Моля за съвет от жени по отношение на моята връзка

  • 24 794
  • 194
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Не зная дали приятелката му е станала по-самостоятелна и отговорна. Поведението ѝ е характерно не за самостоятелен и отговорен човек, а за някой, привеждащ в действие принципа "Моето си е мое, а чуждото е общо".

# 31
  • Мнения: 15
Вдигам темата за да разкажа до къде я докарахме. Всичко си продължи още няколко месеца без промяна, същите скандали. За да няма такива, трябва да мълча и да не се обаждам, когато имам мнение различно от нейното. Това обаче аз не го мога и винаги си казвам каквото ми е на душата. И сега най-смешното. При един скандал за някаква дреболия се стигна до там от злоба да ми посегне. Разбира се, не отвърнах, напротив, разсмях се, а това я вбеси още повече. Просто беше комично, 45кг жена да посяга да бие 125кг 187см трениращ силови спортове мъж. Да, физически не ме нарани, но тогава нещо се пречупи в мен и спря тотално да ми пука. Освен това изговори един тон обиди, които бяха толкова грозни, че не са за споменаване. После се извини ужким, но стомната вече е счупена. Стана ми безразлична, дори секслуално. Да, красива е, винаги съм и се възхищавал, но просто изгубих интерес, а явно и тя, защото почти не правим секс вече. Когато правим е един еднообразен, няма тръпка, едно механично търкане, дет' се вика. Така сме от близо два месеца. Трябва да се разделим, това е ясно, ние сме си почти разделени, само че в чужбина това не е толкова лесно. Не мога да и кажа: Напусни квартирата и се оправяй. Не мога и аз да я напусна толкова лесно, тук при нас търсене на квартира отнема около 6 месеца, просто е пренаселено. За сега си съжителстваме, но проблемът е, че срещнах друго момиче. До сега такова нещо не съм изпитвал, все едно ме удари метеор в главата. Пълна противоположност на сегашната ми приятелка. Някакси разговорите вървят с лекота, самото и присъствие ме прави радостен и усмихнат, нещо, което вкъщи го няма. Усещам, че и тя е така. Говорихме си, казах и какво мисля и чувствам, тя също, но нито аз искам тайна, скрита връзка, нито тя. Но усещам как се сближаваме все повече, едвам се сдържам, а виждам, че и тя е така.  Ситуацията е много тъпа. Живял съм с тази жена толкова време, имам уважение към нея като личност, не искам да бъда тоя мъж, който върти грозни номера. Не искам да започвам връзка с изневяра, това ще е зле и за новата такава. Не съм и такъв, не съм търсил това момиче умишлено, то просто се появи. Не съм изпитвал такова нещо. Лошото е, че няма на кого да споделя и да искам нещо като съвет.

# 32
  • Мнения: X
Е, нали уж като съквартиранти сте вече, само съжителствате. Казваш открито какво, що и толкова. Делите разходи и съжителствате, докато единият от вас си намери ново жилище. Обаче трябва да си открит и с двете. Пък то ще се види какво ще стане нататък.
П.П. И спираш със секса със съквартирантката.

# 33
  • Мнения: 9 152
Damiancho1991 , изобщо не те разбирам.

# 34
  • Мнения: 15
Анонимен:
Това е немислимо, ще стане малък ад и само ще си скъсаме нервите, постоянни скандали и упреквания. Няма лесно излизане от тази връзка, това ми е ясно.

Катерица:
Стилът ми на писане или какво? И аз не те разбирам. Wink

# 35
  • Мнения: 119
Малко си тежичък за 45 кг жена ... Не виждам нищо сложно да се разделите - не я обичаш вече, очевидно и тя, нямате деца, нямате обща собственост ? Какво му е сложното - тя не иска в Германия, да си се прибере или да прави каквото иска. Ти носиш отговорност за нея ли ?

Малко лъжливо звучиш - имаш нова тръпка, не искаш да започваш с "изневяра", а продължаваш да правиш секс "механично" с безразличната ти жена ? Къде тук е искренността ти и желанието ти да започнеш с другата на чисто ?

# 36
  • Мнения: X
Анонимен:
Това е немислимо, ще стане малък ад и само ще си скъсаме нервите, постоянни скандали и упреквания. Няма лесно излизане от тази връзка, това ми е ясно.
Е, то не може дълго да го влачиш това положение. Освен ако не си мазохист. Или-или. Хем нямате чувства, хем пък ще са скандали. А новото момиче докога ще търпи и чака?
Твоята работа е малко като приказката "И оная работа да края, и душата в рая".

# 37
  • Мнения: X
Ако беше сложил края април, когато си писал за пръв път, вече щеше да си свободен, че и 6 месеца за търсене на квартира щяха да са минали. Сам си саботираш живота.

Развий гръбнак и късай. Спри да спиш с нея, все едно с охота или не. Ако забременее, сегашните ти проблеми ще ти се видят песен. За какво са ти съвети всъщност, като само се подмотаваш пасивен и всяко предложение все не става...

# 38
  • Мнения: 9 152
Дори и да се разделят по живо по здраво с дългогодишната си жена,  пардон, приятелка,  много ме съмнява, че песента с новата "любима " ще продължи така " красиво ", както е загатнато сега в публикацията по горе.
Извинявам се,  ако звуча така с предубеждение.

# 39
  • sf
  • Мнения: 10 225
Дори и с новата да не се получи, скъсай със старата. По-добре сам, отколкото в лоша компания. Нещата няма да се оправят. Действай за нова квартира и така.

# 40
  • Мнения: 3 547
Дамянчо, нямам представа къде може да е толкова пренаселено, че да ти отнема 6 месеца да намериш квартира. Ако е някой мегаполис има хостели, шелтъри и прочие и си има сайтове с обяви навсякъде.
Но е казано така - Когато има желание се намира начин, когато не - намира се причина.
Казали са ти вече - защо искаш мнения като нищо не предприемаш?

# 41
  • Мнения: 15
Малко пояснение. От както имам чувства към другото момиче НЕ СМЕ правили секс, т.е. не се правя на хахав и да се възползвам просто. Проблемът ми е квартирата и самата тя, защото колкото и да не съм отговорен за нея и тя не е малко дете, по един или друг начин е зависима от мен. Не че не знам какво трябва да направя, просто си написах мислите, защото няма с кого да ги споделя. Колкото за гръбнака, повярвайте ми, каквото съм трябвал да направя безгръбначно никога не би се справил.

А на Катерицата безпочвените подмятания няма даже да ги коментирам. Никой никога не знае в една връзка дали ще се получи всичко или не...

# 42
  • Мнения: X
Е, дано това, че си споделил с непознати, ти е помогнало с нещо, може би ще ти олекне или ще ти помогне да видиш по друг начин нещата. Но нямаш много полезни ходове. Или трябва да прекратиш досегашното съжителство, или ще продължиш както досега. А колкото и да е зависима от теб предишната ти приятелка, и да се чувстваш отговорен за нея, рано или късно тя ще научи и тогава пак ще има скандали и разправии.
Лично аз не бих проточвала и влачила нещата. Като има нещо да минава, да минава и точка. Разчиствам старото, за да почна наново.

# 43
  • Мнения: 9 152
Damiancho1991,
В една връзка " всичко " никога не се получава. Винаги има нещо. Ако има Любов, то тогава всичко има.
Желая ти я от сърце.
Уверявам те, не съм целяла да подмятам.
Дори и с новата да не се получи, скъсай със старата. По-добре сам, отколкото в лоша компания. Нещата няма да се оправят. Действай за нова квартира и така.
С това мнение не бих се съгласила, защото "сам " за мен означава егоцентризъм и гордост. И какво изобщо означава "лоша " компания?
Да съумеем да задържим една връзка -в хармония и Любов означава да отесечем нещо от себе си. От своето его.
Преди време бях чела потресаващата история на  една обикновена жена, която била омъжена за човек, който се отнасял грубо с нея. Посягал й, наранявал я, а тя го обичала. Молила се за него. С вяра. Но силите й не стигнали и починала.
След време, когато се наложило да разтворят гроба й (действието се развива в Гърция и там имат традиция след 10 години да се преместят костите) , се оказва, че от тялото й излиза благоухание. Толкова свята била жената в Любовта си,  посветеността си и вярата си.

# 44
  • Мнения: X
Ами продължавай да си я отглеждаш и се моли да тя да те напусне. Пиши след 6 месеца пак как всичко е по старому.

Не правиш услуга на приятелката си. Само й губиш времето, в което тя може да се устрои и да си намери нов партньор. Накрая от шубе ще си останеш с нея. Въобще не вярвам в благородните ти мотиви, можеш кротко да й помогнеш да се уреди някак, вместо да мишкуваш.

Общи условия

Активация на акаунт