Колко от вас си стояхте в къщи,когато имахте първокласник?!

  • 2 404
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 270
Когато каката тръгна първолаче, аз родих малката на 5-ти септември и реално две години стоях в нас и помагах на Ина с училище*С малката обаче не стана така и си тръгна на занималня още от първи клас*Честно казано въпреки че отдадох на голямата две години и нон стоп се занимавах с нея, не и върви и досега в училище, мързи я, инертна е, не учи и доста трудно изкласява всяка година*Малкото никой не му е помагал, не съм имала време изобщо за нея, освен това всяка вечер е на тренировки от по три-четири и пет часа и въпреки това е отлична ученичка, винаги е готова с домашни и уроци и няма никакви проблеми със школото*Явно не е от значение това дали ще стоиш до главата на детето, просто си е до натура, освен това се убедих, че колкото по-самостоятелни и натоварени-толкова по-добре за тях, по-организирани са и подготвени, а бездействието не води до добри резултати newsm78

съгласна съм напълно
моя случай е същия само дето вместо кака си имаме батко
всичко зависи от детето

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
При нас още не е дошъл този момент, но скоро предстои. На мен би ми се искало като тръгне в първи клас дъщеря ми да съм си в къщи и да мога да и обръщам внимание.
Peace

# 17
  • Мнения: 3 810
Е, аз родих на 17.8.
Комплектовахме се три семейства, които живеем близо и дъщерите ни са 1-ви кл. в едно у-ще.
Водим ги и ги вземаме заедно. Не са на занималня.
Когато е хубаво времето- ги вземам аз. Когато е лошо- някой друг.
Нямаме баби и дядовци около нас.
Следобед пък като напишат домашните, айде да играят заедно.
Въобще като комуна сме! Wink

# 18
  • На остров
  • Мнения: 13 498
И аз си остнах вкъщи през тази година, училището ни е далече, няма кой да ми помага, ходи на Аланс 2 седмично, на плуване 3 седмично, на басекет 2 пъти (но той е в училище), в началото пробвахме с занималня но не останах доволна и бързо спряхме.За моето дете си беше наложително да сам до него защото му трябва контрол и имаше нужда от помощ,  особено в началото.

# 19
  • Мнения: 2 255
НИКОЛКО ....  Rolling Eyes
1. нямах възможност да спра работа
2. майка ми се разболя и я оперираха месец след като почна сина ми училище, после се почнаха лечения и т.н.  Cry
и откровено казано, успявах да му обръщам много малко внимание на детенце и то късно вечер, а той ... уморен  #Crazy
Общо взето имам доста кошмарни спомени от този 1-ви клас  Shocked

# 20
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Когато Гого беше първи клас напуснах работа 2-3 седмици, след започването на уч.година. ююююююработното ни време/моето и на баща му/ не позволяваха да го водя и вземам, няма баби или роднини, от училището не го пускаха да си тръгне сам и имахме проблеми. И напуснах. Пролетта започнах нова работа, вече не се заяждаха за водене/вземане и той си ходеше сам. Не е ходил на занимална, след работа ако се налага съм му помагала и контролирала.
След 2 години със Сиси нямам намерение да напускам работа, направо ми е абсурдно, имаме алтернативи този път.

# 21
  • ново
  • Мнения: 5 964
И моята щерка тръгва наесен в І клас, мисля да си остана вкъщи /не че сега ходя на работа де/. Училището е на около 10 мин. пеша, но като се съберат няколко деца, пътят ще стане може би 30 мин hahaha/по наблюдения от детето на съседката/. Смятам поне първия срок да я водя и да я взимам.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Изчетох темата с интерес. Въпреки че ни е рано, но и аз съм мислила по въпроса.

Сега Вики си ходи на ясла, после на градина - там си е по цял ден, успяваш и на работа да ходиш.

Обаче училището ако е първа смяна, това означава към 12-13 ч да си прибереш детето - как ли ще стане?  newsm78 Пак бавачки... Tired
 

# 23
  • Мнения: 4 733
Изчетох темата с интерес. Въпреки че ни е рано, но и аз съм мислила по въпроса.

Сега Вики си ходи на ясла, после на градина - там си е по цял ден, успяваш и на работа да ходиш.

Обаче училището ако е първа смяна, това означава към 12-13 ч да си прибереш детето - как ли ще стане?  newsm78 Пак бавачки... Tired
 
Занимални има и платени и държавни...удобство си е

# 24
  • Мнения: 3 405

 Смятам поне първия срок да я водя и да я взимам.


Първолаците не ги пускат да си ходят сами, дори и втория срок Peace

По темата: ходя на работа, а Ники на занималня. Подготвя си домашните там. Всички се справяме - ние с работата, той с учението. Отначало се уморяваше, понеже цял ден е ангажиран, но свикна.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 10 790
До колко часът са занималните и платени ли са? Какво яде детето цял ден?

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 823

 Смятам поне първия срок да я водя и да я взимам.


Първолаците не ги пускат да си ходят сами, дори и втория срок Peace

По темата: ходя на работа, а Ники на занималня. Подготвя си домашните там. Всички се справяме - ние с работата, той с учението. Отначало се уморяваше, понеже цял ден е ангажиран, но свикна.


Пускат ги,но само ако родителите са подписали декларация,че са съгласни детето им да си ходи само.Поне в нашето училище е така.Смятам,че си е практика навсякъде,а и е разрешено от МО.

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Моят син, тази година е първи клас и аз съм си в къщи заради сестра му. Всички ми казват, че съм го нагласила тъкмо майчинството. Много ми е удобно така. Не зная дали щеше да се справя(особено в началото), ако беше сам или на занималня. Училището си има автобуси и ги взима и връща  по домовете учениците(безплатно е). На училище им дават закуска, пак е безплатна и това му стига, после за обяд яде в къщи. Мисля, че за ученика е по-добре поне първия срок да има някой в къщи да му помага. На занимални не разчитам, защото съм чувала за нашата, че им пишели домашните за да става по-бързо и да ги пускат да играят.

# 28
  • Мнения: 2 792
 Аз си бях ограничала работата, в началото на учебната й година все още работех в семейната ни фирма и можех да си позволя, планиране на времето.  Против занималнята съм, но се наложи и на нея да ходи, за това пък да живеят мобилните телефони (на които не бях особен фен за нейната възраст Rolling Eyes). Сега упражнявам постоянен контрол  дали си е написла домашните и тн. чрез мобилния, така че занималнята не нанася големи щети. Вечер я взима баща й или който роднина успея да подсигуря, в случай на негова невъзможност, аз само проверявам домашни. Димана е научена, ако нещо наистина я затруднява и й представлява проблем да идва и да си пита, от време навреме си казва  "Трябва да поработим малко диктовки, защото ми е трудно" или "Тази задача не разбрах какво се иска" и тогава се занимаваме по сериозно с това, което я затруднява.
 Чантата от първия учебен ден си я подрежда сама, сама си купува купони за стола, пазарува си моливи, химикалки(първия ден, в който писаха с химикалка ми се обади по телефона в междучасието, да сподели щастливото събитие Blush), тетрадки и подвързии, когато има нужда, много добре се оправя.

# 29
  • Мнения: 5 468
Занимални има и платени и държавни...удобство си е
Ако детето е първа смяна, например до 12:30 ч., кога почва занималнята? Какво правят там и до колко часа е тя? Учат ли, спят ли, хранят ли ги? Кажи нещо по-подробно за тази занималня!?

 newsm78Аз си спомням, че в 1 клас се пребирах сама от училище и стоях сама в къщи или със сестра ми, ако се улучим в една смяна. Сега това е немислимо...

Трябва да подсигурят във всяко училище превоз до и от дома на първокласника. Ако ще и платено да е. Огромно улеснение е както за децата, така и за родителите. И сигурно...

Последна редакция: чт, 04 май 2006, 00:39 от Ню

Общи условия

Активация на акаунт