До мамите хранещи с Аптамил

  • 1 305
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 89
Мерси на всички за вниманието и отговорчетата  Grinning . Ще поизчакам още малко поне да станем на 5 месеца. Така като чета това няма да е проблем. Скоро ми бяха пратили Аптамил1 от чужбина и млякото нямаше нищо общо с това което ние даваме тука. А и на опаковката му пишеше че се препоръчва до навършване на една годинка. А тук при нас какво на всеки 4-ри месеца ново мляко. Възмутена съм - ние да не сме хора втора ръка че на нашия пазар се продават остарели вече продукти.

# 16
  • Мнения: 27 524
Може би имат предвдди до навършване на 1 годинка да даваш АМ, а не, че това мляко е до 1 годинка. И млеката в чужбина са до 4, до 8, до годинка и от годинка до 3 годинки и за над 3 годинки е последното.

Но, че млеката са различни е абсолютно вярно.  Peace Не знам защо, съобразени са с нещо ли, заради цената ли, не знам и аз.

# 17
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
. Възмутена съм - ние да не сме хора втора ръка че на нашия пазар се продават остарели вече продукти.
А, нееееееее!Недей така, че това ми е болната тема и мога да изпиша романи.Пазара в БГ за детски млека и храни е страхотен!Тук има само ТРИ вида АМ и три марки пюрета.По чудо са допуснали Аптамила, но няма нито една каша от тази марка.А на пюретата асортимента им е под всякаква критика.Пазара е адски затворен.Хиляди пъти съжалявам, че разликата в стоките е толкова голяма.В БГ системата е за ранното захранване.Тук до 6 месеца са само на мляко и после за един месец се включват мноооого храни.Може би за това е и разликата в състава на млякото.Аптамил е на Милупа, има си срок на годност, значи все още се произвежда и не е остарял продукт.

# 18
  • Мнения: 878
малко не е по темата ...но можете ли да ми кажете трябва ли напълно да се разтворят тези частички които са в млякото (Аптамил 1)....стои като грис ,и аз друскам ,тръскам ,ама не се разтварят  newsm78

# 19
  • Мнения: 27 524
Оф, да ти кажа и че нещо се ошашаваих с тези частички. Тук ги няма в Аптамила, обаче взех Нутрилон, понеже не намерих Аптамил и тоя Нутрилон е бъкан с тези гадни частички. Не се разтварят, това са някакви оризови неща, да е по-хранително. Понякога остават на лепкави буци и ми запушват биберона, малкия се нервира и реве, а аз още повече и изхвърлям всичко.  #Cussing out

# 20
  • Мнения: 878
на мен пък Нутрилона ми се разтваря ,а Аптамила не  newsm78 newsm78 newsm78 ,ама вредно ли е да не са разтворени?

# 21
  • Мнения: 27 524
Не, не става въпрос за разтваряне или не. Когато е по-топла водата и го раздрусаш хубаво, всичко се разтваря.
Иначе говорим за едни частици, добавка в самото мляко, те не се разтварят. Дребни са, но на мен са ми досадни. Аз ако искам ще си прибавя оризово брашно, защо трябва да ми го слагат предварително и да не мога да дам чисто мляко?  Close

# 22
  • Мнения: 878
да де и аз за тях ти казвам ,и на мен са ми досадни много .....ама т'ва е положението  Sick

# 23
  • Мнения: 27 524
А, ще се разберем накрая  Grinning

Да, тези не могат да се разтворят, не е вредно, целта им е засищане. Има ги в Милумила, та с по-малко да наяжда лакомите или пък неящните, но защо в обикновения Нутрилон? Повече няма да го купувам, дано и в Аптамил 3 да го няма.

Защо не взимаш Нутрилон тогава, щоп пък там в него ги няма? Разликата не е много голяма между двете млека.

# 24
  • Мнения: 878
абе вече не го иска човека.Наложи се да се лекуваме с лечебна Milupa и откакто го опита вече не иска Nutrilon

Последна редакция: сб, 06 май 2006, 00:38 от Vivi

# 25
  • София
  • Мнения: 2 298
Не помня точно кога, но по съвет на педиатърката започнах по-късно с 2-ката и после с 3-ката по същия начин..
И нашия педиатър ни посъветва така, независимо, че на кутията на 2-ката пише след навършени 4 месеца, ние да започнем на 6 навършени. Така и направихме, стояхме си до началото на 7-ми на 1-цата, беба си беше доволна от млякото, не е огладнявала по-рано, и си наддаваше нормално, а на първите изследвания в началото на 7-ми месец изкара хемоглобин по-висок от моя  Laughing Иначе е захранвана по системата за късното захранване, следователно 1-цата и е била съвсем достатъчна ...

# 26
  • Мнения: 14 654
аз смених аптамил 1 с 2 малко след като навърши 4 месеца.него си го пиеше докато стана на 10 месеца.тогава никъде не намерих аптамил 3 , просто нямаше,но напоследък виждам по аптеките

# 27
  • Мнения: 180
2-ката е за началото на 5-ти месец. По принцип в доста страни , не знам защо, съветват повечко време да се кара с единицата. Понеже е напълно адаптирано, другите са вече частично адаптирани. Малко по-обогатени са, съобразени с подрастващия организъм. Тук специално минават на двойката на 8 месеца, а на тройката след годинката. Не знам дали е правилно, аз следвам написаното на кутията. Но може би с другото бебче ще продължа малко повече с единицата, до 6 месеца, мисля, че напълно адаптираното мляко е малко по-добър вариант от частично. Това е моето мнение. Който от двата варианта си избреш, няма да сбъркаш, така че не се притеснявай. Поздрави  Simple Smile

 Peace

# 28
  • Мнения: 1 555
[Аз ги смених в началото на 4-ия месец.Аптамил2 е съобразен като съдържание за пораснали бебета и Аптамил 1 не съдържа нужните вещества от които се нуждае организма на 4 месечно бебе.  Peace
 

Общи условия

Активация на акаунт