Моля за съвет от жени по отношение на моята връзка

  • 24 741
  • 194
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте, дами. Пиша Ви, защото имам нужда от съвет и странични хора, които да кажат къде греша. Абе с две думи, женско мнение.

С моята приятелка сме заедно от 5 години, аз съм на 25, тя е на 28, от 3 години живеем в Германия заедно. Нашите (моите?) проблеми са, че до като бяхме в България имаше период от една година, в които аз работех само и вземах мижава заплатка от 450 лв. Тогава тя не можеше да намери работа, живеехме в средно голям град, но все пак е трудно в България. Винаги съм се опитвал да не я лишавам от нищо, до колкото е възможно с тези пари. И на почивки сме ходили, макар и за два дена. Никога (поне съзнателно) не съм я карал да се чувства зависима финансово или по друг начин. За всеки лев съм коментирал с нея къде е най-удачно да се изхарчи, живеем заедно, нормално. В последствие аз съумях да намеря начин да дойда в Германия и веднага да започна работа за доста прилични пари. След няколко месеца (5) успях да намеря квартира, да я извикам и нея и да работим заедно. В началото и беше трудно, както на всеки човек в чужбина, но с течение на времето се свиква. Проблемът е там, че сега когато и двамата имаме добри доходи, тя много държи нейните пари да са си нейните, а моите мои. Аз плащам всички разходи по кола (в Германия това е скъпо), повечето битови разходи, което не ме бърка, разбира се, но защо тя така раздели уж семейният бюджет? Каза, че сега била независима, а не като преди. Ужким трябва да вървим в една посока, към семейство, а то като че ли се отдалечава.

Другият проблем е вечното и мрънкане и недоволстване. Винаги на всяко решение, което взема, тя намира проблем. Признавам, няколко пъти ме е предпазвала от грешки, но защо винаги трябва да е на контра за всяко нещо?

Работлива е и голяма домакиня, но много не амбициозна. Аз за това време в Германия съумях до като работя и курсове по език да мина, да завърша квалификация и сега да ми предстои още една, с която ще мога да удвоя дохода си. Тя не иска нищо, иска си същата работа, ходенки по моловете, кафенца и почивки. Да, това са нещата, които правят човек щастлив, но не трябва ли човек да се развива? А тя при всяка трудност, пречка или проблем е готова да се откаже и да почне от начало другаде. Не ме подкрепя в идеите ми, не слуша никога съветите ми. Реално погледнато трябва да е щастлива в момента, а не е. Винаги има нещо, което я прави нещастна. Дали нещо между нас е станало, дали колежка, дали кофти живота в Германия (който никак не е кофти) или всяка друга пречка, която изкача в живота на всеки човек. Това ми е непонятно отвсякъде.

Темата не е с цел да се оплача и да кажа колко ми е лоша жената, искам съвети как да променя нещата за да тръгнат, защото за в застой.

Последна редакция: чт, 06 апр 2017, 07:39 от bubanka

# 1
  • София
  • Мнения: 24 839
Мисля си, че ти очакваш от нея нещо, което тя не иска.и
Очакваш да е като теб, но тя не е.
И не виждам нищо лошо да сте различни, просто не прехвърляй върху нея собствените си желания и стремежи.

Може би, ти се държиш покровителствено и неодобрително, затова срещаш съпротивата ѝ във всичко, което демонстрираш като правилен път за напредък в живота.
От друга страна, най- после тя се е видяла с пари и е добила самочувствие на независеща от теб.
Приземи я, като ѝ кажеш, че сте равни във всичко и като така, тя трябва също да участва в разходите.
Определете си една сума, която всеки да дава и почни да я цениш като жената до теб, която те допълва, а не се състезава с теб. Peace

# 2
  • Мнения: 3 792
Животът в Германия, а и в която и да е друга държава, която не е родната, не е за всеки. Напълно е възможно тя да не е доволна, да не й харесва там и да не е това, което си е представяла, че ще бъде. Парите и кариерата не са всичко.

Някои хора не изпитват нужда от развитие и постоянно усъвършенстване, чувстват се завършени и без да се стремят непрекъснато към повече. Също може да не й е приятно да се бори и мъчи и затова да се отказва при първата пречка. (Тук не става ясно за какво не се е борила, след като те е последвала в Германия, намерила си е работа и изкарва достатъчно пари.)

Колата на името на двамата ли е и двамата ли я карате или всеки си има своя кола? Тя изобщо шофьор ли е и беше ли съгласна да купувате кола? Също, абсолютно наложително ли е да имате кола?

Например където аз живея колата е от жизнена необходимост - всичко се намира на огромни разстояния и на градски транспорт не може да се разчита. Имаме няколко коли не защото искаме, а защото няма друг начин да се придвижваме. Сестра ми живее в едно от парижките предградия, работи в центъра на града и не притежава кола. Няма нужда просто. Та ако и при вас е така, приятелката ти може да не одобрява покупката още повече щом поддържката е скъпа и да мисли, че това е неоправдан лукс.

Това с отделния бюджет за мен е необяснимо, нашият бюджет е общ и винаги е бил, но познавам хора, които си водят отделни финанси, заделят си пари за свои си работи, самостоятелни почивки, козметични операции, лодки и мотори и т.н, но си поделят общите разходи до последния цент. Ако тя не иска общ бюджет, тогава следа да направите разчет на общите сметки - наем, ток, вода, храна и всеки да си поеме неговата половина. Иначе не е справедливо към теб.

Казваш че сте заедно от пет години, не сте ли говорили за брак, деца, купуване на жилище, изобщо имате ли някакви планове за бъдещето? Пет години са достатъчно време човек да осъзнае дали иска или не да гради общо бъдеще с някого и да започне да прави стъпки в тази посока. Ако вие не сте ги направили или дори не сте се замисляли, може би е време да се изясните. Тя може да чака ти да направиш първата стъпка или да има изцяло други планове за живота си.

# 3
  • Мнения: 4 577
На мен ми изглежда, че всеки от вас иска различни неща от връзката. От това, което описваш,  приятелката ти изглежда от типа жени, които искат повече време и спокойствие за себе си и не се стремят към каквато и да било кариера развитие и израстване. Има амбициозни мъже като теб,  които това напълно ги устройва и сами търсят жена, която по-скоро създава уют и се грижи за децата и къщата. Този тип жени в същото време очакват финансовата издръжка да е предимно от мъжа, а те дори и да работят, да ползват дохода си за себе си. Какви са отношенията в нейното семейство,  ако са от този по-патриархален тип, е логично и тя да има такива възгледи. Говорили ли сте открито по тези въпроси?  За ролята на всеки от вас във връзката?  Ако обаче твоята представа за партньора до теб е по-амбициозна, независима жена, равнопоставеност в отношенията и по-смесени роли, а не чисто мъжка и чисто женска, не мисля,че дългосрочно ще ви се получат нещата.  Хората се нагаждат един към друг, не може без компромиси, но ако всеки от двамата чувства, че иска да промени основни черти от характера на другия, просто не сте един за друг.

# 4
  • Мнения: X
Относно бюджета, се присъединявам към този съвет:
Ако тя не иска общ бюджет, тогава следа да направите разчет на общите сметки - наем, ток, вода, храна и всеки да си поеме неговата половина. Иначе не е справедливо към теб.
Иначе, явно сте различен тип хора. Ти си амбициозен, тя- по-инертна. Помисли добре дали можете да съжителствате с такава разлика. Няма как да направиш от някого нещо, което той самият не е.

# 5
  • София
  • Мнения: 24 839
Аз не бих я определила като " инертна", а просто като неамбициозна.
Което не виждам защо да е недостатък, при положение че си е намерила средата, изкарва си достатъчно пари и има други интереси- извън гонене на кариера.
Всъщност, тя го допълва и ако утре решат да имат деца, няма да настане драма- кой се жертва, на кого кариерата страда.

# 6
  • София
  • Мнения: 8 000
Това, че ти виждаш по някакъв начин живота, не означава, че тя споделя възгледите ти. Или я приемаш такава, каквато е, или се разделяте. Човек, който не усеща необходимост да се усъвършенства, да се квалифицира, да се бори, насила не можеш да го заставиш. А и не е необходимо, хората сме различни.
Относно финансите: отново вменяваш твоите представи за живота и очакваш тя да ги прилага. Това, че живеете заедно, не е фактор да държите парите на едно място. Какво означава общ бюджет? За мен това е подялбата на разходите и съвместното планиране на по-големите покупки. Но не и държането на пари по една сметка. Смятате средно на месец колко са ви разходите, делите на две и толкова. Вероятно има нужда и от лични пари, с които да разполага и да не дава отчет. Което не означава, че ако на теб ти се наложи, няма за известен период да поеме тя финансовата тежест.

# 7
  • Мнения: 15
Явно не съм се изразил точно. Проблемът не е в това какво учи и как се усъвършенства, това си е до желание на индивида, а по-скоро вечният негативизъм към всичко и нежеланието за справяне с какъвто и да е проблем. При всеки, дори и незначителен проблем, тя казва "Не ми харесва, тръгвам си от тука". И това не е само в Германия, и в България беше така. Целодневно мрънкане за всичко, ами мамка му, като имаш проблем, реши го, или кажи с какво да ти помогна да го решим двамата. От целодневно мърморене и мрънкане нищо не се оправя.

За деца сме говорили, имаме си плановете, но с оглед на ситуацията, вечно нещастна и негативна, започвам да се чудя има ли смисъл.

# 8
  • Мнения: 46 565
За бюджета - мен лично това много би ме притеснило. Не приемам варианта отделен бюджет, но има хора, които живеят така и са ок. Въпросът е да се съберат двама с такова мислене, иначе не виждам как ще се получи.

За другото - ти сам казваш, че жената е с голяма домакиня. Жените с такова мислене нямат желание за друго. Не можеш да имаш всичко - и домашна помощница, и кариерист. Избираш едно от двете. Има и среден, оптимален вариант, при който всеки участва във всичко.

За мрънкането - пак опира до характер, не можеш да я промениш.

Като цяло всичко опира до онова, което писах по първия въпрос - двамата трябва да са с приблизително еднакво мислене и разбиране за семейство, за да се получат нещата. Иначе единият винаги ще се чувства некомфортно и ще го избива на мисли като тези.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 394
За какво се търси съвет всъщност?
Очевидно не харесваш тази жена, не си приличате достатъчно и колкото и усилия да полагаш няма да заслужиш тя да бъде като теб. Намери си някоя, с която да си подхождате повече.

# 10
  • Мнения: 12 473
Пич, прочети се сам и се виж отстрани.
Намери си някое свястно момиче и гради семейство с него, а не с тази, с която не си щастлив.

Бояна, писали сме заедно..))

# 11
  • Мнения: 6 918
Целодневно мрънкане за всичко, ами мамка му, като имаш проблем, реши го, или кажи с какво да ти помогна да го решим двамата. От целодневно мърморене и мрънкане нищо не се оправя.
Тя не иска да си реши проблема, а просто да я изслушаш и да й съчувстваш. И най-вероятно ако не получава това от теб само се чувства по-зле.

А иначе и аз не мисля, че ти я харесваш. А щом не я харесваш такава каквато е няма смисъл от връзката ви. Тя няма да се промени и само ще хабиш нерви и време ако се опитваш ти да я промениш.

# 12
  • София
  • Мнения: 593
Авторът, да каже и той какъв домакин е 😅 Гледам, натоварена му е била програмата сигурно не пуска прахосмукачка  (за приятелката разбрахме) Whistling Ще почакам Уиш и НЧС, че така не е забавно. Joy

# 13
  • Мнения: X
Тигана да нося ли? Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 593
Уиш, само твоя е подходящ  Hug
И да не е спам, на автора му зададоха много интересни въпроси, но той не пожела  да отговори. Разбрахме само, че приятелката не е съгласна, като той взима решения Whistling

# 15
  • Мнения: X
Авторът е добре да разбере, че насила хубост не става. Да си помисли иска или не да прекара живота си с такава жена. Ако не иска, да не се мъчи да я променя. Това ще са взаимни мъки. Да си намери такава, с която ще му е леко и добре.

# 16
  • Мнения: 1 288
Аз досега прочетох много различния и никакви прилики.

Звучи ми като жена, която очаква от мъжа да прави живота й по-лесен, а тя да се наслаждава на времето и себе си.

# 17
  • Мнения: X
Делят ли си наема на квартирата не разбрах.

# 18
  • София
  • Мнения: 12 006
Явно жената е от този вечно мрънкащ тип, които все трябва да са наопаки, на въпреки и все за нещо си намират да мрънкат и да са многострадалната Геновева. Просто си е до типаж характер. Явно това и доставя удоволствие, но пък изнервя теб /нормално, всеки би се изнервил/. Това с парите е много показателно за някои неща. Значи когато в БГ е разчитала само на твоите пари, те са били общи, но сега когато девойката си има свои пари нейните са си нейни, твоите общи. Интересно ако останеш без работа дали нейните ще станат общи или "ще придобиете различия в характера" и ще ти бие шута. Прецени си искаш ли да живееш с вечно мрънкаща кифла, която само хленчи и обикаля моловете, докато ти и плащаш сметките и я дърпаш напред. Да, не вървите заедно - ти я дърпаш напред, иначе още щяхте да си стоите в БГ и вероятно само ти щеше да работиш. Жалко, че тя оценява какво правиш за нея.

# 19
  • Мнения: 15 960
Прочетох, че той плащал по-голямата част от разходите, т.е. не е като тя да не плаща нищо, освен това била добра домакиня. Дотук нищо фрапиращо. Ако не му харесва да дава повече пари от нея, да проведат един сериозен разговор, да предложи да делят всичко 50:50 и ще решат дали въобще ще продължават заедно.

# 20
  • Мнения: 8 828
Дамянчо, тук прочетох само за твоите желания и намерения, но виждам, че не си даваш сметка за тези на приятелката ти. Едва ли ще ти хареса това, което ще напиша, но прочети се пак и ще видиш, че си пропуснал...всичко във вашата връзка. Ти ясно си написал, твоята приятелка си дели парите от теб, това е най-сигурният белег, че тя не те вижда като свой постоянен спътник в живота. Приказките за семейство, деца са ала-бала, най-вероятно ти говориш, градиш планове, тя уж се съгласява. Щом сама не ти дава зор да минете на следващ етап във връзката, за мен тя вече планира вашата раздяла. Кога тя ще стане факт, не знам, сигурно когато се хване за друг клон, ще пусне този. От тази гледна точка темата ти е излишна.

П.П. Научи се да не се вторачваш само в себе си, гледай другата страна, тя ти дава достатъчно ясни сигнали, а ти си тръгнал да питаш по форумите, вместо да ги разчетеш. Ще ти върши работа за следващата ти връзка. Да не стане пак като тази.....

# 21
  • София
  • Мнения: 12 006
 
Дамянчо, тук прочетох само за твоите желания и намерения, но виждам, че не си даваш сметка за тези на приятелката ти.
Скрит текст:
Едва ли ще ти хареса това, което ще напиша, но прочети се пак и ще видиш, че си пропуснал...всичко във вашата връзка. Ти ясно си написал, твоята приятелка си дели парите от теб, това е най-сигурният белег, че тя не те вижда като свой постоянен спътник в живота. Приказките за семейство, деца са ала-бала, най-вероятно ти говориш, градиш планове, тя уж се съгласява. Щом сама не ти дава зор да минете на следващ етап във връзката, за мен тя вече планира вашата раздяла. Кога тя ще стане факт, не знам, сигурно когато се хване за друг клон, ще пусне този. От тази гледна точка темата ти е излишна.

П.П. Научи се да не се вторачваш само в себе си, гледай другата страна, тя ти дава достатъчно ясни сигнали, а ти си тръгнал да питаш по форумите, вместо да ги разчетеш. Ще ти върши работа за следващата ти връзка. Да не стане пак като тази.....
Ън - той написа, че тя няма някакви кой знае какви планове и желания, освен да домакинства и да ходи по молове. Някои жени искат именно това - поспиване до късно, оправя къщата, сготвя и излиза навън. Работа и кариера не влизат в плановете. Вярно е обаче това, които си написала, че тя не мисли за сериозна връзката си щом си заделя нейните пари настрани. А може и да обмисля, да се отдели, но да остане в Германия и за целта иска да събере някой лев, че доакто си намери някой друг да я издържа ще й се наложи сама да го прави ... евентуално, пък може и директно да мине на друг.
Не разбрах само тя допринася ли с нейни пари за нещо общо - сметки, почивки, друго? Или нейнте си ги харчи само за нея - гримчета, дрешки и т.н.?

# 22
  • Мнения: 132
Според мен не гледате в една посока.
Наистина,не сте ли коментирали брак,деца?
Някои хора (от наблюденията ми по-често жени) достигат до някаква зона на комфорт,в която им е удобно и не искат да се развиват,да вървят напред и тн,особено в кариерата - стига им това,че домакинстват и изкарват що годе нормални пари.
За мен това,че когато е ''независима'' държи парите да са си нейни,означава,че е егоистична до някаква степен - когато той е изкарвал парите на нея не и е било никакъв проблем.
Мисля,че не възприема връзката за толкова сериозна.

# 23
  • Мнения: 193
Не виждам нищо нередно в това, че си делите доходите.

Вкъщи също така правим - имаме си установен от години график и ред, и всеки си знае какво плаща. Всеки човек си има своите разбирания, но у нас дори не е ставало въпрос конкретно за това.
А за това, че мрънка - всяка жена обича да си мрънка, и недоволства, не си го слагай на сърцето. В Германия сте от сравнително скоро, може още да е в период на адаптация, нормално е. Езикът лесно ще го научи, това не бива да те притеснява. Една позната замина в Германия, и научи езика за много кратък срок, курсовете там са страхотни.

Само не разбрах тя за какво си дава нейните пари? Само за развлечения ли? Ако е така, то тогава не е много хубаво.
Според мен в началото на всеки месец си правете график на бюджета, къде какво отива, кой за какво отговаря, за да ви е удобно. Оставяйте си някакъв бюджет и за забавления, разбира се, но нека всичко е ясно написано.

# 24
  • Сф
  • Мнения: 10 698
Жената е двигателя на едно семейство.По написаното от теб, единствено оставам с впечатление, че не сте на едно мнение за бъдещето.Вие щом не можете да се разберете кое ви е преоритет, как очакваш ние да кажем?5 години са много време, би трябвало да сте наясно с плановете си и да имате развитие.За какво заделя пари и какви суми?Едно е да си заделиш 100 евро за фонда и аз съм човек, друго е да си пестиш самостоятелно и междувременно да живееш на чужд гръб.А тя какво мисли за деца?И какво чака???

# 25
  • Мнения: 15
Може би наистина имаме по-голям проблем от тези, а именно разминаването ни във вижданията за живота ни.

Някой беше попитал дали помагам в домакинството. Да, помагам, прахосмукачка пускам, пране пускам и боклука хвърлям. Тя ги прави тези неща по-често от мен, но се старая да я улесня с каквото мога.

Някой казват, че не се вслушвам в нея и нейните желания. Напротив, опитвам се всячески да и угодя, но в даден момент, когато отсрещният човек не оценява, ми писва.

За парите в момента в, който повдигна темата и се скарваме. Тя си плаща нейната половина от квартирата, но не е само това, особено в Германия. Като повдигна въпроса за храната например ми се казва: "Ти ядеш много повече от мен". А от там ако трябва да правя разбивка кой колко яде и колко харчи за собствени глезотии в хладилника, става грозно и несъвместимо с двойка, която уж се обича. Изкарвам пари, да сме живи здрави, за това не ми тежи финансово толкова, просто ми е грозно усещането.

# 26
  • Мнения: X
Като повдигна въпроса за храната например ми се казва: "Ти ядеш много повече от мен". А от там ако трябва да правя разбивка кой колко яде и колко харчи за собствени глезотии в хладилника, става грозно и несъвместимо с двойка, която уж се обича. Изкарвам пари, да сме живи здрави, за това не ми тежи финансово толкова, просто ми е грозно усещането.
Ако се стигне до броене на залците, наистина става много грозно. И аз ям много по-малко от моя мъж. С малко сирене, франзела и чаша вино съм готова. Обаче, сиренето ми е от онези скъпите, миризливите, за виното да не отварям дума, че съм ценител. И моята скромна вечеря излиза два пъти по-скъпа от неговата. Та, имаш право да ти е грозно усещането. Имаш и повод да обмислиш сериозно дали искаш да живееш точно с нея. Ако срещу тези недостатъци има хубави неща, които накланят везната в полза на съвместния ви живот, ОК. Ако няма, не е задължително да продължите заедно.

# 27
  • Мнения: 736
   Пуснал си темата май за да се убедиш, че тя не е за теб, май.  Thinking
   Според мен пък, тя теб не харесва. Моя приятел е прекалено амбициозен а аз съм амбициозна в рамките на нормалното, бих казала. Много ме е дразнел с неговото "юркане" постоянно и наставленията му "как е правилно да живеем".  Е, радвам се, че след няколко разговора спря защото не съм куче за дресировка и смятам, че го правеше напълно несъзнателно.  Смятам, че тя ти прави напук защото реално не съзнава ти какво се опитваш да направиш (защото от твоята паничка сигурно искаш просто да й помогнеш)  и не знае как да ти отговори. Другото, което може да е, че те ползва за парашут за хубав живот, помагаш й, водиш я и на нея така й е удобно но не винаги удобството носи щастие  Peace

# 28
  • Мнения: X
Не е и до разликите в характерите. Колкото аз съм амбициозна, нахъсана и авторитарна, толкова моят мъж е спокоен, уравновесен и лежерен. И точно защото аз съм всичко, което той не е, а той е всичко, което аз не съм се допълваме и напасваме идеално. Ако не е той да ми намали скоростта и да ме приземи, кофти ще стане. Та, не е толкова до разликата в характерите, колкото до разликата в целите и посоките, в които гледате.

# 29
  • Мнения: 9 152
Мама казваше, че човек се познава на път. Peace
Може би сега се опознавате истински .... Simple Smile

Преди да се преселите, нима не си знаел характера на любимата си? И това жена ли ти е или приятелка?
Наричаш я хем така, хем инак.
По отношение на парите- сигурно знаеш, че това е типично за немците. Всеки си има своя си доход, всеки си плаща разходите сам и си поема своят дял. Типичен пример:
Съпрузи отиват на ресторант. Поръчват, хапват. Искат сметката- разделено. Плащат всеки сам за себе си.
Може би приятелката ти е станала по- самостоятелна и отговорна. 
 

# 30
  • Мнения: X
Не зная дали приятелката му е станала по-самостоятелна и отговорна. Поведението ѝ е характерно не за самостоятелен и отговорен човек, а за някой, привеждащ в действие принципа "Моето си е мое, а чуждото е общо".

# 31
  • Мнения: 15
Вдигам темата за да разкажа до къде я докарахме. Всичко си продължи още няколко месеца без промяна, същите скандали. За да няма такива, трябва да мълча и да не се обаждам, когато имам мнение различно от нейното. Това обаче аз не го мога и винаги си казвам каквото ми е на душата. И сега най-смешното. При един скандал за някаква дреболия се стигна до там от злоба да ми посегне. Разбира се, не отвърнах, напротив, разсмях се, а това я вбеси още повече. Просто беше комично, 45кг жена да посяга да бие 125кг 187см трениращ силови спортове мъж. Да, физически не ме нарани, но тогава нещо се пречупи в мен и спря тотално да ми пука. Освен това изговори един тон обиди, които бяха толкова грозни, че не са за споменаване. После се извини ужким, но стомната вече е счупена. Стана ми безразлична, дори секслуално. Да, красива е, винаги съм и се възхищавал, но просто изгубих интерес, а явно и тя, защото почти не правим секс вече. Когато правим е един еднообразен, няма тръпка, едно механично търкане, дет' се вика. Така сме от близо два месеца. Трябва да се разделим, това е ясно, ние сме си почти разделени, само че в чужбина това не е толкова лесно. Не мога да и кажа: Напусни квартирата и се оправяй. Не мога и аз да я напусна толкова лесно, тук при нас търсене на квартира отнема около 6 месеца, просто е пренаселено. За сега си съжителстваме, но проблемът е, че срещнах друго момиче. До сега такова нещо не съм изпитвал, все едно ме удари метеор в главата. Пълна противоположност на сегашната ми приятелка. Някакси разговорите вървят с лекота, самото и присъствие ме прави радостен и усмихнат, нещо, което вкъщи го няма. Усещам, че и тя е така. Говорихме си, казах и какво мисля и чувствам, тя също, но нито аз искам тайна, скрита връзка, нито тя. Но усещам как се сближаваме все повече, едвам се сдържам, а виждам, че и тя е така.  Ситуацията е много тъпа. Живял съм с тази жена толкова време, имам уважение към нея като личност, не искам да бъда тоя мъж, който върти грозни номера. Не искам да започвам връзка с изневяра, това ще е зле и за новата такава. Не съм и такъв, не съм търсил това момиче умишлено, то просто се появи. Не съм изпитвал такова нещо. Лошото е, че няма на кого да споделя и да искам нещо като съвет.

# 32
  • Мнения: X
Е, нали уж като съквартиранти сте вече, само съжителствате. Казваш открито какво, що и толкова. Делите разходи и съжителствате, докато единият от вас си намери ново жилище. Обаче трябва да си открит и с двете. Пък то ще се види какво ще стане нататък.
П.П. И спираш със секса със съквартирантката.

# 33
  • Мнения: 9 152
Damiancho1991 , изобщо не те разбирам.

# 34
  • Мнения: 15
Анонимен:
Това е немислимо, ще стане малък ад и само ще си скъсаме нервите, постоянни скандали и упреквания. Няма лесно излизане от тази връзка, това ми е ясно.

Катерица:
Стилът ми на писане или какво? И аз не те разбирам. Wink

# 35
  • Мнения: 119
Малко си тежичък за 45 кг жена ... Не виждам нищо сложно да се разделите - не я обичаш вече, очевидно и тя, нямате деца, нямате обща собственост ? Какво му е сложното - тя не иска в Германия, да си се прибере или да прави каквото иска. Ти носиш отговорност за нея ли ?

Малко лъжливо звучиш - имаш нова тръпка, не искаш да започваш с "изневяра", а продължаваш да правиш секс "механично" с безразличната ти жена ? Къде тук е искренността ти и желанието ти да започнеш с другата на чисто ?

# 36
  • Мнения: X
Анонимен:
Това е немислимо, ще стане малък ад и само ще си скъсаме нервите, постоянни скандали и упреквания. Няма лесно излизане от тази връзка, това ми е ясно.
Е, то не може дълго да го влачиш това положение. Освен ако не си мазохист. Или-или. Хем нямате чувства, хем пък ще са скандали. А новото момиче докога ще търпи и чака?
Твоята работа е малко като приказката "И оная работа да края, и душата в рая".

# 37
  • Мнения: X
Ако беше сложил края април, когато си писал за пръв път, вече щеше да си свободен, че и 6 месеца за търсене на квартира щяха да са минали. Сам си саботираш живота.

Развий гръбнак и късай. Спри да спиш с нея, все едно с охота или не. Ако забременее, сегашните ти проблеми ще ти се видят песен. За какво са ти съвети всъщност, като само се подмотаваш пасивен и всяко предложение все не става...

# 38
  • Мнения: 9 152
Дори и да се разделят по живо по здраво с дългогодишната си жена,  пардон, приятелка,  много ме съмнява, че песента с новата "любима " ще продължи така " красиво ", както е загатнато сега в публикацията по горе.
Извинявам се,  ако звуча така с предубеждение.

# 39
  • sf
  • Мнения: 10 197
Дори и с новата да не се получи, скъсай със старата. По-добре сам, отколкото в лоша компания. Нещата няма да се оправят. Действай за нова квартира и така.

# 40
  • Мнения: 3 545
Дамянчо, нямам представа къде може да е толкова пренаселено, че да ти отнема 6 месеца да намериш квартира. Ако е някой мегаполис има хостели, шелтъри и прочие и си има сайтове с обяви навсякъде.
Но е казано така - Когато има желание се намира начин, когато не - намира се причина.
Казали са ти вече - защо искаш мнения като нищо не предприемаш?

# 41
  • Мнения: 15
Малко пояснение. От както имам чувства към другото момиче НЕ СМЕ правили секс, т.е. не се правя на хахав и да се възползвам просто. Проблемът ми е квартирата и самата тя, защото колкото и да не съм отговорен за нея и тя не е малко дете, по един или друг начин е зависима от мен. Не че не знам какво трябва да направя, просто си написах мислите, защото няма с кого да ги споделя. Колкото за гръбнака, повярвайте ми, каквото съм трябвал да направя безгръбначно никога не би се справил.

А на Катерицата безпочвените подмятания няма даже да ги коментирам. Никой никога не знае в една връзка дали ще се получи всичко или не...

# 42
  • Мнения: X
Е, дано това, че си споделил с непознати, ти е помогнало с нещо, може би ще ти олекне или ще ти помогне да видиш по друг начин нещата. Но нямаш много полезни ходове. Или трябва да прекратиш досегашното съжителство, или ще продължиш както досега. А колкото и да е зависима от теб предишната ти приятелка, и да се чувстваш отговорен за нея, рано или късно тя ще научи и тогава пак ще има скандали и разправии.
Лично аз не бих проточвала и влачила нещата. Като има нещо да минава, да минава и точка. Разчиствам старото, за да почна наново.

# 43
  • Мнения: 9 152
Damiancho1991,
В една връзка " всичко " никога не се получава. Винаги има нещо. Ако има Любов, то тогава всичко има.
Желая ти я от сърце.
Уверявам те, не съм целяла да подмятам.
Дори и с новата да не се получи, скъсай със старата. По-добре сам, отколкото в лоша компания. Нещата няма да се оправят. Действай за нова квартира и така.
С това мнение не бих се съгласила, защото "сам " за мен означава егоцентризъм и гордост. И какво изобщо означава "лоша " компания?
Да съумеем да задържим една връзка -в хармония и Любов означава да отесечем нещо от себе си. От своето его.
Преди време бях чела потресаващата история на  една обикновена жена, която била омъжена за човек, който се отнасял грубо с нея. Посягал й, наранявал я, а тя го обичала. Молила се за него. С вяра. Но силите й не стигнали и починала.
След време, когато се наложило да разтворят гроба й (действието се развива в Гърция и там имат традиция след 10 години да се преместят костите) , се оказва, че от тялото й излиза благоухание. Толкова свята била жената в Любовта си,  посветеността си и вярата си.

# 44
  • Мнения: X
Ами продължавай да си я отглеждаш и се моли да тя да те напусне. Пиши след 6 месеца пак как всичко е по старому.

Не правиш услуга на приятелката си. Само й губиш времето, в което тя може да се устрои и да си намери нов партньор. Накрая от шубе ще си останеш с нея. Въобще не вярвам в благородните ти мотиви, можеш кротко да й помогнеш да се уреди някак, вместо да мишкуваш.

# 45
  • Мнения: 15
Ти вярвай в каквото си искаш, виртуална героиня. Никой през живота ми не ме е наричал мишка, добре, че се появи ти да ми отвориш очите.

На другите благодаря. Може да заключите темата, няма какво да се коментира.

# 46
  • Мнения: 20 028
Понеже темата не е заключена, все пак, и ако още има чуденки автора, да кажа и аз мнението си.
Има една приказка "дай на човек пари и му гледай сеира". Когато човек се сдобие с повече пари можеш много бързичко да прецениш колко струва по начина, по който ги харчи и за какво ги дава. Излизат наяве черто, които иначе са прикрити поради липса на възможности. Та.
Нищо лично, но приятелката ти се държи кифленски, глезоти се, ако съдим по твоите описания за нея. Себична, мрънкаща, негативна, отричаща и избягваща вземането на решения и поемане на отговорност. Характерно е за неуверените и лабилни хора.
Като иска да живеете заедно и да си харчи нейните пари за нея – делите разходите по бита и всеки да харчи неговата останала част за себе си.
Набарала те е, че клякаш като мрънкоти и така ѝ изнася. Има мераци да ходи по молове и кафета, а няма мераци да се включва в общите разходи – що за детинщини?!

# 47
  • Мнения: 3 545
Темата още е отворена, така че искам да каза на Дамянчо да не се ежи на хората, имали желанието да му пишат в темата - отстрани грешките ни се виждат по-добре. Когато сме самите ние в ситуацията е трудно да сме обективни, както бихме били след време например.
Когато питаш нещо във форум трябва да си готов и на отрицателни мнения и да се постараеш да реагираш с емоционална зрелост.

# 48
  • Мнения: 4 577
Единственият изход, който аз виждам е да говориш с приятелката си, да изясниш, че за теб отношенията са ви твърдо приключили, да започнеш активно да си търсиш нова квартира и да живеете само като съквартиранти, докато това се случи. Сигурно ще има истерии от нейна страна, на иначе ще продължаваш да пропиляваш живота си и ще пропуснеш нова възможност за нормална връзка.

# 49
  • Мнения: 15
Да завърша темата след толкова време. Разделени сме от няколко месеца със старата ми приятелка и вече съм с новото момиче от около 3 месеца. Раздялата беше трудна, мина се от ревове и тръшкания, през обвинения и пак опит да ме удря, но запазих самообладание и изтърпях опитите й за манипулиране. Сега живее в друг град, чухме се няколко пъти по разни общи проблеми и така. Чувствам се доста по-освободен и спокоен. С новото момиче съм много щастлив, всичко е перфектно, просто момиче мечта. Естествено след такава връзка съм си научил уроците, че хората се променят и показват други страни на характера си, но съм обнадежден, че с това момиче много повече неща ни свръзват, имаме много повече общи интереси и когато първоначалните фойерверки съпътстващи всяка нова връзка отминат ще имаме още много неща да изживеем. Тя е полякиня и нямам търпение лятото да я заведв до България и да обиколим всички красиви места в нашета родина.
 Желая Ви всичко най-хубаво.

# 50
  • Мнения: 1 121
Сега я мяркам тая тема, още незаключена
Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Според мен - пързалка открай докрай. Че и мъж да си избере ник Дамянчо в женски форум Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Съвсем за балъци ни взеха, и мен с вас уважаеми мами Wink

# 51
  • Мнения: 10 678
И това не е само в Германия, и в България беше така. Целодневно мрънкане за всичко, ами мамка му, като имаш проблем, реши го, или кажи с какво да ти помогна да го решим двамата. От целодневно мърморене и мрънкане нищо не се оправя.

Много сте различни двамата. Това във времето ще се отрази негативно на връзката ви. Особено ако има и деца, мрънкането й ще се увеличи - деца не се гледат лесно, а ако тя е от тези, които не търсят разрешение на проблемите, а веднага се отказват, вечно ще си в лошо настроение от мрънкането й по децата.
За разходите мога да дам моето сем. като пример за необщ бюджет. Всеки си има заплата и всеки си я харчи за каквото му трябва. Съпруга ми взима по-голяма заплата от моята, но моята ми стига за разходи на моя милост, детето и домашни любимци. Нямам навика да искам пари от него, но ако имам някой извънреден разход и не ми стигнат парите до края на месеца, поема разходи за храна докато си получа заплатата. Аз на него не мога, а и не искам, по никакъв начин да му държа сметка за неговата заплата. Ако дава пари за поправка на кола - дава ги, ако си купи някакъв домашен инструмент - купува си. Нито ме пита дали да си купи, нито аз давам от моята заплата за колата.

# 52
  • Мнения: X
Нямам навика да искам пари от него, но ако имам някой извънреден разход и не ми стигнат парите до края на месеца, поема разходи за храна докато си получа заплатата.
Това означава ли, че по принцип ти си поела разходите за храната на семейството ви?

# 53
  • Мнения: 8 933
Много страня от негативни хора - те вечно имат проблем, обичат да живеят в драми и са готови от всяка ситуация да забъркат такава. Това ги храни по някакъв извратен начин, дава им чувството на значимост. За връзка, пък, съвсем бягам от такъв тип човек. Може да има редица други качества, но мрънкане, тръшкане, ме влудяват и настройват много негативно към съответния човек. Правилно си постъпил с раздялата.

# 54
  • Мнения: 1 770
И аз да пльосна едно мнение преди да сте ударили ключа!

Според мен й кажи всичко това в очите! Кажи й, че искаш да е по-позитивна и че искаш да изградиш бъдеще и семейство с нея. Разбери тя какво мисли за това! Иначе хората са различни и някой са по-амбициозни, а други не толкова!  Насила няма как да накараш някой да се амбицира! Изглеждаш ми свястно момче и ти желая успех!

# 55
  • Мнения: 10 678
Нямам навика да искам пари от него, но ако имам някой извънреден разход и не ми стигнат парите до края на месеца, поема разходи за храна докато си получа заплатата.
Това означава ли, че по принцип ти си поела разходите за храната на семейството ви?
Май да - като се има предвид, че мм си идва само уикендите + понякога на по  седмица отпуска (когато му дадат). Т.е., храна за малкия и мен главно. Освен това храня и домашни любимци (котки).
Нямаме общи сметки, нямаме разчети, нямаме общ бюджет. Аз плащам всички сметки за месеца (ток, вода, градина) + храната, а той не знам какво прави с неговата заплата, и не се интересувам. Реално не му търся сметка. Ако не успея да покрия всички разходи с моята заплата, чак тогава опирам до неговите пари, до следваща заплата.

# 56
  • Мнения: X
Уф. Ами така той си живее като ерген. Не знам, ако ви е добре така, ОК. Но дали не е добра идея и той да се включва в разходите за детето?

# 57
  • Мнения: 10 678
Като беше бебе даваше за памперси и за АМ и с това се гордее. Grinning Че и той бил давал не малко. Wink Но, в интерес на истината, аз предпочитам да сме в такъв режим, за да не ми търси сметка той на мен, за какво си харча заплатата. Защото вижда, че заплатата ми покрива почти всички мои и на детето разходи. Правел ми е забележка за разходите ми за котешка храна, но от както му набивам канчето с "Аз кога съм ти искала пари?", престана. Grinning И, да ти кажа, така ми е мирна главата. Един ден ако ми се наложи да се развеждам, няма да се имам зависима от него. От друга страна, въобще не се занимавам да си мътя главата с това "къде аджеба отиват неговите пари". Парите са последното нещо, за което бих вдигнала скандал. Ако иска да си спестява или да си купува подаръци - не ме е грижа. Щом си ги е изработил, все пак са си негови пари. В повечето случаи, аз като видя нещо на промоция купувам с моята заплата. Той като види - купува и носи. Като не ми стигнат парите до другата заплата, заради такива не спешни/наложителни покупки, както казах, тогава опирам до неговите, до следваща заплата. Тогава вади картата и плаща на касата. От трета страна, и на мен съумява да прави подаръци от време на време, така че съм доволна от този безобщобюджетен режим за сега. Така и аз по-добре си разпределям доходите и си поставям лимити.

# 58
  • Мнения: X
Ясно. Разбрах логиката ти. И все пак, от вътре ми напира да го тропна с един тиган по главата. Така, профилактично.  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 3 545
Като беше бебе даваше за памперси и за АМ и с това се гордее. Grinning Че и той бил давал не малко. Wink Но, в интерес на истината, аз предпочитам да сме в такъв режим, за да не ми търси сметка той на мен, за какво си харча заплатата. Защото вижда, че заплатата ми покрива почти всички мои и на детето разходи. Правел ми е забележка за разходите ми за котешка храна, но от както му набивам канчето с "Аз кога съм ти искала пари?", престана. Grinning И, да ти кажа, така ми е мирна главата. Един ден ако ми се наложи да се развеждам, няма да се имам зависима от него. От друга страна, въобще не се занимавам да си мътя главата с това "къде аджеба отиват неговите пари". Парите са последното нещо, за което бих вдигнала скандал. Ако иска да си спестява или да си купува подаръци - не ме е грижа. Щом си ги е изработил, все пак са си негови пари. В повечето случаи, аз като видя нещо на промоция купувам с моята заплата. Той като види - купува и носи. Като не ми стигнат парите до другата заплата, заради такива не спешни/наложителни покупки, както казах, тогава опирам до неговите, до следваща заплата. Тогава вади картата и плаща на касата. От трета страна, и на мен съумява да прави подаръци от време на време, така че съм доволна от този безобщобюджетен режим за сега. Така и аз по-добре си разпределям доходите и си поставям лимити.

И с какво именно е ангажиран към децата и семйството тоя "ерген"? Да си спестява, викаш. А би могло заедно да спестявате за децата за образование или нещо друго. Не мислиш ли за бъдещето поне малко?

# 60
  • Мнения: 10 678

И с какво именно е ангажиран към децата и семйството тоя "ерген"? Да си спестява, викаш. А би могло заедно да спестявате за децата за образование или нещо друго. Не мислиш ли за бъдещето поне малко?

С всичко останало, но не и с пари. Не съм станала семейство с него за да разполагам и с неговата заплата.  Предпочитам да разчитам на моите собствени възможности. А, моите възможности към момента не ми позволяват да спестявам. За "децата" вече сме направили една малка инвестиция и за това ми е спокойно. Мм си има апартамент, от майка си ще наследи още един, предполагам... И за него ми е спокойно. А, аз нямам нищо свое материално, с изключение на разни вещи. За мен е приоритет качеството ми на живот в настоящето. Единствения начин да мисля за бъдещето е да разширя възможностите си - и това също ми е на дневен ред, дай Боже...

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 23 780
Ясно. Разбрах логиката ти. И все пак, от вътре ми напира да го тропна с един тиган по главата. Така, профилактично.  Mr. Green
Нея да тупнеш, не него. Той си живее царски.

# 62
  • София
  • Мнения: 19 322
Тя донякъде е права по въпроса с отделните разходи.
Аз също не напирам да делим разходи за гориво за общата кола, която 90% се ползва от ММ и 10% - заедно.
amy_nka , как стои въпросът с общи мероприятия като почивки, пътувания и т.н.
То пък остава баща да не дава за памперси и АМ.
Имам усещането, че ти самата имаш някаква причина да не искаш да знае за твоите пари - или са повече от неговите, или нещо друго.
Аз също не съм на напълно общ бюджет, но общите и двустранно приети разходи си ги поделяме. ММ не обича особено, но аз си държа така, защото съм чувала приказки как така съм имала спестени пари, а той не можел.

# 63
  • Мнения: 10 678
Cuckoo, ние нямаме почти такива мероприятия. В годината я веднъж отидем на море за 3-4 дни, я не. Миналата година аз платих пътните до морето, а той квартирата и храната. Не е казвал "яйде сега, ще ви водя на море", ами "ти колко пари можеш да отделиш за морето?". С детето двамата сме ходили до Испания  (моето семейство са там) няколко пъти и е плащал той билетите. Ама се сещаш, че има билети по 10 евро до Мадрид.
Точно обратното е при мен, да ти кажа. Той моите пари ги знае, ама мен ако питаш каква заплата взима и въобще не знам. Тези неща ги има за военна тайна. Там е иронията, че аз пък въобще не се интересувам към датата каква му е заплатата, обаче от мен иска да пестя пари, като се откажа да гледам котки и съответно да нямам разходи по тяхното отглеждане. И аз за това така съм си решила, да не му искам пари и да не му търся сметка за неговите пари. Вярно, аз ако нямах котки, сигурно щях да пестя, ама аз предпочитам да имам котки и да не пестя. Щом от неговата заплата не посягам да искам, значи съм си в пълното си право да не ми се търси сметка и на мен.
Аз за това си мисля, и понеже знам че взима двойно по-голяма заплата от моята, че си ги спестява. Но като го питат "имаш ли спестени пари", отговорът е "не", разбира се. Simple Smile
Аз може да съм будала за това че не му търся сметка, ама не съм будала, че да не разбирам с моята заплата какви разходи покривам, а той с неговата какви би могъл да покрие.
Аниуей, скандал за пари не ми е "на сърце". Simple Smile

# 64
  • Мнения: 3 545
Cuckoo, ние нямаме почти такива мероприятия. В годината я веднъж отидем на море за 3-4 дни, я не. Миналата година аз платих пътните до морето, а той квартирата и храната. Не е казвал "яйде сега, ще ви водя на море", ами "ти колко пари можеш да отделиш за морето?". С детето двамата сме ходили до Испания  (моето семейство са там) няколко пъти и е плащал той билетите. Ама се сещаш, че има билети по 10 евро до Мадрид.
Точно обратното е при мен, да ти кажа. Той моите пари ги знае, ама мен ако питаш каква заплата взима и въобще не знам. Тези неща ги има за военна тайна. Там е иронията, че аз пък въобще не се интересувам към датата каква му е заплатата, обаче от мен иска да пестя пари, като се откажа да гледам котки и съответно да нямам разходи по тяхното отглеждане. И аз за това така съм си решила, да не му искам пари и да не му търся сметка за неговите пари. Вярно, аз ако нямах котки, сигурно щях да пестя, ама аз предпочитам да имам котки и да не пестя. Щом от неговата заплата не посягам да искам, значи съм си в пълното си право да не ми се търси сметка и на мен.
Аз за това си мисля, и понеже знам че взима двойно по-голяма заплата от моята, че си ги спестява. Но като го питат "имаш ли спестени пари", отговорът е "не", разбира се. Simple Smile
Аз може да съм будала за това че не му търся сметка, ама не съм будала, че да не разбирам с моята заплата какви разходи покривам, а той с неговата какви би могъл да покрие.
Аниуей, скандал за пари не ми е "на сърце". Simple Smile


Не бях срещала отдавна щрауси с главата в пясъка. Хубаво е, че си ларж, но сметката накрая чака теб.

# 65
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 875
Чета, чета и се чудя-  при така описаното "семейство" защо го наричаш "мъжът ми"? Съквартиранти би било по-вярното. Ама пък, хора всякакви, всеки има различни разбирания. Аз явно съм доста консервативна.

# 66
  • Мнения: 10 678
Чета, чета и се чудя-  при така описаното "семейство" защо го наричаш "мъжът ми"? Съквартиранти би било по-вярното. Ама пък, хора всякакви, всеки има различни разбирания. Аз явно съм доста консервативна.

Пропуснала си да прочетеш, че мъжа ми се прибира за уикендите само. Grinning

# 67
  • Мнения: 3 545
Чета, чета и се чудя-  при така описаното "семейство" защо го наричаш "мъжът ми"? Съквартиранти би било по-вярното. Ама пък, хора всякакви, всеки има различни разбирания. Аз явно съм доста консервативна.

Пропуснала си да прочетеш, че мъжа ми се прибира за уикендите само. Grinning

Брейййй, ами нищо чудно да си има и второ семейство, затова да спестава така мъдро.

# 68
  • София
  • Мнения: 19 322
Сега ще ти кажат, че имаш далеч по-сериозни проблеми от финансовите и май и аз клоня натам.
Котките са си котки, както предполагам и той си има своите хобита. (тук съм пристрастна, защото съм отявлен коткофил)
Бих препоръчала общите разходи, за които сте предварително съгласни, да се делят наполовина. Защото ето пример - пътят до морето ми се струва по-малко от квартирни и храна. Но от друга страна - това дете да не е само твое? Разходите по жилището само твоя грижа ли са? Числата за именно заради това - да изразяват обективно ненадеждните човешки възприятия. Защото някой може да обяснява непрекъснато колко много купува, а друг с 2-3 покупки да го задмине, но да не се рекламира толкова.

Ще бъда малко рязка, но ако наистина взима 2 пъти колкото теб - ами той може още 1 семейство да издържа. И това ли би било само негова работа? А ако на теб се наложи спешен по-голям разход?

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 23 780
Хубаво, прибира се за уикенда само, обаче детето е наполовина негово и трябва да участва във всички разходи - уроци, танци, зъболекари, дрехи и всички ония дреболии, които изпразват джоба на родителите. Ей сега се задава пролетната ваканция и парите взеха да изтичат. Лагери, екскурзии, джобни, 10лв за незнамкакъв празник. Страхотия.

# 70
  • Мнения: 10 678
Аз съм редовен потребител в "Семейни отношения", не ме вкарвайте в подобни филми с второ семейство, моля ви се. Grinning

Просто ММ си пада плъх. Аз пък си падам котка. Grinning Иначе и щраус ми харесва, де. Grinning

# 71
  • Мнения: X
Чета, чета и се чудя-  при така описаното "семейство" защо го наричаш "мъжът ми"? Съквартиранти би било по-вярното. Ама пък, хора всякакви, всеки има различни разбирания. Аз явно съм доста консервативна.

Пропуснала си да прочетеш, че мъжа ми се прибира за уикендите само. Grinning
И слава Богу! Така намаляват шановете да го убиеш на място и после да го лежиш като за човек. Не, ти сериозно ли?! Значи неговата заплата е военна тайна, но той има претенции как и защо си харчиш своята заплата, че и мрънка да не харчиш собствените си пари за собствените си котки? Ей, ако ми беше дъщеря, щях да съм ти отпорила ушите! Я се събуди и почни да си гониш интересите поне малко!

# 72
  • Мнения: 3 545
Чета, чета и се чудя-  при така описаното "семейство" защо го наричаш "мъжът ми"? Съквартиранти би било по-вярното. Ама пък, хора всякакви, всеки има различни разбирания. Аз явно съм доста консервативна.

Пропуснала си да прочетеш, че мъжа ми се прибира за уикендите само. Grinning
И слава Богу! Така намаляват шановете да го убиеш на място и после да го лежиш като за човек. Не, ти сериозно ли?! Значи неговата заплата е военна тайна, но той има претенции как и защо си харчиш своята заплата, че и мрънка да не харчиш собствените си пари за собствените си котки? Ей, ако ми беше дъщеря, щях да съм ти отпорила ушите! Я се събуди и почни да си гониш интересите поне малко!

И интересите на децата също.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 23 780
Аз ти казах, още преди няколко дни, Уиш - не него, НЕЯ трябва да хлопаш с тигана.


Ясно. Разбрах логиката ти. И все пак, от вътре ми напира да го тропна с един тиган по главата. Така, профилактично.  Mr. Green
Нея да тупнеш, не него. Той си живее царски.

# 74
  • Мнения: 4 275
Ами_нка, стана ми мъчно, мъчно за това на какъв скръндзав мъж си попаднала. Като изключим тази част, как е като човек, съпруг, баща, характер? Поради естеството на връзките ми и аз съм свикнала да си покривам сама разходите, плащам си половината наем, като ходим на почивка разходите също се делят. Може би, ако приходите не ми стигаха, това делене нямаше да ме устройва и щях да разчитам на приятеля ми, но за момента, смея да твърдя, съм финансово независима. И ми е много добре така. Купувам си и се глезя, с каквото аз си преценя, глезя си и котето, пращам по някой лев за благотворителност, когато дадена кауза ме докосне. Така че те разбирам донякъде. Но ми се  струва, че той се включва с много по-малко и че това дете го отглеждаш само ти. Затова питам как е като човек, съпруг и баща, защото ако и там е зле, защо не го натириш направо.

От друга страна, ми харесва колко си оправна, над нещата си и не разчиташ на... този човек. Вместо да те яде отвътре, ти си живееш живота, както можеш и искаш, без да се тормозиш за финансовите ви отношения. Но има ли за какво да го търпиш? Rolling Eyes

# 75
  • Мнения: 10 678
Абе, гоня си аз интересите, не се притеснявайте. Grinning Ако не си ги гонех, трябваше да живея със свекървата под един мизерен покрив, за това, че му прехвърли апартамента в последния момент преди да се бракосаме. Аз разбрах после от плъхчо, де, че апартамента бил негов вече. Свекървата е друга тема, да не я месим, по-добре. Ама, исках да ви кажа, че не е като да не си гоня интересите. Просто интересите са ми в друга област. Интересът ми е да живея максимално мирно и спокойно и комфортно с детето и разбира се, моите писанки. Мъжо за каквото си иска да си ги харчи, ама да не му се случва да се наложи да му искам пари за разходи на детето и да ми каже, че няма. Тогава ще стане друга приказка. Simple Smile

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 23 780
Сега ще ти го кажа директно - много глупаво постъпваш. Глупава си.

# 77
  • Мнения: 3 545
Сега ще ти го кажа директно - много глупаво постъпваш. Глупава си.

Ей сега ще напише защо не е така, ти само чакай.

Абе, гоня си аз интересите, не се притеснявайте. Grinning Ако не си ги гонех, трябваше да живея със свекървата под един мизерен покрив, за това, че му прехвърли апартамента в последния момент преди да се бракосаме. Аз разбрах после от плъхчо, де, че апартамента бил негов вече. Свекървата е друга тема, да не я месим, по-добре. Ама, исках да ви кажа, че не е като да не си гоня интересите. Просто интересите са ми в друга област. Интересът ми е да живея максимално мирно и спокойно и комфортно с детето и разбира се, моите писанки. Мъжо за каквото си иска да си ги харчи, ама да не му се случва да се наложи да му искам пари за разходи на детето и да ми каже, че няма. Тогава ще стане друга приказка. Simple Smile


И каква е ползата за теб от това - придобито преди брака.

# 78
  • Мнения: 10 678

Ей сега ще напише защо не е така, ти само чакай.

Абе, гоня си аз интересите, не се притеснявайте. Grinning Ако не си ги гонех, трябваше да живея със свекървата под един мизерен покрив, за това, че му прехвърли апартамента в последния момент преди да се бракосаме. Аз разбрах после от плъхчо, де, че апартамента бил негов вече. Свекървата е друга тема, да не я месим, по-добре. Ама, исках да ви кажа, че не е като да не си гоня интересите. Просто интересите са ми в друга област. Интересът ми е да живея максимално мирно и спокойно и комфортно с детето и разбира се, моите писанки. Мъжо за каквото си иска да си ги харчи, ама да не му се случва да се наложи да му искам пари за разходи на детето и да ми каже, че няма. Тогава ще стане друга приказка. Simple Smile


И каква е ползата за теб от това - придобито преди брака.

Ми, никаква. С това, че той вече е собственик на апартамента на майка си, аз трябваше да се съглася да се преместя да живея в неговия (екс на теория, но на практика не, на майка му апртамент), на място където не ми харесва да живея и с човек с който не бих могла да съжителствам (свекито) - защото тя 3 години по-късно все още живее там... Аз имах възможност да не се местя у тях и не се преместих. Но това е подъл номер спрямо снахата, нали се сещате. Ами, аз такива - не, мерси!

Сега ще ти кажат, че имаш далеч по-сериозни проблеми от финансовите и май и аз клоня натам.

Правилна ти е интуицията. С ММ сме коренно различни - това ми е по-сериозния проблем. Според форумната статистика, би трябвало да ме посъветвате (както и аз бих посъветвала себе си), да го натиря, но човека има две предимства, които не са за подценяване: много добър любовник и баща. Simple Smile

# 79
  • София
  • Мнения: 19 322
Да, не са за подценяване. Обаче:
1. ти за него дали си така добра любовница както той за теб? ако те счита за такава, защо не харчи за теб повече?
2. добрият баща би трябвало да остане такъв и при раздяла. Много уж добри бащи чрез детето наказват бившата си.
Ти рискуваш 2 неща - да останеш без любовник и без спестявания. Не казвам, че това ще стане, но едно наум не е зле - случват се здравословни или други проблеми.

Но поне за жилището можеш да претендираш, нищо че е преди брака.
Скрит текст:
Предоставяне на семейното жилище след развода
Чл. 56. (1) При допускане на развода, когато семейното жилище не може да се ползва поотделно от двамата съпрузи, съдът предоставя ползването му на единия от тях, ако той е поискал това и има жилищна нужда. Когато от брака има ненавършили пълнолетие деца, съдът служебно се произнася за ползването на семейното жилище.
(2) Когато от брака има ненавършили пълнолетие деца и семейното жилище е собственост на единия съпруг, съдът може да предостави ползването му на другия, на когото е предоставено упражняването на родителските права, докато ги упражнява.
(3) Когато от брака има ненавършили пълнолетие деца и семейното жилище е собственост на близки на единия съпруг, съдът може да предостави ползването му на другия, на когото е предоставено упражняването на родителските права, за срок до една година.
Хайдее, разведохме още една  Mr. Green

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 23 780
Правилна ти е интуицията. С ММ сме коренно различни - това ми е по-сериозния проблем. Според форумната статистика, би трябвало да ме посъветвате (както и аз бих посъветвала себе си), да го натиря, но човека има две предимства, които не са за подценяване: много добър любовник и баща. Simple Smile
Ти сериозно ли твърдиш подобна глупост???? Как може да е добър баща? Той на практика не го вижда това дете. Нищо не плаща за него. Никъде не го води. Не се занимава по цяла седмица с домашни и прочее скучни битовизми, НО важни за детето. Кое му е доброто на подобен баща?!!?!


Някои жени сте големи бели птици, ама не лебеди.

# 81
  • Мнения: 3 545
Щото само той любовник, със златен. Покъртителна си.

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 23 780
За любовник може да е златен, най-великия да е, с огромен ..., ама това как може да компенсира всичките му други минуси? Най-вече великия егоизъм и нежелание да дава пари?

# 83
  • Мнения: 10 678
Правилна ти е интуицията. С ММ сме коренно различни - това ми е по-сериозния проблем. Според форумната статистика, би трябвало да ме посъветвате (както и аз бих посъветвала себе си), да го натиря, но човека има две предимства, които не са за подценяване: много добър любовник и баща. Simple Smile
Ти сериозно ли твърдиш подобна глупост???? Как може да е добър баща? Той на практика не го вижда това дете. Нищо не плаща за него. Никъде не го води. Не се занимава по цяла седмица с домашни и прочее скучни битовизми, НО важни за детето. Кое му е доброто на подобен баща?!!?!


Някои жени сте големи бели птици, ама не лебеди.

Експрес "Янтра" си го спомням (с хубаво). Simple Smile Янтре, поспри малко парата. Казуса е 3-годишно.
1. Нямаме домашни, но и да имахме, мм е двойкаджия - там пак аз ще съм на ход.
2. Къде съм казала, че "никъде не го води". Grinning Никога до сега не е отказвал на малкия да го заведе някъде. По паркове, по басейни, на театър, на концерт... И на море го заведе. Не съм се оплакала. Grinning
3. На практика го вижда в края на седмицата и когато е в отпуска. Не е само той баща, работещ на 2 часа еднопосочен път разстояние от дома на детето си, нали? В смисъл, това че не пътува всеки ден по 4 часа, за да си види детето за 2 часа, не е предпоставка за определяне на "добър" или "лош" баща. Нали?

Казвам, че е добър баща, защото се занимава с детето, обгрижва го, къпе го, готви му, преоблича го, играе с него, обяснява му игри, приказки му разказва, боричкат се, купува му лакомства, играчки...
За любовника - не съм от тия, дето не могат да живеят без любовник, просто го подчертах, защото знам от този форум, че се смята за предимство. Simple Smile

Иначе, и в моите очи егоизмът е най-големият му недостатък.

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 23 780
Ох, какво да кажа. 3-годишните нямат много големи разходи, ама идва училище. И се почва - дай 100лв за помагала, 30 за празник на буквите, 250 за лагер. Ще си говорим пак.

Не го зарязвай - принуди го да дава повече пари.

# 85
  • Мнения: 9 152
Тук беше темата за Дамянчо и неговите перипетии с жените, едната отживяла връзка, а другата -нова и обещаваща такава ; а  сега се обърна за потребителка, която е семейна, но живее във формат " уикендско семейство ". Rolling Eyes
Не знам дали има такъв термин на български. На немски го има като понятие и в реалността.

# 86
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Хихи, пак забавно станало. Уиш размахва тигани...абее...форумската идилия.
Последната авторка, която се коментира отначало ми се стори и на мен глуповата и наивна, но след последните й споделяния направо си я представих визуално. Бойна девойка, около нея обикаля момченце и 3-5 котака завършват картинката. Наивно и безхаберно си още, момиче. Прочети внимателно Янтра. Има мнооого истина в думите й.
П.п. Губи ми се абсурт.

# 87
  • Мнения: X
Хихи, пак забавно станало. Уиш размахва тигани...абее...форумската идилия.
Долна инсинуация! Само услужливо предлагам оръжие на другарче в беда. Е, и малко уши се каня да отпоря.

Вярно АбсурТ се губи тези дни.

# 88
  • Мнения: 2 127
Значи, ако не беше детето, апартамента със свекървата и родителите в Испания, бих си помислила, че има паралелна вселена, в която все още съм с бившия си и постовете на amy_nka съм ги писала аз. Само дето си плюх на петите преди брака и детето.
Съветвам те наистина да намериш начин да заделяш някакви пари. Как - дали като намалиш някакви твои разходи или го включиш по-дейно в разходите за детето, въпрос на избор. Но да имаш нещо настрана, за да си спокойна, че можеш да го натириш когато и ако си решиш.

# 89
  • Мнения: 10 678
Значи, ако не беше детето, апартамента със свекървата и родителите в Испания, бих си помислила, че има паралелна вселена, в която все още съм с бившия си и постовете на amy_nka съм ги писала аз. Само дето си плюх на петите преди брака и детето.
Съветвам те наистина да намериш начин да заделяш някакви пари. Как - дали като намалиш някакви твои разходи или го включиш по-дейно в разходите за детето, въпрос на избор. Но да имаш нещо настрана, за да си спокойна, че можеш да го натириш когато и ако си решиш.

Бе и аз щях да си плюя на петите, най-вероятно (8 години гаджета бяхме), преди брака и детето, ама бременния ми мозък ме изненада... Grinning После щях да си плюя малкия като навърши годинката, пак се разминах... Най-вероятно е въпрос на време.
Благодаря ви за съветите, а на Уиш - за тигана. Grinning

Дамянчо офейка от темата отдавна с новата си мадама. Simple Smile

# 90
  • София
  • Мнения: 19 322
Ами ти я превзе.  Joy Бях 99% сигурна, че имате момче.

# 91
  • София
  • Мнения: 12 006
Ами ти я превзе.  Joy Бях 99% сигурна, че имате момче.
И то много хубав пример му дават на това момче - да 'фърля някой лев /не знайно колко малка част от заплатата му/ и уикендите да им ходи на гости. Ммм идиля. Айде сега малкия е малък и не разбира много много, ама ще тръгне на училище и започне да разбира, а по-късно да го смята за нормално и да се държи по същия начин с жените като порасне. Авторке ако не мислиш за себе си поне мисли за детето си.

# 92
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Вие пък веднага да я разведете жената. Човек да не сподели нещо, че и глупава я нарекохте. И защо? Защото е избрала вариант, в който се оправя в момента, и бяга от скандали за пари?
Не е хубаво това. Тя пък милата, толкова спокойно обяснява всичко, явно бяга целенасочено от тия битовизми, вие зорлем я тикате обратно в казана.

# 93
  • София
  • Мнения: 12 006
Вие пък веднага да я разведете жената. Човек да не сподели нещо, че и глупава я нарекохте. И защо? Защото е избрала вариант, в който се оправя в момента, и бяга от скандали за пари?
Не е хубаво това. Тя пък милата, толкова спокойно обяснява всичко, явно бяга целенасочено от тия битовизми, вие зорлем я тикате обратно в казана.
Защото не е сама, а има дете, което расте в тази обстановка и ще израстне с тази изкривена ценностна система, че е нормално да си виждаш семейството 2 дена в седмицата, жена ти да си харчи и последната стотинка, а твоята заплата да не е яно колко пъти повече от нейната е, но тя да си е само твоя и т.н и т.н. Той като на пансион и спа - гледат му дома и детето, а като се прибере и на него се радват. А той какво дава за семейството си не ми стана ясно /освен някакви пари, колкото жената да закърпи месеца/ и чат-пат да се занимава с детето?

# 94
  • Мнения: 10 678
Афродите, на обстановката, така както съм ви я описала, конкретно нищо й няма. Да виждаш да съм писала някъде, че обстановката ми е проблем? Точно обратното съм написала. Simple Smile
Честно казано, непонятно ми е как се искат пари от мъж. Може ли да ми кажеш, ти как искаш пари от мъжа си? Grinning

Цитат
А той какво дава за семейството си не ми стана ясно /освен някакви пари, колкото жената да закърпи месеца/ и чат-пат да се занимава с детето?
А, какво трябва да дава един мъж за семейството си? Или може би по-добре ще е, да те питам направо "колко"? Simple Smile




 

# 95
  • Мнения: X
Честно казано, непонятно ми е как се искат пари от мъж. Може ли да ми кажеш, ти как искаш пари от мъжа си? Grinning
Мисля, че разбирам какво имаш предвид. Аз също имам вътрешна бариера да си отворя устата и да кажа "Дай еди-колко-си." Обаче, спокойно можеш да кажеш "Ние имаме нужда или детето има нужда от това, това и това. Как предлагаш да го финансираме?"

# 96
  • Мнения: 10 678
И като ми каже "нямам"? Какво трябва да направя? Да си мисля, че има второ семейство или че не съм достатъчно добра любовница, че да ми дава?


1. ти за него дали си така добра любовница както той за теб? ако те счита за такава, защо не харчи за теб повече?

# 97
  • Мнения: 30 802
Ми не се искат - просто жената не дава. По принцип женските пари са си за нея, неговите са общи. Или нещо се бъркам и съм старомодна?

# 98
  • Мнения: 3 545
Направо супер се озадачих. Аз не бих си лягала с някой, който не се интересува как живея и с какви пари гледам детето НИ. Може да съм старомодна романтичка обаче.
Че то само заради единия сеХ и заради играта му с децата седиш. така излиза.

# 99
  • Мнения: 10 678
Grinning Модерните мъже, като автора, чиято тема "превзех", май искат и жената да дава, Мамаситке. Днес понятието, че жената е с даден мъж заради парите му е широко разпространено и едно на ум в главите на всички мъже. Ама аз пък вкарвам едно съвсем ново понятие "неговите са си негови".

Отговорете ми, моля, на въпроса:

Какво трябва да дава един мъж за семейството си? Или може би, колко?

# 100
  • Мнения: 3 545
Grinning Модерните мъже, като автора, чиято тема "превзех", май искат и жената да дава, Мамаситке. Днес понятието, че жената е с даден мъж заради парите му е широко разпространено и едно на ум в главите на всички мъже. Ама аз пък вкарвам едно съвсем ново понятие "неговите са си негови".

И какво ще спечелиш ти, по-важно децата ти от това, че му се харесваш, че не го закачаш да поеме отговорностите си и той щастливо си вее... парцала?

На въпроса ти > Искаш колкото смяташ, че трябва и може да даде. Сядате си двамата и си говорите за това, заради децата ви е.

# 101
  • Мнения: 30 802
Сори, прекалено ми идва. Поне трябва да има прозрачност. Хубаво е да му знаеш заплатата, да знаеш дали е повече или по-малко за сектора, а и да имате представа какви планове могат да се правят.

И да дава, и да не дава жената, би трябвало да има очакване, че мъжът ще си харчи парите за стандарта на семейството. Ако с моята заплата мога да си позволя един клас продукти, с две заплати нещата стават по-приятни за всички и по-качествени. Та не го разбирам това едните да се свиват, другият да има свой много приятен бюджет.

А решението е просто - обща сметка, две карти към нея...

Смятам, че при пълна прозрачност може да има някаква планирана сума за месеца и всеки да дава нещо в нея, но не 50%, а пропорционално на дохода.

По отношение на "мои пари" за мъжа това може да са пари от странична дейност, някаква инвестиция или нещо извънредно. Иначе е мега гаднярско да има за себе си предоволно, а другите да му мислят как да пестят.

Последна редакция: пн, 19 фев 2018, 15:29 от The Siren of Titan

# 102
  • Мнения: 2 127
Трябва дотолкова, доколкото другия не се чувства ощетен. Сори, ама така и не можах да намеря за нормално от мен да се очаква да "пестя парички" и да се чудя сега, от кой разход точно да свия, докато г-на ми пуши по 2 кутии Дънхил на ден.

# 103
  • Мнения: 10 678
Искам да прочета още мнения за това какво и колко трябва/се очаква/се изисква да дава мъжа за семейството. Дали да не пусна една отделна тема? Схващането "По принцип женските пари са си за нея, неговите са общи." - само аз ли не го прилагам?

Seerose, при нас такива разходи няма, но моите за котешки потребности се считат май като такива. Иначе всичко "неизживяно", което не е видял през детството си, си го купува сега.

# 104
  • Мнения: 4 275
А решението е просто - обща сметка, две карти към нея...

И това на какъв етап става? Като заживеете заедно ли? Ами ако се разделите, а има натрупани пари в сметката, кой ги взима? А ако 5 години, примерно, вече сте живяли на принципа 50/50?

Искам да прочета още мнения за това какво и колко трябва/се очаква/се изисква да дава мъжа за семейството. Дали да не пусна една отделна тема? Схващането "По принцип женските пари са си за нея, неговите са общи." - само аз ли не го прилагам?

Ние си живеем заедно, нямаме деца, нямаме брак, но делим на две повечето разходи. А такава тема ще ми е интересна, отдавна се замислям да пусна такава. Ако имаш представа как да формулироваш въпроса, пускай Simple Smile

# 105
  • Мнения: 30 802
А решението е просто - обща сметка, две карти към нея...

И това на какъв етап става? Като заживеете заедно ли? Ами ако се разделите, а има натрупани пари в сметката, кой ги взима? А ако 5 години, примерно, вече сте живяли на принципа 50/50?


Ми примерно когато жената излезе в майчинство, нормално е приносът да не е 50/50, защото на него ще му остават повече пари.

Иначе общата сметка няма да е за всички пари, а само за планираните разходи за месеца. Може да се натрупат, но общо взето ще са на нулата, или натрупаното ще е не чак толкова много. И след като всеки си е дал приноса според доходите, останалото си е за него. Или за други цели на семейството.

Но си е важно да има прозрачност.

Ми той така може да се набута и с кредити, и с хазарт, как така няма да виждаш какво влиза и какво излиза от портфейла?

# 106
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 875
Ние си живеем заедно, нямаме деца, нямаме брак, но делим на две повечето разходи. А такава тема ще ми е интересна, отдавна се замислям да пусна такава. Ако имаш представа как да формулироваш въпроса, пускай Simple Smile
Просто ми стана интересно - как делите 50/50?  Примерно, ако наемът е 300 лв, всеки дава по 150 ли? А ако моята заплата е 500 лв, да речем, неговата - 1000 и имаме две деца, тогава как се делят наполовина всички разходи?
Понеже не за пръв път попадам на такива постове във форума, затова питам. И тук съм чувала между партньори/съпрузи "Тоя месец е твой ред да платиш училището на детето".

# 107
  • Мнения: 4 275
В нашата картинка няма дете все още. Всеки се разпорежда с неговата си заплата. Решаваме, че ще ходим на море в Гърция и определяме бюджет 600 евро за хотел, пътни, джобни. Всеки минава през банката и купува по 300 евро и тези пари ги харчим заедно. Наемът е ясен.

С дете/деца не знам как ще е Smiley

# 108
  • София
  • Мнения: 19 322
Просто ми стана интересно - как делите 50/50?  Примерно, ако наемът е 300 лв, всеки дава по 150 ли? А ако моята заплата е 500 лв, да речем, неговата - 1000 и имаме две деца, тогава как се делят наполовина всички разходи?
Понеже не за пръв път попадам на такива постове във форума, затова питам. И тук съм чувала между партньори/съпрузи "Тоя месец е твой ред да платиш училището на детето".
При нас - когато пазаруваме заедно, единият плаща, другият после вкъщи му дава половината пари. Вкл. и когато се случи заедно да пазаруваме нещо за детето.
Накрая на месеца - аз плащам разходите за дома с карта, казвам на ММ колко и той ми дава половината. Ако се случи той да е давал някаква по-сериозна сума - приспадам му от вноската. Laughing
В останалото време кой когато свари да пазарува, но аз имам набито око за числа.
Това, че той ходи за плодове за себе си през ден не значи, че пазарува повече от мен. Аз пък купувам повечето дрехи на детето.
Абе както пише на входа на Котор - Чуждото не искаме, своето не даваме - Тито го е казал

Последна редакция: пн, 19 фев 2018, 18:47 от Cuckoo

# 109
  • Мнения: 4 275
Това последното е много в мой стил Grinning Не го бях чувала и ми допада

# 110
  • Мнения: 2 127
Просто ми стана интересно - как делите 50/50?  Примерно, ако наемът е 300 лв, всеки дава по 150 ли? А ако моята заплата е 500 лв, да речем, неговата - 1000 и имаме две деца, тогава как се делят наполовина всички разходи?
Понеже не за пръв път попадам на такива постове във форума, затова питам. И тук съм чувала между партньори/съпрузи "Тоя месец е твой ред да платиш училището на детето".
С бившия бяхме така. Взимаше 3 пъти колкото мен, но сметки, наем и храна - по равно. Върхът беше когато трябваше да платя от моя джоб някакви негови лични сметки (телефони, служебни телефони и пр.), а после ме попита само той ли щял да плаща тока. Ами, като водиш бакалски бележки ти да не се минеш, що пък и аз да се минавам?
В момента не е така. Сегашният имаше много романтична представа как той ще плаща сметките, той ще пазарува, той ще зарежда колата и ще поема ремонтите, пък аз - сааааамо в краен случай. Ми, видя, че не става. Сега той плаща сметките, за да не му се наранява мъжкото его и пазаруваме и двамата, като кога плащам аз, кога той, според зависи. И двамата участваме в разходите по един или друг начин, но няма такова следене под лупа кой и колко. Например, миналия месец трябваше да се взимат някакви неща от железарията, от които аз хал хабер си нямам, но аз ги платих, така се получи. Не ми е хрумвало да си поискам дори лев обратно, от бившия, обаче - щях.

# 111
  • На планетата земя
  • Мнения: 769
Мен ми е интересно как се хващате с такива мъже-егоисти и не ги ли надушвате още докато сте гаджета?Обикновено когато съм усещала егоизъм под някаква форма съм изчезвала  веднага.Не го понасям това качество аз.

# 112
  • София
  • Мнения: 19 322
С бившия бяхме така. Взимаше 3 пъти колкото мен, но сметки, наем и храна - по равно. Върхът беше когато трябваше да платя от моя джоб някакви негови лични сметки (телефони, служебни телефони и пр.), а после ме попита само той ли щял да плаща тока. Ами, като водиш бакалски бележки ти да не се минеш, що пък и аз да се минавам?
А почивки, подаръци, ресторанти? Пак ли поравно?
Това, че е бивш, не означава, че логиката му не е правилна.

# 113
  • София
  • Мнения: 12 006
Афродите, на обстановката, така както съм ви я описала, конкретно нищо й няма. Да виждаш да съм писала някъде, че обстановката ми е проблем? Точно обратното съм написала. Simple Smile
Честно казано, непонятно ми е как се искат пари от мъж. Може ли да ми кажеш, ти как искаш пари от мъжа си? Grinning

Цитат
А той какво дава за семейството си не ми стана ясно /освен някакви пари, колкото жената да закърпи месеца/ и чат-пат да се занимава с детето?
А, какво трябва да дава един мъж за семейството си? Или може би по-добре ще е, да те питам направо "колко"? Simple Smile
Щом за теб е нормално да си безплатна чистачка, готвачка и детегледачка, да не знаеш колко пари взема мъжът ти, ама иначе за да спестиш, да трябва да се лишаваш от нещо - ок, твоя воля, ама принципно не е нормално и детето ти ще стане същия ... като баща си! Ще мята там половината пари от разходите, ще си виджа чат пат жената и детето и до там. Няма да го интересеува справя ли се тази жена финасово и психически и времево, както се случва с теб, ама ти си заравяй главата в пясъка. Това обаче не е семейство, а съквартирантство, във вашия случай - с общо дете. Не е нормално да те кара да си делите разходите до стотинка и да ти мрънка, че си имаш разходи за хоби /котките/, а той да си къта неговата заплата, която даже не си осведомена колко е и да си я харчи /неясно каква част от нея, т.к. не знаеш колко е цялата/ сам за себе си, а вие с детето - у 9-та глуха, 'опраяйте се, както намериш за добре - дрехи ли няма да си купуваш, детето ли от нещо ще ощетиш все тая.
Та въпроса не е как да искаш пари на мъжа си, а така да си разпределяте активите и пасивите, че да няма скрито покрито и да няма ощетени в семейстото /ама като гледам вие не сте семейство а съквартиранти с дете/.

# 114
  • Мнения: 9 152
Скрит текст:
Grinning Модерните мъже, като автора, чиято тема "превзех", май искат и жената да дава, Мамаситке. Днес понятието, че жената е с даден мъж заради парите му е широко разпространено и едно на ум в главите на всички мъже. Ама аз пък вкарвам едно съвсем ново понятие "неговите са си негови".
Отговорете ми, моля, на въпроса:

Какво трябва да дава един мъж за семейството си? Или може би, колко?
Странен въпрос за мен, може би защото не го разбирам .
Какво дава /или се предполага че би следвало да даде / един мъж за семейството си е написано в Библията.
Също и за жената.
Всичко друго, което се отклонява от написаното там, води до всякакви компромиси, отклонения, изопачавания и подменяния.... и така накрая до новопоявилия се т.н.  'джендър'.

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 23 780
Леле.

# 116
  • Мнения: X
И като ми каже "нямам"? Какво трябва да направя?
Ще ти кажа аз какво бих направила. Съвсем тихо и кротко ще го отрежа от всичко. Когато се прибере, хладилникът ще е празен. Няма да съм сготвила нищо. Няма да му изпера дори половин чорап. И така нататък. Ако попита защо, съвсем кротко ще му кажа "нямам"- нямам пари, нямам възможност и т.н. Абе, НЯМАМ. Другата опция е да му тресна един тиган по кратунелницата, ама ще трябва да го лежа като за човек.

# 117
  • Пловдив
  • Мнения: 23 780
Аз пък ще искам, на висок глас "Детето има нужда от... Плащай."

Аз имам достъп до 100% от доходите на мъжа ми, както и той към моите.

# 118
  • Мнения: 10 678
Мен ми е интересно как се хващате с такива мъже-егоисти и не ги ли надушвате още докато сте гаджета?Обикновено когато съм усещала егоизъм под някаква форма съм изчезвала  веднага.Не го понасям това качество аз.
Сега като ми мина целия филм пред очите, от запознаването ни до раждането на детето (9 години), си давам сметка, че въобще не съм обърнала внимание, защото беше много добре прикрит зад профила на  беден и скромен, като се запознахме. С големи мечти да стане татко един ден. Романтичен, бих казала. Изсрастнал е без баща (баща му е починал, докато майка му е бременна с него). Той и сестра му (която също няма баща) са отгледани и възпитани от нейна милост - деспот свеки (зодия овен). На него му е промит мозъка - майка му го обвинява, че заради него сестра му е останала без баща. Тази несправедливост беше едно от нещата, заради което ми беше миличък.
От самото начало имахме недоразумение относно това къде ще живеем. Първо идеята която ми подхвърляше беше "всички заедно под един покрив", за да си "помагаме". Свекито в началото ме тачеше, докато не започнах да оставам със сина й у тях по-често. Един ден се беше ядосала на него и си го изкара на мен - изгони ме. Отвратих се, плаках и се ядосвах, поисках да го зарежа. Не желаех бъдеще с него. Плака ми и той, беше готов да се изнесе от тях заради мен, спря да говори с майка си, обърна й гръб. Аз не исках да разделям майка и син, и го убедих, да се сдобри с нея. Що ми е трябвало да се бъркам...  Свеки осъзна, че е допуснала голяма грешка, плюейки срещу мен, че остава без син... Смени стратегия - почна да му се мазни, да му прави подаръци, извини се на моя милост по Скайп (wtf!)... После той замина на командировка извън Бг и спечели пари, с които купиха общинското жилище, в което живееха на квартира. Покрай тази така мечтана покупка се обединиха пак майка и син. Сестрата не я броя, щото тя е отделен филм, достоен за Оскар. Mr. Green Та, след това моя започна да настоява, да си намеря работа при него, да сме живеели на семейни начала. Нямало да живеем у тях, ами на квартира. А, аз след като си взех дипломата от НБУ мислех да се връщам в Испания. Какво да правя в България, да си хабя потенциала? Предложихме да дойде той при нас в Испания. А той от самото начало ми заяви, че неговата работа и дума да не става да я прежали. На тази работа ще се пенсионира - фикс идея. Аз все си мислех, че причината е че не иска да се отделя от майка си. Та, не можахме да се разберем по тази тема "къде ще живеем". Компромиса се изискваше от мен. О, Боже! Тогава е трябвало да го надуша... Sad И тогава... (явно за да ме спаси от сигурна гибел) "Господ реши да ми прати котка"! Mr. Green Котката се оказа бременна и роди пред входната ми врата. И това ако не е знак... Прибрах семейството вкъщи и трябваше да ги изхранвам. Моята първа самостоятелна отговорност в живота изискваше от мен да намеря доходи веднага. Отидох на интервю за сис админ, а те толкова ме харесаха, че ми предложиха по-подходяща позиция. Та, си намерих работа от нищото и останах да живея в България с моето котешко семейство. През това време моя си каза, че закъснява да става баща и почнаха предложенията за брак. Докато се чудя, дали искам да се омъжвам, човека взел решение, че без да ми казва, ще ми направи бебе. А, аз си мисля, че си правим обикновен секс както винаги (с пазене от негова страна). 9 месеца по-късно бебето е факт. Няколко месеца преди да се роди, инвестираме в имот, с помощта на моите родители.
И тогава всичко се променя. Мечтата му да си има дете е вече сбъдната и аз виждам пред себе си един друг човек. (Спирам до тук, че почва друг филм). Simple Smile

# 119
  • Мнения: 2 127
С бившия бяхме така. Взимаше 3 пъти колкото мен, но сметки, наем и храна - по равно. Върхът беше когато трябваше да платя от моя джоб някакви негови лични сметки (телефони, служебни телефони и пр.), а после ме попита само той ли щял да плаща тока. Ами, като водиш бакалски бележки ти да не се минеш, що пък и аз да се минавам?
А почивки, подаръци, ресторанти? Пак ли поравно?
Това, че е бивш, не означава, че логиката му не е правилна.
Всичко, всичко по равно. Хайде, за подаръците (само и единствено по повод) не сме си представяли касови бележки,то това оставаше.
И не я считам за правилна логиката, грозно ми е такова вторачване. Да не споменавам и друг момент, остане без пари (иначе, натрупал в една кутия... абе, солидна сума), поиска ми на мен, давам. Веднъж на мен ми се наложи, с такава кисела физиономия ме пита „е, не си ли взела заплата?”, че всичко ми се отщя. Как да е, минало. Ама ми беше дразнещо да участвам наравно с него, финансово никога да не съм му лежала на гърба и да съм си поемала моя дял, а в същото време да ми се гледа в джоба дали пък случайно не съм си взела нещо, ей така, от фонда „и аз съм човек”.
Буба, учудващо, ама докато бяхме на ниво гаджета по кафетата не беше чааак така. Просто аз и с приятели не обичам такива вторачвания до стотинката, а със собствения ми партньор ми беше абсурдно. Не ми е такова светоусещането просто, ако и двамата бяхме на такава вълна, надали щеше да ми прави впечатление. Но човекът някак не успяваше да си представи какво е да разполагаш с по-малко от неговите собствени приходи и смяташе, че това, което му остава на него настрана, ми остава и на мен.

# 120
  • Мнения: 30 802
Аз пък нямам никакви скрупули да лежа на гърба на тоя, дето има късмет да печели повече към момента. Баш пък ще плащам 50%, когато реално приносът ми е честно да е 10%. Щом е в семейство, парите отиват в семейството, не за играчки и лайф.

ETA: Общо взето не бих имала никакво уважение към мъж, който иска семейство, но ако може да не го издържа, то само някак да се появи и да се самообгрижва и самоиздържа. Ми много ясно, че като е завъдил деца и жена, ще им купи стандарт според възможностите си, а няма да разчита жената криво-ляво да покрива разходи, а той да си вее коня. Как се живее с такъв мъж въобще?

Последна редакция: вт, 20 фев 2018, 09:24 от The Siren of Titan

# 121
  • Мнения: 3 545
Скрит текст:
Мен ми е интересно как се хващате с такива мъже-егоисти и не ги ли надушвате още докато сте гаджета?Обикновено когато съм усещала егоизъм под някаква форма съм изчезвала  веднага.Не го понасям това качество аз.
Сега като ми мина целия филм пред очите, от запознаването ни до раждането на детето (9 години), си давам сметка, че въобще не съм обърнала внимание, защото беше много добре прикрит зад профила на  беден и скромен, като се запознахме. С големи мечти да стане татко един ден. Романтичен, бих казала. Изсрастнал е без баща (баща му е починал, докато майка му е бременна с него). Той и сестра му (която също няма баща) са отгледани и възпитани от нейна милост - деспот свеки (зодия овен). На него му е промит мозъка - майка му го обвинява, че заради него сестра му е останала без баща. Тази несправедливост беше едно от нещата, заради което ми беше миличък.
От самото начало имахме недоразумение относно това къде ще живеем. Първо идеята която ми подхвърляше беше "всички заедно под един покрив", за да си "помагаме". Свекито в началото ме тачеше, докато не започнах да оставам със сина й у тях по-често. Един ден се беше ядосала на него и си го изкара на мен - изгони ме. Отвратих се, плаках и се ядосвах, поисках да го зарежа. Не желаех бъдеще с него. Плака ми и той, беше готов да се изнесе от тях заради мен, спря да говори с майка си, обърна й гръб. Аз не исках да разделям майка и син, и го убедих, да се сдобри с нея. Що ми е трябвало да се бъркам...  Свеки осъзна, че е допуснала голяма грешка, плюейки срещу мен, че остава без син... Смени стратегия - почна да му се мазни, да му прави подаръци, извини се на моя милост по Скайп (wtf!)... После той замина на командировка извън Бг и спечели пари, с които купиха общинското жилище, в което живееха на квартира. Покрай тази така мечтана покупка се обединиха пак майка и син. Сестрата не я броя, щото тя е отделен филм, достоен за Оскар. Mr. Green Та, след това моя започна да настоява, да си намеря работа при него, да сме живеели на семейни начала. Нямало да живеем у тях, ами на квартира. А, аз след като си взех дипломата от НБУ мислех да се връщам в Испания. Какво да правя в България, да си хабя потенциала? Предложихме да дойде той при нас в Испания. А той от самото начало ми заяви, че неговата работа и дума да не става да я прежали. На тази работа ще се пенсионира - фикс идея. Аз все си мислех, че причината е че не иска да се отделя от майка си. Та, не можахме да се разберем по тази тема "къде ще живеем". Компромиса се изискваше от мен. О, Боже! Тогава е трябвало да го надуша... Sad И тогава... (явно за да ме спаси от сигурна гибел) "Господ реши да ми прати котка"! Mr. Green Котката се оказа бременна и роди пред входната ми врата. И това ако не е знак... Прибрах семейството вкъщи и трябваше да ги изхранвам. Моята първа самостоятелна отговорност в живота изискваше от мен да намеря доходи веднага. Отидох на интервю за сис админ, а те толкова ме харесаха, че ми предложиха по-подходяща позиция. Та, си намерих работа от нищото и останах да живея в България с моето котешко семейство. През това време моя си каза, че закъснява да става баща и почнаха предложенията за брак. Докато се чудя, дали искам да се омъжвам, човека взел решение, че без да ми казва, ще ми направи бебе. А, аз си мисля, че си правим обикновен секс както винаги (с пазене от негова страна). 9 месеца по-късно бебето е факт. Няколко месеца преди да се роди, инвестираме в имот, с помощта на моите родители.
И тогава всичко се променя. Мечтата му да си има дете е вече сбъдната и аз виждам пред себе си един друг човек. (Спирам до тук, че почва друг филм). Simple Smile

Добро утро  Simple Smile. Наистина съжалявам за начина, по който са се наредили нещата при теб. Би ли разказала и след брака какви бяха отношенията, финансовите също за да можем може би да ти помогнем със съвет.
Разбира се, може и нова тема да пуснеш, струва ми се, че ше е интересна и на други.

# 122
  • Мнения: 10 678
Аз пък нямам никакви скрупули да лежа на гърба на тоя, дето има късмет да печели повече към момента.
Това ми хареса. И понеже съм съгласна с подчертаното, мисля, че и аз трябва да имам този късмет, но не чрез него, ами чрез моите собствени усилия.

# 123
  • Мнения: 30 802
Ами ръбайте тогава, като го можете. Оставайте си с едно дете, не смейте да се отпуснете и малко да сте жени. За мен е нормално дори мъжът да подкрепи жената за учене и квалификация с парите си, за да може тя да печели повече с по-малко усилия. Да й осигури свобода да диша.

Не знам как изобщо си привлечена от мъж, който се държи като ненаситило се детенце, вместо да мисли за вашия стандарт.

# 124
  • Мнения: 3 545
Присъединявам се към мнението на Сирената. Жената трябва да си остане жена и прекалената еманципация и абсолютна равнопоставеност обезмислят семейството, отглеждането на децата става трудно. Жената се натоварва с прекалено много задължения и гордо заявява колко е силна и равна... но на пресекулки / от умора и психическо изтощение.
Не искам да нападам Ами-нка, само искам тя да види и други гледни точки и да преосмисли нещата.

# 125
  • Мнения: 30 802
Тя е млада и с още едно дете. Има енергия и не е усетила, че е добре да може да се облегне на някого. А, и да я глезят и да има хубави неща, без да пести за тях стотинки.

И между другото, ако една жена иска да е финансово независима при развод, е глупаво да разчита на това, че в момента работи и получава заплата. Аз правех тази грешка с първия си мъж - моите пари отиваха за текущи разходи, неговите се спестяваха с уговорка, че са общи. Да, ама не - хич не бяха общи, ами си останаха негови. А се оказа, че аз след развода май-май дори с професията си не мога да изкарвам пари, поради много фактори, вкл. и малкото дете. Щеще да ми е по-гот с една готова сума в банката.

# 126
  • Мнения: 10 678
Аз дори и да преосмисля нещата (сверявайки си часовника по Сирената), в моята връзка няма изход, освен прекратяване на връзката. Ако питаш него - аз не съм дала нищо за връзката. Защото не съм отишла да живея с него на квартира, когато ми е казал, нито съм си намерила работа, където ми е казал, нито съм се отървала от котките, както ми е казал... Финиш.

# 127
  • На планетата земя
  • Мнения: 769
Аз пък нямам никакви скрупули да лежа на гърба на тоя, дето има късмет да печели повече към момента. Баш пък ще плащам 50%, когато реално приносът ми е честно да е 10%. Щом е в семейство, парите отиват в семейството, не за играчки и лайф.

ETA: Общо взето не бих имала никакво уважение към мъж, който иска семейство, но ако може да не го издържа, то само някак да се появи и да се самообгрижва и самоиздържа. Ми много ясно, че като е завъдил деца и жена, ще им купи стандарт според възможностите си, а няма да разчита жената криво-ляво да покрива разходи, а той да си вее коня. Как се живее с такъв мъж въобще?

И аз съм на това мнение,и продължавам да твърдя,че скритите сигнали дали един мъж е егоист могат да се усетят още в началото даже и по някои съвсем елементарни жестове към жената.

# 128
  • На планетата земя
  • Мнения: 769
Аз дори и да преосмисля нещата (сверявайки си часовника по Сирената), в моята връзка няма изход, освен прекратяване на връзката. Ако питаш него - аз не съм дала нищо за връзката. Защото не съм отишла да живея с него на квартира, когато ми е казал, нито съм си намерила работа, където ми е казал, нито съм се отървала от котките, както ми е казал... Финиш.


Аха Grinning,значи цял живот да го слушаш какво той ти казва и да правиш това ,което той иска.Ами ти?Къде остава твоето мнение?И как така не си дала нищо за връзката като хем си родила дете,хем работиш?!Много се извинявам,ама този е краен егоист, учудвам се как го търпиш.

# 129
  • Мнения: 30 802
Глупости са това, манипулации. Разбира се, че си давала. Сядате, отваряте обща сметка, смятате кой колко процента печели - и да я каже тая заплата, да не я крие под масата. Това е нелепо просто.

# 130
  • На планетата земя
  • Мнения: 769
Глупости са това, манипулации. Разбира се, че си давала. Сядате, отваряте обща сметка, смятате кой колко процента печели - и да я каже тая заплата, да не я крие под масата. Това е нелепо просто.

Бъди сигурна,че мъж егоист никога няма да се съгласи на такова нещо.Познавам такова семейство ,човека си знае неговата и жената в този случай не може да направи нищо друго освен да търпи.

# 131
  • Мнения: 10 678
Аз дори и да преосмисля нещата (сверявайки си часовника по Сирената), в моята връзка няма изход, освен прекратяване на връзката. Ако питаш него - аз не съм дала нищо за връзката. Защото не съм отишла да живея с него на квартира, когато ми е казал, нито съм си намерила работа, където ми е казал, нито съм се отървала от котките, както ми е казал... Финиш.


Аха Grinning,значи цял живот да го слушаш какво той ти казва и да правиш това ,което той иска.Ами ти?Къде остава твоето мнение?И как така не си дала нищо за връзката като хем си родила дете,хем работиш?!Много се извинявам,ама този е краен егоист, учудвам се как го търпиш.
И аз се учудвам на себе си как го търпя. С доста чувство за хумор, бих казала. Grinning
Знаете ли, моето 3-годишно се кара на татко си като ме види ядосана. Миналата вечер обаче ме помоли повече да не "викам на тати". Заради това човече мога да си затвярям още много очите. Не знам как става номера, но зябравям за всички простотии на баща му, като се вгледам в очичките на малкия... Sad

# 132
  • Мнения: 30 802
Може да спре да плаща общи разходи и наистина да си харчи само за себе си. Или да напусне работа и да каже - издържай ме:) пари няма, действай. Или да не напуска работа, ами да го излъже, че са я съкратили, работа няма (да вземе малко отпуск) и така. Но ще трябва да му бръкне в джоба. Със сигурност.

# 133
  • София
  • Мнения: 19 322
Преекспонирате тези жестове. ММ на подаръци, но да насреща да има някоя мила женичка, която "да му вади душата с памук". Е, мерси, не се оказах такава.

Сирен, в момента говориш щуротии, ще ме прощаваш.
Едно време мислех, че моите родители са ме натоварили с погрешно отношение към семейството. Сега вече съм им благодарна, зная, че има и наистина привързани семейства, но не е зле да имаш едно наум.

Последна редакция: вт, 20 фев 2018, 11:58 от Cuckoo

# 134
  • Мнения: 30 802
Само ще добавя, че сладичкото сега тригодишно в бъдеще може да се окаже копие на баща си и много неблагодарно дете, което е най-голямата гадост в живота.

Добре де, да не напуска работа, но да спре да дава. Женски пари- змийски кости.

Или да дава, ама пропорционално.

# 135
  • Мнения: 3 545
Не искам да те развеждам  Simple Smile Но би имала повече пари от него като издръжка за детето след развода, а грижата му за детето ще е същата - нали отсъства и сега хахаххахаха.

# 136
  • Мнения: 10 678
Вижте сега какво ще се получи, ако пробвам:
- да спра да плащам ток, вода, градина, данъци. Ще ме гледа накриво - от къде на къде той не живее дори при нас, ние не сме се преместили у неговото къщи, ами сме останали у мойто (на моите родители) къщи, а той да плаща от неговата заплата? Подобрения да правим вкъщи? Абсурд, щом не е негов апартамента! За чужда собственост и стотинка не дава. Дори климатика, който взе, искаше майка ми да го купи, че щял да остане за нея.
- да искам пари за фризьор, глезотийки. Ще каже "аз как не давам за такива неща пари". Иначе си колекционира скъп алкохол и си го подрежда на секцията у неговото къщи.
- да искам пари за котешката тоалетна. Абсурд! Той ги мрази тия животни - ако ги нямаше тях щеше по-лесно да ме навие да се преместя у тях със свеки... Да ремонтираме апартамента му, свекито да гледа детето, той да има повече време за секс...
- да отворим една обща сметка. Как така да тегля от неговите пари, за да храня котки? На мен ми е забранено в телефона му да ровя, кво останало сметката му да следя...
- да купувам на малкия дрешки и играчки с негови пари. Ама чакай, малко, тя майка ми, ще ходи до Одрин другата седмица и ще му купи от там по-евтино...

Смях, ужас... С какъв идиот съм се забъркала, не е истина. Grinning

# 137
  • Мнения: 3 545
Скрит текст:
Вижте сега какво ще се получи, ако пробвам:
- да спра да плащам ток, вода, градина, данъци. Ще ме гледа накриво - от къде на къде той не живее дори при нас, ние не сме се преместили у неговото къщи, ами сме останали у мойто (на моите родители) къщи, а той да плаща от неговата заплата? Подобрения да правим вкъщи? Абсурд, щом не е негов апартамента! За чужда собственост и стотинка не дава. Дори климатика, който взе, искаше майка ми да го купи, че щял да остане за нея.
- да искам пари за фризьор, глезотийки. Ще каже "аз как не давам за такива неща пари". Иначе си колекционира скъп алкохол и си го подрежда на секцията у неговото къщи.
- да искам пари за котешката тоалетна. Абсурд! Той ги мрази тия животни - ако ги нямаше тях щеше по-лесно да ме навие да се преместя у тях със свеки... Да ремонтираме апартамента му, свекито да гледа детето, той да има повече време за секс...
- да отворим една обща сметка. Как така да тегля от неговите пари, за да храня котки? На мен ми е забранено в телефона му да ровя, кво останало сметката му да следя...
- да купувам на малкия дрешки и играчки с негови пари. Ама чакай, малко, тя майка ми, ще ходи до Одрин другата седмица и ще му купи от там по-евтино...
Смях, ужас... С какъв идиот съм се забъркала, не е истина. Grinning

Ти го каза. Ми не е смешно обаче. И все пак без да си опитала да подобриш нещата не можеш да си сигурна, че няма да се получи. Защо не поискаш пари за нещо за детето, но нещо по-голямо. Автомобилче с батерии дето да си кара то седнало, някакво друго нещоо... Странна е забраната да не гледаш телефона му. Не че ти трябва, но да е ЗАБРАНЕНО е странно.

Последна редакция: вт, 20 фев 2018, 12:23 от Moon Flower

# 138
  • София
  • Мнения: 19 322
Вижте сега какво ще се получи, ако пробвам:
- да спра да плащам ток, вода, градина, данъци. Ще ме гледа накриво - от къде на къде той не живее дори при нас, ние не сме се преместили у неговото къщи, ами сме останали у мойто (на моите родители) къщи, а той да плаща от неговата заплата? Подобрения да правим вкъщи? Абсурд, щом не е негов апартамента! За чужда собственост и стотинка не дава. Дори климатика, който взе, искаше майка ми да го купи, че щял да остане за нея.
Какво като не е негово жилище, нали ползва вода, ток, нали тези консумативи за И за неговото дете, ДГ също. Кажи му, че дори наемателите в чужди жилища си плащат освен наема - и консумативите.
- да искам пари за фризьор, глезотийки. Ще каже "аз как не давам за такива неща пари". Иначе си колекционира скъп алкохол и си го подрежда на секцията у неговото къщи.
Е, фризьор и други лични разходи ще си покриваш сама.
- да искам пари за котешката тоалетна. Абсурд! Той ги мрази тия животни - ако ги нямаше тях щеше по-лесно да ме навие да се преместя у тях със свеки... Да ремонтираме апартамента му, свекито да гледа детето, той да има повече време за секс...
Котешките тоалетни да не са някакви безумни пари? 5 кг Бенто е 5-6 лв., а има и по-евтини.
- да отворим една обща сметка. Как така да тегля от неговите пари, за да храня котки? На мен ми е забранено в телефона му да ровя, кво останало сметката му да следя...
В телефон и аз не разрешавам да се рови, нито го правя с чуждите. Но покриването на общи разходи няма нищо общо. Събираш касови бележки, щом толкова внимава да не го прецакаш. Коткофоб такъв  #2gunfire
- да купувам на малкия дрешки и играчки с негови пари. Ама чакай, малко, тя майка ми, ще ходи до Одрин другата седмица и ще му купи от там по-евтино...
ОК, неговата мама да купи от Одрин, но той да й даде пари
Смях, ужас... С какъв идиот съм се забъркала, не е истина. Grinning
Чак се съмнявам вече в достоверността на темата.
Започваш с неговите камъни по неговата глава, без да се ядосваш, смееш се, докато му набиваш канчето.

# 139
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 875
Чак се съмнявам вече в достоверността на темата.
Това си мислех, като четях последния пост на amy_nka.  Почна с това какъв невероятен баща и любовник е, че да пише накрая "С какъв идиот съм се забъркала, не е истина."

# 140
  • Мнения: 375
Добре де, amy_nka вие щом си имате всеки по едно "вкъщи" значи живеете точно като разведени.
Поискай си му месечна издръжка за детето, за да си помагаш с разходите по него.

# 141
  • Мнения: 279
Мале, какви олигофрени има по света(визирам мъжа на amy_nka). Имам подобен приятел, който стана доста голям егоист след дълга и безрезултатна връзка(7-8г.), даже леко на женомразец избива. Последната мимолетна връзка я приключи, защото жената му пила от кока колата, пушила от цигарите и искала пари за дреболии. Не е нужно да казвам, че е все сам, на 36 вече.

# 142
  • София
  • Мнения: 19 322
Мале, какви олигофрени има по света(визирам мъжа на amy_nka). Имам подобен приятел, който стана доста голям егоист след дълга и безрезултатна връзка(7-8г.), даже леко на женомразец избива. Последната мимолетна връзка я приключи, защото жената му пила от кока колата, пушила от цигарите и искала пари за дреболии. Не е нужно да казвам, че е все сам, на 36 вече.
Зависи на каква жена е попаднал. Но е тъпо да слагаш всички жени/мъже под един знаменател.
36 е перфектна възраст за мъж да създаде семейство, с или без брак, стига да намери с коя.

# 143
  • Мнения: 279
Мале, какви олигофрени има по света(визирам мъжа на amy_nka). Имам подобен приятел, който стана доста голям егоист след дълга и безрезултатна връзка(7-8г.), даже леко на женомразец избива. Последната мимолетна връзка я приключи, защото жената му пила от кока колата, пушила от цигарите и искала пари за дреболии. Не е нужно да казвам, че е все сам, на 36 вече.
Зависи на каква жена е попаднал. Но е тъпо да слагаш всички жени/мъже под един знаменател.
36 е перфектна възраст за мъж да създаде семейство, с или без брак, стига да намери с коя.
Никого не слагам под общ знаменател. Някой написа, че темата може да е пързалка, затова споменах за въпросния човек, който познавам и е подобен, като мъжа на ами_нка. Има такива хора.
Да чудесна възраст е за мъж да създаде семейство, но не и ако брой глъдките безалкохолно на приятелката си.
Пишейки за егоисти се сетих за един хубав филм по темата:
http://www.imdb.com/title/tt5253294/

# 144
  • Мнения: 10 678
Първия ми пост беше преди да се скараме с мм в неделя. Главата ми изпуши вече... Трябва да ви разкажа и филма след като се роди детето, за да изкара Уиш големия тиган. В момента обаче ме боли главата наистина, така че ще го отложа този разказ за другия път.

Гарантирам ви, че моя мъж не е "пързалка". Аз първа ги ловя пързалките в бг-мама.  Grinning

# 145
  • Мнения: 30 802
И какво толкова си купува със своите пари?

# 146
  • София
  • Мнения: 19 322
И какво толкова си купува със своите пари?
Спестява си ги, жена му написа за скъпия алкохол... има уискита по 500-600 лв.

Fire_life, не казвам, че няма такива хора, а че тя в началото започна полека и сега се развихри - а обикновено е обратното. Жените влизат да се оплакват и като ги питат как търпят и че е време за развод - се сещат и за положителните качества на мъжО и омекват.

А аз ще ти кажа, че има и обратните хора - които не знаят къде им отиват парите и обвиняват отсрещния защото си прави по-добре сметката.

# 147
  • Мнения: 2 127
Има енергия и не е усетила, че е добре да може да се облегне на някого. А, и да я глезят и да има хубави неща, без да пести за тях стотинки.

А, за това говорим. И аз на 20, когато се събирахме, се биех в гърдите колко съм независима от него, как се справям финансово и емоционално сама. Криво ми ставаше, че се водеха бакалски сметки за всичко от момента, в който заживяхме под един покрив, ама някак си затварях очите. Сега, обаче, като не гледам с влюбените си розови очила, се чудя... за какво ми е бил при това положение?
Още не съм си променила мнението, че трябва да разполагам със свои финанси, де. Но е по други причини - да знам, че мога спокойно от днес за утре, ако не ми изнася, да си хвана шапката и да ме няма.

# 148
  • Мнения: 4 275
Аз държа да е 50/50, но защото аз го искам. Стиснат мъж ще ме отблъсне обаче

# 149
  • Мнения: 30 802
Добре де, но ако мъжът примерно изкарва 5 пъти повече и иска да си купува само луксозни стоки - и ти ли ще плащаш 50% от водата Евиан с твоите пари, или ще ти дойде нанагорно? В смисъл, как се плаща 50/50 при много различни стандарти? А ако изкарва 10 пъти повече? Примерно харчи за храна на месец повече, отколкото твоите доходи - как ще се включиш с 50% от всичко?

# 150
  • София
  • Мнения: 19 322
Добре де, но ако мъжът примерно изкарва 5 пъти повече и иска да си купува само луксозни стоки - и ти ли ще плащаш 50% от водата Евиан с твоите пари, или ще ти дойде нанагорно? В смисъл, как се плаща 50/50 при много различни стандарти? А ако изкарва 10 пъти повече? Примерно харчи за храна на месец повече, отколкото твоите доходи - как ще се включиш с 50% от всичко?
Не е само въпрос на стандарти, а и на приоритети. Някой не иска да даде и лев за здраве, но за ядене и пиене - дава. Друг(а) се скръндзи за ядене и купува евтинджоси, но държи да си купи всяка дреха, която види.
Тези, които изкарват 5Х, в повечето случаи са наясно и поемат изцяло разходите.

# 151
  • Мнения: 4 275
Добре де, но ако мъжът примерно изкарва 5 пъти повече и иска да си купува само луксозни стоки - и ти ли ще плащаш 50% от водата Евиан с твоите пари, или ще ти дойде нанагорно? В смисъл, как се плаща 50/50 при много различни стандарти? А ако изкарва 10 пъти повече? Примерно харчи за храна на месец повече, отколкото твоите доходи - как ще се включиш с 50% от всичко?

За 10 пъти-то повече и аз съм на мнението на Cuckoo, няма да деля наема на две. Което не значи, че няма да мина да напазрувам нещо от магазина с мои пари.

А как според теб трябва да се разпределя бюджетът, ако двамата имат еднакви приходи горе-долу?

Аз си обичам моите пари и не мога да си представя да ходят в обща каса Joy Нищо, че в момента той печели 1.5 пъти повече от мен

# 152
  • Мнения: 10 678
И какво толкова си купува със своите пари?

Fire_life, не казвам, че няма такива хора, а че тя в началото започна полека и сега се развихри - а обикновено е обратното. Жените влизат да се оплакват и като ги питат как търпят и че е време за развод - се сещат и за положителните качества на мъжО и омекват.

Така е. Аз даже не влезнах да се оплаквам, ами да споделя, по повод оплакванията на Дамянчо, че при мен общ бюджет отсъства и че ми е мирна главата като не търся сметка на мм за неговите пари. Споделих, че с мм проблемът ми е на друга основа, не финансова. Но все пак успяхте да ми размътите главата с коментари от сорта на "може да има второ семейство" или "ако беше по-добра любовница, трябваше да харчи повече за теб". Grinning
Аз съм се нагледала, в интерес на истината, на скандали за пари. Майка ми е касиер по професия и цял живот е търсила отчет на баща ми до стотинката. Баща ми пък е някакъв либерален и наивен фейсбук манияк с много контакти и обича да си харчи парите за удоволствия. Майка ми е стисната и цял живот пестяща. Е тия скандали за пари са ми отврат. Също така съм от такова поколение на еманципацията, че обичам да вярвам в собствените си успехи и възможности. Обичам да вярвам, че съм свободна да живея както си искам. Поради тези мои възгледи, не ме е тормозило до момента, че не съм касиерка на мм.
Аз мисля като Seerose също. Нямам го това светоусещане да си броим стотинките.
Дали обаче е погрешно да давам такава свобода (каквато съм я подкарала) на мм - ме накарахте да се замисля. Ето в неделя Господ ми праща знак в отговор на въпроса... То Господ тия знаци все чрез телефона ми ги праща. Grinning И избухна скандала... Какво се случи? Ами взех му аз телефона да правя снимки на котаците (камерата на моя телефон 3-годишното я размаза). Мм и малкия бяха захъркали вече. Направих си аз снимките и тръгвам да си ги препращам по уатсап. И какво да видят очите ми! Вместо котки се зареждат снимки на някакво момиче по бански в някаква дискотека, снимано в гръб. Телефона му се бъгна и ми зарежда някакви неизтрити от кеша снимки. Отворих галерията да видя къде са тия снимки - няма и следа от тях там. Изтрити са, но са останали кеширани и бъгнатия му телефон ми ги лоудва вместо котешките снимки... Пих една чаша студена вода и си легнах. През нощта мм тръгва да ме обарва. А-а! Не, мерси! На следващия ден ми се събужда разсърден и решава да ми върне жеста, като ми мързелува - лежи си нашия и нямало да става да върши работа вкъщи. Като побеснях, като го изгоних от къщи и като му показах какви хубави снимки е изтрил от телефона си...! И понеже нали съм редовен потребител на "Семейни отношения", викам, чякай сега да пробвам една тактика, да видим кво ще стане... Викам му кой е тоя човек от снимките, познаваш ли го? На снимките с мадамата се вижда негов колега (аз негови колеги не познавам, но от други техни общи снимки съм запомнила физиономии). Малее, като взе да ми отрича до край... Не го познавал тоя човек, не знаел за тия снимки той... Бе, няй-много мразя да ме правят на балама, а това с отричането просто много ме рязсмя. След като вече му беше очевидно, че изглежда жалък и смешен, все пак реши да си признае. Да, колегата естествено, че си го познава. Снимките били от миналата година, февруари месец. Били излезнали с колегите на дискотека. Какво лошо имало в това? Wink Почнах да правя сметки къде сме били и с какво сме се борили ние с малкия през това време, докато той е бил на дискотека. Ама той решава да продължава да ме прави на балама. На въпрос "ти ерген ли си?" - "не, не съм ерген", "а каква работа имаш на дискотека, като не си ерген?"... "Аз нищо лошо не съм направил" - беше тезата, с която се мъчи да ме баламосва. "Аз на дискотека ходя ли? Не, нали? Аз дете гледам!" "Ми, отивай и ти, като искаш, не съм те спрял". Викам "ти подиграваш ли се с мен? Да взрма детето, освен, и да ходим заедно на дискотека?" "Аз ще го гледам, ти отивай".

Падна ми пердето, хора, ама за негов късмет и кръвното ми падна (същата сутрин ми дойде и цикъла) и просто се спрях и излезнах да дишам чист въздух, щото ми презля...

И понеже почнах да разказвам филма след раждането на детето от зад напред, да ви кажа как на мен ми паднаха розовите очила, още след раждането. Изкарах една дълга следродилна депресия. Бях ограничила и контакта с писаните ми, заради малкия. И когато малкия тъкмо ще навърши една годинка, аз реших да го запозная вече с тези животинки и така пуснах при нас в кухнята едната котка - моята най-вярна и обичаща децата приятелка. Мм ставаше сутрин преди мен да приготвя АМ на малкия и една сутрин изригна като волкан. Котката била легнала на столчето за хранене на малкия! За което аз отнесох квалификацията "боклук". От тогава насам аз спрях да казам на мм "обичам те". Ама да беше само това да се мъча да си "лепя очилцата". Същия този ден преди да стане да приготвя млякото, се случи нещо по-фрапантно за мен. Както казах, то Господ ми ги праща знаците... Аз се бях събудила рано сутринта и първото нещо, което видях до мен, отваряйки си очите беше неговия телефон. Никога, ама никога, не съм проявявала интерес да разглеждам телефона му. Но нещо ме жилна, покрай сестра ми - която се беше опарила от изневерите на един мухльо и ми беше разправила как мухльото си счупил телефона от яд, че сестра ми е намерила някакъв си чат. Та, аз никога не бях разглеждала телефона на мм. И реших да поразгледам. Какво толкова, аз си познавам човека, имам му доверие... Боже! Като видях че си пише с някаква разведена грозотия, че и две деца има, и че пратил още покани на някакви други непознати за него жени с текст в поканата "много си сладка"... Останах без ума и дума... И се чудех как трябва да реагирам в случая. Запазих хладнокръвие до момента в който си позволи да ме нарече "боклук". Това беше черешката на тортата. И като му казах, че имам еди каква си инфо, като му хвърлих телефона в носа...
Всичко това в деня преди първия рд на малкия... За рд-то бяхме поканили хора, трябваше да се правя на артист...
Обяснието пак беше, че тези чатове били от още преди да определим дата за сватбата. И разбира се, изтри абсолютно всичко от телефона си. Една година бяхме на тема развод и "прости ми". То не бяха букети, не беше чудо... Но аз от тогава някакси сложих черта във всичко и най-вече във финансите. Беше ми забранено да му пипам телефона известно време. Аз пък никога не съм му казвала да не ми пипа моя телефон... Ей там е - взимай го! Аз нямам нищо за криене.

Вчера ми звъни да ме пита дали съм имала нужда от помощ за пазаруване, че щял да заминава утре на командировка 2 седмици. Казах му да не се притеснява за мен и му пожелах приятно прекарване и да не забрави да направи хубави снимки!

И снощи бях труп - пих един аналгин, че главата щеше да ми експлодира от мисли.

# 153
  • София
  • Мнения: 19 322
Eee, не съм казала, че си лоша любовница.  Mr. Green
Казах - той за теб е номер 1, обаче за него ти дали си същото?
Защото моят горчив опит е, че се случва да обичаш много, а насреща да не е чак толкова много.
Чувствата не се мерят с пари, нито е нужно до грам да следиш да не се минеш. Обаче завирането на главата в пясъка също не е опция. Защото може да се окаже, че си давала и чувства, и пари, като накрая никой не ти го признава - "ИмАл си бол пари - дал си".
Не ти казваме мъжът ти да засвидетелства чувства с ежедневни подаръци, но да си къта своето и да мрънка, ако му поискаш за общото ви дете - има нещо гнило. Нали много обича това дете, трябва той самият да купува като изоглавен за него.

Това беше преди да прочета последния ти пост. Ами...
Честно казано, за котките съм раздвоена, аз самата съм котколюб и отглеждам един 13-годишен рижав дивак. Но има хора, които не търпят котки и ТИ е трябвало да премислиш добре дали е редно и той да живее сред котки, щом не обича.

Последна редакция: ср, 21 фев 2018, 12:25 от Cuckoo

# 154
  • Мнения: 30 802
По отношение на "купуване за децата" по принцип някои видове "стиснатост" от страна на таткото са общо взето нормални, особено ако майката се олива в шопинга за детето. В смисъл примерно иска 10 аутфита за тримесечно с цена 50-70 лева всеки.

# 155
  • София
  • Мнения: 19 322
Сирен, да не зачекваме тази тема. Моето мнение също е, че повече деца, гледани по-лежерно и откъм пари, и откъм вторачване, са за предпочитане.
Аз се карам с ММ да не угажда на сина си за техника, и то задължително нова, моля ви, ние пари ли нямаме.
Но както тя го описва - случаят не е такъв.

Последна редакция: ср, 21 фев 2018, 13:16 от Cuckoo

# 156
  • Мнения: 10 678
Мамчета, не ме разбрахте, сега. Пари за дрехи на детето се дават, обаче, АКО МОЖЕ, на принцип "майка ми е дала пари за детето, да му купим нещо". Иначе няма да се сети да каже "ето ти Х пари - пижами ли му трябват, пантофи ли". Просто аз купувам предварително с моята заплата и после като не ми стигнат парите до другата заплата, минаваме на режим "ти плащаш на касата". Аз съм фен на Лупилу. Grinning Добре че е Лидл и Кауфланд, и целия гардероб, който носи майка ми от Испания, че иначе трябваше да носим все раздърпани турски боклуци.

# 157
  • Мнения: 3 545
Чета аз и се почудвам - за мен въпроса не е само финансов. Той човекът си живее волно и свободно, семейството си се отглежда от Ами-нка и той си е рахат. А Ами-нка не се ли плаши, че като едно нищо и "подарък"може да й лепне от някои от приятелките от дискотеките. Съвет не знам какъв да дам, но не е нормална ситуацията и ако се остави така все по-ненормална ще става.

# 158
  • София
  • Мнения: 19 322
Иначе няма да се сети да каже "ето ти Х пари - пижами ли му трябват, пантофи ли". Просто аз купувам предварително с моята заплата и после като не ми стигнат парите до другата заплата, минаваме на режим "ти плащаш на касата".
След като това е практика - носиш касовите бележки и искаш осребряване на половината.
Или опитай друго - насред месеца кажи "свърших парите, купих си нещо/ходих на процедури". Като замрънка - кротко обясни, че ти поемаш всички разходи за детето и къщата.
Има и хубави турски неща, не всички са боклуци. Сещам се за една марка Е & Н но не са евтини. http://kolinishop.com/brand/59/e-h.html?age%5B0%5D=113&age%5 … mp;age%5B2%5D=113
Съвет - опитай онлайн (или в реален магазин) от НМ, когато има намаления и безплатна доставка.

Последна редакция: ср, 21 фев 2018, 14:14 от Cuckoo

# 159
  • Мнения: 10 678
Moon flower, много добре си разбрала каква е ситуацията. За съжаление и аз не знам какво трябва да се посъветвам. Дала съм му толкова свобода, че "изневярата ми е в кърпа вързана" (май).

# 160
  • На планетата земя
  • Мнения: 769
Moon flower, много добре си разбрала каква е ситуацията. За съжаление и аз не знам какво трябва да се посъветвам. Дала съм му толкова свобода, че "изневярата ми е в кърпа вързана" (май).

Казвам да си намериш мъж,който те уважава и оценява,а не да стоиш с този съквартирант егоист.На него ти си му удобна и също така му е ясно,че друга като теб няма да намери да го търпи.

# 161
  • Мнения: 3 545
Ми то аз не исках директно да го казвам, но натам трябва да се ориентираш Ами.

# 162
  • София
  • Мнения: 19 322
Ох, разведохме още една... Недейте така бе, хора, може пък да има и щастлив край без раздяла  Sad

# 163
  • Мнения: 3 545
Ем, щем - не щем все така става. Бе то може да се опита да поговорят, но вече 3-4 години са си все така, май няма юнакът да иска промяна.

# 164
  • Мнения: 1 770
В интерес на истината, аз съжалявам, че навремето не съм чела БГ Мама, за да взема по-бързо това решение за раздяла. Тогава бях сама в тази буря и нямах подкрепа от никого. Поне щях да съкратя тази агония, а нямаше да.се.мъча още близо година!
Все пак сам си решава, но страха е огромен, когато в картинката има деца!

# 165
  • София
  • Мнения: 19 322
Все пак сам си решава, но страха е огромен, когато в картинката има деца!
Така е, но дори и една майка има право да е щастлива. Бащата може да е перфектен към детето и изрод към нея.

# 166
  • Мнения: 3 545
В интерес на истината, аз съжалявам, че навремето не съм чела БГ Мама, за да взема по-бързо това решение за раздяла. Тогава бях сама в тази буря и нямах подкрепа от никого. Поне щях да съкратя тази агония, а нямаше да.се.мъча още близо година!
Все пак сам си решава, но страха е огромен, когато в картинката има деца!

Аз също!

# 167
  • Мнения: 1 770
Все пак сам си решава, но страха е огромен, когато в картинката има деца!
Така е, но дори и една майка има право да е щастлива. Бащата може да е перфектен към детето и изрод към нея.

Така е, но страха при мен беше единствено и само дали бих се справила сама финансово. И не стигаха колебанията ми, но и в съчетания със заплахите на бащата, че няма да ни даде пукнат лев и ще ниостави на улицата, тогава страха наистина растеше с всеки изминал ден. Да, но човек бива манипулиран, ако го позволи. Така, че дойде и моя ден, в който си казах " стига толкова"; ударих си два шамара да се окопитя и погледнах реалността в очите. Той нямаше с какво да ме манипулира, тъй като и двамата работехме наравно и изплащахме жилище. Аз не зависех от негови имоти или пари, за да се поддавам на страховете си. Но все пак не е лесно след 20г живот с един човек, изведнъж да започнеш да мислиш, не като "ние", а като "аз"...
Осъзнае ли се човек обаче, после е много по-лесно! 👍

# 168
  • Мнения: X
Ох, разведохме още една... Недейте така бе, хора, може пък да има и щастлив край без раздяла  Sad

Аз няма да я развеждам. Звучи ми като храбра симпатяга, обаче ако ми беше дъщеря, отдавна да съм извила вратленцето на мъжа ѝ.

# 169
  • Мнения: 10 678
При мен страха е друг. Мога да живея без мъж, мога да живея без неговите финанси, но около мен има майки, които са си изгледали сами синовете и за съжаление, синовете им са пропаднали... Примерите ми са на жени, които са доста оправни, неомъжили се повторно, социални, добрички... Когато си сам родител не можеш да следиш добре пубертета на детето, а точно тогава детето трябва да се научи да си ползва мозъка, имайки пред себе си два поведенчески примера. Пубертата ми е страха на мен.

# 170
  • Мнения: 473
Grinning Модерните мъже, като автора, чиято тема "превзех", май искат и жената да дава, Мамаситке. Днес понятието, че жената е с даден мъж заради парите му е широко разпространено и едно на ум в главите на всички мъже. Ама аз пък вкарвам едно съвсем ново понятие "неговите са си негови".

Отговорете ми, моля, на въпроса:

Какво трябва да дава един мъж за семейството си? Или може би, колко?

Според мен, след като два дни е при семейството, трябва да дава пари за ток, вода, телевизия, интернет. Е, може да не е наполовина, но поне една част, колко прави 2 дни от седем дни?  Ами това дете, през останалите дни да не стои на студено и не се ли къпе? Трябва като се прибере да зареди хладилника поне за половината седмица. Да купува дрехи, при необходимост лекарства. Всяко дете има поне 2-3 лева на ден за извънредни неща - люлки, детски център, сладолед, играчки. Та сметката набъбва и съпружето трябва да участва по-осезаемо със средства. Какво значи "нямам пари", не е ли ставало въпрос за какво си харчи неговите?

# 171
  • София
  • Мнения: 19 322
Мога да живея без мъж, мога да живея без неговите финанси, но около мен има майки, които са си изгледали сами синовете и за съжаление, синовете им са пропаднали... Примерите ми са на жени, които са доста оправни, неомъжили се повторно, социални, добрички... Когато си сам родител не можеш да следиш добре пубертета на детето, а точно тогава детето трябва да се научи да си ползва мозъка, имайки пред себе си два поведенчески примера. Пубертата ми е страха на мен.
Така се е случило, едва ли е валидно за всички. За мен "добрички" е ключът към бараката. Посветили се на детето, което невинаги или никога няма да го оцени, особено в пубертета.
Просто майка на момче трябва да мисли и се държи малко повече като мъж, а не да задълбава единствено в битовизмите.
Да кажат майките на големи момчета как са се справили, аз тепърва ще си настъпвам мотиките по този път.  Laughing

# 172
  • Мнения: 2 127
При мен страха е друг. Мога да живея без мъж, мога да живея без неговите финанси, но около мен има майки, които са си изгледали сами синовете и за съжаление, синовете им са пропаднали... Примерите ми са на жени, които са доста оправни, неомъжили се повторно, социални, добрички... Когато си сам родител не можеш да следиш добре пубертета на детето, а точно тогава детето трябва да се научи да си ползва мозъка, имайки пред себе си два поведенчески примера. Пубертата ми е страха на мен.
Да ти кажа, ММ е точно изгледан от майка си - оправна, добричка, неомъжила се повторно. Резултатът: ако синът ми кара такъв пубертет, какъвто е изкарал той, сигурно като е около 15-16 ще хвана тигана на Уиш. До 20 няма да доживее.
Обаче, в един момент на господинчото му идва акъла. Днес е на 30 и е един от най-отговорните хора, които познавам. Както към себе си, така и към близките си. Как в един момент се е обърнала палачинката, някъде на около 20-20 и малко, не знам. Може би защото никой никога не му е ходил по Д-то, сакън на Мамин Златен да не му окапе достойнството.
За жалост, виждала съм и обратното - как самотна майка емоционално си осакати и двамата синове и ги превърна в Мамини Златни Мунчовци, залепени до полата й. Мъже на по 26.  Пропаднали не са, ама то и как да пропаднеш, като си 24/7 под зоркото око на МАМАН.

# 173
  • Мнения: 10 678
Вие имате ли дете, Seerose? Аз мм го описвах по същия начин, до преди да се роди детето ни. Само дето майка му хич не е добричка.

# 174
  • Мнения: 2 127
Вие имате ли дете, Seerose? Аз мм го описвах по същия начин, до преди да се роди детето ни. Само дето майка му хич не е добричка.
Деца не искаме. Поне не сега, а честно казано, аз не съм сигурна за себе си дали този момент някога ще настъпи.
А и в случая какво доказва? Ми, бившият беше като мъжа ти и без деца. И си беше отгледан и от двамата си родители. Когато баща му влезе в болница аз бях тази, която едва ли не с шутове го изкара през вратата да ходим към Пирогов, вместо да хънка и мънка по телефона, че "ми, аз кво да направя?".  И уж семейният му модел беше на идеалното задружно и сплотено семейство, а после, когато беше негов ред да е мъжът в къщата, аз бях сама, но с партньор. Мъжът ти от двамата си родители ли е отгледан?
В същото време със сегашния сме расли при идентични условия - отгледани от мама и баба. Никой никога не ни е галил с перце. И в момента на нас се разчита. И кой където може, си помагаме. Толкоз.
Смесваш нещата с отговорност и пропадане. Човек може да е безотговорен непукист и без да е пропаднала утайка.

# 175
  • Мнения: X
Хм, аз нямам някакъв кофти спомен от пубертета на Говендър Мой, въпреки че той остана без баща на 14. Сигурно защото аз хич не съм добричка. Обачеее, имам някакви предчувствия за пубертета на 12-годишната му кифлеста сестра. Ако оцелея, ще ви разкажа.

# 176
  • Пловдив
  • Мнения: 23 780
Ш'си купиш нов тиган.

# 177
  • Мнения: X
Мне. Искам да си купя билет за Плутон. Може и за по-далечна дестинация.

# 178
  • Мнения: 10 678
Какво значи "нямам пари", не е ли ставало въпрос за какво си харчи неговите?
Извинявай, пропуснала съм коментара.
Ами, като го попиташ как така няма, за какво си ги е похарчил, ми се отговаря, че "за пътни, за ремонти по колата (или спестявал за предстоящи такива), за обяд...". После излиза, че си е купил някой инструмент Бош, някакъв уред за тяхното "къщи" или се е записал на следваща категория шофьорски курсове. Обикновено, след време разбирам за тези покупки. Крие ги тези неща, плъха му с плъх. Както и да ги сметна не ми излизат сметките за пътни. Пътува за работа всеки ден (40 км в двете посоки) и пътува до нас (160 км в двете посоки) в седмицата веднъж. Не, знам, аз не съм шофьор и перфектно може да ме будалка. Но за мен няма логика сам човек да има повече разходи от мен с детето. Поне едно 300-400 лв би трябвало да скатава, според мен. Освен това, уж със свеки си делят разходите за "тяхното" къщи...
Ще му резна опашката на плъхчо, па да видим...

# 179
  • София
  • Мнения: 195

[/quote]
- за пътни, за ремонти по колата (или спестявал за предстоящи такива), за обяд...".
- купил някой инструмент Бош, някакъв уред за тяхното "къщи" или се е записал на следваща категория шофьорски курсове... 
- има повече разходи от мен с детето.
-със свеки си делят разходите за "тяхното" къщи...
[/quote]

Добре де, то излиза, че този човек се грижи с приоритет за себе си и майка си, а за детето си не. Ти си сама през седмицата, лъже и крие, разходи и грижи - само за теб, ядовете също... Да опъваш сама явно можеш и то добре, та каква е ползата от такъв мъж?

# 180
  • Мнения: 2 127
Е как каква? Ако се разведат, детето ще стане пропаднал възрастен. Нищо, че аз така или иначе не го виждам в картинката по-често от колкото би бил, ако не са заедно.
Разсъждавам само на база написаното тук, иначе има неща между двама души, които отстрани изглеждат по един начин, а между участниците - по друг.

# 181
  • София
  • Мнения: 12 006
- за пътни, за ремонти по колата (или спестявал за предстоящи такива), за обяд...".
- купил някой инструмент Бош, някакъв уред за тяхното "къщи" или се е записал на следваща категория шофьорски курсове... 
- има повече разходи от мен с детето.
-със свеки си делят разходите за "тяхното" къщи...
[/quote]

Добре де, то излиза, че този човек се грижи с приоритет за себе си и майка си, а за детето си не. Ти си сама през седмицата, лъже и крие, разходи и грижи - само за теб, ядовете също... Да опъваш сама явно можеш и то добре, та каква е ползата от такъв мъж?

[/quote]Ползата е за него - че не се охарчва за издръжка и вижда детето когато иска, а не когато му е определеното време. Иначе пак ще го вижда от дъж' на вярът, ама не олеква всеки месец /макар и извържките в БГ да са смешни/. Щото ако има друг раход за него си или мама му ще си го покрие, няма да даде за детето.
Въпросът е защо се водят, че са заедно /с авторката/ - ако е заради детето - то ака или иначе го вижда рядко, а по-лошото е, че има много лош пример за баща. А защо са го направили това дете при все, че са , ама не, не са и на ниво гаджета даже?

# 182
  • Мнения: 139
Я си хвани и един делничен мъж и си живей живота Smirk

Напред се спрягат съквартирантски отношения. Ама те и такива не са. Съквартирантите живеят заедно . Повече ми прилича на ' с един приятел си направихме дете,и се разбрахме да поеме толкова ангажимент към него,колкото прецени'.
Отстрани погледнато е така. Пича си живурка при мама ,отчел се е с поколение,което друг отглежда ,и си щрака с пръсти по дискотеките с пияни и разголени мадами. Но няма лошо в това,те ергените са така.
Изводи и заключения сама си прави,решението за живота ти и този на детето ти е твое. Ние само можем да кажем като странични читатели ,съдейки по поднесена информация,че ситуацията е нелепа.
Единият съботен секс не би ме задържал при такъв човек. Уикендното бащинство също. Прекарваш младостта си в самота, сметки и нерви по човек,който не си заслужава. Защото дори да описваш всичко с усмивка ,не вярвам вътрешно да ти е толкова забавно,знаейки реално какво означава 'семейство',а и споменА за намерения за раздяла назад във времето.
Ако искаш промяна ,започни със себе си.Скръцни му малко със зъби на този,за да се осъзнае(ако му е възможно ). Докато си живее необезпокояван ,самоволно не очаквай да промени нещо.
Извинявай,че така в прав текст ,но...ти и сега си самотна майка.

По въпроса с финансите - не разбирам как в едно семейство има мои- твои. Всичко е общо. Човек ,ако не умее парите си да дели,как би могъл душата и битието...

# 183
  • Мнения: 15 960
Да започне да му иска пари - на детето му трябват нови ботуши,  дай 100 лв, трябва му ново яке, дай 150 лв, детето е болно, трябват 50 лв за лекарства, този месец парното/токът са много- остави 200 лв и т.н. За по-сигурно - като е взел тъкмо заплата. Ако отказва, да го пита за какво й е такъв мъж и да се ориентира, докато е още млада. Този човек няма да се оправи, за съжаление, знам доста такива случаи и никой не се е променил.

# 184
  • Мнения: 10 678
Притеснява ме и друго: ами ако той само това чака - да го разведа? Ами ако вече си е взел мерака от "семейството"? Вярно, аз сега се изнервям от него, но мога да си позволявам да му изисквам за детето. Ами ако се разведа, как ще му изисквам нещо за детето, примерно да "долети", за да гледа малкия, когато аз съм болна?

# 185
  • Мнения: X
Ама ангажиментите на родителя към детето не зависят от наличието на брак или развод. Той да не се развежда с детето? Каквито ангажименти има сега, е редно да има и след развода.

# 186
  • Мнения: 10 678
То, че е редно е редно, ама си мисля, че може и да не долети, ако същевременно си намери по-важно или интересно занимание. А, аз тогава няма да съм никой, за да му изисква подобна "услуга".

# 187
  • Мнения: 11 505
Ей т'ва жените сме мамата си трака.... момата amy_nka си е знаела какъв мъж си взима... от първия неин пост до последния има огромна разлика, втълпена й от всички "помагащи".

Заприлича ми малко на другарски съд....

Първи, втори, трети.... десети пост на amy_nka:

1. Знаела е, че мъжът и е егоист, но си го е взела (и не иска никому съвети)

2. Предпочита да разполага само с изкараните от нея пари, за да е независима

3. Изглежда (или в началото преди да й подскажете как разбираш ли човекът си има и друго семейство и е пълен мухльо) е в хармония с живота си.

След десети пост на amy_nka:

1. Лъха на параноя

2. Задава въпроси от сорта на "колко пари трябва да оставя бащата"

3. Говори за евентуална раздяла


Всички тук сме едни виртуални черни станции, които биха могли да направят повече бели, отколкото да помогнат.... това при положение, че никой не е поискал мнението ни.

Що така все гледаме да "помагаме" особено, когато никой не ни иска помощ?

И да... включително и аз го правя с намесата си тук без никой да ме е питал....

# 188
  • Мнения: X
А, аз тогава няма да съм никой, за да му изисква подобна "услуга".
Ти искаш услугата от името на детето му, за нуждите на детето му. А детето му не му е "никой". Или излиза, че ако сте женени ще даде 100 лева за ботуши на детето, но ако се разведете е само твой проблем дали детето изобщо ще има ботуши или ще ходи по джапанки в снега?

# 189
  • Мнения: 2 127




Всички тук сме едни виртуални черни станции, които биха могли да направят повече бели, отколкото да помогнат.... това при положение, че никой не е поискал мнението ни.

Що така все гледаме да "помагаме" особено, когато никой не ни иска помощ?

И да... включително и аз го правя с намесата си тук без никой да ме е питал.... [/i][/color]
Аз знам така - ако не искам мнението на някого, не споделям с него неща от личния си живот, особено такива, които за повечето хора са „червена лампа” и го знам. Ако съм споделила, то значи съм готова да чуя чуждо мнение, пък дали ще го взема предвид, моя си работа.
А пишейки във форум да се очаква, че всички ще те потупат по рамото граничи с фантастиката.

# 190
  • София
  • Мнения: 19 322
Притеснява ме и друго: ами ако той само това чака - да го разведа? Ами ако вече си е взел мерака от "семейството"? Вярно, аз сега се изнервям от него, но мога да си позволявам да му изисквам за детето. Ами ако се разведа, как ще му изисквам нещо за детето, примерно да "долети", за да гледа малкия, когато аз съм болна?
А на теб трябва ли ти човек, който е с вас единствено заради удобството да си прави каквото иска?
Свободата иска някои жертви заедно с предимствата си. Ти казваш, че и досега грижата за детето е предимно твоя, т.е. разликата няма да е кой знае каква.
Но е истина, че ако се разведете по твоя инициатива, сигурно ще промени отношението и нагласата си да помага. Прецени за себе си дали би се справила наистина сама.
Попитай себе си какво всъщност искаш, а не как да направиш напук на мъжа си. Хем се оплакваш, хем - ама да не направя каквото е удобно за него... И така да е - какво толкова?

Последна редакция: пн, 26 фев 2018, 13:29 от Cuckoo

# 191
  • Мнения: 3 545
Ей т'ва жените сме мамата си трака.... момата amy_nka си е знаела какъв мъж си взима... от първия неин пост до последния има огромна разлика, втълпена й от всички "помагащи".

Заприлича ми малко на другарски съд....

Първи, втори, трети.... десети пост на amy_nka:

1. Знаела е, че мъжът и е егоист, но си го е взела (и не иска никому съвети)

2. Предпочита да разполага само с изкараните от нея пари, за да е независима

3. Изглежда (или в началото преди да й подскажете как разбираш ли човекът си има и друго семейство и е пълен мухльо) е в хармония с живота си.

След десети пост на amy_nka:

1. Лъха на параноя

2. Задава въпроси от сорта на "колко пари трябва да оставя бащата"

3. Говори за евентуална раздяла


Всички тук сме едни виртуални черни станции, които биха могли да направят повече бели, отколкото да помогнат.... това при положение, че никой не е поискал мнението ни.

Що така все гледаме да "помагаме" особено, когато никой не ни иска помощ?

И да... включително и аз го правя с намесата си тук без никой да ме е питал....


Ами добре, да си продължи да живее с главата в пясъка и всичко е супер. То не че я ползва тая глава много, де.

# 192
  • Мнения: 11 505
Аз знам така - ако не искам мнението на някого, не споделям с него неща от личния си живот, особено такива, които за повечето хора са „червена лампа” и го знам. Ако съм споделила, то значи съм готова да чуя чуждо мнение, пък дали ще го взема предвид, моя си работа.
А пишейки във форум да се очаква, че всички ще те потупат по рамото граничи с фантастиката.

Да, бих се съгласила с това... стига да знаем разликата между споделяне и даване на пример (доколкото си спомням от първия пост на девойката, беше даден ПРИМЕР за разделен бюджет), но извадено от конкретния контекст си права. Simple Smile


Заприлича ми малко на другарски съд.... 

Ами добре, да си продължи да живее с главата в пясъка и всичко е супер. То не че я ползва тая глава много, де.

Подозирам, че прекалено дългият ми пост е труден за асимилиране Wink (не очаквам да бъда разбрана от всички).... за това оставям в цитат само едно изречение! Недейте да съдите другите... не е редно. А кому са нужни характеристики от сорта на "кой как ползва главата си"?

# 193
  • Мнения: 3 545
Не са нужни такива характеристики, но вече малко се дразня от тази потребителка. Уж пита нещо сериозно и по същото време пусна много странна тема за "кусурите". Да, сигурно съм малко гадна, но спирам да коментирам темите й, че наистина пускам малко крайни коментари.

# 194
  • Мнения: 10 678
Е, нямам намерение да се умопомрачавам, я. За кусурите беше петъчна и по повод развода на Амелия. Simple Smile Тя си ми беше в списъка с размишления, преди да заговоря за моите си проблеми и виждания в настоящата тема.
Не ми пречат коментарите ви относно това, което съм споделила.

Moon Flower, само с "насърчаването" ти не съм съгласна - главата се ползва нон-стоп, ама не е заета само с дългосрочни материали. Близнаци съм, все пак. Коментарът е излишен. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт