Парфюмни размисли и страсти - 209

  • 121 043
  • 732
  •   1
Отговори
# 300
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Мисля,че няма в Парфимо,можеш да го пробваш и в някой мол.

# 301
  • София
  • Мнения: 4 309
Днес съм с Roma Imperiale на Profumo del Forte и прекрасен е този път! Есента му дадох 3 пъти шанс и все нещо не беше както трябва - предполагам, че с иланг-иланга не се разбрахме, особено в комбинация с подправките.
Днес обаче тази комбинация много добре пасва на останалите цветя и цитруси. Има и известен vintage vibe, който ме кара да си мисля за карамфили за 8 март, но кой знае защо сега това ми се струва вълнуващо и гъделичкащо приятно.
Обмислям покупка. А точно сега му е времето - в по-хладна пролет, не го виждам добре в горещо време.
Имам още малко от мостричката, така че ще мога да го понося преди да се реша.

# 302
  • София
  • Мнения: 2 512
Не обичам студове, обаче така или иначе последната седмица ни върна малко към есен-зима, реших да извадя и да понося парфюми, които бях отделила за есента  Laughing  И  втория ден се наслаждавам специално на https://www.fragrantica.com/perfume/Ferrari/Leather-Essence-18901.html. Това е другия след Encre Noir мъжки парфюм, който изобщо не ми мъжкарее, явно се слива добре както с мъжката, така и сьс женската кожа  Heart Eyes Невероятно настроение ми носи - усещам през цялото време една много хубаво издялана кожа, фина и скъпа, свежи цитруси в началото, след това боцкащо бодър карамфил, оплетен в сладост на тонка и канела ...някъде го има и пачулито, но за мое щастие почти не го усещам, явно добре е миксирано с другите съставки  Flutter

Благодаря на една мила парфюмна феичка, която ме запозна с това Ферари  Hug bouquet

Последна редакция: пт, 21 апр 2017, 21:20 от sympathy

# 303
  • Мнения: 868
Аз все още съм на пролетна вълна. Последните дни нося един може би малко пренебрегван, но много добър цветен парфюм: Annick Goutal Un Matin d'Orage. Началото е силно цитрусово, но цветната нота, която се усеща в средната фаза и драй-дауна нота, е гардения. Белите цветя сами по себе си са проблематични и тежки за мен, но тук, както са комбинирани с цитруси, имат слънчево излъчване въпреки името на парфюма.

Все ми напомня за времето, когато се опитвах да накарам моето цвете гардения да цъфне, и не успях. Много са капризни. Снимката не е от моята градина, но винаги това си представям като нося този парфюм (в градина може би след дъжд и свежа от дъжда, но определено вече огряна от слънце):




P.S. Много харесвам рози, но Перфектната и Единствена Роза не съм намерила. Имам няколко любими рози с различни нюанси. Rose Noir Byredo е по-скоро за хора, които не харесват рози, и с някаква химическа нота за моя нос.

Последна редакция: пт, 21 апр 2017, 18:58 от Pixie

# 304
  • Мнения: 31 201
И аз много харесвам Leather Essence Ferrari и въобще доста парфюми от тази серия на Ферари.
Много се радвам на картинките, които пускате продължавайте в същия дух моля! Hug bouquet

# 305
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Попаднах на една серия на Ланком,непозната за мен - Maison Lancome, и много харесах Tubéreuses Castane. Макар че хич не съм почитател на туберозата,този парфюм учудващо много ми хареса. Много луксозен,плътен,без да е досаден. Ще ходя да разучавам и останалите от серията.
Densi,знам че харесваш тубероза,пробвала ли си го?

В България намира ли се Жики?

# 306
  • Мнения: 31 201
Нее, за съжеление не го познавам, а бих искала. Голям туберозен фен съм аз. Heart Eyes
Няма Жики вече тук май. Всъщност не знам дали няма тестер в Дъглас в Сердиката. Аз чакам с нетърпение отливчица, за да го припомня и ако ми се носи отново да го взема. Ще пиша, като пристигне. Hug

# 307
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
На мен Жики страшно ми хареса,не прилича на никой,който съм пробвала досега. Хем ми е леко странен,хем ме привлича. Няколко пъти вече го пробвам и мисля,че скоро ще го купя.

# 308
  • Мнения: 31 201
На мен Жики страшно ми хареса,не прилича на никой,който съм пробвала досега. Хем ми е леко странен,хем ме привлича. Няколко пъти вече го пробвам и мисля,че скоро ще го купя.
Коя версия ЕДТ, ЕДП? Избива ли ти някаква макар и лека фекална нотка на кожата или силно животинска?

# 309
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 210

Много лошо............ В сайта откъдето го купих преди 2 месеца е изчезнал  Crossing Arms

В сайта вече го има, но наистина снощи не беше наличен  Peace

# 310
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Densi, EDT пробвах,но засега не избиват такива нотки. Интересното е,че като пръсна е един,а след половин час става коренно различен и точно тогава ми харесва много. Разбрах къде има и EDР,ще тествам и него и ще пиша.

# 311
  • Мнения: 31 201
Densi, EDT пробвах,но засега не избиват такива нотки. Интересното е,че като пръсна е един,а след половин час става коренно различен и точно тогава ми харесва много. Разбрах къде има и EDР,ще тествам и него и ще пиша.
Супер и аз искам да припомня и ЕДТ и да решавам. Hug

# 312
  • Мнения: 359
Момичета, от години ползвам Chanel Chance Eau Tendre & Chance Eau Fraiche, за мен са най- страхотните парфюми. Преди ползвах и на Hermes , и на Thierry Mugler, но вече са ми ужасно тежки.

Иска ми се да пробвам нещо, което да е близко до Tender или Fraiche, но нито в Pretty Shop, нито в Sephora досега са ми намирали нещо, което да пасне. Казват, че е невъзможна мисия нещо да ги конкурира за момента...

Идеи от тези, които са ги ползвали  Praynig

# 313
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
За мен в подобна посока на тези,които си посочила,е Омния Кристалин. Не че го сравнявам с Шанел,но е свеж,траен,звънлив и се забелязва от околните.

# 314
  • София
  • Мнения: 2 512
За мен в подобна посока на тези,които си посочила,е Омния Кристалин. Не че го сравнявам с Шанел,но е свеж,траен,звънлив и се забелязва от околните.
Един от любимите ми! Heart Eyes Страшно комплиментарен е!

Общи условия

Активация на акаунт