Най-после да си купя свестни препарати за чистене - 10

  • 125 931
  • 870
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 48
Изчетох темата и започнах списък с какви продукти да вземам Grinning Нанесох се в 'нова' къща и искам да почистя основно. Нещата не са точно мръсни, по-скоро захабени. Някакви идеи:
- дървени врати и дръжки - имат петна, някои от боя, други неопределени, а дръжките изглеждат ужасно от мокри ръце. Дали с тази магическа гъбичка ще се получи нещо? Четох и за спирт, лакочистител, но ме е страх да не стане по-зле. Не е за тази тема, но мога ли да им ударя един лак? Никога не съм лакирала и не знам колко труден е процесът...
- вана - не е пластмасова и има жълти петна. Пробвах с белина и киснене - не помогна изобщо.
- балатум - търках с препарат с белина, но продължава да седи с един мръсен кафеникав цвят, а трябва да е по-скоро бежов
- хладилник - (обмислям направо да взема нов) какъв препарат мога да ползвам? Бих го напръскала с белина, ако не беше хладилник Blush

Иска ми се да напръскам с нещо, да изплакна и всичко да е изкрящо бяло Laughing Много непрактични ми се виждат някои от решенията - балатум не бях виждала от доста време, дървените дръжки ме изумиха, а да не споменавам белите кухненски плотове, които ежедневно трябва да търкам, за да не остават вечно петна Frowning1

Любимият ми препарат - Viakal. Вземам го от Гърция и върши чудеса в банята и с метални повърхности. Светват, маха следите от варовик и си стои блестящо поне ден-два след като съм изчистила.

Опитай поне за вратите, дръжките (супер е за ключове, контакти, смесители, подове и подобни) разтвор на амоняк. Обезмаслява и обезмирисява, така поддържам и абсорбатор, че и стени бърша.
Има бутилки по литър, италиански, най- често от магазините паралелен внос, под 2 лева е.
Възможно е и с балатума да се справи, в по- концетриран разтвор.
Само не  смесвай с нищо друго, най- вече с белина, че е много опасно.

И на отворени прозорци, да не го вдишваш.

# 211
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 835
Според мен кислолът е доста силен и разяжда гланца на плочки, теракот и фаянсови мивки, което води до по-бързо замърсяване впоследствие.

# 212
  • Мнения: 7 710
Аз доколкото разбрах те са стари и захабени и затова предложих него ... не знам друго толкова силно, от един път дали ще си увреди толкова

# 213
  • Мнения: 892
Славейче, за хладилника, ако е пожълтял отвън, пробвай с паста за полиране на автомобили, от магазините за автобояджийски материали, би трябвало да можеш да вземеш малко за проба в кутийка.

# 214
  • Мнения: 301
Flowers Bouquet Много благодаря за идеите! Ще пробвам на някакъв малък участък с кислол за банята и амоняк по вратите. Lima, това е новост - за първи път чувам, но ще пробвам, благодаря. Добавям към списъка и ще докладвам Flowers Bouquet

# 215
  • София
  • Мнения: 1 036
Май  не съм много по темата, но не видях в коя друга мога да попитам. Трябва да избирам основни неща, необходими за почистването на един апартамент и ме интересува от Моповете кои са най-удобни - тези с кръглата гъба, тези с микрофибърната кърпа или спрей моповете, които са пак с такава кърпа?
Също така за прозорци кое е най-удачно и да чисти добре, да не търкам аз с вестниците - иска ми се да е с дълга дръжка, защото са ми високи прозорците..
За препаратите ще се върна назад да чета.

# 216
  • Бургас
  • Мнения: 6 096
Много съм впечатлена от препарата на А1 против котлен камък. Измих ваната, батериите, стъкления параван. Сама нанасям, без търкане. Батериите изкараха рекордно дълго време без нови следи, а водата е варовикова. Ваната също се задържа по-дълго чиста. Ползвала съм всичко възможно в банята, никога с такъв ефект.
Това е препаратът: http://aromatic.bg/product-26-

Един трик за стъклокерамични котлони http://pesteliv.com/product/940/zgura-preparat-zebra-za-pechki-450ml.html

Нанасям, оставям 15 мин., измивам. Ако е много замърсено, оставям цяла нощ и препаратът се втвърдява. На другата сутрин само с вода. Без търкане, без ножчета, а плотовете стават като нови.

# 217
  • софия
  • Мнения: 25 618
Много съм впечатлена от препарата на А1 против котлен камък. Измих ваната, батериите, стъкления параван. Сама нанасям, без търкане. Батериите изкараха рекордно дълго време без нови следи, а водата е варовикова. Ваната също се задържа по-дълго чиста. Ползвала съм всичко възможно в банята, никога с такъв ефект.
Това е препаратът: http://aromatic.bg/product-26-
Къде го има?

# 218
  • Пловдив
  • Мнения: 1 899
Много съм впечатлена от препарата на А1 против котлен камък. Измих ваната, батериите, стъкления параван. Сама нанасям, без търкане. Батериите изкараха рекордно дълго време без нови следи, а водата е варовикова. Ваната също се задържа по-дълго чиста. Ползвала съм всичко възможно в банята, никога с такъв ефект.
Това е препаратът: http://aromatic.bg/product-26-

Един трик за стъклокерамични котлони http://pesteliv.com/product/940/zgura-preparat-zebra-za-pechki-450ml.html

Нанасям, оставям 15 мин., измивам. Ако е много замърсено, оставям цяла нощ и препаратът се втвърдява. На другата сутрин само с вода. Без търкане, без ножчета, а плотовете стават като нови.
Благодаря !
Ще пробвам и двата ,но тази Зебра не е ли много агресивна за стъклокерамичния плот ?
Аз мисля ,че ще го  нарани  Rolling Eyes,но ще пробвам .
Моята печка колкото и да се старая да не кипи ,все нещо се появява около ринга на котлона .
Уж бърша от вода преди да  сложа тенджерата и пак .

# 219
  • Бургас
  • Мнения: 6 096
Не е агресивна "Зебрата" към плота. Само към ръцете - задължително с ръкавици.
А1 продават в "Кауфланд".

# 220
  • Мнения: 167
Много съм впечатлена от препарата на А1 против котлен камък. Измих ваната, батериите, стъкления параван. Сама нанасям, без търкане. Батериите изкараха рекордно дълго време без нови следи, а водата е варовикова. Ваната също се задържа по-дълго чиста. Ползвала съм всичко възможно в банята, никога с такъв ефект.
Това е препаратът: http://aromatic.bg/product-26-

Един трик за стъклокерамични котлони http://pesteliv.com/product/940/zgura-preparat-zebra-za-pechki-450ml.html

Нанасям, оставям 15 мин., измивам. Ако е много замърсено, оставям цяла нощ и препаратът се втвърдява. На другата сутрин само с вода. Без търкане, без ножчета, а плотовете стават като нови.
Благодаря !
Ще пробвам и двата ,но тази Зебра не е ли много агресивна за стъклокерамичния плот ?
Аз мисля ,че ще го  нарани  Rolling Eyes,но ще пробвам .
Моята печка колкото и да се старая да не кипи ,все нещо се появява около ринга на котлона .
Уж бърша от вода преди да  сложа тенджерата и пак .

Откакто Зебра ми смъкна боята от капака на на газовия котлон я отписах от списъка на препаратите за почистване (иначе чисти перфектно емайлирани старите печки и котлони) затова не смея да я пробвам на стъклокерамичния котлон.
Другия "исхвърлен" прерарат е оранжевото шише с киселина(гръцки беше). Той пък ми скапа бялата фугировка на плочките.

# 221
  • Бургас
  • Мнения: 6 096
Зебрата е много агресивна към бои, тигани с тефлоново и подобно покритие, но няма какво да направи на стъклото.
Препарати от типа на Кислол, Фаянс (Фаянсът също е на "Згура", която прави и Зебрата), трябва да се използват много внимателно и никога върху метал. Много са подходящи за замърсени от ръжда и налеп гърнета, мивки, плочки, но изтриват цвета на фугите. По-малко агресивни са, ако се разредят с вода, или се намажат с гъбичка само върху плочките, без фугите и после се изплакнат.

# 222
  • София
  • Мнения: 3 859
Идвам да похваля препарата за мебели с пчелен  восък на Медикс. Просто съм възхитена. Кухненските ми вратички са дъбови и с него направо станаха като нови. Така се вдъхнових,  че минах с него всичко,  що е от дърво - масата,  столовете,  ПДЧ плоскостите.. За последните не е толкова видим ефекта,  като с обикновен препарат за мебели,  но естественото дърво просто грее...  Браво на Медикс!  Ползвала съм какви ли не препарати,  вкл.  Пронто,  но това е по-добро. Препоръчвам!

# 223
  • Мнения: 2 369
А с какво чистите гланцови кухненски вратички?

# 224
  • Мнения: 4
може ли да ми препоръчате препарат за почистване на пералня?

Общи условия

Активация на акаунт