Моля за съвет от жени по отношение на моята връзка

  • 24 757
  • 194
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 10 746
Абе, гоня си аз интересите, не се притеснявайте. Grinning Ако не си ги гонех, трябваше да живея със свекървата под един мизерен покрив, за това, че му прехвърли апартамента в последния момент преди да се бракосаме. Аз разбрах после от плъхчо, де, че апартамента бил негов вече. Свекървата е друга тема, да не я месим, по-добре. Ама, исках да ви кажа, че не е като да не си гоня интересите. Просто интересите са ми в друга област. Интересът ми е да живея максимално мирно и спокойно и комфортно с детето и разбира се, моите писанки. Мъжо за каквото си иска да си ги харчи, ама да не му се случва да се наложи да му искам пари за разходи на детето и да ми каже, че няма. Тогава ще стане друга приказка. Simple Smile

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 23 875
Сега ще ти го кажа директно - много глупаво постъпваш. Глупава си.

# 77
  • Мнения: 3 545
Сега ще ти го кажа директно - много глупаво постъпваш. Глупава си.

Ей сега ще напише защо не е така, ти само чакай.

Абе, гоня си аз интересите, не се притеснявайте. Grinning Ако не си ги гонех, трябваше да живея със свекървата под един мизерен покрив, за това, че му прехвърли апартамента в последния момент преди да се бракосаме. Аз разбрах после от плъхчо, де, че апартамента бил негов вече. Свекървата е друга тема, да не я месим, по-добре. Ама, исках да ви кажа, че не е като да не си гоня интересите. Просто интересите са ми в друга област. Интересът ми е да живея максимално мирно и спокойно и комфортно с детето и разбира се, моите писанки. Мъжо за каквото си иска да си ги харчи, ама да не му се случва да се наложи да му искам пари за разходи на детето и да ми каже, че няма. Тогава ще стане друга приказка. Simple Smile


И каква е ползата за теб от това - придобито преди брака.

# 78
  • Мнения: 10 746

Ей сега ще напише защо не е така, ти само чакай.

Абе, гоня си аз интересите, не се притеснявайте. Grinning Ако не си ги гонех, трябваше да живея със свекървата под един мизерен покрив, за това, че му прехвърли апартамента в последния момент преди да се бракосаме. Аз разбрах после от плъхчо, де, че апартамента бил негов вече. Свекървата е друга тема, да не я месим, по-добре. Ама, исках да ви кажа, че не е като да не си гоня интересите. Просто интересите са ми в друга област. Интересът ми е да живея максимално мирно и спокойно и комфортно с детето и разбира се, моите писанки. Мъжо за каквото си иска да си ги харчи, ама да не му се случва да се наложи да му искам пари за разходи на детето и да ми каже, че няма. Тогава ще стане друга приказка. Simple Smile


И каква е ползата за теб от това - придобито преди брака.

Ми, никаква. С това, че той вече е собственик на апартамента на майка си, аз трябваше да се съглася да се преместя да живея в неговия (екс на теория, но на практика не, на майка му апртамент), на място където не ми харесва да живея и с човек с който не бих могла да съжителствам (свекито) - защото тя 3 години по-късно все още живее там... Аз имах възможност да не се местя у тях и не се преместих. Но това е подъл номер спрямо снахата, нали се сещате. Ами, аз такива - не, мерси!

Сега ще ти кажат, че имаш далеч по-сериозни проблеми от финансовите и май и аз клоня натам.

Правилна ти е интуицията. С ММ сме коренно различни - това ми е по-сериозния проблем. Според форумната статистика, би трябвало да ме посъветвате (както и аз бих посъветвала себе си), да го натиря, но човека има две предимства, които не са за подценяване: много добър любовник и баща. Simple Smile

# 79
  • София
  • Мнения: 19 402
Да, не са за подценяване. Обаче:
1. ти за него дали си така добра любовница както той за теб? ако те счита за такава, защо не харчи за теб повече?
2. добрият баща би трябвало да остане такъв и при раздяла. Много уж добри бащи чрез детето наказват бившата си.
Ти рискуваш 2 неща - да останеш без любовник и без спестявания. Не казвам, че това ще стане, но едно наум не е зле - случват се здравословни или други проблеми.

Но поне за жилището можеш да претендираш, нищо че е преди брака.
Скрит текст:
Предоставяне на семейното жилище след развода
Чл. 56. (1) При допускане на развода, когато семейното жилище не може да се ползва поотделно от двамата съпрузи, съдът предоставя ползването му на единия от тях, ако той е поискал това и има жилищна нужда. Когато от брака има ненавършили пълнолетие деца, съдът служебно се произнася за ползването на семейното жилище.
(2) Когато от брака има ненавършили пълнолетие деца и семейното жилище е собственост на единия съпруг, съдът може да предостави ползването му на другия, на когото е предоставено упражняването на родителските права, докато ги упражнява.
(3) Когато от брака има ненавършили пълнолетие деца и семейното жилище е собственост на близки на единия съпруг, съдът може да предостави ползването му на другия, на когото е предоставено упражняването на родителските права, за срок до една година.
Хайдее, разведохме още една  Mr. Green

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 23 875
Правилна ти е интуицията. С ММ сме коренно различни - това ми е по-сериозния проблем. Според форумната статистика, би трябвало да ме посъветвате (както и аз бих посъветвала себе си), да го натиря, но човека има две предимства, които не са за подценяване: много добър любовник и баща. Simple Smile
Ти сериозно ли твърдиш подобна глупост???? Как може да е добър баща? Той на практика не го вижда това дете. Нищо не плаща за него. Никъде не го води. Не се занимава по цяла седмица с домашни и прочее скучни битовизми, НО важни за детето. Кое му е доброто на подобен баща?!!?!


Някои жени сте големи бели птици, ама не лебеди.

# 81
  • Мнения: 3 545
Щото само той любовник, със златен. Покъртителна си.

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 23 875
За любовник може да е златен, най-великия да е, с огромен ..., ама това как може да компенсира всичките му други минуси? Най-вече великия егоизъм и нежелание да дава пари?

# 83
  • Мнения: 10 746
Правилна ти е интуицията. С ММ сме коренно различни - това ми е по-сериозния проблем. Според форумната статистика, би трябвало да ме посъветвате (както и аз бих посъветвала себе си), да го натиря, но човека има две предимства, които не са за подценяване: много добър любовник и баща. Simple Smile
Ти сериозно ли твърдиш подобна глупост???? Как може да е добър баща? Той на практика не го вижда това дете. Нищо не плаща за него. Никъде не го води. Не се занимава по цяла седмица с домашни и прочее скучни битовизми, НО важни за детето. Кое му е доброто на подобен баща?!!?!


Някои жени сте големи бели птици, ама не лебеди.

Експрес "Янтра" си го спомням (с хубаво). Simple Smile Янтре, поспри малко парата. Казуса е 3-годишно.
1. Нямаме домашни, но и да имахме, мм е двойкаджия - там пак аз ще съм на ход.
2. Къде съм казала, че "никъде не го води". Grinning Никога до сега не е отказвал на малкия да го заведе някъде. По паркове, по басейни, на театър, на концерт... И на море го заведе. Не съм се оплакала. Grinning
3. На практика го вижда в края на седмицата и когато е в отпуска. Не е само той баща, работещ на 2 часа еднопосочен път разстояние от дома на детето си, нали? В смисъл, това че не пътува всеки ден по 4 часа, за да си види детето за 2 часа, не е предпоставка за определяне на "добър" или "лош" баща. Нали?

Казвам, че е добър баща, защото се занимава с детето, обгрижва го, къпе го, готви му, преоблича го, играе с него, обяснява му игри, приказки му разказва, боричкат се, купува му лакомства, играчки...
За любовника - не съм от тия, дето не могат да живеят без любовник, просто го подчертах, защото знам от този форум, че се смята за предимство. Simple Smile

Иначе, и в моите очи егоизмът е най-големият му недостатък.

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 23 875
Ох, какво да кажа. 3-годишните нямат много големи разходи, ама идва училище. И се почва - дай 100лв за помагала, 30 за празник на буквите, 250 за лагер. Ще си говорим пак.

Не го зарязвай - принуди го да дава повече пари.

# 85
  • Мнения: 9 152
Тук беше темата за Дамянчо и неговите перипетии с жените, едната отживяла връзка, а другата -нова и обещаваща такава ; а  сега се обърна за потребителка, която е семейна, но живее във формат " уикендско семейство ". Rolling Eyes
Не знам дали има такъв термин на български. На немски го има като понятие и в реалността.

# 86
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Хихи, пак забавно станало. Уиш размахва тигани...абее...форумската идилия.
Последната авторка, която се коментира отначало ми се стори и на мен глуповата и наивна, но след последните й споделяния направо си я представих визуално. Бойна девойка, около нея обикаля момченце и 3-5 котака завършват картинката. Наивно и безхаберно си още, момиче. Прочети внимателно Янтра. Има мнооого истина в думите й.
П.п. Губи ми се абсурт.

# 87
  • Мнения: X
Хихи, пак забавно станало. Уиш размахва тигани...абее...форумската идилия.
Долна инсинуация! Само услужливо предлагам оръжие на другарче в беда. Е, и малко уши се каня да отпоря.

Вярно АбсурТ се губи тези дни.

# 88
  • Мнения: 2 127
Значи, ако не беше детето, апартамента със свекървата и родителите в Испания, бих си помислила, че има паралелна вселена, в която все още съм с бившия си и постовете на amy_nka съм ги писала аз. Само дето си плюх на петите преди брака и детето.
Съветвам те наистина да намериш начин да заделяш някакви пари. Как - дали като намалиш някакви твои разходи или го включиш по-дейно в разходите за детето, въпрос на избор. Но да имаш нещо настрана, за да си спокойна, че можеш да го натириш когато и ако си решиш.

# 89
  • Мнения: 10 746
Значи, ако не беше детето, апартамента със свекървата и родителите в Испания, бих си помислила, че има паралелна вселена, в която все още съм с бившия си и постовете на amy_nka съм ги писала аз. Само дето си плюх на петите преди брака и детето.
Съветвам те наистина да намериш начин да заделяш някакви пари. Как - дали като намалиш някакви твои разходи или го включиш по-дейно в разходите за детето, въпрос на избор. Но да имаш нещо настрана, за да си спокойна, че можеш да го натириш когато и ако си решиш.

Бе и аз щях да си плюя на петите, най-вероятно (8 години гаджета бяхме), преди брака и детето, ама бременния ми мозък ме изненада... Grinning После щях да си плюя малкия като навърши годинката, пак се разминах... Най-вероятно е въпрос на време.
Благодаря ви за съветите, а на Уиш - за тигана. Grinning

Дамянчо офейка от темата отдавна с новата си мадама. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт