Университети в Германия и други държави с немски език 9

  • 77 484
  • 740
  •   1
Отговори
# 495
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Благодаря, но за съжаление не познавам вече студенти.  Rolling Eyes Остарях и даже последните изпозавършиха.  Wink
Just... a woman, по този повод майка ми казва, че ще й излезе на същата цена тя да дойде и да си направи екскурзия до Мюнхен и да ми донесе съответното нещо (в случая е документ и не заема много място).  Mr. Green

# 496
  • София
  • Мнения: 11 703
chrissy аз познавам  Wink,но си е вкъщи в момента и не се предвижда да пътува следващите седмици.Единствено за него мога да гарантирам...
Права е майка ти.Евентуално проучи за някоя друга куриерска фирма с по-ниски цени.

# 497
  • Варна
  • Мнения: 124
_re_ge, към коя фирма кандидатствахте за общежитие? И първокурсниците имат ли право на самостоятелна стая, че според това, което четох в home4students, май нямат право първата година... Моята щерка ще кандидатства във Виенския университет догодина, но за общежитие ще трябва да подаваме документи съвсем скоро и всякаква информация ще ми бъде от полза. Blush

# 498
  • Мнения: X
Благодаря, но за съжаление не познавам вече студенти.  Rolling Eyes Остарях и даже последните изпозавършиха.  Wink
Just... a woman, по този повод майка ми казва, че ще й излезе на същата цена тя да дойде и да си направи екскурзия до Мюнхен и да ми донесе съответното нещо (в случая е документ и не заема много място).  Mr. Green

Chrissy, ползвали сме Спийди за забравени очила и ги доставиха за 4-5 дни до Мюнхен, цената беше 35 лева някъде. Но за паспорт, при това задължително да бъде там до две седмици, аз бих ползвала DHL въпреки цената му. 

# 499
  • Русе
  • Мнения: 658
_re_ge, към коя фирма кандидатствахте за общежитие? И първокурсниците имат ли право на самостоятелна стая, че според това, което четох в home4students, май нямат право първата година... Моята щерка ще кандидатства във Виенския университет догодина, но за общежитие ще трябва да подаваме документи съвсем скоро и всякаква информация ще ми бъде от полза. Blush

Здравейте,
аз също мога да помогна. Дъщеря ми има самостоятелна стая от самото начало. Има много двойни стаи във Виена, затова е добре да се кандидатства направо само за единична стая още от февруари и ще се получи. Няма да има проблем. Иначе моята дъщеря е настанена от фирма Wihast. Те имат няколко блока с единични стаи и цените са много прилични (като за Виена).

Пробвайте също в oejab.at. Успех!

# 500
  • Варна
  • Мнения: 124
Здравейте,
аз също мога да помогна. Дъщеря ми има самостоятелна стая от самото начало. Има много двойни стаи във Виена, затова е добре да се кандидатства направо само за единична стая още от февруари и ще се получи. Няма да има проблем. Иначе моята дъщеря е настанена от фирма Wihast. Те имат няколко блока с единични стаи и цените са много прилични (като за Виена).
Пробвайте също в oejab.at. Успех!
Благодаря! Поразгледах общежитията на Wihast, цените им наистина са доста прилични, а и по-добри в сравнение с тези на home4students например. Имаме време, ще трябва да разгледаме щателно всичко и да действаме още февруари. А нали във всяка фирма по отделно се подават документи? Нямат единна система за прием на документи за общежитие?

# 501
  • Русе
  • Мнения: 658
А нали във всяка фирма по отделно се подават документи? Нямат единна система за прием на документи за общежитие?

Точно така, във всяка фирма е поотделно кандидатстването и на повечето места е платено.

# 502
  • Мнения: 453
Здравейте,
аз също мога да помогна. Дъщеря ми има самостоятелна стая от самото начало. Има много двойни стаи във Виена, затова е добре да се кандидатства направо само за единична стая още от февруари и ще се получи. Няма да има проблем. Иначе моята дъщеря е настанена от фирма Wihast. Те имат няколко блока с единични стаи и цените са много прилични (като за Виена).
Пробвайте също в oejab.at. Успех!
Благодаря! Поразгледах общежитията на Wihast, цените им наистина са доста прилични, а и по-добри в сравнение с тези на home4students например. Имаме време, ще трябва да разгледаме щателно всичко и да действаме още февруари. А нали във всяка фирма по отделно се подават документи? Нямат единна система за прием на документи за общежитие?
Нямат единна система, също така освен посочените организации, там има и много общежития, към които директно се пише.

# 503
  • Мнения: 378
mucunkata333, може да погледнете и тези studentenwohnen.at

# 504
  • Варна
  • Мнения: 124
А има ли сайт, където са събрани и могат да се видят всички общежития? Head Band Или ако някоя от вас има някакъв списък, който сте си правили когато сте кандидатствали, ако може да ми дадете, ще съм много благодарна! Blush

# 505
  • Мнения: 378
А има ли сайт, където са събрани и могат да се видят всички общежития? Head Band Или ако някоя от вас има някакъв списък, който сте си правили когато сте кандидатствали, ако може да ми дадете, ще съм много благодарна! Blush
Тук има списък, не знам дали са всички, но поне повечето.
http://www.studieren.at/wohnen-im-studentenwohnheim/studentenwohnheim-wien

# 506
  • Варна
  • Мнения: 124
А има ли сайт, където са събрани и могат да се видят всички общежития? Head Band Или ако някоя от вас има някакъв списък, който сте си правили когато сте кандидатствали, ако може да ми дадете, ще съм много благодарна! Blush
Тук има списък, не знам дали са всички, но поне повечето.
http://www.studieren.at/wohnen-im-studentenwohnheim/studentenwohnheim-wien

Много много благодаря! (липсва ми емотикончето с букета Simple Smile )

# 507
  • Мнения: 13 804
Ние съм към хоум4студентс. Наемът е 319 евра на месец, но не е целогодишно. Целогодишните бяха с по-нисък наем но бяха свършили към момента. Явно след края  на първата година багажа ще ходи на сторидж към общежитието. Детето искаше да е в стая с друго дете, но имаше възможност да е в самостоятелна стая ако поиска. Беше си харесала друго общежитие с чистак нов ремонт но й отказаха защото се е заело още  февруари. Не е много ниска сегашната цена , но плюсовете са че е близо до университета  ( 5-10 минути път пеша ), самостоятелен санитарен възел и кухничка за която ще дам повече инфо като отидем там ( Шерната е кухничката но не зная между колко стаи), както и почистване на стаите ежедневно от тамошен персонал. Наясно сме, че имахме и по-ефтини опции но първата година предпочитаме нещата да са й някак по-уредени. Нека стъпи, да се позакрепи  и се огледа какво как,  вместо да е замесена в повече битовизми. Ако оцелее, втората година има идеи да се мести. Нека първо оцелее ... и ние с нея ...

П.С не подадохме в повече фирми именно заради таксата за кандидатстване. Ако не я бяха приели щяхме да увиснем със немалка сума. Както писах само за кандидатстване /обработка на документи  във всички общежития на дадената фирма,  дадохме 100$ евро. за другите вероятно също щеше да се плаща ...

# 508
  • Мнения: 453
Честито _re_ge,
това е възможно най- харесвания от мен вариант- самостоятелен сервизен възел и споделена кухня. Имат полза децата от социални контакти, а тези общи помещения ги насърчават. От др страна не си пречат или изчакват, до колкото зная има достатъчно уреди и пространство за хранене, не си вкарват миризми в стаите Wink
Близостта до университета също е страхотно предимство. Почти съм сигурна, че догодина вече няма да искат да се местят, но както и да е.
Силен старт желая на всички и успешна учебна година!

# 509
  • София
  • Мнения: 1 654
Здравейте, днес от общежитието са поискали на дъщеря ми служебна бележка от последните 3 начислени заплати. Въпросът ми е в НОИ ли трябва да ходя за последното си възнаграждение, т.к от месец съм в болничен, или от работата ще ми дадат и за трите месеца? Ако някой е бил в такива ситуация или пък знае, ще се радвам на мнение.

Общи условия

Активация на акаунт