Университети в Германия и други държави с немски език 9

  • 77 487
  • 740
  •   1
Отговори
# 240
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Достатъчно е само за всяка искана заверка  да се представи кореспонденция с унито.

Русалка, да разбирам ли, че ако няма кореспонденция с определено Уни, няма да направят заверка на копията в Посолството? Hug

Смятах да мина цялата процедура за кандидатстване догодина и въпроса с дипломата да е ок, т.к. няма да сме тук, но ако е така изглежда напролет ще трябва да се връщаме да заверяваме в Посолството?!? Rolling Eyes

# 241
  • София
  • Мнения: 18 033
Достатъчно е само за всяка искана заверка  да се представи кореспонденция с унито.

Русалка, да разбирам ли, че ако няма кореспонденция с определено Уни, няма да направят заверка на копията в Посолството? Hug

Смятах да мина цялата процедура за кандидатстване догодина и въпроса с дипломата да е ок, т.к. няма да сме тук, но ако е така изглежда напролет ще трябва да се връщаме да заверяваме в Посолството?!? Rolling Eyes
Нееее, кореспонеденцията с унито  прави заверката безплатна. Иначе просто ще си платите. Peace

# 242
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Скрит текст:
Достатъчно е само за всяка искана заверка  да се представи кореспонденция с унито.

Русалка, да разбирам ли, че ако няма кореспонденция с определено Уни, няма да направят заверка на копията в Посолството? Hug

Смятах да мина цялата процедура за кандидатстване догодина и въпроса с дипломата да е ок, т.к. няма да сме тук, но ако е така изглежда напролет ще трябва да се връщаме да заверяваме в Посолството?!? Rolling Eyes
Нееее, кореспонеденцията с унито  прави заверката безплатна. Иначе просто ще си платите. Peace

Благодаря! bouquet

# 243
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Да споделя нещо по темата пощи. Хапчетата за алергия на щерката свършиха, беше сложно и дълго докато стигне до рецепта и лекар и докато се изяснят с АОК, пробвах с пощата. Отказаха, естествено, не можело лекарства по поща. И тогава пуснах един блистер ериус в плик с обикновена поща, на късмет. Сложих и описанието, в случай че някой провери съдържанието. Стигнаха за 5 дена, по-бързо от препоръчаната поща и още по-бързо от АОК.

# 244
  • София
  • Мнения: 3 167
Достатъчно е само за всяка искана заверка  да се представи кореспонденция с унито.

Русалка, да разбирам ли, че ако няма кореспонденция с определено Уни, няма да направят заверка на копията в Посолството? Hug

Смятах да мина цялата процедура за кандидатстване догодина и въпроса с дипломата да е ок, т.к. няма да сме тук, но ако е така изглежда напролет ще трябва да се връщаме да заверяваме в Посолството?!? Rolling Eyes
Да споделя моят опит със заверката. Синът ми кандидатства за подготвителна година. Бяхме заверили само един комплект документи. Не започна да учи в Университета и за следващата година му беше нужен нов комплект документи за кандидатстване. А  вече живееше в Германия. Просто си направи ново копие на преведената, легализирана диплома и отиде в общината  - Bürgerbüro, където срещу около 3 евро му завериха копията.

# 245
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Да споделя нещо по темата пощи. Хапчетата за алергия на щерката свършиха, беше сложно и дълго докато стигне до рецепта и лекар и докато се изяснят с АОК, пробвах с пощата. Отказаха, естествено, не можело лекарства по поща. И тогава пуснах един блистер ериус в плик с обикновена поща, на късмет. Сложих и описанието, в случай че някой провери съдържанието. Стигнаха за 5 дена, по-бързо от препоръчаната поща и още по-бързо от АОК.
Извадили сте късмет с пратката, на мен през април ми върнаха точно хапчета ериус Sad

# 246
  • Мнения: 487
Да споделя нещо по темата пощи. Хапчетата за алергия на щерката свършиха, беше сложно и дълго докато стигне до рецепта и лекар и докато се изяснят с АОК, пробвах с пощата. Отказаха, естествено, не можело лекарства по поща. И тогава пуснах един блистер ериус в плик с обикновена поща, на късмет. Сложих и описанието, в случай че някой провери съдържанието. Стигнаха за 5 дена, по-бързо от препоръчаната поща и още по-бързо от АОК.
Извадили сте късмет с пратката, на мен през април ми върнаха точно хапчета ериус Sad
Момичета,трябва да изпратя една пластика  на дебитна карта на дъщеря ми.Мислех с ТНТ,но като ви прочетох,ми се струва ,че е по-добре по пощата с обратна разписка.Проблема е там ,че нея по цял ден я няма и най-вероятно ще се наложи да ходи на място в пощата.Въпросът ми е: в пощата ли трябва да иде за получаване на писмото  или в някакво депо,а също дали работят събота и неделя.

# 247
  • София
  • Мнения: 18 033
Вале, и да искаш с ТНТ, няма да стане, системата им в цяла източна Европа е срината, май от прословутия вирус. И д Федекс не става, те май са едно с ТНТ.

Някой пращал ли е документация с  Арамекс, попаднах в сайта на изгодна оферта за студенти от само 29 лева за зона 1, в която е Германия?

# 248
  • Мнения: 487
Вале, и да искаш с ТНТ, няма да стане, системата им в цяла източна Европа е срината, май от прословутия вирус. И д Федекс не става, те май са едно с ТНТ.

Някой пращал ли е документация с  Арамекс, попаднах в сайта на изгодна оферта за студенти от само 29 лева за зона 1, в която е Германия?
Благодаря, Русалке. bouquet
Значи няма какво да му мисля-ще изпратя картата по  пощата.
От Арамекс съм много доволна,но съм изпращала само колети.

Последна редакция: пт, 30 юни 2017, 17:50 от vale3000

# 249
  • София
  • Мнения: 11 703
Русалке ние сме ползвали Арамекс,но по спомени беше за багаж/колет,а не за документация.
Бяхме доволни.От българския офис бяха много любезни и съответно оказаха съдействие за проследяване на пратката на немска територия.
Документи сме изпращали с DHL /пак по спомени,трябва да направя сверка/ Wink.

# 250
  • София
  • Мнения: 18 033
Благодаря! Момчето изпрати документитес Арамекс  и да, 30 лева е на комплект документи.

# 251
  • Мнения: 34
И аз да споделя: пратихме документите с DHL. 45 лв. ни взеха на пратка. 1-2 раб. дни е срокът за доставка.

# 252
  • София
  • Мнения: 1 654
BBella, дъщеря ми беше подготвила кореспонденция и разпечатки от сайтовете на унитата, но в посолството не са й ги искали за заверката на документите й.

Някой пращал ли е "международен купон-отговор", в пощите ли се продават?

# 253
  • Мнения: 34
Международен купон отговор купихме от колетното в пощата. Това е за Хайделберг нали? На нас ни искаха 3 бр.

# 254
  • София
  • Мнения: 1 654
Благодаря Jujunka  bouquet, да, за Хайделберг искат 3 бр.

Общи условия

Активация на акаунт