Университети в Германия и други държави с немски език 9

  • 77 479
  • 740
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 1 654
Звъннах в банката, по някаква случайност е именно австрийска и при втория опит взехме че финализирахме нещата. Поне до тук Simple Smile

# 286
  • Мнения: 34
Какво следва след изпращане на документите? Проследих по товарителниците, че са получени. А от университетите трябва ли да получа нещо?

# 287
  • София
  • Мнения: 18 028
От някои- да, от някои- не.. Зависи каква е практиката на съответния университет:peace:
А после какво следва - чакане Simple Smile

# 288
  • София
  • Мнения: 250
Здравейте,
След като прочетох за перипетиите с документите, мисля да използвам DHL. Едно въпросче - куриер ли викате за изпращане. Чета им сайта, но офис в София има само до летището, където предполагам е за големи пратки..?

# 289
  • София
  • Мнения: 11 703
Здравейте,
След като прочетох за перипетиите с документите, мисля да използвам DHL. Едно въпросче - куриер ли викате за изпращане. Чета им сайта, но офис в София има само до летището, където предполагам е за големи пратки..?

Точно от офиса им до летището пуснахме документите на сина ми.Става и за документи. Peace

# 290
  • София
  • Мнения: 1 654
Да, директно в офиса на DHL.
Това приключи, следва издирване на общежитие- отговор от кандидатстването през май месец още за Манхайм нямаме SadЩе пробваме да им се обади директно. Все пак предполагам през юли се освобождават стаи заради приключването на годината.

# 291
  • София
  • Мнения: 18 028
Праз август може би, ако се съди по това до кога в Германия има изпити..  Laughing

# 292
  • София
  • Мнения: 1 654
Праз август може би, ако се съди по това до кога в Германия има изпити..  Laughing
Peace кога почиват тия деца...В Манхайм започват от 1 септември

# 293
  • Варна
  • Мнения: 3 245
liebesbaer Точно в средата на юли почнаха да ни се обаждат за общежития. Вие кога сте писали, че желаете настаняване?

В Манхайм редовният семестър ли почва от 1.09 или някакви подготвителни курсове/ориентация?

# 294
  • София
  • Мнения: 11 703
Праз август може би, ако се съди по това до кога в Германия има изпити..  Laughing
Peace кога почиват тия деца...В Манхайм започват от 1 септември

Изненадана съм да прочета това.Моята информация е,че започват на 1.10 /15.10/ в Германия.
По въпроса с общежитията,познато дете получи общежитие от 1.07,но то вече е в края на първи курс.

# 295
  • Мнения: X
Здравейте,
След като прочетох за перипетиите с документите, мисля да използвам DHL. Едно въпросче - куриер ли викате за изпращане. Чета им сайта, но офис в София има само до летището, където предполагам е за големи пратки..?

Само да кажа, че DHL имат услуга "от врата до врата" - тоест, може да извикате куриер до вкъщи или в офиса си, не е нужно да ходите до летището. Ние само така ги ползваме, няма кой да се разкарва до летището.

# 296
  • Мнения: 8 460
DHL в Германия обаче не функционира така безупречно като DHL в България.
Не искам да всявам паника, но лично ние сме имали 4-5 случая на пълна безотговорност от страна на немския DHL, изразяваща се в недоставяне на пратки, доставяне у съседа на N-тия етаж, връщане на пратка, защото уж адресатът не бил у дома, което не отговаря на истината и то не връщане в офиса,  а директно в града, от който е изпратена. Пак казвам, въпрос на късмет. Чукате на дърво да не се случва.
Нашите куриери са светлинни години преди германските, мисля ,че съм писала вече.
Успех на всички, пращащи документи! bouquet

# 297
  • София
  • Мнения: 1 654
liebesbaer Точно в средата на юли почнаха да ни се обаждат за общежития. Вие кога сте писали, че желаете настаняване?

В Манхайм редовният семестър ли почва от 1.09 или някакви подготвителни курсове/ориентация?
Ясмина, Когато кандидатстваше не знаеше, че почват от 1.09 и писа съответно началото на септември. Сега пуска запитвания с дата 15-ти август. Редовния семестър е от 1-ви. Току що ми каза че на 4-ти са първите лекции, ако разбира се я приемат  Grinning

# 298
  • София
  • Мнения: 18 028
DHL в Германия обаче не функционира така безупречно като DHL в България.
Не искам да всявам паника, но лично ние сме имали 4-5 случая на пълна безотговорност от страна на немския DHL, изразяваща се в недоставяне на пратки, доставяне у съседа на N-тия етаж, връщане на пратка, защото уж адресатът не бил у дома, което не отговаря на истината и то не връщане в офиса,  а директно в града, от който е изпратена. Пак казвам, въпрос на късмет. Чукате на дърво да не се случва.
Нашите куриери са светлинни години преди германските, мисля ,че съм писала вече.
Успех на всички, пращащи документи! bouquet

Да, за жалост е така и все пак са далеч по-надеждни явно от ДПД. Номерът с уж звъненето и липсата на получател на място се е случвал и на дъщеря ми миналата година. Знаеше, че очаква пратка, заби се в общежитието целия ден в очакването й, а после се оказа, че куриерът звънял настойчиво, а нея я "нямало" Mr. Green

# 299
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Е, то това последното е редовен номер. И после ходиш да си я получиш в пощата. Мда...

Общи условия

Активация на акаунт