Априлски мами 2016 - Тема 9

  • 45 622
  • 759
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 509
Да ви похваля Мая,вече се качва на дивана...още по-опасна.

# 691
  • София
  • Мнения: 23 095
Катерина се научи как да слиза от дивана без да се удря, ама не мога да разчитам на това, трябва си наблюдение.  Crazy

Аз вчера имах няколко свободни часа ( таткото я гледа) понапазарувах малко за нея и успях да отида на кино с една колежка.  Simple Smile В lc waikiki имаше доста добро намаление на някои неща, купих и 2 блузи с дълъг ръкав, пуловер и дантелено късо боди с лента за коса за 25 лв. Много съм доволна.  Simple Smile

# 692
  • Мнения: 1 509
До кухнята не мога да отида вече,ще се качи и може да падне..
Днес с 300 зора ги дигнах към 8,да видим какъв ще е режима.
За мен и в 9 и в 8,все ми се спи.. разлика за мене няма.

# 693
  • София
  • Мнения: 23 095
До кухнята не мога да отида вече,ще се качи и може да падне..


Така си е.  Simple Smile

Катерина става между 6.30 и 7.00, много ми е рано на мен...  Laughing

# 694
  • Мнения: 356
Леле момичета като ви слушам какви неща правят вашите мъници (за слизането от дивана говоря) ...имам чувството, че ние сме на светлинни години от такива дейности  Laughing Вече си мисля, че аз явно нещо не правя като хората. Всички ми казват стимулирай я...еми стимулирам уж ама тя като не иска. Дори и най интересното нещо да сложа на дивана ще се опита 3 пъти да се изправи и като не успее просто ще се откаже или ще помрънка  ooooh! Имам чувството, че имам бебе на 7месеца

Храната я хапва дори да не е гладко пюрирана, но примерно намачкана с вилица няма шанс, трудно и е още, но тя е с 3 зъба и половина. Днес ще опитам с нарязани на много ситно парченца. Иначе плодовете като и ги настържа или намачкам си ги хапва.

И да се оплача от две вечери отново ставаме по 4-5 пъти ...май не трябваше онзи ден да казвам, че е започнала да спи  Confused

# 695
  • Мнения: 1 509
В тая тема,такива неща не се споделят!
Шегувам се.

# 696
  • Владая
  • Мнения: 362
Тръгнах да пиша добро утро,добър ден,
ама с това ранно ставане на Ива
направо ми се иска да е добър вечер
и да се омотавам в чаршафите  Laughing Laughing Laughing

Тази сутрин стана с ММ в 6.10 и сега заспа,а аз вече съм уморена.
И тя откри че може да се качва на дивана тази сутрин.
От спалнята слиза много предпазливо по корем.
За яденето не пасирам от много време,
ама пък за сметка на това оня ден събирах грахови зърна от килима,
защото явно момата не харесва грах  Laughing Laughing Laughing
Месото си го изяде грахта я изплю,дори след като намачках с вилицата зърната.

# 697
  • Мнения: 3 331
Вчера Максим за пръв път се качи сам на спалнята, но общо взето няма желание да се катери все още.
Тедка, хич да не ти пука, детето още не е готово просто.
Снощи при нас беше интересно -рев, носене на ръце, сополи, повръщане на сополите...явно не можеше да ги преглътне. И така цяла вечер.
Даниел как е?
А афтата на Мила?

# 698
  • Стара Загора
  • Мнения: 936
Ох,много е гадно като са болни.Нито могат да ги издухат,нито да ги преглътнат тези сополи.Ужас е.

Борис само слиза от някъде,все още не се качва,но и по-добре.Да не го мисля и това.Ще се научи.
Цитат
За мене има огромна разлика,от дете с 10 зъба,и от дете с 0.
За мен пък няма никаква разлика.Дали детето ще има 2,5,8 или 10 зъба има разлика само в това,че може да отгризва.Все пак повечето нямат кътници,с които реално се дъвчи храната.Приемането на фино пасирана храна е по-скоро въпрос на предпочитание на детето,навик или просто то е по-злоядо.
Ние дори и когато в началото имахме едва пробило зъбче не съм пасирала храната фино,а оставях и по-едри парченца картоф,морков и др.добре сварени зеленчуци.Сега яде всичко-сурови плодове на парченца,бисквити,даже вчера му правих домашни крекери,а има пораснали 8 зъба и един в процес/малко е пробил/.

# 699
  • Мнения: 1 509

За мен пък няма никаква разлика.Дали детето ще има 2,5,8 или 10 зъба има разлика само в това,че може да ...
Е значи все пак има..
Не ми казвай,че с 1 зъб.. и болка,сърбеж на венеца-ще яде сурова ябълка.

# 700
  • Стара Загора
  • Мнения: 936
Аз мисля,че сурова ябълка е доста напред в храненето от фино пасирана храна.Пък и всички са с болки във венците.При нас в момента са надути всички кучешки зъби.
Всеки сам си решава,аз просто мисля,че трябва да се търсят начини да им се предлага и по-едра храна.
Казвам го,защото много пъти съм виждала големи деца,които не могат да дъвчат добре.Виждам го и всеки ден в моята племенница.Както казах е почти на 3 годинки.Има си всички зъбки и въпреки това и се взима храна от кухнята и се пасира фино.

# 701
  • Мнения: 1 509
Аз мисля,че сурова ябълка е доста напред в храненето от фино пасирана храна.Пък и всички са с болки във венците.При нас в момента са надути всички кучешки зъби.
Всеки сам си решава,аз просто мисля,че трябва да се търсят начини да им се предлага и по-едра храна.
Казвам го,защото много пъти съм виждала големи деца,които не могат да дъвчат добре.Виждам го и всеки ден в моята племенница.Както казах е почти на 3 годинки.Има си всички зъбки и въпреки това и се взима храна от кухнята и се пасира фино.
Съгласна съм с теб.

# 702
  • Мнения: 356
Благодаря Ralikka, старая се да не го мисля, но понякога е неизбежно  Hug

Аз също мисля, че понякога има значение броят на зъбчетата...Викито например иска да дъвче но като не всички са излезли напълно (3) и един току що пробил просто не може и се ядосва. пробвала съм с различни неща, но и залепват по небцето или в старание да го сдъвче с предните зъбчета го изплюва  Laughing

# 703
  • Мнения: 2 379
Менделеевка, книжката е много богата. Всеки ден я гледам по няколко пъти и откривам нови неща. По-късно ще се пробвам да кача няколко снимки.Тервел му е интересна, разгръща, дърпа разни неща, но все още не знае какво да прави с тях. Иначе едната страница е сандвич, солница, чаша за чай, вилица и лъжица. Взима приборите и ми дава да ям и той се прави ,че яде. Просто тези неща са му познати и знае за какво са. Има морско дъно, колички, кгъргово, животни.Сестра ми е дала поръчка в София, но не се сещам точно къде. Жената работила много бързо и изпипано. Има безброй комбинации за игра. Скъпо е, 10-12 лв на лист или страница беше, но и размерът е голям....
Колкото до храненето , Тервел яде почти всички плодове и зеленчуци на парчета. То по-добре да чеше венеца с ябълка, отколкото да ръфа каквото му падне. Вярно, че не може още да смели финни храната стомахчето, но пък не му създава проблеми. Още миналата година лятото почнах да му давам диня и грозде без семки, когато почна да се учи да си дъвче храната. А сега примерно обядва средни варени картофи на големи кубчета, парчета телешко и китайско хлебче( домашно хлебче на пара). Взима си което иска, дъвче колкото може и си хапва доволно.

# 704
  • Мнения: X
 Мони от може би два месеца, усети ли гладко пюрирана храна и й се гади. Но действително има 7 зъба.
Ние снощи пак не спахме. Хич не е от леглоти или от това, че не спи плътно до мен. Зъби ли са, характер ли е?! И аз не знам!
На всичкото отгоре, това " хъркане" с носа снощи беше много силно изразено, а секрет няма. Възможно ли е да е от зъбоникненето? Четири ги е наредила и вечерите са кошмар. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт