Университети в Германия и други държави с немски език 9

  • 77 486
  • 740
  •   1
Отговори
# 90
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
дори и интервю по
телефона не може да даде, тъй като им е забранено да ползват интернет и телефони
по време на целия престой.

По-скоро съм склонна да започне в СУ и догодина, ако не й е минало желанието за Хайделберг, да кандидатства там или пък да изкара тук бакалавър и после там магистратура.

По повод първото, направо ме стъписа - да не могат да използват средства за комуникация по време на престоя за олимпиадата.  Shocked

За започването в СУ и прехвърляне после - 90% гарантирам, че ако не е някакъв дуалес щудиум, какъвто мисля, че СУ няма, няма да й признаят нищо. Просто ще си загуби годината. Нямам идея също така дали всяка година има прием в Хайделберг, защото в един момент бяха спрели приема в някои медицински университети, че имаше предостатъчно хора.

За магистратура там - също вижте дали може да се прехвърли "просто така" след бакалавър в България, защото тук дори завършили икономика на едно място, не могат да запишат икономика мастър на друго. Постоянно имаме студенти в отдела и те разказват...

Обикновено немците много се съобразяват с такива индивидуални особености и лични проблеми, та може и да имате успех. Wink

А по повод състезанията по биология - тук това наистина не ги интересува, за математичка, физика и химия също мога да кажа, че не ги вълнува и съответните хора си кандидатстват на общо основание. Сега, за някакви литератури и подобни хуманитарни нямам идея как е.

# 91
  • София
  • Мнения: 18 033
Кармела, на мнението на Chrissy съм. Едва ли с лекота се признава наша година. Съдя по това, че е трудно прехвърлянето с признаване на взети изпити от немски в немски унивреситет, какво остава за случая от български..

Аз пък съм на мнение, че ще  проявят разбиране и ще  се намери компромисен вариант за интервюто. Познато дете беше изтъкнало основателна причина защо не може да е  налице на уговорената дата за събеседване в ТУ Мюнхен и  се бяха съобразили с молбата му за друга дата.

Водиш се  може би от схемата, по която се кандидатства в Англия и САЩ, тоест там, където сериозни постижения  имат значение за приема. Но в Германия в общия случай не е така. Шансовете на дете с диплома като тази на дъщеря ти и наличен сертификат ще са равни на тези на олимпийката ти. Виж за стипендии е по-различно. С отличен успех, с множество такива  участия и класирания, с някоя и друга социална дейност като Червен кръст, Интеракт и не знам още кои, би имала сериозно предимство..

# 92
  • София
  • Мнения: 1 654
О, аз не си правя илюзии за признаване на година, по-скоро  в СУ ще е един вид gap year.
Дано се съгласят за друга дата, изпитът им е в петък, ако склонят поне за понеделник, в неделя би могла от Англия директно да лети към Германия и в понеделник да е на интервю.
Ще изчакаме отговора им и ще мислим  Thinking
Благодаря ви, имах нужда да си кажа, че много се ядосах. Ако не беше толкова добра по биология, нямаше да има проблеми с кандидатстването  Laughing

# 93
  • Мнения: 487
О, аз не си правя илюзии за признаване на година, по-скоро  в СУ ще е един вид gap year.
Дано се съгласят за друга дата, изпитът им е в петък, ако склонят поне за понеделник, в неделя би могла от Англия директно да лети към Германия и в понеделник да е на интервю.
Ще изчакаме отговора им и ще мислим  Thinking
Благодаря ви, имах нужда да си кажа, че много се ядосах. Ако не беше толкова добра по биология, нямаше да има проблеми с кандидатстването  Laughing
Carmela Biscuit,какво ще кандидатства дъщеря ти-медицина или някаква друга специалност ,свързана с биологията?

# 94
  • София
  • Мнения: 1 654
О, аз не си правя илюзии за признаване на година, по-скоро  в СУ ще е един вид gap year.
Дано се съгласят за друга дата, изпитът им е в петък, ако склонят поне за понеделник, в неделя би могла от Англия директно да лети към Германия и в понеделник да е на интервю.
Ще изчакаме отговора им и ще мислим  Thinking
Благодаря ви, имах нужда да си кажа, че много се ядосах. Ако не беше толкова добра по биология, нямаше да има проблеми с кандидатстването  Laughing
Carmela Biscuit,какво ще кандидатства дъщеря ти-медицина или някаква друга специалност ,свързана с биологията?
Биотехнологии (категорично не иска и да чуе за медицина)

# 95
  • Мнения: 626
Б
Биотехнологии (категорично не иска и да чуе за медицина)

Това не се ли учи и в Гьотинген ? Може да проверите и там !newsm78

# 96
  • Мнения: 487
Биотехнологии (категорично не иска и да чуе за медицина)

Много хубава специалност,но мойта дъщеря по същия начин категорино я отказа в полза на медицината.
Ако беше избрала,обаче биотехнология/биоинженерия,  щеще да кандидатства в Англия (а най-добре в Америка).Преди няколко години говорих с една майка от Ардино(дано не бъркам,но беше малко градче),чиято дъщеря учеше в Америка(около 25000-30000 долара /година).Тя каза,че макар инженерна специалност,повече от половината студенти били момичета и се справяли много добре.Още в университета,накои от тях,работейки в групи, правели открития с реални приложения в медицината.Дъщеря й работела върху някаква нова пластина (свързано беше нещо със ставите).Заплатите на биоинженерите били високи и въобще това е една специалност,която има голямо бъдеще.

Последна редакция: вт, 30 май 2017, 19:30 от vale3000

# 97
  • София
  • Мнения: 1 654
vale3000, това е точно, с което моята девойка иска да се занимава - наука, разработки.
Отзивите й от студентите в Хайделберг за нейната специалност са повече от отлични,
лабораториите били страхотни.
Ако можехме да си го позволим, щеше да избере англоезична страна Simple Smile

# 98
  • София
  • Мнения: 18 033
vale3000, това е точно, с което моята девойка иска да се занимава - наука, разработки.
Отзивите й от студентите в Хайделберг за нейната специалност са повече от отлични,
лабораториите били страхотни.
Ако можехме да си го позволим, щеше да избере англоезична страна Simple Smile

Carmela, още ли не са отговорили немците? newsm78  Дано получи девойката положителен отговор, демонстриращ малко гъвкавост от тяхна страна.

Да питам аз нещо, понеже съм обещала да помагам на дете на приятелка с кандидатстването тази година. Ще се пробва за Wirtschaftswissenschaften в определен град. Проблемът обаче е, че дзверът в мое лице констатира пропуск от негова страна,  а именно, че специалността е  през hochschulstart и е с бундес квоти.  А младежът не  може за момента да се похвали с много висока диплома. Смята след сверка с отговорите, че се е справил отлично на ДЗИ по немски и  много добре/отлично на ДЗИ по БЕЛ, което би покачило дипломата. И все пак.. Остава опасението, че няма да стигне. И тук идва питането ми, има ли някой с дете в  принципно Technische Hochschule, което обаче да изучава вътре икономическа специалност. Питам, защото във въпросния град има и хохшуле освен университета и в него приемът е без квоти, тоест е подходящ резерваен вариант, който не обърква и нещата с молбата за общежитие, понеже тя си е една и съща към съответния  Studentenwerk, без значение дали  бъдещият студент ще е в унито или хохшулето. Та ако има някой с впечатлния от обучението в икономическа специалност в технише хохшуле, ще съм благодарна да сподели.

# 99
  • София
  • Мнения: 1 654
[quote author=пенсионирана русалка link=topic=973228.msg35088892#msg35088892
Carmela, още ли не са отговорили немците? newsm78  Дано получи девойката положителен отговор, демонстриращ малко гъвкавост от тяхна страна.
[/quote]

Не, само автоматичен отговор, че администрацията е в отпуск до 5.06. Чакаме ...  Praynig

# 100
  • София
  • Мнения: 1 654
Carmela, страхотна специалност  Hug
Аз съм молекулярен биолог и деликатно насочвах щерката в тая област, дори миналата година беше в Хайделберг, посещаваха лекции и влизаха в лабораториите за около седмица. Като се прибра беше категорична -не е за нея, не можела да стои затворена в лаборатория... И така минахме през умуване, избиране, в крайна сметка се спря на медийни комуникации.
Светът е в краката им, дано за дълго запазят този летящ момент  Hug

# 101
  • София
  • Мнения: 1 654
liebesbaer, благодаря ти!
Успех на твоята девойка, важно е да следват естествените си интереси и влечения!  Hug

# 102
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Carmela, страхотна специалност  Hug
Аз съм молекулярен биолог и деликатно насочвах щерката в тая област, дори миналата година беше в Хайделберг, посещаваха лекции и влизаха в лабораториите за около седмица. Като се прибра беше категорична -не е за нея, не можела да стои затворена в лаборатория... И така минахме през умуване, избиране, в крайна сметка се спря на медийни комуникации.
Светът е в краката им, дано за дълго запазят този летящ момент  Hug

Знаете ли каква диплома приблизително трябва за кандидатстване за биотехнология?
Хайделберг е прекрасен град със супер база за студентите.
Кармел,дано немците се съгласят на промяна,но все пак следването е най-важното.Късмет ви желая от сърце!Браво на детето !

# 103
  • Мнения: 1 355
Моят син беше в 10 клас когато спечели второ място на международна олимпиада по немски език. За университета не беше от значение, но за стипендията му със сигурност.

# 104
  • София
  • Мнения: 18 033


Знаете ли каква диплома приблизително трябва за кандидатстване за биотехнология?
Хайделберг е прекрасен град със супер база за студентите.



Ako въпросът е принципен, ето тук се виждат актуализираните бундесквоти в различните унита с тази специалност.
https://www.nc-werte.info/studiengang/biotechnologie/
Ако пък става дума конкретно за Хайделберг, той липсва в списъка, което ме кара да мисля, че или не  е  въобще с квоти специалността, или е само с местни такива, или самата специалност официално се води не биотехнологии.  И така се оказа - специалността е  Молекулярни биотехнологии. Няма NC според написаното. Първите 250 души по критерии като общ успех от дипломата, оценки по конкретни предмети  в нея (изброени са), допълнителни дейности като положени практики и социални ангажименти биват поканени на събеседване (описаното от Кармела по-горе, което става само и единствено на определената дата, дано направят за девойката й изключение). И после в рамките на най-много два дни след интервюто, одобрените 83-ма получават потвърждаващ приема мейл. Peace
http://www.uni-heidelberg.de/fakultaeten/biowissenschaften/studi … sc/zulassung.html
Направи ми друго впечатление. Въпросното събеседване за тази година е насрочено за 28.07. Щом до два дни отговарят, значи  до 1 август приетите вече имат заветния Zulassungsbescheid. Това е  готино, защото в началото на август твърде малко хора имат още отговори от унитата и това вероятно улеснява нещата с общежитията.

Общи условия

Активация на акаунт