Моля за съвет от жени по отношение на моята връзка

  • 24 767
  • 194
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 10 764

И с какво именно е ангажиран към децата и семйството тоя "ерген"? Да си спестява, викаш. А би могло заедно да спестявате за децата за образование или нещо друго. Не мислиш ли за бъдещето поне малко?

С всичко останало, но не и с пари. Не съм станала семейство с него за да разполагам и с неговата заплата.  Предпочитам да разчитам на моите собствени възможности. А, моите възможности към момента не ми позволяват да спестявам. За "децата" вече сме направили една малка инвестиция и за това ми е спокойно. Мм си има апартамент, от майка си ще наследи още един, предполагам... И за него ми е спокойно. А, аз нямам нищо свое материално, с изключение на разни вещи. За мен е приоритет качеството ми на живот в настоящето. Единствения начин да мисля за бъдещето е да разширя възможностите си - и това също ми е на дневен ред, дай Боже...

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Ясно. Разбрах логиката ти. И все пак, от вътре ми напира да го тропна с един тиган по главата. Така, профилактично.  Mr. Green
Нея да тупнеш, не него. Той си живее царски.

# 62
  • София
  • Мнения: 19 419
Тя донякъде е права по въпроса с отделните разходи.
Аз също не напирам да делим разходи за гориво за общата кола, която 90% се ползва от ММ и 10% - заедно.
amy_nka , как стои въпросът с общи мероприятия като почивки, пътувания и т.н.
То пък остава баща да не дава за памперси и АМ.
Имам усещането, че ти самата имаш някаква причина да не искаш да знае за твоите пари - или са повече от неговите, или нещо друго.
Аз също не съм на напълно общ бюджет, но общите и двустранно приети разходи си ги поделяме. ММ не обича особено, но аз си държа така, защото съм чувала приказки как така съм имала спестени пари, а той не можел.

# 63
  • Мнения: 10 764
Cuckoo, ние нямаме почти такива мероприятия. В годината я веднъж отидем на море за 3-4 дни, я не. Миналата година аз платих пътните до морето, а той квартирата и храната. Не е казвал "яйде сега, ще ви водя на море", ами "ти колко пари можеш да отделиш за морето?". С детето двамата сме ходили до Испания  (моето семейство са там) няколко пъти и е плащал той билетите. Ама се сещаш, че има билети по 10 евро до Мадрид.
Точно обратното е при мен, да ти кажа. Той моите пари ги знае, ама мен ако питаш каква заплата взима и въобще не знам. Тези неща ги има за военна тайна. Там е иронията, че аз пък въобще не се интересувам към датата каква му е заплатата, обаче от мен иска да пестя пари, като се откажа да гледам котки и съответно да нямам разходи по тяхното отглеждане. И аз за това така съм си решила, да не му искам пари и да не му търся сметка за неговите пари. Вярно, аз ако нямах котки, сигурно щях да пестя, ама аз предпочитам да имам котки и да не пестя. Щом от неговата заплата не посягам да искам, значи съм си в пълното си право да не ми се търси сметка и на мен.
Аз за това си мисля, и понеже знам че взима двойно по-голяма заплата от моята, че си ги спестява. Но като го питат "имаш ли спестени пари", отговорът е "не", разбира се. Simple Smile
Аз може да съм будала за това че не му търся сметка, ама не съм будала, че да не разбирам с моята заплата какви разходи покривам, а той с неговата какви би могъл да покрие.
Аниуей, скандал за пари не ми е "на сърце". Simple Smile

# 64
  • Мнения: 3 547
Cuckoo, ние нямаме почти такива мероприятия. В годината я веднъж отидем на море за 3-4 дни, я не. Миналата година аз платих пътните до морето, а той квартирата и храната. Не е казвал "яйде сега, ще ви водя на море", ами "ти колко пари можеш да отделиш за морето?". С детето двамата сме ходили до Испания  (моето семейство са там) няколко пъти и е плащал той билетите. Ама се сещаш, че има билети по 10 евро до Мадрид.
Точно обратното е при мен, да ти кажа. Той моите пари ги знае, ама мен ако питаш каква заплата взима и въобще не знам. Тези неща ги има за военна тайна. Там е иронията, че аз пък въобще не се интересувам към датата каква му е заплатата, обаче от мен иска да пестя пари, като се откажа да гледам котки и съответно да нямам разходи по тяхното отглеждане. И аз за това така съм си решила, да не му искам пари и да не му търся сметка за неговите пари. Вярно, аз ако нямах котки, сигурно щях да пестя, ама аз предпочитам да имам котки и да не пестя. Щом от неговата заплата не посягам да искам, значи съм си в пълното си право да не ми се търси сметка и на мен.
Аз за това си мисля, и понеже знам че взима двойно по-голяма заплата от моята, че си ги спестява. Но като го питат "имаш ли спестени пари", отговорът е "не", разбира се. Simple Smile
Аз може да съм будала за това че не му търся сметка, ама не съм будала, че да не разбирам с моята заплата какви разходи покривам, а той с неговата какви би могъл да покрие.
Аниуей, скандал за пари не ми е "на сърце". Simple Smile


Не бях срещала отдавна щрауси с главата в пясъка. Хубаво е, че си ларж, но сметката накрая чака теб.

# 65
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 909
Чета, чета и се чудя-  при така описаното "семейство" защо го наричаш "мъжът ми"? Съквартиранти би било по-вярното. Ама пък, хора всякакви, всеки има различни разбирания. Аз явно съм доста консервативна.

# 66
  • Мнения: 10 764
Чета, чета и се чудя-  при така описаното "семейство" защо го наричаш "мъжът ми"? Съквартиранти би било по-вярното. Ама пък, хора всякакви, всеки има различни разбирания. Аз явно съм доста консервативна.

Пропуснала си да прочетеш, че мъжа ми се прибира за уикендите само. Grinning

# 67
  • Мнения: 3 547
Чета, чета и се чудя-  при така описаното "семейство" защо го наричаш "мъжът ми"? Съквартиранти би било по-вярното. Ама пък, хора всякакви, всеки има различни разбирания. Аз явно съм доста консервативна.

Пропуснала си да прочетеш, че мъжа ми се прибира за уикендите само. Grinning

Брейййй, ами нищо чудно да си има и второ семейство, затова да спестава така мъдро.

# 68
  • София
  • Мнения: 19 419
Сега ще ти кажат, че имаш далеч по-сериозни проблеми от финансовите и май и аз клоня натам.
Котките са си котки, както предполагам и той си има своите хобита. (тук съм пристрастна, защото съм отявлен коткофил)
Бих препоръчала общите разходи, за които сте предварително съгласни, да се делят наполовина. Защото ето пример - пътят до морето ми се струва по-малко от квартирни и храна. Но от друга страна - това дете да не е само твое? Разходите по жилището само твоя грижа ли са? Числата за именно заради това - да изразяват обективно ненадеждните човешки възприятия. Защото някой може да обяснява непрекъснато колко много купува, а друг с 2-3 покупки да го задмине, но да не се рекламира толкова.

Ще бъда малко рязка, но ако наистина взима 2 пъти колкото теб - ами той може още 1 семейство да издържа. И това ли би било само негова работа? А ако на теб се наложи спешен по-голям разход?

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Хубаво, прибира се за уикенда само, обаче детето е наполовина негово и трябва да участва във всички разходи - уроци, танци, зъболекари, дрехи и всички ония дреболии, които изпразват джоба на родителите. Ей сега се задава пролетната ваканция и парите взеха да изтичат. Лагери, екскурзии, джобни, 10лв за незнамкакъв празник. Страхотия.

# 70
  • Мнения: 10 764
Аз съм редовен потребител в "Семейни отношения", не ме вкарвайте в подобни филми с второ семейство, моля ви се. Grinning

Просто ММ си пада плъх. Аз пък си падам котка. Grinning Иначе и щраус ми харесва, де. Grinning

# 71
  • Мнения: X
Чета, чета и се чудя-  при така описаното "семейство" защо го наричаш "мъжът ми"? Съквартиранти би било по-вярното. Ама пък, хора всякакви, всеки има различни разбирания. Аз явно съм доста консервативна.

Пропуснала си да прочетеш, че мъжа ми се прибира за уикендите само. Grinning
И слава Богу! Така намаляват шановете да го убиеш на място и после да го лежиш като за човек. Не, ти сериозно ли?! Значи неговата заплата е военна тайна, но той има претенции как и защо си харчиш своята заплата, че и мрънка да не харчиш собствените си пари за собствените си котки? Ей, ако ми беше дъщеря, щях да съм ти отпорила ушите! Я се събуди и почни да си гониш интересите поне малко!

# 72
  • Мнения: 3 547
Чета, чета и се чудя-  при така описаното "семейство" защо го наричаш "мъжът ми"? Съквартиранти би било по-вярното. Ама пък, хора всякакви, всеки има различни разбирания. Аз явно съм доста консервативна.

Пропуснала си да прочетеш, че мъжа ми се прибира за уикендите само. Grinning
И слава Богу! Така намаляват шановете да го убиеш на място и после да го лежиш като за човек. Не, ти сериозно ли?! Значи неговата заплата е военна тайна, но той има претенции как и защо си харчиш своята заплата, че и мрънка да не харчиш собствените си пари за собствените си котки? Ей, ако ми беше дъщеря, щях да съм ти отпорила ушите! Я се събуди и почни да си гониш интересите поне малко!

И интересите на децата също.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Аз ти казах, още преди няколко дни, Уиш - не него, НЕЯ трябва да хлопаш с тигана.


Ясно. Разбрах логиката ти. И все пак, от вътре ми напира да го тропна с един тиган по главата. Така, профилактично.  Mr. Green
Нея да тупнеш, не него. Той си живее царски.

# 74
  • Мнения: 4 275
Ами_нка, стана ми мъчно, мъчно за това на какъв скръндзав мъж си попаднала. Като изключим тази част, как е като човек, съпруг, баща, характер? Поради естеството на връзките ми и аз съм свикнала да си покривам сама разходите, плащам си половината наем, като ходим на почивка разходите също се делят. Може би, ако приходите не ми стигаха, това делене нямаше да ме устройва и щях да разчитам на приятеля ми, но за момента, смея да твърдя, съм финансово независима. И ми е много добре така. Купувам си и се глезя, с каквото аз си преценя, глезя си и котето, пращам по някой лев за благотворителност, когато дадена кауза ме докосне. Така че те разбирам донякъде. Но ми се  струва, че той се включва с много по-малко и че това дете го отглеждаш само ти. Затова питам как е като човек, съпруг и баща, защото ако и там е зле, защо не го натириш направо.

От друга страна, ми харесва колко си оправна, над нещата си и не разчиташ на... този човек. Вместо да те яде отвътре, ти си живееш живота, както можеш и искаш, без да се тормозиш за финансовите ви отношения. Но има ли за какво да го търпиш? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт