Парфюмни размисли и страсти - 209

  • 121 161
  • 732
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 31 366
В частни колекции. Peace
Много хубав парфюм. Heart Eyes

# 226
  • Козлодуй
  • Мнения: 779

А предупреждението да не се купуват парфюми по описания съм готова да си го сложа като подпис, ако системата позволяваше. За да се изписва автоматично след всеки пост, както се изписват предупрежденията да се пие с мярка след всички реклами за алкохол и да се внимава с излишните килограми - след всички реклами на джънк фуд. Трябва да е ефикасно, щом министерството на здравеопазването така се бори с алкохолизма и затлъстяването  Laughing



И с тютюнопушенето, но дали гнусните картинки ме отказаха от гадния навик? При мен не работи, за жалост! Както и предупрежденията за некупуване само по описания  Mr. Green Но не съжалявам за нищо и не обвинявам никого. Всичко е в главата, а моята определено е дървена и не увира Twisted Evil
Провокирана от миналата тема, поръчах насляпо Rogue Rihanna и Eau de Gaga 001. Първият вече радва 15-годишната ми племенница. Сравненията с Bottega Veneta изобщо не можах да ги проумея, за моя нос беше нещо сладичко, после нещо като нищо и даже според колегите изобщо не мое. Докато Bottega доколкото помня от тестове само, беше по-луксозна и изискана версия на любимеца ми Cuir Amethyste Armani.
Eau de Gaga върху мен е само скучни линейни и супер нетрайни цитруси, а аз никак не харесвам подобни аромати. Още му се чудя, най-вече не знам на кой от близките ми би допаднал Simple Smile Ако някой го иска, да ми пише.
За момента все пак леко се поукротих. Единственото, което очаквам е Animale Animale, най-вече защото рускините го сравняват с B Men. До дни трябва да е тук и ще споделя доколко би могъл да го замести. Някога зарибих братлето, но отдавна е трудно откриваем...Ей това е другото нещо, което не разбирам. Защо спират толкова добри аромати?...
Светли празници на всички bouquet

# 227
  • Мнения: 55
Здравейте, мога да Ви препоръчам моя парфюм - BULGARI Jasmin Noir - много ми харесва и си заслужава! Sunglasses Grinning 4470

# 228
  • Мнения: 4 188
Това семейство, доста попадна на нашето
 

# 229
  • Мнения: 566
WaltherP99, много приятно ми стана да прочета, че в темата се пише за Enchanted Forest  Simple Smile Парфюмите на The Vagabond Prince не са лесно откриваеми офлайн и дълго време се оглеждах за тях, докато ги открия. Много любопитни ми бяха заради историите и приказките около тях.  Heart Eyes
Когато ги намерих, бяха още само три, Enchanted Forest, Swan Princess и Land of Warriors, много ги харесах и трите. Enchanted Forest е наистина уникален със съчетанието на кисели плодове, дървесни нотки и зеленина, магия е този парфюм. Обаче аз харесах много и Swan Princess, който е с много класическа пирамида и ladylike излъчване, а Land of Warriors е страхотен мек велур, също унисекс, нищо че се маркетира като мъжки. Стоях и се чудих, пръсках се, душих се, тръгнах си, изминах две пресечки и се върнах  Simple Smile Купих Принцесата в крайна сметка, защото прецених, че това е парфюмът, който най-много ще ми подхожда, но в някакъв бъдещ момент ще си купя и другите два. Впрочем, ако си пробвал Bass Solo, ще се радвам да споделиш две-три думи за него  Simple Smile
С любопитство чакам и обещания разказ за Милано  Simple Smile

....
Fleur du Mâle Jean Paul Gaultier беше в някакъв момент един от най-любимите ми мъжки парфюми, не знам защо не си го купих. Наистина е унисекс, а аз много добре се разбирам с фужерите по принцип. Мисля, че и други дами са го споменавали в темата, Zozina ако не греша, направило ми е впечатление. Страхотен парфюм!  Simple Smile

Enchanted Forest бях като ударен с мокър парцал като го усетих за първи път... Има нещо специално в него и то не само защото е правен от Bertrand Duchaufour - хем не е свръх комплексен аромат,хем не е въобще лесно да се опише...трябва да се пробва...
Bass Solo ....хммм...малко сложно пак  Simple Smile Пак е трудно да се опише,но по различна причина.Докато Enchanted Forest е по-скоро линеен аромат , то Bass Solo е голям хамелеон...нещо,което по принцип ВЪОБЩЕ не харесвам при парфюмите.Доста се влияе от температурата,влагата,леко да се изпотиш и пак се променя.Понякога е дървесен с лек цитрус,понякога ми избива някаква алкохолна нотка тип уиски,а понякога излиза смокиновото листо и прилича на малко по-сладък Philosykos с добавена смола дървесни нотки-това според мен му е най-добрата метаморфоза.Понякога за съжаление идва и неприятната му страна-става солен и мирише на леко загнил дънер изхвърлен на плажа.Не обичам солени парфюми и това ми дойде много.Имам малка отливка в нас,но не съм убеден , че ще го купя,защото от парфюми със СЕРИОЗНО раздвоение на личността нямам нужда.Имам моменти,които много ми харесва и точно в него получих 2 комплимента от непознати,но соления момент не го искам върху себе си . Пробвай го поне 3-4 пъти в различно време и температура-при теб може да не е чак толкова променлив.
За Милано ще пиша тези дни.

За момента все пак леко се поукротих. Единственото, което очаквам е Animale Animale, най-вече защото рускините го сравняват с B Men. До дни трябва да е тук и ще споделя доколко би могъл да го замести. Някога зарибих братлето, но отдавна е трудно откриваем...Ей това е другото нещо, което не разбирам. Защо спират толкова добри аромати?...
Светли празници на всички bouquet

Animale Animale прилича на микс между Angel и A*Men с добавен ананас и поне според мен няма много общо с B*Men , който е спрян от доста време.Не е проблем да се намери,но дали си заслужава цената,която трябва да платиш в момента за него-това е въпрос на лична преценка.

Който му се гледа едно много приятно представяне/пърформънс на Andy Tauer  , който е супер позитивна личност,говори си със всеки и ми отдели близо 10 мин да си говори с мен.Клипа не е мой,а на познат ривюър в тубата

# 230
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Хаха, Йоан Владимир, идеята за подписа ми харесва  Wink Hug

Аз пък си признавам без бой, че съм от лудите, които купуват на сляпо и причините за това са следните:

1. Няма къде да пробвам парфюма, а пирамидата/марката/парфюмера са такива, на които не мога да устоя.

Такъв ми е случаят с Iris Taizo на PG, любим парфюмер, ирис в името и пирамидата, закупен на сляпо и една от големите ми любови. Еликсирът на чудесата на Hermes пък ми е вечният номер едно, най-най-най любимите ми смоли и амбър, а зад всичко това Жан Клод Елена  Crazy Crazy Как да се удържи човек  Mr. Green Отново закупен абсолютно на сляпо.

2. Купувам, заради Тръпката  Sunglasses Имам хиляди неща, които съм пробвала, одобрила и чакат покупка, но друго си е неизвестното. Понякога, а то е доста често, имам необяснимо привличане към снимка, флакон, парфюмно ревю, история или просто звездите ми го говорят  Laughing. Адреналинът от неизвестното е толкова вълнуващ, че не бих се лишила сама от него. Понякога очакването, дебненето, търсенето на добра цена, издирването,както и всички онези прелести, с които сте натоварили парфюма в съзнанието си е по-хубаво от самият парфюм  Mr. Green. Понякога парфюмът е много повече от това, което сте очаквали, и тогава оргазмът е пълен  Mr. Green Като пример мога да дам Elixir des Merveilles , Aigner N°1 Oud Etienne Aigner,  Oriental Pearl Shanghai Tang, Metaboles Ys-Uzac,Cafè Chantant Nobile 1942. За всеки един от тях съм имала едно вътрешно усещане, че това са моите парфюми. Често обаче се случва точно обратното  Mr. Green сещам се, като излезе  Encre Noire Pour Elle Lalique  Crazy Crazy Майко мила. Дамски вариант на любимият ми Енкр ноар. Олеле! Искам го! Сега! На минутата! Даже на секундата! То беше издирване, то беше чудо. Накрая го открих случайно в еbay и цяла нощ наддавах  за една от първите бройки на пазара, и накрая ми я отнесоха под носа. Почти до рев стигнах, толкова отчаяна се чувствах. И след два месеца попадам на тестер, пръскам с треперещи ръце в магазина и щях да припадна от ужас. Един от малкото парфюми, които съм мила с телена четка от мен  Crazy В този момент много се радвах, че съдбата си знае работата. Друг такъв случай беше Perdizione Nobile 1942, много иланг и бели цветя, много нещо  Crazy, добре, че беше само отливка  Crazy

3. Нещо е спряно, трудно откриваемо, много харесвано, и изведнъж попада пред вас и на страхотна цена при това, и трябва бързо да реагирате и да решите, дали ще рискувате. Така бях чела само за Alchimie Rochas, когато ми попадна изгодна оферта. Не се замислих и за секунда и го взех. Сега имам два флакона от него.

4. Отстъпките в магазините  Mr. Green Всеки е изпадал в ситуация, когато има едни 20-30% отстъпка до края на седмицата, и ще отидат зян, и как да не си купиш нещо  Mr. Green По този начин се снабдих с Vert des Bois Tom Ford  Blush Sunglasses

5. Допълване на поръчка. Когато прочетеш със ситните букви, че при два продукта има безплатна доставка, или при стойност над ..., и ти гледаш да допълниш поръчката. Слагаш там нещо евтино, с надежда, че ще ти хареса, а ако не ти хареса, ще го дадеш на баба си  Mr. Green

6. Когато следваш любимия бранд. Не е много за хвалба, но имам пет парфюма в момента на Nobile 1942, и петте са ми купени на сляпо  Crazy Шестият, Casta Diva подарих на приятелка, отново закупен на сляпо, с пълното съзнание, че купувам бели и жълти цветя. Е, оказа се, че съм си купила точно това и не мога да го нося  Mr. Green  По тази причина най-вероятно ще рискувам и с https://www.fragrantica.com/perfume/Atkinsons/California-Poppy-new--44607.html и с https://www.fragrantica.com/perfume/Nobile-1942/1001-44132.html, а защо не и с https://www.fragrantica.com/perfume/Aedes-de-Venustas/Pelargonium-44312.html

При всяка една моя сляпа покупка съм наясно със следното:

1. Имам въпросната сума Х, която съм решила да изхарча за настоящата нетърпяща отлагане тръпка Mr. Green. Отварям прозореца, изхвърлям парите, затварям прозореца. Това е сляпата поръчка, риск. Готови ли сте на него? Ако сте наясно, че това са напълно загубени за вас пари, и въпреки това сте готови на това действие, тогава дерзайте.

2. Парите, които ще дам, са си лично и само мои, аз съм работила за тях, не ощетявам никой с тях, не нарушавам семейния бюджет,  ако ще ям само слънце, решението за това е отново мое  Joy

3. Никога не очаквам да имам тези усещания, които има някой, направил страхотно описание за парфюма. Страхотно описание не е равно на страхотен за мен парфюм, но винаги е провокация за проба. Винаги се доверявам само на своя нос. В този форум обожавам да чета много потребители, за много от тях е добре, че знам, колко далеч съм от тях, но това не ми пречи да им се възхищавам винаги и да пробвам предложеното от тях  Heart Eyes Не са виновни те, че имам вкус, различен от техния.

4. Не обвинявам никой, че ме е подвел с описанието си, не мрънкам, не се ядосвам, не се обяснявам, не влизам в драма, че парфюмът е фалшив и не обвинявам доставчика. Грешката си е моя и си я поемам. Приемам я за опит. Не вдигам скандал на Йоан Владимир за описанието й на Сосо или на Deziderata за синия час на Герлен, а те са такива, че ако не познавах парфюмите, щях да тичам да ги купя на сляпо, не се заяждам с densi,  че харесва Амуаж, и не иронизирам Атти, че харесва бели цветя и бабички и пише за такива виолетки, каквито аз не харесвам, напротив, радвам се, че такива хора пишат в темата, макар вкуса ми да е различен от техния  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

В заключение бих казала, че не се гордея, но и не се срамувам от факта, нито го смятам за смъртен грях,  че купувам на сляпо.  Имам ли възможност за проба, винаги, абсолютно винаги го правя. А пък за парфюм, който е наличен и достъпен във всяка парфюмерия, ми е меко казано непонятно, да се рискува излишно, независимо, дали струва 20 или 200 лева.

Дали ще спра със слепите покупки обаче, независимо от предупрежденията и загрижеността в темата?! Едва ли  Blush

Има и по страшни неща, според мен Mr. Green Запасяването например. Че и това го владея  Mr. Green Имам парфюми за цял живот, даже и след мен ще има, и все пак, страхът да остана без нещо любимо е голям, много голям  Crazy По тази причина имам по три броя от еликсира на чудесата, от Background Jil Sander, M7 и M7 Oud Absolu, по две от Alchimie Rochas, Cafè Chantant Nobile 1942, Dom Rosa Les Liquides Imaginaires, Metaboles Ys-Uzac и Citizen Queen Juliette Has A Gun Blush Blush

Та моят подпис трябва да включва и добавката: Моля, не правете като мен  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Blush Blush

Така и така съм подкарала слепите покупки, да ви разкажа за последната ми такава.

Malia Nobile 1942 от Premium Collection на марката.

Цената му от 195 евро за 75 мл. не предполага сляпа покупка  Mr. Green По тази причина, мечтая за него от 2015 година. Почти липсва информация за него в нета, което още повече изостря любопитството ми, а това, което има като информация за мен е абсолютно непроверено, защото не познавам потребителите, писали за него. В ebay редовно излиза една оферта за 150 евро, но отново не е примамлива, особено, като не познавам парфюма. Живея си така кротко, мисля си от време на време за него, докато не попада пред очите ми на чудесна цена, предлаган от проверен и обичан потребител от друг форум, и ми трябваха точно 5 минути и побутване от приятел и ей ме на, собственик на този парфюм  Mr. Green

Първото, което ще кажа за него е: Не купувайте без проба  Mr. Green Twisted Evil Много труден парфюм, много. Минах през всякакви емоции и крайности с него. От страх, недоверие, до любов.
Пробвала съм много нишови парфюми, които имат само претенцията да са такива. Този не е такъв. Този е от парфюмите, за които казвам, че са абсолютен ниш, много арт, много различен, много самобитен, много шантав. Това, което знаех за него, и съответно се бях настроила на такава вълна, е, че той е вторият аромат от Premium Collection на бранда, посветен на злото, на болката, на страданието, което обаче може да бъде интерпретирано и като добродетел, а именно провинението и опрощението на греховете. Времето е края на 16 век, точно във времената на Контрареформацията, в малко градче в южен Пиемонт. Църковното господство е в разгара си, а всяка мисъл или идея, различни от прокламираните в този момент и в отклонение с наложените норми, са обявявани за ерес и наказвани с цялата строгост на закона. Едно момиче с нетрадиционна красота се отличава със своите възстанически и бунтовнически възгледи, не се интересува от хорското мнение, нито какъв ефект предизвиква, върху останалите хора. Красотата на тялото й, движенията й, начинът, по който гледа на хората, любопитството й към света и нейната увереност очароват и предизвикват едновременно. Няма никакви безспорни доказателства срещу нея, и въпреки това, всички опити на семейството й, да я спасят са безуспешни. Тя не проси опрощение, защото не чувства вина. Няма спасение от кладата и парадоксалното е, че единствено пазачът показва емпатия и съпричастност към нея. Той й дава вещество, от което тя изпада в безсъзнание в решаващия момент. Субстанция, която замъглява така, както замъглява и омагьосва и нейният пронизващ и еротичен поглед, които вижда той. Защото, трябва да имаш истинска харизма и силно персонално присъствие и голяма вътрешна свобода, за да игнорираш правилата с лека ръка. Парфюмерът зад този парфюм е италианецът Антонио Алесандрия, а Мalia от италиански означава магьосница, вещица. Антонио Алесандрия е искал да подчертае в този парфюм начините, по които една жена може да омагьоса, да плени, да подчини. Искал е да представи една модерна и нетрадиционна вещица, влязла в съюз с дявола, от което е получила магически сили. А когато прочетох и пирамидата, вече бях наясно, че този парфюм трябва да го имам на всяка цена, независимо как мирише  Mr. Green Опаковката му също е нестандартна, млечно бял, състарен флакон, със златна плочка и старинен надпис, кутията е облицована в пурпурнолилаво кадифе, напомнящо отново онези времена на Реформацията.

Отивам вече на самия аромат. Признавам, че не беше това, което си представях. Даже първото нанасяне ме изплаши доста и ми трябваха два дни, да се престраша да пръсна отново от него. Началото му е супер нестандартно, нетрадиционно и неочаквано. Много горчиво, много билково, и в същото време има и нещо сладко и изкушаващо. Сладки, сочни, зрели цитруси се смесват с горчиви и жилави зелени подправки. Прясно изцеден портокалов сок се смесва с накълцани майоран и кориандър. Кориандърът има много специфично звучене, и аз, като човек, готвещ добре, и ароматно любопитен и познаващ аромата на силантро/кориандър/ още от детството си, няма как да не разпозная онези дребни бели цветчета из житните ниви, носещи специфичен аромат на озон, на буря, и на гръмотевици. Горчивият сок на майоранът, и онази пиперлива лютивост и усещане за зелено са много силни и доминиращи. В цялата тази картинка има и една нестандартна, бих я нарекла мазна, и зехтинена нотка, усещам я добре, и за моя радост, не се задържа много при мен. В този момент не мога да кажа, че ми е любим. Твърде много ми е естествен, натуралистичен, толкова зелено и билково, смесено с цитрусова сладост за мен е неприемливо и трудно за възприемане в парфюм. Но признавам, че колкото повече го пръскам, толкова повече ми допада, и възприятията ми от пълно неприемане се обърнаха в зависимост. Сега търся точно това шантаво, различно и трудно начало. А след него, след него идва магията. Точно тогава излиза женственото в него. Прекрасен глас има османтусът, водеща нотка в този парфюм. Жестока интерпретация и всеки, харесващ османтус трябва да пробва и този. Ярък, звънлив и чист тон, заобиколен от лютиво-киселата пикантност на розов пипер, много тихи мъхове, усещане за вековна гора, за мъгла и вълшебство. А в цялото това магично показване на невероятна женственост, излиза цвят на тютюн. Нямам идея как мирише цветът на тютюн, но знам, как мирише татулът, и мога да кажа, че онзи вълшебен и магичен, и пристрастяващ бял, лъстив и силно осезаем белоцветен и сладък аромат, го усещам и тук. Сладостта му е съчетана чудесно и с мъхове, и с розов пипер, и с тихи много фини ветиверени нотки. А някъде отдалеч, като припев на мантра, като рефрен за нирвана се чува и пачулито. Тихо, тътнещо, землисто, греховно и силно. От една страна османтусът и плодовата сладост показват онова вечно женско начало, онази магия, която притежават само красивите и истински жени, от друга страна мъховете и пачулито показват онази неочаквана сила, която е заложена в жената, онзи дух, който я държи и не може да я прекърши и най-страшния й враг.  Има магия в този парфюм, определено, позволява много фантастика, рисува картини в съзнанието ми. Хвърля ме от едно състояние в друго. Минавам от борба за въздух и недоволство от първоначалната горчилка, към пристрастеност и благодаря, че съм родена жена, и че мога да оценя всички нюанси на тази красота. Нося го само с две, максимум три напръсквания. Вече го нося с удоволствие, и признавам, че се чувствам много специална, когато съм с него. Неочаквано за мен, но показва изумителна трайност и проекция, до душ, и два комплимента от колеги, от две носения на работа. Може би един от малкото хем цветни, хем билкови, хем цитрусови аромати, които харесвам, и ще нося с удоволствие в бъдеще. Но уверявам ви, трябва си тренинг за този парфюм. За мен е много елегантен, нестандартен и много силен, като концепция, като представяне, като изпълнение. Един от малкото аромати, за които не можах да реша, кой трак ще подхожда най-много на него, толкова емоции, дълбочина и приказни елементи има в него. Ту радост, ту тъга, ту безкрайна сила съзирам в него. Признавам, че ме зове на подсъзнателно ниво този парфюм, и че и аз съм омагьосана от него  Crazy Heart Eyes. Спрях се на тази песен, представя го идеално и звучи като Malia Crazy
Скрит текст:


Evana, много добро описание на  J`Adore In Joy Peace Точно такъв го чувствам и аз, солен, много йод и риванол, та даже и аромат на бинт усещам аз, и в цялата тази работа, флорални нотки, ей така, в нищото. Нищо радостно не виждам в него. Рядко се изказвам толкова негативно за парфюм, но този ми е точно от този тип. Не бих повторила теста, а да не казвам, че стоя върху мен и след душ.

Последна редакция: нд, 16 апр 2017, 00:25 от kovatcheva

# 231
  • Мнения: 4 188
Батална картина с тоя Жадор, стегна ме сърцето. Ковачева, разби ме с тва ревю, реверанс bouquet

# 232
# 233
  • Мнения: X
Момичета нямам време да ходя да търся парфюм и да си избера.Търся си нещо лятно и съм се ориентирана към Bvlgari Omnia Paraiba и Versache Versense  .Ще поръчвам на сляпо така ,че се надявам да ме ориентират и и помогнете да избера летен аромат Simple Smile

# 234
  • Мнения: 1 113
Заинтригувана от много снимки на аромати на Зара в темата за нови козметични похождения днес отидох да душа на воля  Mr. Green Ами съвсем прилични бюджетни аромати Peace Харесах гарденията. Не блести с оригиналност ( във фрагрантика го сравняват с черния опиум), но е аромата е приятен, а трайността повече от задоволителна. Никак не харесах ванилията твърде моно ми се стори.

# 235
  • Мнения: 31 366
Заинтригувана от много снимки на аромати на Зара в темата за нови козметични похождения днес отидох да душа на воля  Mr. Green Ами съвсем прилични бюджетни аромати Peace Харесах гарденията. Не блести с оригиналност ( във фрагрантика го сравняват с черния опиум), но е аромата е приятен, а трайността повече от задоволителна. Никак не харесах ванилията твърде моно ми се стори.
Мъжките са големите попадения там. Особено по-скъпата серия. Hug bouquet

# 236
  • Мнения: 4 188
Вчера попаднах на щанд за арабска парфюмерия в Парадайз. Тествах три аромата от черната серия http://media.paradise-center.com/pictures/13927_0_1500_500.jpg, сантал, пачули и амбър. Амбърът много ми хареса, и сега го душа по ръкавите на якето си. Някой да е вземал нещо от там newsm78

# 237
  • Мнения: 31 366
Не съм взела все още, но много ги харесвам. Пръскам периодично Вк. и сега минах през щанда им и се напръсках по ръцете с Амбър уд и Наткора Уд. Жестоки са и двата, но и цените са сериозни.
Бялата серия също е страхотна.
Видях че са заредили и старата бутилка на Алия, а не тази в сета и, която никак не ми харесва.

# 238
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
Чаровна,тези двата аромата аз никак не ги харесвам,непременно намери проби,не ги поръчвай на сляпо. bouquet Кажи какво си ползвала досега,какви нотки харесваш,да те ориентираме.

# 239
  • Мнения: 4 188
Моята тества бялата серия, но не знам какво точно, и също е настроена положително.

Общи условия

Активация на акаунт