"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 30

  • 57 889
  • 736
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 7 645
аз на този тест виждам изпарителна БЯЛА дебела черта.
Така става на Шуърчек - появява се бяла черта, по-бяла от останалото поле.

# 286
  • Мнения: 13
Geizer, чертата се появи някъде към 4-5 мин, но си беше и си остана такава. Закъснение имам от 4 дни.

Brayda, не е дебела чертата даже е доста тънка просто малко след нея има размазано розово петно. Но съм съгласна,че е изпарителна.

# 287
  • Мнения: 6 327
Да, при мене се вижда добре чертичката. Щом има закъснение , повтори теста след 2 дена и с първа сутрешна урина. Може да си била с по-късна О и ЧХГто да е още ниско.

# 288
  • София
  • Мнения: 7 645
виждам тънката, за която говориш, но точно след нея има бяло, по-бяло от околната част на теста...
Дали е бяла или не, според мен ако беше черта на бременност, щеше да е определено розова черта, още повече щом имаш 4 дни закъснение и ако цикъла ти е редовен.

За всеки случай, щом се е появило това чудо на 4-та минута, направи нов тест утре сутрин с 1-ва урина.
 newsm78  newsm78

# 289
  • Мнения: 13
Снощи не се стърпях и направих тест но беше категорично отрицателен, а сутринта този и резултата малко ме обърка #Crazy макар,че съм по съгласна да е изпарителна...но ще направя след ден два пак тест. Просто си мислих,че се е получило този месец,защото получих еднократно кафеникаво зацапване, а това за пръв път ми се случва,а сега и това закъснение...  но ще си покаже след време. Hug

# 290
  • София
  • Мнения: 7 645
на коя датата го получи?

# 291
# 292
  • София
  • Мнения: 7 645
А овулация засичала ли си?
Принципно ако е било имплантационно, вече мнооого отдавна трябваше тестовете да са положителни - все пак са минали 10 дни.
Според мен ако и утре теста е отрицателен, отиди на лекар, защото зацапване и после закъснение може да значи примерно киста, която да не позволява хормонално да ти дойде цикъла.

Няма нужда да чакаш 2 дни, ако днес на този тест чертата е черта, то утре трябва да се вижда двойно по-добре.

# 293
  • Мнения: 13
Последно ми дойде на 23.04 и свърши на 26.04  горе долу овулацията ми е била към 6-ти ,на 13,14 15-ти ме боляха яйчниците и кръста после на 15-вечерта получих това зацапване и болките спряха. Трябваше да ми дойде сега на 22-ри но няма и следа само ме приболяха яйчниците няколко дни и това беше..

# 294
  • София
  • Мнения: 7 645
докато се ориентирам...
Първо, дошло ти е на 23-ти март, а не април Simple Smile
Щом не знаеш с точност дали си имала овулация, значи не е ясно кога е била

И ето ги двете предположения:
- овулацията ти е била около 15-ти април, за това все още не ти идва, в този случай цикъла ще ти дойде след още 4-5 дни.
- ако овулацията ти е била както мислиш на 6-ти април, то 100% теста трябва да е положителен вече

Аз лично бих направила още един тест и след това - на лекар.

# 295
  • Мнения: 13
Ами така ще направя. Ще видим какво ще излезе.

# 296
  • Мнения: 71
Да попитам: последна МЦ на 13.03, редовен цикъл на 30-32 дни.  2 отрицателни теста шуърчек на 5ти и 8ден закъснение. Положителен престо на 9 ден (с много бледа черта). Кръвен на 10 ден закъснение - 41,060. Точно след 72 часа друг - 189 (както и отново положителен престо). Има ли нещо притеснително в резултатите? Явно съм била с доста късна овулация. Следващата седмица съм на лекар.

# 297
  • Мнения: 1 472
Да попитам: последна МЦ на 13.03, редовен цикъл на 30-32 дни.  2 отрицателни теста шуърчек на 5ти и 8ден закъснение. Положителен престо на 9 ден (с много бледа черта). Кръвен на 10 ден закъснение - 41,060. Точно след 72 часа друг - 189 (както и отново положителен престо). Има ли нещо притеснително в резултатите? Явно съм била с доста късна овулация. Следващата седмица съм на лекар.

"хормонът ЧХГ удвоява своите стойности на всеки 48-72 часа. Нива на ЧХГ по-ниски от 5mIU/ml се разглеждат като отрицателен тест за бременност, и всяко ниво по-високо от 25mIU/ml се разглежда като положителен тест за бременност."
за мене си си бременна  bouquet

# 298
  • Мнения: 5 468
Жената не пита дали е бременна, а дали има нещо притеснително в резултатите.

Според мен ЧХГ се увеличава добре и няма повод за притеснение. Явно наистина си била с доста късна О. Успех!

# 299
  • Мнения: 1 472
ааа, не разбрах....
иначе като стойности и на мен ми се струват добри резултатите - при всеки човек стойностите на чхг нарастват с различно темпо.
Важното е, че се увеличават - обратното е страшно...

Общи условия

Активация на акаунт