Моля за съвет от жени по отношение на моята връзка

  • 24 766
  • 194
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 30 802
Аз пък нямам никакви скрупули да лежа на гърба на тоя, дето има късмет да печели повече към момента. Баш пък ще плащам 50%, когато реално приносът ми е честно да е 10%. Щом е в семейство, парите отиват в семейството, не за играчки и лайф.

ETA: Общо взето не бих имала никакво уважение към мъж, който иска семейство, но ако може да не го издържа, то само някак да се появи и да се самообгрижва и самоиздържа. Ми много ясно, че като е завъдил деца и жена, ще им купи стандарт според възможностите си, а няма да разчита жената криво-ляво да покрива разходи, а той да си вее коня. Как се живее с такъв мъж въобще?

Последна редакция: вт, 20 фев 2018, 09:24 от The Siren of Titan

# 121
  • Мнения: 3 547
Скрит текст:
Мен ми е интересно как се хващате с такива мъже-егоисти и не ги ли надушвате още докато сте гаджета?Обикновено когато съм усещала егоизъм под някаква форма съм изчезвала  веднага.Не го понасям това качество аз.
Сега като ми мина целия филм пред очите, от запознаването ни до раждането на детето (9 години), си давам сметка, че въобще не съм обърнала внимание, защото беше много добре прикрит зад профила на  беден и скромен, като се запознахме. С големи мечти да стане татко един ден. Романтичен, бих казала. Изсрастнал е без баща (баща му е починал, докато майка му е бременна с него). Той и сестра му (която също няма баща) са отгледани и възпитани от нейна милост - деспот свеки (зодия овен). На него му е промит мозъка - майка му го обвинява, че заради него сестра му е останала без баща. Тази несправедливост беше едно от нещата, заради което ми беше миличък.
От самото начало имахме недоразумение относно това къде ще живеем. Първо идеята която ми подхвърляше беше "всички заедно под един покрив", за да си "помагаме". Свекито в началото ме тачеше, докато не започнах да оставам със сина й у тях по-често. Един ден се беше ядосала на него и си го изкара на мен - изгони ме. Отвратих се, плаках и се ядосвах, поисках да го зарежа. Не желаех бъдеще с него. Плака ми и той, беше готов да се изнесе от тях заради мен, спря да говори с майка си, обърна й гръб. Аз не исках да разделям майка и син, и го убедих, да се сдобри с нея. Що ми е трябвало да се бъркам...  Свеки осъзна, че е допуснала голяма грешка, плюейки срещу мен, че остава без син... Смени стратегия - почна да му се мазни, да му прави подаръци, извини се на моя милост по Скайп (wtf!)... После той замина на командировка извън Бг и спечели пари, с които купиха общинското жилище, в което живееха на квартира. Покрай тази така мечтана покупка се обединиха пак майка и син. Сестрата не я броя, щото тя е отделен филм, достоен за Оскар. Mr. Green Та, след това моя започна да настоява, да си намеря работа при него, да сме живеели на семейни начала. Нямало да живеем у тях, ами на квартира. А, аз след като си взех дипломата от НБУ мислех да се връщам в Испания. Какво да правя в България, да си хабя потенциала? Предложихме да дойде той при нас в Испания. А той от самото начало ми заяви, че неговата работа и дума да не става да я прежали. На тази работа ще се пенсионира - фикс идея. Аз все си мислех, че причината е че не иска да се отделя от майка си. Та, не можахме да се разберем по тази тема "къде ще живеем". Компромиса се изискваше от мен. О, Боже! Тогава е трябвало да го надуша... Sad И тогава... (явно за да ме спаси от сигурна гибел) "Господ реши да ми прати котка"! Mr. Green Котката се оказа бременна и роди пред входната ми врата. И това ако не е знак... Прибрах семейството вкъщи и трябваше да ги изхранвам. Моята първа самостоятелна отговорност в живота изискваше от мен да намеря доходи веднага. Отидох на интервю за сис админ, а те толкова ме харесаха, че ми предложиха по-подходяща позиция. Та, си намерих работа от нищото и останах да живея в България с моето котешко семейство. През това време моя си каза, че закъснява да става баща и почнаха предложенията за брак. Докато се чудя, дали искам да се омъжвам, човека взел решение, че без да ми казва, ще ми направи бебе. А, аз си мисля, че си правим обикновен секс както винаги (с пазене от негова страна). 9 месеца по-късно бебето е факт. Няколко месеца преди да се роди, инвестираме в имот, с помощта на моите родители.
И тогава всичко се променя. Мечтата му да си има дете е вече сбъдната и аз виждам пред себе си един друг човек. (Спирам до тук, че почва друг филм). Simple Smile

Добро утро  Simple Smile. Наистина съжалявам за начина, по който са се наредили нещата при теб. Би ли разказала и след брака какви бяха отношенията, финансовите също за да можем може би да ти помогнем със съвет.
Разбира се, може и нова тема да пуснеш, струва ми се, че ше е интересна и на други.

# 122
  • Мнения: 10 764
Аз пък нямам никакви скрупули да лежа на гърба на тоя, дето има късмет да печели повече към момента.
Това ми хареса. И понеже съм съгласна с подчертаното, мисля, че и аз трябва да имам този късмет, но не чрез него, ами чрез моите собствени усилия.

# 123
  • Мнения: 30 802
Ами ръбайте тогава, като го можете. Оставайте си с едно дете, не смейте да се отпуснете и малко да сте жени. За мен е нормално дори мъжът да подкрепи жената за учене и квалификация с парите си, за да може тя да печели повече с по-малко усилия. Да й осигури свобода да диша.

Не знам как изобщо си привлечена от мъж, който се държи като ненаситило се детенце, вместо да мисли за вашия стандарт.

# 124
  • Мнения: 3 547
Присъединявам се към мнението на Сирената. Жената трябва да си остане жена и прекалената еманципация и абсолютна равнопоставеност обезмислят семейството, отглеждането на децата става трудно. Жената се натоварва с прекалено много задължения и гордо заявява колко е силна и равна... но на пресекулки / от умора и психическо изтощение.
Не искам да нападам Ами-нка, само искам тя да види и други гледни точки и да преосмисли нещата.

# 125
  • Мнения: 30 802
Тя е млада и с още едно дете. Има енергия и не е усетила, че е добре да може да се облегне на някого. А, и да я глезят и да има хубави неща, без да пести за тях стотинки.

И между другото, ако една жена иска да е финансово независима при развод, е глупаво да разчита на това, че в момента работи и получава заплата. Аз правех тази грешка с първия си мъж - моите пари отиваха за текущи разходи, неговите се спестяваха с уговорка, че са общи. Да, ама не - хич не бяха общи, ами си останаха негови. А се оказа, че аз след развода май-май дори с професията си не мога да изкарвам пари, поради много фактори, вкл. и малкото дете. Щеще да ми е по-гот с една готова сума в банката.

# 126
  • Мнения: 10 764
Аз дори и да преосмисля нещата (сверявайки си часовника по Сирената), в моята връзка няма изход, освен прекратяване на връзката. Ако питаш него - аз не съм дала нищо за връзката. Защото не съм отишла да живея с него на квартира, когато ми е казал, нито съм си намерила работа, където ми е казал, нито съм се отървала от котките, както ми е казал... Финиш.

# 127
  • На планетата земя
  • Мнения: 782
Аз пък нямам никакви скрупули да лежа на гърба на тоя, дето има късмет да печели повече към момента. Баш пък ще плащам 50%, когато реално приносът ми е честно да е 10%. Щом е в семейство, парите отиват в семейството, не за играчки и лайф.

ETA: Общо взето не бих имала никакво уважение към мъж, който иска семейство, но ако може да не го издържа, то само някак да се появи и да се самообгрижва и самоиздържа. Ми много ясно, че като е завъдил деца и жена, ще им купи стандарт според възможностите си, а няма да разчита жената криво-ляво да покрива разходи, а той да си вее коня. Как се живее с такъв мъж въобще?

И аз съм на това мнение,и продължавам да твърдя,че скритите сигнали дали един мъж е егоист могат да се усетят още в началото даже и по някои съвсем елементарни жестове към жената.

# 128
  • На планетата земя
  • Мнения: 782
Аз дори и да преосмисля нещата (сверявайки си часовника по Сирената), в моята връзка няма изход, освен прекратяване на връзката. Ако питаш него - аз не съм дала нищо за връзката. Защото не съм отишла да живея с него на квартира, когато ми е казал, нито съм си намерила работа, където ми е казал, нито съм се отървала от котките, както ми е казал... Финиш.


Аха Grinning,значи цял живот да го слушаш какво той ти казва и да правиш това ,което той иска.Ами ти?Къде остава твоето мнение?И как така не си дала нищо за връзката като хем си родила дете,хем работиш?!Много се извинявам,ама този е краен егоист, учудвам се как го търпиш.

# 129
  • Мнения: 30 802
Глупости са това, манипулации. Разбира се, че си давала. Сядате, отваряте обща сметка, смятате кой колко процента печели - и да я каже тая заплата, да не я крие под масата. Това е нелепо просто.

# 130
  • На планетата земя
  • Мнения: 782
Глупости са това, манипулации. Разбира се, че си давала. Сядате, отваряте обща сметка, смятате кой колко процента печели - и да я каже тая заплата, да не я крие под масата. Това е нелепо просто.

Бъди сигурна,че мъж егоист никога няма да се съгласи на такова нещо.Познавам такова семейство ,човека си знае неговата и жената в този случай не може да направи нищо друго освен да търпи.

# 131
  • Мнения: 10 764
Аз дори и да преосмисля нещата (сверявайки си часовника по Сирената), в моята връзка няма изход, освен прекратяване на връзката. Ако питаш него - аз не съм дала нищо за връзката. Защото не съм отишла да живея с него на квартира, когато ми е казал, нито съм си намерила работа, където ми е казал, нито съм се отървала от котките, както ми е казал... Финиш.


Аха Grinning,значи цял живот да го слушаш какво той ти казва и да правиш това ,което той иска.Ами ти?Къде остава твоето мнение?И как така не си дала нищо за връзката като хем си родила дете,хем работиш?!Много се извинявам,ама този е краен егоист, учудвам се как го търпиш.
И аз се учудвам на себе си как го търпя. С доста чувство за хумор, бих казала. Grinning
Знаете ли, моето 3-годишно се кара на татко си като ме види ядосана. Миналата вечер обаче ме помоли повече да не "викам на тати". Заради това човече мога да си затвярям още много очите. Не знам как става номера, но зябравям за всички простотии на баща му, като се вгледам в очичките на малкия... Sad

# 132
  • Мнения: 30 802
Може да спре да плаща общи разходи и наистина да си харчи само за себе си. Или да напусне работа и да каже - издържай ме:) пари няма, действай. Или да не напуска работа, ами да го излъже, че са я съкратили, работа няма (да вземе малко отпуск) и така. Но ще трябва да му бръкне в джоба. Със сигурност.

# 133
  • София
  • Мнения: 19 419
Преекспонирате тези жестове. ММ на подаръци, но да насреща да има някоя мила женичка, която "да му вади душата с памук". Е, мерси, не се оказах такава.

Сирен, в момента говориш щуротии, ще ме прощаваш.
Едно време мислех, че моите родители са ме натоварили с погрешно отношение към семейството. Сега вече съм им благодарна, зная, че има и наистина привързани семейства, но не е зле да имаш едно наум.

Последна редакция: вт, 20 фев 2018, 11:58 от Cuckoo

# 134
  • Мнения: 30 802
Само ще добавя, че сладичкото сега тригодишно в бъдеще може да се окаже копие на баща си и много неблагодарно дете, което е най-голямата гадост в живота.

Добре де, да не напуска работа, но да спре да дава. Женски пари- змийски кости.

Или да дава, ама пропорционално.

Общи условия

Активация на акаунт