Моля за съвет от жени по отношение на моята връзка

  • 24 763
  • 194
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 15
Ти вярвай в каквото си искаш, виртуална героиня. Никой през живота ми не ме е наричал мишка, добре, че се появи ти да ми отвориш очите.

На другите благодаря. Може да заключите темата, няма какво да се коментира.

# 46
  • Мнения: 20 264
Понеже темата не е заключена, все пак, и ако още има чуденки автора, да кажа и аз мнението си.
Има една приказка "дай на човек пари и му гледай сеира". Когато човек се сдобие с повече пари можеш много бързичко да прецениш колко струва по начина, по който ги харчи и за какво ги дава. Излизат наяве черто, които иначе са прикрити поради липса на възможности. Та.
Нищо лично, но приятелката ти се държи кифленски, глезоти се, ако съдим по твоите описания за нея. Себична, мрънкаща, негативна, отричаща и избягваща вземането на решения и поемане на отговорност. Характерно е за неуверените и лабилни хора.
Като иска да живеете заедно и да си харчи нейните пари за нея – делите разходите по бита и всеки да харчи неговата останала част за себе си.
Набарала те е, че клякаш като мрънкоти и така ѝ изнася. Има мераци да ходи по молове и кафета, а няма мераци да се включва в общите разходи – що за детинщини?!

# 47
  • Мнения: 3 547
Темата още е отворена, така че искам да каза на Дамянчо да не се ежи на хората, имали желанието да му пишат в темата - отстрани грешките ни се виждат по-добре. Когато сме самите ние в ситуацията е трудно да сме обективни, както бихме били след време например.
Когато питаш нещо във форум трябва да си готов и на отрицателни мнения и да се постараеш да реагираш с емоционална зрелост.

# 48
  • Мнения: 4 578
Единственият изход, който аз виждам е да говориш с приятелката си, да изясниш, че за теб отношенията са ви твърдо приключили, да започнеш активно да си търсиш нова квартира и да живеете само като съквартиранти, докато това се случи. Сигурно ще има истерии от нейна страна, на иначе ще продължаваш да пропиляваш живота си и ще пропуснеш нова възможност за нормална връзка.

# 49
  • Мнения: 15
Да завърша темата след толкова време. Разделени сме от няколко месеца със старата ми приятелка и вече съм с новото момиче от около 3 месеца. Раздялата беше трудна, мина се от ревове и тръшкания, през обвинения и пак опит да ме удря, но запазих самообладание и изтърпях опитите й за манипулиране. Сега живее в друг град, чухме се няколко пъти по разни общи проблеми и така. Чувствам се доста по-освободен и спокоен. С новото момиче съм много щастлив, всичко е перфектно, просто момиче мечта. Естествено след такава връзка съм си научил уроците, че хората се променят и показват други страни на характера си, но съм обнадежден, че с това момиче много повече неща ни свръзват, имаме много повече общи интереси и когато първоначалните фойерверки съпътстващи всяка нова връзка отминат ще имаме още много неща да изживеем. Тя е полякиня и нямам търпение лятото да я заведв до България и да обиколим всички красиви места в нашета родина.
 Желая Ви всичко най-хубаво.

# 50
  • Мнения: 1 121
Сега я мяркам тая тема, още незаключена
Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Според мен - пързалка открай докрай. Че и мъж да си избере ник Дамянчо в женски форум Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Съвсем за балъци ни взеха, и мен с вас уважаеми мами Wink

# 51
  • Мнения: 10 764
И това не е само в Германия, и в България беше така. Целодневно мрънкане за всичко, ами мамка му, като имаш проблем, реши го, или кажи с какво да ти помогна да го решим двамата. От целодневно мърморене и мрънкане нищо не се оправя.

Много сте различни двамата. Това във времето ще се отрази негативно на връзката ви. Особено ако има и деца, мрънкането й ще се увеличи - деца не се гледат лесно, а ако тя е от тези, които не търсят разрешение на проблемите, а веднага се отказват, вечно ще си в лошо настроение от мрънкането й по децата.
За разходите мога да дам моето сем. като пример за необщ бюджет. Всеки си има заплата и всеки си я харчи за каквото му трябва. Съпруга ми взима по-голяма заплата от моята, но моята ми стига за разходи на моя милост, детето и домашни любимци. Нямам навика да искам пари от него, но ако имам някой извънреден разход и не ми стигнат парите до края на месеца, поема разходи за храна докато си получа заплатата. Аз на него не мога, а и не искам, по никакъв начин да му държа сметка за неговата заплата. Ако дава пари за поправка на кола - дава ги, ако си купи някакъв домашен инструмент - купува си. Нито ме пита дали да си купи, нито аз давам от моята заплата за колата.

# 52
  • Мнения: X
Нямам навика да искам пари от него, но ако имам някой извънреден разход и не ми стигнат парите до края на месеца, поема разходи за храна докато си получа заплатата.
Това означава ли, че по принцип ти си поела разходите за храната на семейството ви?

# 53
  • Мнения: 9 012
Много страня от негативни хора - те вечно имат проблем, обичат да живеят в драми и са готови от всяка ситуация да забъркат такава. Това ги храни по някакъв извратен начин, дава им чувството на значимост. За връзка, пък, съвсем бягам от такъв тип човек. Може да има редица други качества, но мрънкане, тръшкане, ме влудяват и настройват много негативно към съответния човек. Правилно си постъпил с раздялата.

# 54
  • Мнения: 1 770
И аз да пльосна едно мнение преди да сте ударили ключа!

Според мен й кажи всичко това в очите! Кажи й, че искаш да е по-позитивна и че искаш да изградиш бъдеще и семейство с нея. Разбери тя какво мисли за това! Иначе хората са различни и някой са по-амбициозни, а други не толкова!  Насила няма как да накараш някой да се амбицира! Изглеждаш ми свястно момче и ти желая успех!

# 55
  • Мнения: 10 764
Нямам навика да искам пари от него, но ако имам някой извънреден разход и не ми стигнат парите до края на месеца, поема разходи за храна докато си получа заплатата.
Това означава ли, че по принцип ти си поела разходите за храната на семейството ви?
Май да - като се има предвид, че мм си идва само уикендите + понякога на по  седмица отпуска (когато му дадат). Т.е., храна за малкия и мен главно. Освен това храня и домашни любимци (котки).
Нямаме общи сметки, нямаме разчети, нямаме общ бюджет. Аз плащам всички сметки за месеца (ток, вода, градина) + храната, а той не знам какво прави с неговата заплата, и не се интересувам. Реално не му търся сметка. Ако не успея да покрия всички разходи с моята заплата, чак тогава опирам до неговите пари, до следваща заплата.

# 56
  • Мнения: X
Уф. Ами така той си живее като ерген. Не знам, ако ви е добре така, ОК. Но дали не е добра идея и той да се включва в разходите за детето?

# 57
  • Мнения: 10 764
Като беше бебе даваше за памперси и за АМ и с това се гордее. Grinning Че и той бил давал не малко. Wink Но, в интерес на истината, аз предпочитам да сме в такъв режим, за да не ми търси сметка той на мен, за какво си харча заплатата. Защото вижда, че заплатата ми покрива почти всички мои и на детето разходи. Правел ми е забележка за разходите ми за котешка храна, но от както му набивам канчето с "Аз кога съм ти искала пари?", престана. Grinning И, да ти кажа, така ми е мирна главата. Един ден ако ми се наложи да се развеждам, няма да се имам зависима от него. От друга страна, въобще не се занимавам да си мътя главата с това "къде аджеба отиват неговите пари". Парите са последното нещо, за което бих вдигнала скандал. Ако иска да си спестява или да си купува подаръци - не ме е грижа. Щом си ги е изработил, все пак са си негови пари. В повечето случаи, аз като видя нещо на промоция купувам с моята заплата. Той като види - купува и носи. Като не ми стигнат парите до другата заплата, заради такива не спешни/наложителни покупки, както казах, тогава опирам до неговите, до следваща заплата. Тогава вади картата и плаща на касата. От трета страна, и на мен съумява да прави подаръци от време на време, така че съм доволна от този безобщобюджетен режим за сега. Така и аз по-добре си разпределям доходите и си поставям лимити.

# 58
  • Мнения: X
Ясно. Разбрах логиката ти. И все пак, от вътре ми напира да го тропна с един тиган по главата. Така, профилактично.  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 3 547
Като беше бебе даваше за памперси и за АМ и с това се гордее. Grinning Че и той бил давал не малко. Wink Но, в интерес на истината, аз предпочитам да сме в такъв режим, за да не ми търси сметка той на мен, за какво си харча заплатата. Защото вижда, че заплатата ми покрива почти всички мои и на детето разходи. Правел ми е забележка за разходите ми за котешка храна, но от както му набивам канчето с "Аз кога съм ти искала пари?", престана. Grinning И, да ти кажа, така ми е мирна главата. Един ден ако ми се наложи да се развеждам, няма да се имам зависима от него. От друга страна, въобще не се занимавам да си мътя главата с това "къде аджеба отиват неговите пари". Парите са последното нещо, за което бих вдигнала скандал. Ако иска да си спестява или да си купува подаръци - не ме е грижа. Щом си ги е изработил, все пак са си негови пари. В повечето случаи, аз като видя нещо на промоция купувам с моята заплата. Той като види - купува и носи. Като не ми стигнат парите до другата заплата, заради такива не спешни/наложителни покупки, както казах, тогава опирам до неговите, до следваща заплата. Тогава вади картата и плаща на касата. От трета страна, и на мен съумява да прави подаръци от време на време, така че съм доволна от този безобщобюджетен режим за сега. Така и аз по-добре си разпределям доходите и си поставям лимити.

И с какво именно е ангажиран към децата и семйството тоя "ерген"? Да си спестява, викаш. А би могло заедно да спестявате за децата за образование или нещо друго. Не мислиш ли за бъдещето поне малко?

Общи условия

Активация на акаунт