Моля за съвет от жени по отношение на моята връзка

  • 24 764
  • 194
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 19 419
Ами ти я превзе.  Joy Бях 99% сигурна, че имате момче.

# 91
  • София
  • Мнения: 12 006
Ами ти я превзе.  Joy Бях 99% сигурна, че имате момче.
И то много хубав пример му дават на това момче - да 'фърля някой лев /не знайно колко малка част от заплатата му/ и уикендите да им ходи на гости. Ммм идиля. Айде сега малкия е малък и не разбира много много, ама ще тръгне на училище и започне да разбира, а по-късно да го смята за нормално и да се държи по същия начин с жените като порасне. Авторке ако не мислиш за себе си поне мисли за детето си.

# 92
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Вие пък веднага да я разведете жената. Човек да не сподели нещо, че и глупава я нарекохте. И защо? Защото е избрала вариант, в който се оправя в момента, и бяга от скандали за пари?
Не е хубаво това. Тя пък милата, толкова спокойно обяснява всичко, явно бяга целенасочено от тия битовизми, вие зорлем я тикате обратно в казана.

# 93
  • София
  • Мнения: 12 006
Вие пък веднага да я разведете жената. Човек да не сподели нещо, че и глупава я нарекохте. И защо? Защото е избрала вариант, в който се оправя в момента, и бяга от скандали за пари?
Не е хубаво това. Тя пък милата, толкова спокойно обяснява всичко, явно бяга целенасочено от тия битовизми, вие зорлем я тикате обратно в казана.
Защото не е сама, а има дете, което расте в тази обстановка и ще израстне с тази изкривена ценностна система, че е нормално да си виждаш семейството 2 дена в седмицата, жена ти да си харчи и последната стотинка, а твоята заплата да не е яно колко пъти повече от нейната е, но тя да си е само твоя и т.н и т.н. Той като на пансион и спа - гледат му дома и детето, а като се прибере и на него се радват. А той какво дава за семейството си не ми стана ясно /освен някакви пари, колкото жената да закърпи месеца/ и чат-пат да се занимава с детето?

# 94
  • Мнения: 10 764
Афродите, на обстановката, така както съм ви я описала, конкретно нищо й няма. Да виждаш да съм писала някъде, че обстановката ми е проблем? Точно обратното съм написала. Simple Smile
Честно казано, непонятно ми е как се искат пари от мъж. Може ли да ми кажеш, ти как искаш пари от мъжа си? Grinning

Цитат
А той какво дава за семейството си не ми стана ясно /освен някакви пари, колкото жената да закърпи месеца/ и чат-пат да се занимава с детето?
А, какво трябва да дава един мъж за семейството си? Или може би по-добре ще е, да те питам направо "колко"? Simple Smile




 

# 95
  • Мнения: X
Честно казано, непонятно ми е как се искат пари от мъж. Може ли да ми кажеш, ти как искаш пари от мъжа си? Grinning
Мисля, че разбирам какво имаш предвид. Аз също имам вътрешна бариера да си отворя устата и да кажа "Дай еди-колко-си." Обаче, спокойно можеш да кажеш "Ние имаме нужда или детето има нужда от това, това и това. Как предлагаш да го финансираме?"

# 96
  • Мнения: 10 764
И като ми каже "нямам"? Какво трябва да направя? Да си мисля, че има второ семейство или че не съм достатъчно добра любовница, че да ми дава?


1. ти за него дали си така добра любовница както той за теб? ако те счита за такава, защо не харчи за теб повече?

# 97
  • Мнения: 30 802
Ми не се искат - просто жената не дава. По принцип женските пари са си за нея, неговите са общи. Или нещо се бъркам и съм старомодна?

# 98
  • Мнения: 3 547
Направо супер се озадачих. Аз не бих си лягала с някой, който не се интересува как живея и с какви пари гледам детето НИ. Може да съм старомодна романтичка обаче.
Че то само заради единия сеХ и заради играта му с децата седиш. така излиза.

# 99
  • Мнения: 10 764
Grinning Модерните мъже, като автора, чиято тема "превзех", май искат и жената да дава, Мамаситке. Днес понятието, че жената е с даден мъж заради парите му е широко разпространено и едно на ум в главите на всички мъже. Ама аз пък вкарвам едно съвсем ново понятие "неговите са си негови".

Отговорете ми, моля, на въпроса:

Какво трябва да дава един мъж за семейството си? Или може би, колко?

# 100
  • Мнения: 3 547
Grinning Модерните мъже, като автора, чиято тема "превзех", май искат и жената да дава, Мамаситке. Днес понятието, че жената е с даден мъж заради парите му е широко разпространено и едно на ум в главите на всички мъже. Ама аз пък вкарвам едно съвсем ново понятие "неговите са си негови".

И какво ще спечелиш ти, по-важно децата ти от това, че му се харесваш, че не го закачаш да поеме отговорностите си и той щастливо си вее... парцала?

На въпроса ти > Искаш колкото смяташ, че трябва и може да даде. Сядате си двамата и си говорите за това, заради децата ви е.

# 101
  • Мнения: 30 802
Сори, прекалено ми идва. Поне трябва да има прозрачност. Хубаво е да му знаеш заплатата, да знаеш дали е повече или по-малко за сектора, а и да имате представа какви планове могат да се правят.

И да дава, и да не дава жената, би трябвало да има очакване, че мъжът ще си харчи парите за стандарта на семейството. Ако с моята заплата мога да си позволя един клас продукти, с две заплати нещата стават по-приятни за всички и по-качествени. Та не го разбирам това едните да се свиват, другият да има свой много приятен бюджет.

А решението е просто - обща сметка, две карти към нея...

Смятам, че при пълна прозрачност може да има някаква планирана сума за месеца и всеки да дава нещо в нея, но не 50%, а пропорционално на дохода.

По отношение на "мои пари" за мъжа това може да са пари от странична дейност, някаква инвестиция или нещо извънредно. Иначе е мега гаднярско да има за себе си предоволно, а другите да му мислят как да пестят.

Последна редакция: пн, 19 фев 2018, 15:29 от The Siren of Titan

# 102
  • Мнения: 2 127
Трябва дотолкова, доколкото другия не се чувства ощетен. Сори, ама така и не можах да намеря за нормално от мен да се очаква да "пестя парички" и да се чудя сега, от кой разход точно да свия, докато г-на ми пуши по 2 кутии Дънхил на ден.

# 103
  • Мнения: 10 764
Искам да прочета още мнения за това какво и колко трябва/се очаква/се изисква да дава мъжа за семейството. Дали да не пусна една отделна тема? Схващането "По принцип женските пари са си за нея, неговите са общи." - само аз ли не го прилагам?

Seerose, при нас такива разходи няма, но моите за котешки потребности се считат май като такива. Иначе всичко "неизживяно", което не е видял през детството си, си го купува сега.

# 104
  • Мнения: 4 275
А решението е просто - обща сметка, две карти към нея...

И това на какъв етап става? Като заживеете заедно ли? Ами ако се разделите, а има натрупани пари в сметката, кой ги взима? А ако 5 години, примерно, вече сте живяли на принципа 50/50?

Искам да прочета още мнения за това какво и колко трябва/се очаква/се изисква да дава мъжа за семейството. Дали да не пусна една отделна тема? Схващането "По принцип женските пари са си за нея, неговите са общи." - само аз ли не го прилагам?

Ние си живеем заедно, нямаме деца, нямаме брак, но делим на две повечето разходи. А такава тема ще ми е интересна, отдавна се замислям да пусна такава. Ако имаш представа как да формулироваш въпроса, пускай Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт