Университети в Германия и други държави с немски език 9

  • 77 565
  • 740
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 1 654
chrissy, за интервюто решихме да изчакаме първо да я поканят от Хайделберг и ако това се случи, да звъним и да питаме какво може да се направи.
Като чета за неприятностите на русалка, започвам малко да се притеснявам, че и ние пратихме документите с Арамекс ...

# 271
  • София
  • Мнения: 18 094
chrissy, за интервюто решихме да изчакаме първо да я поканят от Хайделберг и ако това се случи, да звъним и да питаме какво може да се направи.
Като чета за неприятностите на русалка, започвам малко да се притеснявам, че и ние пратихме документите с Арамекс ...

Кармела, спокойно, другите две пратки са си стигнали вече. Peace Проблемна е само една - за жалост  за най-исканото..

ПП Свързах се с Goethe Institut  и споделям информацията, зa да е полезна и за други. Там заверяват  САМО издадени от тях сертификати. Тоест единственият вариант cа посолство и консулства.

Последна редакция: ср, 05 юли 2017, 17:25 от пенсионирана русалка

# 272
  • София
  • Мнения: 18 094
Урааааа, доставиха пратката на момчето до адреса  на дъщеря ми - измачкана, настъпвана, изцапана, с  невъзможен за разчитане адрес. Толкова ли им костваше да признаят, че не са съхранявали плика като хората, поради което просто нямат адреса и да го поискат... Без всичките тези филми. Twisted Evil

Последна редакция: чт, 06 юли 2017, 14:19 от пенсионирана русалка

# 273
  • Варна
  • Мнения: 3 247
Много непрофесионално от страна на ДПД. Ако ви се занимава пуснете жалба. Можеше и да изтървете срок така.

# 274
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
И от моя гледна точка ДПД са от най-тъпите куриери.

# 275
  • Бургас
  • Мнения: 6 601
Русалке,радвам се и аз за добрата развръзка. Grinning
Какво е дпд?Немски куриер?

Успех от мен на всички чакащи!Като чета какво ме чака другата година и получавам замайване и болки в стомаха.
Ще чакам новини за приети деца! Praynig
Успех отново!

# 276
  • София
  • Мнения: 18 094
DPD май са си били само немци в началото при оcноваването им, понеже все пак и абрeвиатурата е немска, Deutscher Paketdienst,  ама май към днешена дата е вече група и  с чуждо участие. Mоже и да бъркам, де, ама е все тая какви са, важното е, че има доста поводи да бъдат критикувани..

Последна редакция: чт, 06 юли 2017, 18:21 от пенсионирана русалка

# 277
  • София
  • Мнения: 11 740
Русалке браво за успешната развръзка на нещата и браво за твоята всеотдайна помощ! Peace
Да задам аз един лаишки /глупав/ въпрос.Когато изпратиш пратка от България към Германия,на немска територия само DPD ли обслужват/доставят?Изпращали сме само веднъж с Арамекс и съответно с DPD не сме имали проблеми.Но може би сме имали късмет.
Документите за кандидатстване изпратихме с DHL,но при тях май организацията е друга.

# 278
  • София
  • Мнения: 18 094
Не мисля, че всички работят на немска територия с ДПД. Peace

# 279
  • Мнения: 592
Русалке браво за успешната развръзка на нещата и браво за твоята всеотдайна помощ! Peace
Да задам аз един лаишки /глупав/ въпрос.Когато изпратиш пратка от България към Германия,на немска територия само DPD ли обслужват/доставят?Изпращали сме само веднъж с Арамекс и съответно с DPD не сме имали проблеми.Но може би сме имали късмет.
Документите за кандидатстване изпратихме с DHL,но при тях май организацията е друга.
DHL си ги има в Германия. Докато Арамекс, а също и Спиди / дори вече и в Бг виждам, че пише на бусовете им DPD / са малки фирми работят само на територията на Бг. и имат договорки и ползват фирми в дадени Държави. Ние също имахме перипети с DPD и дано не ни се налага да ги ползваме пак. Трябва да отчетем, че нашите куриерски фирми са много по добри от колкото тази немска.

# 280
  • София
  • Мнения: 1 654
Русалка, много се радвам, че се намериха документите ви, дано всичко да е наред с кандидатстването!
Нашите още не са пристигнали, а писмото за Хайделберг не е мръднало от Лондон ( Rolling Eyes) от вчера сутринта. Днес станаха три работни дни и очаквах вече да са доставени  Sad

# 281
  • София
  • Мнения: 18 094
Не съм наясно с куриерите много-много, ама Арамекс не би следвало да е  малка фирма, доколкото помня са арабско-амeриканска с офиси по цял свят, докато Спиди си е само наша..

Кармела, при младежа също стоеше непроменен статусът на другите две пратки (все във Франкфурт висяха) и после изведнъж се актуализира в рамките на няколко часа до out for delivery  и  delivered. А и се опитвам да съм обективна, момичето в Арамекс тук беше отзивчиво - звънна няколко пъти, прати мейл на ДПД с името на дъщеря ми, звънна да пита днес докъде сме го докарали, което означава, че ДПД нищо не са актуализирали и дори Арамекс нямат информация, което е смехотворно.. Извини се и за причиненото неудобство.

Последна редакция: чт, 06 юли 2017, 19:12 от пенсионирана русалка

# 282
  • София
  • Мнения: 1 654
Благодаря ти, винаги ми действаш успокояващо  bouquet И аз се надявам, че пратките се движат, дори и да не се обновява статусът им, има и още време.

# 283
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Не са само ДПД тук, има и други куриери, разбира се. Simple Smile Има Deutsche Post за писма и малки пратки (става по-бавно), което е различно от DHL, което е за пратки най-вече. Ако изпратиш нещо с БГ пощи, ще се доставя по Дойче пост например.

Има и UPS. Спийди поне преди работеха с TNT, които не са толкова големи и съм имала малко контакти с тях, но съм с позитивни впечатления. Имаше и още една голяма фирма куриерска, но забравих в момента името.

Но всичките правят глупости, вкл. ДХЛ. Примерно: От поне 3 години имаме карта за т.нар. Packstation, т.е. едни кутии до пощата, в които могат да ти доставят пратки и ти да си ги взимаш с тази карта в извънработно време. Приятелят ми често поръчва там, щото пощата затваря в 6 и не я хващаме винаги. Експлицитно като адрес задава пакщациона, ако искаме нещо бързо. Е, няма, братче, доставят където си искат. Опитват да ни доставят вкъщи в 11 сутрин или 3 слеодбед, когато ние сме на работа, съотв. не ни намират и пратката отива в пощата, която отново времево не я хващаш. Или директно оставя пратката в пощата, щото не му се разкарва с твоята пратка... Или ако няма място, може да ти я дропне в друг пакщацион, което е ок, защото поне можеш да си я вземеш, макар и само с кола. Но ако я остави във филиала на пощата и се случат и някакви почивни дни, има да си я чааакаш тази пратка...

И все пак на ДХЛ и Дойче пост най мога да им имам доверие. Писмата стигат от днес за утре, ако ги пуснеш сутринта в 8-9 или от днес за другиден, ако ги пуснеш примерно вечерта в 7 и камиончето вече е обрало за днес.

# 284
  • София
  • Мнения: 1 654
Аз пък да се оплача по въпроса с плащанията. Виенския университет има такса за кандидатстване - плащането става или с кредитна карта или през някаква онлайн платформа, която обаче била само за австрийци. Плащаме с карта и сега чакаме смс код с който да финализираме и той разбира се не идва  Confused
Дъщеря ми е регистрирала нейния телефон, съответно чакаме при нея кода, картата пък е моя. Ако не дойде до обяд ще звъним.
Да му се не знаят и въртелите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт