите на the wishmaster, щото както обикновено първият пост е с едно оплакване, после се оказва, че всъщност не, не толкова свекървата, а приятелките (в случая), после нещо друго, накрая не ми се мисли какво ще се окаже, че е.  

Общи условия

Активация на акаунт