Моля за съвет от жени по отношение на моята връзка

  • 24 768
  • 194
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 19 419
Все пак сам си решава, но страха е огромен, когато в картинката има деца!
Така е, но дори и една майка има право да е щастлива. Бащата може да е перфектен към детето и изрод към нея.

# 166
  • Мнения: 3 547
В интерес на истината, аз съжалявам, че навремето не съм чела БГ Мама, за да взема по-бързо това решение за раздяла. Тогава бях сама в тази буря и нямах подкрепа от никого. Поне щях да съкратя тази агония, а нямаше да.се.мъча още близо година!
Все пак сам си решава, но страха е огромен, когато в картинката има деца!

Аз също!

# 167
  • Мнения: 1 770
Все пак сам си решава, но страха е огромен, когато в картинката има деца!
Така е, но дори и една майка има право да е щастлива. Бащата може да е перфектен към детето и изрод към нея.

Така е, но страха при мен беше единствено и само дали бих се справила сама финансово. И не стигаха колебанията ми, но и в съчетания със заплахите на бащата, че няма да ни даде пукнат лев и ще ниостави на улицата, тогава страха наистина растеше с всеки изминал ден. Да, но човек бива манипулиран, ако го позволи. Така, че дойде и моя ден, в който си казах " стига толкова"; ударих си два шамара да се окопитя и погледнах реалността в очите. Той нямаше с какво да ме манипулира, тъй като и двамата работехме наравно и изплащахме жилище. Аз не зависех от негови имоти или пари, за да се поддавам на страховете си. Но все пак не е лесно след 20г живот с един човек, изведнъж да започнеш да мислиш, не като "ние", а като "аз"...
Осъзнае ли се човек обаче, после е много по-лесно! 👍

# 168
  • Мнения: X
Ох, разведохме още една... Недейте така бе, хора, може пък да има и щастлив край без раздяла  Sad

Аз няма да я развеждам. Звучи ми като храбра симпатяга, обаче ако ми беше дъщеря, отдавна да съм извила вратленцето на мъжа ѝ.

# 169
  • Мнения: 10 764
При мен страха е друг. Мога да живея без мъж, мога да живея без неговите финанси, но около мен има майки, които са си изгледали сами синовете и за съжаление, синовете им са пропаднали... Примерите ми са на жени, които са доста оправни, неомъжили се повторно, социални, добрички... Когато си сам родител не можеш да следиш добре пубертета на детето, а точно тогава детето трябва да се научи да си ползва мозъка, имайки пред себе си два поведенчески примера. Пубертата ми е страха на мен.

# 170
  • Мнения: 473
Grinning Модерните мъже, като автора, чиято тема "превзех", май искат и жената да дава, Мамаситке. Днес понятието, че жената е с даден мъж заради парите му е широко разпространено и едно на ум в главите на всички мъже. Ама аз пък вкарвам едно съвсем ново понятие "неговите са си негови".

Отговорете ми, моля, на въпроса:

Какво трябва да дава един мъж за семейството си? Или може би, колко?

Според мен, след като два дни е при семейството, трябва да дава пари за ток, вода, телевизия, интернет. Е, може да не е наполовина, но поне една част, колко прави 2 дни от седем дни?  Ами това дете, през останалите дни да не стои на студено и не се ли къпе? Трябва като се прибере да зареди хладилника поне за половината седмица. Да купува дрехи, при необходимост лекарства. Всяко дете има поне 2-3 лева на ден за извънредни неща - люлки, детски център, сладолед, играчки. Та сметката набъбва и съпружето трябва да участва по-осезаемо със средства. Какво значи "нямам пари", не е ли ставало въпрос за какво си харчи неговите?

# 171
  • София
  • Мнения: 19 419
Мога да живея без мъж, мога да живея без неговите финанси, но около мен има майки, които са си изгледали сами синовете и за съжаление, синовете им са пропаднали... Примерите ми са на жени, които са доста оправни, неомъжили се повторно, социални, добрички... Когато си сам родител не можеш да следиш добре пубертета на детето, а точно тогава детето трябва да се научи да си ползва мозъка, имайки пред себе си два поведенчески примера. Пубертата ми е страха на мен.
Така се е случило, едва ли е валидно за всички. За мен "добрички" е ключът към бараката. Посветили се на детето, което невинаги или никога няма да го оцени, особено в пубертета.
Просто майка на момче трябва да мисли и се държи малко повече като мъж, а не да задълбава единствено в битовизмите.
Да кажат майките на големи момчета как са се справили, аз тепърва ще си настъпвам мотиките по този път.  Laughing

# 172
  • Мнения: 2 127
При мен страха е друг. Мога да живея без мъж, мога да живея без неговите финанси, но около мен има майки, които са си изгледали сами синовете и за съжаление, синовете им са пропаднали... Примерите ми са на жени, които са доста оправни, неомъжили се повторно, социални, добрички... Когато си сам родител не можеш да следиш добре пубертета на детето, а точно тогава детето трябва да се научи да си ползва мозъка, имайки пред себе си два поведенчески примера. Пубертата ми е страха на мен.
Да ти кажа, ММ е точно изгледан от майка си - оправна, добричка, неомъжила се повторно. Резултатът: ако синът ми кара такъв пубертет, какъвто е изкарал той, сигурно като е около 15-16 ще хвана тигана на Уиш. До 20 няма да доживее.
Обаче, в един момент на господинчото му идва акъла. Днес е на 30 и е един от най-отговорните хора, които познавам. Както към себе си, така и към близките си. Как в един момент се е обърнала палачинката, някъде на около 20-20 и малко, не знам. Може би защото никой никога не му е ходил по Д-то, сакън на Мамин Златен да не му окапе достойнството.
За жалост, виждала съм и обратното - как самотна майка емоционално си осакати и двамата синове и ги превърна в Мамини Златни Мунчовци, залепени до полата й. Мъже на по 26.  Пропаднали не са, ама то и как да пропаднеш, като си 24/7 под зоркото око на МАМАН.

# 173
  • Мнения: 10 764
Вие имате ли дете, Seerose? Аз мм го описвах по същия начин, до преди да се роди детето ни. Само дето майка му хич не е добричка.

# 174
  • Мнения: 2 127
Вие имате ли дете, Seerose? Аз мм го описвах по същия начин, до преди да се роди детето ни. Само дето майка му хич не е добричка.
Деца не искаме. Поне не сега, а честно казано, аз не съм сигурна за себе си дали този момент някога ще настъпи.
А и в случая какво доказва? Ми, бившият беше като мъжа ти и без деца. И си беше отгледан и от двамата си родители. Когато баща му влезе в болница аз бях тази, която едва ли не с шутове го изкара през вратата да ходим към Пирогов, вместо да хънка и мънка по телефона, че "ми, аз кво да направя?".  И уж семейният му модел беше на идеалното задружно и сплотено семейство, а после, когато беше негов ред да е мъжът в къщата, аз бях сама, но с партньор. Мъжът ти от двамата си родители ли е отгледан?
В същото време със сегашния сме расли при идентични условия - отгледани от мама и баба. Никой никога не ни е галил с перце. И в момента на нас се разчита. И кой където може, си помагаме. Толкоз.
Смесваш нещата с отговорност и пропадане. Човек може да е безотговорен непукист и без да е пропаднала утайка.

# 175
  • Мнения: X
Хм, аз нямам някакъв кофти спомен от пубертета на Говендър Мой, въпреки че той остана без баща на 14. Сигурно защото аз хич не съм добричка. Обачеее, имам някакви предчувствия за пубертета на 12-годишната му кифлеста сестра. Ако оцелея, ще ви разкажа.

# 176
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Ш'си купиш нов тиган.

# 177
  • Мнения: X
Мне. Искам да си купя билет за Плутон. Може и за по-далечна дестинация.

# 178
  • Мнения: 10 764
Какво значи "нямам пари", не е ли ставало въпрос за какво си харчи неговите?
Извинявай, пропуснала съм коментара.
Ами, като го попиташ как така няма, за какво си ги е похарчил, ми се отговаря, че "за пътни, за ремонти по колата (или спестявал за предстоящи такива), за обяд...". После излиза, че си е купил някой инструмент Бош, някакъв уред за тяхното "къщи" или се е записал на следваща категория шофьорски курсове. Обикновено, след време разбирам за тези покупки. Крие ги тези неща, плъха му с плъх. Както и да ги сметна не ми излизат сметките за пътни. Пътува за работа всеки ден (40 км в двете посоки) и пътува до нас (160 км в двете посоки) в седмицата веднъж. Не, знам, аз не съм шофьор и перфектно може да ме будалка. Но за мен няма логика сам човек да има повече разходи от мен с детето. Поне едно 300-400 лв би трябвало да скатава, според мен. Освен това, уж със свеки си делят разходите за "тяхното" къщи...
Ще му резна опашката на плъхчо, па да видим...

# 179
  • София
  • Мнения: 195

[/quote]
- за пътни, за ремонти по колата (или спестявал за предстоящи такива), за обяд...".
- купил някой инструмент Бош, някакъв уред за тяхното "къщи" или се е записал на следваща категория шофьорски курсове... 
- има повече разходи от мен с детето.
-със свеки си делят разходите за "тяхното" къщи...
[/quote]

Добре де, то излиза, че този човек се грижи с приоритет за себе си и майка си, а за детето си не. Ти си сама през седмицата, лъже и крие, разходи и грижи - само за теб, ядовете също... Да опъваш сама явно можеш и то добре, та каква е ползата от такъв мъж?

Общи условия

Активация на акаунт