Моля за съвет от жени по отношение на моята връзка

  • 24 737
  • 194
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Авторът е добре да разбере, че насила хубост не става. Да си помисли иска или не да прекара живота си с такава жена. Ако не иска, да не се мъчи да я променя. Това ще са взаимни мъки. Да си намери такава, с която ще му е леко и добре.

# 16
  • Мнения: 1 287
Аз досега прочетох много различния и никакви прилики.

Звучи ми като жена, която очаква от мъжа да прави живота й по-лесен, а тя да се наслаждава на времето и себе си.

# 17
  • Мнения: X
Делят ли си наема на квартирата не разбрах.

# 18
  • София
  • Мнения: 12 006
Явно жената е от този вечно мрънкащ тип, които все трябва да са наопаки, на въпреки и все за нещо си намират да мрънкат и да са многострадалната Геновева. Просто си е до типаж характер. Явно това и доставя удоволствие, но пък изнервя теб /нормално, всеки би се изнервил/. Това с парите е много показателно за някои неща. Значи когато в БГ е разчитала само на твоите пари, те са били общи, но сега когато девойката си има свои пари нейните са си нейни, твоите общи. Интересно ако останеш без работа дали нейните ще станат общи или "ще придобиете различия в характера" и ще ти бие шута. Прецени си искаш ли да живееш с вечно мрънкаща кифла, която само хленчи и обикаля моловете, докато ти и плащаш сметките и я дърпаш напред. Да, не вървите заедно - ти я дърпаш напред, иначе още щяхте да си стоите в БГ и вероятно само ти щеше да работиш. Жалко, че тя оценява какво правиш за нея.

# 19
  • Мнения: 15 960
Прочетох, че той плащал по-голямата част от разходите, т.е. не е като тя да не плаща нищо, освен това била добра домакиня. Дотук нищо фрапиращо. Ако не му харесва да дава повече пари от нея, да проведат един сериозен разговор, да предложи да делят всичко 50:50 и ще решат дали въобще ще продължават заедно.

# 20
  • Мнения: 8 810
Дамянчо, тук прочетох само за твоите желания и намерения, но виждам, че не си даваш сметка за тези на приятелката ти. Едва ли ще ти хареса това, което ще напиша, но прочети се пак и ще видиш, че си пропуснал...всичко във вашата връзка. Ти ясно си написал, твоята приятелка си дели парите от теб, това е най-сигурният белег, че тя не те вижда като свой постоянен спътник в живота. Приказките за семейство, деца са ала-бала, най-вероятно ти говориш, градиш планове, тя уж се съгласява. Щом сама не ти дава зор да минете на следващ етап във връзката, за мен тя вече планира вашата раздяла. Кога тя ще стане факт, не знам, сигурно когато се хване за друг клон, ще пусне този. От тази гледна точка темата ти е излишна.

П.П. Научи се да не се вторачваш само в себе си, гледай другата страна, тя ти дава достатъчно ясни сигнали, а ти си тръгнал да питаш по форумите, вместо да ги разчетеш. Ще ти върши работа за следващата ти връзка. Да не стане пак като тази.....

# 21
  • София
  • Мнения: 12 006
 
Дамянчо, тук прочетох само за твоите желания и намерения, но виждам, че не си даваш сметка за тези на приятелката ти.
Скрит текст:
Едва ли ще ти хареса това, което ще напиша, но прочети се пак и ще видиш, че си пропуснал...всичко във вашата връзка. Ти ясно си написал, твоята приятелка си дели парите от теб, това е най-сигурният белег, че тя не те вижда като свой постоянен спътник в живота. Приказките за семейство, деца са ала-бала, най-вероятно ти говориш, градиш планове, тя уж се съгласява. Щом сама не ти дава зор да минете на следващ етап във връзката, за мен тя вече планира вашата раздяла. Кога тя ще стане факт, не знам, сигурно когато се хване за друг клон, ще пусне този. От тази гледна точка темата ти е излишна.

П.П. Научи се да не се вторачваш само в себе си, гледай другата страна, тя ти дава достатъчно ясни сигнали, а ти си тръгнал да питаш по форумите, вместо да ги разчетеш. Ще ти върши работа за следващата ти връзка. Да не стане пак като тази.....
Ън - той написа, че тя няма някакви кой знае какви планове и желания, освен да домакинства и да ходи по молове. Някои жени искат именно това - поспиване до късно, оправя къщата, сготвя и излиза навън. Работа и кариера не влизат в плановете. Вярно е обаче това, които си написала, че тя не мисли за сериозна връзката си щом си заделя нейните пари настрани. А може и да обмисля, да се отдели, но да остане в Германия и за целта иска да събере някой лев, че доакто си намери някой друг да я издържа ще й се наложи сама да го прави ... евентуално, пък може и директно да мине на друг.
Не разбрах само тя допринася ли с нейни пари за нещо общо - сметки, почивки, друго? Или нейнте си ги харчи само за нея - гримчета, дрешки и т.н.?

# 22
  • Мнения: 132
Според мен не гледате в една посока.
Наистина,не сте ли коментирали брак,деца?
Някои хора (от наблюденията ми по-често жени) достигат до някаква зона на комфорт,в която им е удобно и не искат да се развиват,да вървят напред и тн,особено в кариерата - стига им това,че домакинстват и изкарват що годе нормални пари.
За мен това,че когато е ''независима'' държи парите да са си нейни,означава,че е егоистична до някаква степен - когато той е изкарвал парите на нея не и е било никакъв проблем.
Мисля,че не възприема връзката за толкова сериозна.

# 23
  • Мнения: 193
Не виждам нищо нередно в това, че си делите доходите.

Вкъщи също така правим - имаме си установен от години график и ред, и всеки си знае какво плаща. Всеки човек си има своите разбирания, но у нас дори не е ставало въпрос конкретно за това.
А за това, че мрънка - всяка жена обича да си мрънка, и недоволства, не си го слагай на сърцето. В Германия сте от сравнително скоро, може още да е в период на адаптация, нормално е. Езикът лесно ще го научи, това не бива да те притеснява. Една позната замина в Германия, и научи езика за много кратък срок, курсовете там са страхотни.

Само не разбрах тя за какво си дава нейните пари? Само за развлечения ли? Ако е така, то тогава не е много хубаво.
Според мен в началото на всеки месец си правете график на бюджета, къде какво отива, кой за какво отговаря, за да ви е удобно. Оставяйте си някакъв бюджет и за забавления, разбира се, но нека всичко е ясно написано.

# 24
  • Сф
  • Мнения: 10 668
Жената е двигателя на едно семейство.По написаното от теб, единствено оставам с впечатление, че не сте на едно мнение за бъдещето.Вие щом не можете да се разберете кое ви е преоритет, как очакваш ние да кажем?5 години са много време, би трябвало да сте наясно с плановете си и да имате развитие.За какво заделя пари и какви суми?Едно е да си заделиш 100 евро за фонда и аз съм човек, друго е да си пестиш самостоятелно и междувременно да живееш на чужд гръб.А тя какво мисли за деца?И какво чака???

# 25
  • Мнения: 15
Може би наистина имаме по-голям проблем от тези, а именно разминаването ни във вижданията за живота ни.

Някой беше попитал дали помагам в домакинството. Да, помагам, прахосмукачка пускам, пране пускам и боклука хвърлям. Тя ги прави тези неща по-често от мен, но се старая да я улесня с каквото мога.

Някой казват, че не се вслушвам в нея и нейните желания. Напротив, опитвам се всячески да и угодя, но в даден момент, когато отсрещният човек не оценява, ми писва.

За парите в момента в, който повдигна темата и се скарваме. Тя си плаща нейната половина от квартирата, но не е само това, особено в Германия. Като повдигна въпроса за храната например ми се казва: "Ти ядеш много повече от мен". А от там ако трябва да правя разбивка кой колко яде и колко харчи за собствени глезотии в хладилника, става грозно и несъвместимо с двойка, която уж се обича. Изкарвам пари, да сме живи здрави, за това не ми тежи финансово толкова, просто ми е грозно усещането.

# 26
  • Мнения: X
Като повдигна въпроса за храната например ми се казва: "Ти ядеш много повече от мен". А от там ако трябва да правя разбивка кой колко яде и колко харчи за собствени глезотии в хладилника, става грозно и несъвместимо с двойка, която уж се обича. Изкарвам пари, да сме живи здрави, за това не ми тежи финансово толкова, просто ми е грозно усещането.
Ако се стигне до броене на залците, наистина става много грозно. И аз ям много по-малко от моя мъж. С малко сирене, франзела и чаша вино съм готова. Обаче, сиренето ми е от онези скъпите, миризливите, за виното да не отварям дума, че съм ценител. И моята скромна вечеря излиза два пъти по-скъпа от неговата. Та, имаш право да ти е грозно усещането. Имаш и повод да обмислиш сериозно дали искаш да живееш точно с нея. Ако срещу тези недостатъци има хубави неща, които накланят везната в полза на съвместния ви живот, ОК. Ако няма, не е задължително да продължите заедно.

# 27
  • Мнения: 736
   Пуснал си темата май за да се убедиш, че тя не е за теб, май.  Thinking
   Според мен пък, тя теб не харесва. Моя приятел е прекалено амбициозен а аз съм амбициозна в рамките на нормалното, бих казала. Много ме е дразнел с неговото "юркане" постоянно и наставленията му "как е правилно да живеем".  Е, радвам се, че след няколко разговора спря защото не съм куче за дресировка и смятам, че го правеше напълно несъзнателно.  Смятам, че тя ти прави напук защото реално не съзнава ти какво се опитваш да направиш (защото от твоята паничка сигурно искаш просто да й помогнеш)  и не знае как да ти отговори. Другото, което може да е, че те ползва за парашут за хубав живот, помагаш й, водиш я и на нея така й е удобно но не винаги удобството носи щастие  Peace

# 28
  • Мнения: X
Не е и до разликите в характерите. Колкото аз съм амбициозна, нахъсана и авторитарна, толкова моят мъж е спокоен, уравновесен и лежерен. И точно защото аз съм всичко, което той не е, а той е всичко, което аз не съм се допълваме и напасваме идеално. Ако не е той да ми намали скоростта и да ме приземи, кофти ще стане. Та, не е толкова до разликата в характерите, колкото до разликата в целите и посоките, в които гледате.

# 29
  • Мнения: 9 152
Мама казваше, че човек се познава на път. Peace
Може би сега се опознавате истински .... Simple Smile

Преди да се преселите, нима не си знаел характера на любимата си? И това жена ли ти е или приятелка?
Наричаш я хем така, хем инак.
По отношение на парите- сигурно знаеш, че това е типично за немците. Всеки си има своя си доход, всеки си плаща разходите сам и си поема своят дял. Типичен пример:
Съпрузи отиват на ресторант. Поръчват, хапват. Искат сметката- разделено. Плащат всеки сам за себе си.
Може би приятелката ти е станала по- самостоятелна и отговорна. 
 

Общи условия

Активация на акаунт