Парфюмни размисли и страсти - 209

  • 121 038
  • 732
  •   1
Отговори
# 30
  • Козлодуй
  • Мнения: 758
Денс bouquet
 Цветя обожавам, особено цъфтящи в натуралните им аромати. В парфюми обаче, чисто цветните изобщо не са мойта бира. Малко такива имам и рядко ги ползвам.Основно роза, подплатена с пачули харесвам. Сега гледам фрагрантика, от чисто цветната група имам Wisal Ajmal, Euphoria Crystalline, Amarige Mariage Givenchy и ми писна да скролвам, много са  Mr. Green
В Крайова се озовахме в един мол и нямаше как да пропусна да тествам какво ли не, бях като дете в сладкарница  Mr. Green Не пропуснах Мон Герлен, и там ни обърнаха специално внимание върху него. На блотер за моя нос чиста лавандула, не проумявам изобщо идеята на такъв тест, защото никак не е обективен. Напръсках и на кожа, остро начало, после зави в приятна посока, но нищо впечатляващо за мен. Classique Intense Jean Paul Gaultier е нероли в цялата си отблъскаваща мощ, добре че поръчах само отливка, щото не знам как бих го носила Twisted Evil Накрая усещах само Noir и Noir Extreme Tom Ford, но дори те не ме привлякоха... Все по-трудно е нещо да ми стане интересно. Което май е добре  Mr. Green Не спирам да мисля обаче за Бакара руж Heart Eyes

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 835
Обичам пролетни цветя всякакви и аромата на цъфналите дръвчета, но в парфюм (от тези които съм пробвала), ако са моно-представени, имат доста тежко/мазно звучене, няма я тази свежест и звънливост, която излъчва живия цвят. Засега не съм намерила хубава виолетка в парфюм. Срещата ми с Инсоленс ЕДП беше мимолетна, точно поради тежката, мазна и задушлива виолетка, която усетих, нищо общо с малките свежо-упойващи лилави цветчета. По същата причина и автентична, нехимична липа в парфюм не съм открила, затова пък, щом започнат да цъфтят липите, парфюм не ми трябва, че то целият град ухае.
Така че, харесвам пролетно-цветни парфюми, но в комбинация и с други нотки.
Парфюмите, които асоциирам с пролет и нося най-много през този сезон са: L'Eau Couture Elie Saab, Narciso Narciso Rodriguez, Love Story Chloe, Jour d`Hermes Absolu и La Panthere Cartier....

# 32
  • Мнения: 566
Как сме пафюмно пристрастени дружки ?  Mr. Green
Не съм писал тук от доста време-средата на декември и отговорих с голямо закъснение на всички ЛС.
Още не съм описал нещата от декември , а за близо 4 месеца и доста нови покупки имаше.
Та да започна с описването ,като да си наваквам - 8 от декември и 19 от декември до сега.Ще гледам да описвам по 1 на ден,а като имам повече време по 2.



Име: Follow
Марка: Kerosene
Ценови клас: среден към висок $140
Място за покупка: MiN New York
Трайност: Доста добра ~9 часа
Сиаж: Доста добър -поне 5 часа
Милилитри: 100
Лична оценка: 9-9.5/10
Степен на достъпност в БГ : 3/10


Определено топ 3 на кафе ориентираните ми аромати.Започва с доста силна доза прясно изпечено кафе,все едно съм си заврял носа в него,като бързо се появява и кленов сироп и тонка.В базата се появява и лек смолист резлив нюанс , който ми напомня на кафе с кардамон.На някои кожи парфюма става доста сладък и почти гурме,но за щастие при мен не е така,a си доминира печеното кафе в добавка с лек кленов сироп и малко резлива смола.Парфюма поне за мен е МНОГО класен и е отлично решение за по-специални случаи,но става и за костюм и бизнес среща.
Оставя ми впечатление все едно съм в типично кафене в Залива , в което си пекат и мелят кафето на място и ти го сервират със сушени плодове и ти дими леко някаква смола до теб,а самата купчина кафе е близко до мен
Някаква комбинация от



Kerosene в Бг не се продава никъде,но в Европа има доста места,от където може да се купи,като на повечето цените са €140.
Трайността и сиажа са отлични.Сега погледнах ,че за пореден път доста малоумници във Фрагрантика са гласували за трайност и сиаж,без дори да са чували за Джон Пег и Kerosene.

Успях да посетя Esxence 2017 в Милано , като се запознах с интересни и позитивни хора-парфюмери и консултанти и пробвах неща,които още не са на пазара,но не всичко ми хареса.С много малки изключения се държаха супер любезно.
3-те нови на Nishane са интересни,но не на всеки ще се харесат.Променили са капачките.
Creed са направили МНОГО промени по дизайна и опаковката-за мен само негативни.Това не от изложението...
Още колко имам да пиша...но малко по малко.
Парфюм за деня беше

# 33
  • Мнения: X
Йоан Владимир и galeta, точно моя вкус сте за парфюми   Peace
Ще ви следя впечатленията  Mr. Green  Hug

# 34
  • Мнения: 7 058
Обожавам всички пролетни цветя, с изключение на зюмбюл. През тази пролет, както и през изминалите все по-често ще посягам към любимият ми Noa Cacharel  Heart Eyes  L'Eau de Chloe, Modern Muse Estée Lauder и Narciso Rodriguez For Her .

# 35
  • Мнения: 771
Здравейте УВАЖАЕМИ парфюмени дами. Извинете ме, че така нахълтвам. Бях в онази тема за "дублетните" парфюми, но искам оригинал. Мола ВИ за съвет. newsm78Нужен ми е парфюм//не съм спец, като вас./Работя в офис, срещам се с хора, не съм в първа младост..Предпочитам аромат на кафе, бадеми,нещо екзотично. Не харесвам сладникави и цветни аромати. Искам да е възможно по-траен.Ползвала съм euphoria.Calvin Klein.Скъсах се да ви чета, но се обърках. Вниманието ми спря на -Calvin Klein Sheer Beauty Essence парфюм за жени EDT, Jessica Simpson Fancy Nights парфюм за жени EDP/но ми се вижда евтин.../. Можете ли да ме посъветвате. И да добавя,нямам време да обикалям, ще си купя онлайн и до към 100-тина лева. Благодаря предварително. bouquet

# 36
  • Мнения: 813
Не харесвам изцяло цветни аромати.
Денси,  Hug bouquet

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Дени,мерси за новата тема, Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes обожавам цветни парфюми,няма да изброявам много любими имам.Днес съм с https://www.fragrantica.ru/perfume/Burberry/Body-Tender-17320.html Точното за мен време за тази прелест е точно ден като този.Свеж,игрив,млад,така го определям и получавам страшно много комплименти от мъже. Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 721
Здравейте УВАЖАЕМИ парфюмени дами. Извинете ме, че така нахълтвам. Бях в онази тема за "дублетните" парфюми, но искам оригинал. Мола ВИ за съвет. newsm78Нужен ми е парфюм//не съм спец, като вас./Работя в офис, срещам се с хора, не съм в първа младост..Предпочитам аромат на кафе, бадеми,нещо екзотично. Не харесвам сладникави и цветни аромати. Искам да е възможно по-траен.Ползвала съм euphoria.Calvin Klein.Скъсах се да ви чета, но се обърках. Вниманието ми спря на -Calvin Klein Sheer Beauty Essence парфюм за жени EDT, Jessica Simpson Fancy Nights парфюм за жени EDP/но ми се вижда евтин.../. Можете ли да ме посъветвате. И да добавя,нямам време да обикалям, ще си купя онлайн и до към 100-тина лева. Благодаря предварително. bouquet

Здравей, така като те четох не знам защо в главата ми изникна парфюм, който би могла да пробваш - Casmir  на  Chopard. Няма кафе или бадем, но има ванилия и канела и е доста екзотечен, а и се намира на добра цена. Велурен и мек, с лек дъх на подправки, не резливи а леко осладнени. Има този ориенталски дух на летни нощи в Маракеш.

# 39
  • Мнения: 35 968
"леко осладнени" в кашмир? заболяват ме пломбите от него  Laughing
траен, натрапчив, без развитие, с ретро-сладост ... не бих го препоръчала за офис и за идващия сезон

# 40
  • Мнения: 2 280
Къде могат да се намерят парфюмите на Juliette Has A Gun?

# 41
  • Мнения: 31 198
Къде могат да се намерят парфюмите на Juliette Has A Gun?
В магазин официално в България никъде. Онлайн на много места.

Кашмира ми е баклава. Обичам супер сладки парфюми, но този го разкарах веднага. Абсолютни зъбовадиц

Мисля какво да предложа на дамата за онлайн покупка до 100 лв.
Сетих се току що L'Ange https://www.fragrantica.com/perfume/Givenchy/L-Ange-Noir-41014.html е бадеми с ириси и е невероятен парфюм, траен и плътен без да е сладък. Става за офис и стои добри във всяко време и място. Тестера е около 115 лв. Покрива всички изисквания
https://www.fragrantica.com/perfume/Givenchy/L-Ange-Noir-41014.html

Искам отдвана да си купя 30 - тица и май ще поръчам сега.

# 42
  • Мнения: 721
"леко осладнени" в кашмир? заболяват ме пломбите от него  Laughing
траен, натрапчив, без развитие, с ретро-сладост ... не бих го препоръчала за офис и за идващия сезон

Тово е само предложение, не пречи да го пробва дамата и да си реши. Аз като съм го носила винаги съм получавала комплименти, дори през лятото. Въпросът е да се пръска пестеливо. Ти също може да се пробваш с предложение, току виж по- удачно Simple Smile

# 43
  • Мнения: 31 198
Тово е само предложение, не пречи да го пробва дамата и да си реши. Аз като съм го носила винаги съм получавала комплименти, дори през лятото. Въпросът е да се пръска пестеливо.
Да, просто предложение, но след това
Не харесвам сладникави и цветни аромати.
дали то е подходящо? Кашмир няма къде да се пробва, защото не се продава в София. Той не е сладникъв, а е изключително, болезнено сладък и определено не е подходящ за летен сезон дори и с 1/4 напръскване.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 732
Дами и господа, смятате ли, че Declaration на Cartier може да е подходящ за носене от жена?

Общи условия

Активация на акаунт