Забременели след ин витро - Tема 35

  • 41 543
  • 722
  •   1
Отговори
# 75
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Боби, ако избереш Сигридов трянва скоро да запишеш час, понеже са с месец, месец и половина напред.

# 76
  • Мнения: 6 060
Е аз попитах док, но той ми каза, че е рано и той щял да ми каже кога да се ориентирам за Сигридов. На другия преглед ще попитам пак. То и за д-р Велев се записва месец-месец и половина по-рано.
Тези дни може да ти пиша на лични, за да не спамя темата тук, да ми кажеш горе-долу какво се прави, че не съм наясно въобще нито с прегледи, нито с ЖК.  newsm78

# 77
  • Мнения: 749
Боби, честито сърчие мила. Само така до края Wink. А за фм аз със сигурност бих отишла при Сигридов. Без значение какво се говори. И наистина той няма нищо против ин витрото. Той ме изпрати мен лично в Мемориал в Истанбул и съм му страхотно благодарна. Мисля, че наистина има лошо мнение за методите в Надежда. Не съм запозната и не ми се иска да взимам отношение по този въпрос. Ще кажа само, че в Мемориал се запознахме с много други двойки, които имаха по няколко процедури вече в Надежда и разказваха страшни неща. Изправи ми се косата. Но няма да изпадам в подробности. Сестра ми беше пациентка на Стаменов и е страшно доволна от всичко в Надежда. Мисля, че нещата са много индивидуални. Аз се доверих на Сигридов и заминах директно в Истанбул и хич не съжалявам. Пак ще ходим там, живот и здраве, до година Wink

# 78
  • Мнения: 5 900
Боби, обсъждали ли сте с док нещо за Сигридов newsm78 Защото той обикновено насочва по-проблемните момичета към него. При мен дори и не го коментирахме понеже аз заявих, че съм се насочила към него. Това решение си беше взето от години дето се вика.
При теб за момента всичко е и ще бъде ок, така че няма чак такава нужда да се следиш при Сигридов. Особено ежемесечно. Може за по-важните прегледи, но има и много други специалисти в тази област. от които да си избереш. Ако все пак решиш да ходиш там трябва да се обадиш доста по-рано. В момента часовете вървят някъде месец и половина напред заради празниците, които предстоят. Такива предстоят и другия месец и ще стране още по-голямо забавяне. Макар че за скрининг винаги ще те вредят. По-сложно е за разни извънредни и допълнителни прегледи.

# 79
  • Мнения: 6 060
Благодаря ти, zoziHug

Блингче, не че сме обсъждали нещо за Сигридов, но док спомена в някаква друга връзка /май беше за последния МЦ/, че като съм отидела при него трябва да казвам конкретната дата, която той ми изчисли. И явно смята към него да ме насочи, но не съм убедена че ще отида при него. От вас чувам за черния му хумор, а аз каквато съм паника не знам дали бих издържала такъв. Но ще видим ... до там да стигна.  Praynig

# 80
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Боби, с каквото мога ще помагам Simple Smile ти си бременей спокойно.

# 81
  • Мнения: 5 900
Ааа той си директно дата на пункция, защото е в час с тези неща. Просто на някои от по-редовните АГта като по ЖК им е нужно. Но моя специално ме изненада като не поиска. Жестоката реалност обаче е, че все повече ставаме мамите на ин витро деца, така че...
Имаш време още . Тепърва те чакат още два прегледа. Ще си прецениш към кой да се насочиш. Но наистина не виждам някаква сериозна нужда това да е Сигридов или поне не за сериозно следене. Той си е за проблемни Б, лош опит със загуби и какви ли не проблеми и гадости. С две думи по-добре да не си му пациент. Останалите жени, които са си с нормално протичащи Б пък било то и ин витро такива, защото това, че те са такива не е равнозначно на проблемни, може да си спестят "черния му хумор" и да избират от широк кръг специалисти. Още повече като си в Сф.
Скрит текст:
Аз лично първо, че няма на кой да разчитам в града за по-сериозни неща. Бих ходила, ако имаше как и някой да ми се връзваше на акъла и при някое от другите големи имена. Първо да съм съвсем спокойна и да се презастраховам и просто, за да видя и друг поглед на нещата. Обаче ММ няма да ми се върже и финансово изобщо няма да го понесем. И в момента следенето ми излиза златно. За да има на кой да разчитам с раждането и да съм по-спокойна съм принудена да давам по-големи суми за следене, отколкото за разходките до Сф заедно с пътните. Да не говорим, че и самото раждане почти стигна софийските цени, а нивото далеч не е същото. Много пъти ми се е искало, ако има как да се преместя за някой месец в Сф Laughing

# 82
  • Мнения: 19 733
Моят термин си беше определен по дата на трансфер и дни на ембрионите. За мен това е най-точният метод.

# 83
  • Мнения: 749
И моят така!

# 84
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
За мен проблема е че не се знае кога една Б може да стане проблемна. А една изключително ценна б, каквато е на Боби, изобщо не трябва да се приема за "нормална".
При Сигридов бях в 12, 21, 30, 36 седмици ... Или приблизително тези седмици. Само първият струва 120лв понеже има и бхс, а другите бяха по 80лв.
Имах 4 пъти изследвания, които са около 120-40лв. Доста пари са, но си струва всяка стотинка.

# 85
  • Мнения: 6 060
Мда, и аз това се притеснявам. Засега нещата изглеждат нормални, но е прекалено рано. Нищо не ми гарантира, че в даден момент бременността няма да стане проблемна. Предимството на другия доктор е, че той изражда и ми се струва добра възможност да се роди при доктора, който те е следил и е наясно с положението. Освен да питам док при последния преглед за двата варианта. Иначе парите щи са почти същите и на двете места. Добрите лекари взимат скъпо.

# 86
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Боби, според мен ходи и при двамата. Не знам Велев дали прави ФМ? Ако не, това е плюс до някъде. Освен това проучи дали води ЖК? Защото ти трябва и лекар за ЖК... Стават много и всеки с различно мнение.

# 87
  • Мнения: 1 409
Сама по себе си бремеността след ин витро става "проблемна" в нашите глави. Досега всички инвитро мами са двойно по-притеснени и тревожни от останалите... за съжаление е нормално. Бих те посъветвала да се видиш и с двамата. Не е тайна, аз смених моя лекар от жк, записала съм час за фм при двама, плюс консултация със Сигридов през май. Не казвам, че е хубава тази хипохондрия, но само в тази и свързаните теми се чувствам разбрана защо имам толкова притеснения. Ако зависи от мен всяка седмица сигурно щях да вися пред някой кабинет!  Crazy
А моите контракции нямат спирка. Вече им свикнах и не се шашкам толкова. Гледам повече да почивам. Позволих си да пътувам извън София дори, естествено с предварителен план за спешни случаи. Joy

Последна редакция: сб, 15 апр 2017, 18:14 от Clear

# 88
  • Мнения: 6 060
Може ли ФМ, БХС, тонове и т.н. да се следят при двама лекари? Може ли да е вредно за бебето? При Велев се прави всичко, което и при Сигридов. Леко ще трябва да спечиля от тотото, ако ходя и при двамата. Mr. Green За ЖК ще трябва да мисля друг вариант.

# 89
  • Мнения: 1 269
Боби само въпрос на пари е. Важното феталната и Бхс да са ок

Общи условия

Активация на акаунт