Университети в Германия и други държави с немски език 9

  • 77 533
  • 740
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 943
Здравейте, мами /и други помагачи/. Дъщеря ми получи оферта за общежитие в ААхен - най-новото, най-желаното. Но! Според девойката офертата важи, ако се настани от 1 август. Та тя още не кандидатствала в унито, а на 1 август ощняма да е ясно дали ще бъде приета   newsm78
Някой има ли подобен опит? Дали не пропускаме нещо между редовете? Ето го и самият текст на мейла:

Скрит текст:
Liebe Bewerberinnen, liebe Bewerber,

Sie haben sich beim Studierendenwerk Aachen für ein Apartment/WG-Zimmer im Kastanienweg 8 - 14 beworben.

Viele Bewerber haben als Mietbeginn den Oktober 2017 angegeben. Wenn für Sie auch ein Mietbeginn ab dem 1.August 2017 für ein Apartment/WG-Zimmer  in Frage kommt, so bitten wir Sie, das Einzugsdatum auf den 1. August zu setzen.

Nur so können wir Sie für die zu dem Zeitpunkt  freien Apartments/WG-Zimmer berücksichtigen.
Dies könnte Ihre Chance auf ein Apartments bzw. WG-Zimmer in unserer neuen Wohnanlage KaWo 3 erhöhen.

Freundliche Grüße

Ihr Team der Wohnheimverwaltung
Studierendenwerk Aachen AöR

# 181
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Мутафова, още не е спечелила място, за съжаление. Казват, че ако зададе 01.08., това ще й увеличи шансовете, защото както тя, така и повечето, са задали 01.10.

# 182
  • Мнения: 943
Мерси, Криси  bouquet

# 183
  • Мнения: X
Chrissy е права  Peace

За курсовете по немски и Еразъм - не е спам, според мен, защото е полезно инфо и за други желаещи за обучение в Германия.  Peace

# 184
  • София
  • Мнения: 18 043
Има ли някой тук, чието дете да е кандидатствало за специалности през DoSV.hochschulstart?
Нямам опит покрай моята девойка (едното място при нея също беше с квоти, но процедурата беше съвсем друга) с горното като начин на кандидатстване за örtlich zulassungsbeschränkte Studiengänge и ми се иска  да сподели някой дали пpaвилно със сина на приятелката ми сме извършили стъпките?
Скрит текст:
1. Регистрация в dosv.hochschulstart - направено
2. Получаване на  номера BIN, BAN - направено
3. Регистрация (отделни) в  порталите на избраните унита - направено
4. Попълване в тези портали на онлайн заявления за кандидатстване -направено
5. Сравняване за собствено спокойствие дали кандидатурите към унитата са отразени и в хохшулстарт -направено
6. Разпечатване на заявленията
7. Събиране и на допълнително описаната в тях  документация и изпращане на пълния комплект  бумаги към унитата - заверена диплома, сертификат, CV, мотивационно, разни други удостоверения ( с две думи каквото искат)..... Оттук надолу гадая как протичат нещата.
8. Изчакване на смяна на статуса в хохшулстарт след получаване на наборите с документи по унитата.
9. Възможности за така нереченото приоритетно пренареждане до  позволената за целта дата, тоест разместване онлайн на поредността на желанията в низходящ ред.
10. Получаване  на  Zulassungsbescheid   онлайн.
11. Потвърждаване на  приема, оттам отпадане  на долните желания от листата в хохшулстарт
12. Записване по начин и във време, които ще бъдет дефинирани в портала на унито

Освен  че се интересувам дали  тези стъпки са точни, бих се радвала да разбера и дали по време на  самия процес  в акаунта на кандидата в хохшулстарт се отразява примерно  евентуалната липса на някакъв документ, някаква неточност, която при все още налично време може да се оправи..
Благодаря предварително Simple Smile По-притеснено ми  е сега, отколкото с моята девойка.. Разбираемо е, де.

Последна редакция: ср, 21 юни 2017, 19:57 от пенсионирана русалка

# 185
  • София
  • Мнения: 1 654
Момичета, трябва ли да има подпис на ученика върху дипломата?
Днес им раздадоха дипломите и веднага се задействахме с нотариална заверка,
превод и апостил, никъде не ни върнаха, че върху дипломата няма неин подпис,
но преди малко четох, че под снимката трябва да има подпис на ученика и
пощурях Shocked

# 186
  • София
  • Мнения: 18 043
Момичета, трябва ли да има подпис на ученика върху дипломата?
Днес им раздадоха дипломите и веднага се задействахме с нотариална заверка,
превод и апостил, никъде не ни върнаха, че върху дипломата няма неин подпис,
но преди малко четох, че под снимката трябва да има подпис на ученика и
пощурях Shocked

Carmela, дипломата (копие от нея) на момчето, за което писах по-горе, е пред мен. Също няма подпис, споко Simple Smile

Има си  само подпис на директора и съответно подписи на учители от зрелостната комисия.

Вие заверявате, това е супер новина. Ще се побвате въпреки ограничението им за събеседването или има някаква  адекватна реакция от тяхна страна? Дано е второто Simple Smile

# 187
  • София
  • Мнения: 1 654
Благодаря ти!  bouquet Четох го тук

http://www.tbstradix.com/prevod-i-legalizacia-na-diploma-sredno/

Важно е да обърнете внимание, дали до снимката на титуляря има подпис и ако няма, то трябва да се положи такъв. Това може да ви спести най-малкото едно разкарване, защото ние със сигурност ще го забележим и може да се наложи да се върнете, ако, разбира се, дипломата не е ваша.


но може би информацията им е стара.

Нямаме развитие и не вярвам да й направят компромис, щом всички трябва да бъдат интервюирани лично в един ден. Но все пак ще се пробва в Хайделберг (чуди се дали да не кандидатства и обикновена биология за бакалавър), Аахен и Мюнхен, ще подаде и за стипендия, а междувременно ще се запише в СУ. Ще изчакаме да видим дали ще я приемат, дали ще й дадат стипендия, дали ще намери къде да живее и ще мислим.
Тя е по-склонна за бакалавър в СУ и магистър в Хайделберг или където избере след 4 години, мен ме устройва каквото тя реши и където мисли, че ще се чувства добре.

Последна редакция: ср, 21 юни 2017, 20:20 от Carmela Biscuit

# 188
  • Мнения: 487

Кармела,доколкото си спомням ,от миналата година не искат подпис.

Последна редакция: ср, 21 юни 2017, 20:28 от vale3000

# 189
  • София
  • Мнения: 18 043
Каквото и да реши, Кармела - успех! Simple Smile

Сега вече се притесних и аз, а я няма моята студентка на линия да каже  има ли подпис в дипломата си... Забравила съм. Embarassed Дано някой друг сподели, че младежът  се предполага в понедлник вече да си вземе заверената навсякъде диплома.
Според тази презентация от 2016 една от често срещаните грешки е липсата на подпис на ученика.
http://paisii-kardjali.com/docs/dzi/presmqtane_na_diplomi_2016.pdf

Но като сравня снимката на 1 страница в презентацията с първата страница на дипломата на момчето, има разлика, вертикалната черта (означаваща мястото за подпис) на неговата диплома я няма..Тоест вероятно смяната е от тази година и всеки с диплома от предходна има подпис.

Последна редакция: ср, 21 юни 2017, 20:40 от пенсионирана русалка

# 190
  • Мнения: 487
Нека все пак някой от миналогодишните кандидати да потвърди

# 191
  • София
  • Мнения: 1 654
Каквото и да реши, Кармела - успех! Simple Smile

Благодаря ти!

Благодаря, че се включихте, успокоих се  Hug
Факт, че върху самата диплома няма поле за подпис на титуляра, явно е отпаднало.

# 192
  • Мнения: 453
Тази година със сигурност няма подпис при снимката,
спокойно, мами  Hug

# 193
  • София
  • Мнения: 11 710
Кармела,доколкото си спомням ,от миналата година не искат подпис.

И аз така помня от миналата година.
Тогава пак дискутирахме този въпрос и в крайна сметка моят младеж не се разписа.Такива са ми спомените.

Carmela успех на девойка ти!Дано се случи някое чудо в Хайделберг!

И аз имам една питанка.Изведнъж се присетих,че ЕЗОК на сина ми изтича /да ме пита човек защо трябваше толкова рано миналата година да ходи да си вади/.Имам пълномощно и съответно мога да изкарам нова такава,но трябва ли да представя старата?Тя разбира се е при него,той не вярвам да се е сетил да погледне срока.

# 194
  • София
  • Мнения: 3 167
Just...a woman Не ти трябва старата карта

Общи условия

Активация на акаунт