Помогнете ми /изневяра/

  • 2 115
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Потъвам от ден на ден все повече и повече и вече не знам къде съм и какво става. Имам 18годишен брак, който в последните години безумно се влоши. Молих го да се разделим или оправим отношенията си, но просто се получаваше поредният скандал.  Имаме и двамата вина за ситуацията, но преди 2седмици прочетох любовната му кореспонденция с колежка. Последната година всичко което съм очаквала от него, той е правил с друга. Такава болка не пожелавам на враговете си. А и явно съм тотален мазохист, защото дори сега се тормозя да разбера и оправя нещата, не спя по цели нощи и вече изпадам в крайности да правя и казвам неща на които не съм предполагала че съм способна. Самоунижението и недостойното поведение са ми най омразните неща. Преди 24 години направих неуспешен опит за самоубийство от подобно предателство.... не може ли някак нещата да се оправят? Какво да правя, страх ме е, страх ме е и за децата...трябва да намерим бързо безболезен изход. Късно ли е за консултации при специалист?

Последна редакция: нд, 09 апр 2017, 20:11 от bubanka

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Здравейте,
Хъм, нито ще е бързо, нито ще е безболезннено.
Със сигурност е безкрайно трудно и съкрушително да напарвите дисекция на 18 години съвместен живот. Трудно е  и защото ви свързват, заплашени са и трябва да се порменят неща, които не зависят само и единствено от вас. Трудно е може би и заради това, че в подобни ситуации към партньорът се изпитват крайно ембивалентни чувства - хем го мразя, хем го обичам едновременно, които правят невъзможно вземането на конкретни и категорични решения.
Единственото, което е ясно, че животът на най-близките ви и на вас не може да продължи по стария начин. Мисля, че "нареждането на пъзела" трябва да тръгне от това, което вие наистина желаете - не децата, не съпругът, не другите..Когато вие сте добре и всички около вас ще са.
Смятам, че не е късно и да потърсите помощ, но това означава и съпругът ви да поеме част от отговорността и вината за случващото се, а от написаното ми изглежда, че той е абдикирал напълно..
Даниела Тахирова - психотерапевт

Общи условия

Активация на акаунт