Раждане в УМБАЛ „Св. Георги“ (ВМИ) - Пловдив - 3

  • 92 197
  • 794
  •   3
Отговори
# 165
  • Мнения: 650
Аз първото го родих с един парацетамол само, за да се правя на героиня- без упойки, без нищо, сега мисля да си спестя тези изживявания, макар че не е нещо което не бих изтърпяла още веднъж, но като има начин да не се мъча, защо да си го причинявам.

# 166
  • Мнения: 687
И аз съм на мнение, че упойките са хубаво нещо и е добре, че ги има.
На мен ми е първа бременност, от началото съм с леки прокървявания, от 21г.с. със скъсена шийка (2см), почети постелен режим без серклаж, вече стигнах почети 34г.с. и искам да го изживея това раждане и да усетя какво е да дариш живот.

# 167
  • Мнения: 813
 Упойките са хубаво нещо, но имайте предвид, че поставянето на епидурална упойка е много специфично и хирург ми е казвал, че трябва анестезиолога трябва да е много, много добър. Не искам да агитирам никой за нищо, просто да споделя мнение. Hug И също така второто раждане е много по-бързо и лесно от първото, в повечето случай.
 Иначе аз раждах преди един месец в болницата, ако някой има нужда от някаква информация Hug

# 168
  • Мнения: 650
При кого ражда, с упойка ли, как бяха условията, аз въпреки че работя тук не съм запозната изобщо с отделението и ще се радвам ако някой сподели Simple Smile

# 169
  • Мнения: 687
В 24-25г.с. лежах в Патологията в Хирургиите. На мнение съм, че там има персонал, на който със закон трябва да им се забрани да работят с хора. Въпреки това съм доволна от грижите, но с малки забележки. Знам, че това не е хотел и не се ходи там на почивка, знам, че всекидневно лекарите и сестрите се сблъскват с какви ли не случаи, но все пак това не им дава повод за грозното държание.
Надявам се в Родилното отделение да са по-внимателни (най-вече сестрите).

# 170
  • Мнения: 5 004
Ако си платил на някой лекар предварително в частния кабинет всички ще са любезни.

# 171
  • Мнения: 813
 Аз на никой не съм плащала, никой не ме познава, всички в родилно се държаха много добре.
 Раждах нормално, без упойка, второ раждане, първото пак беше там преди 5год, пак същото. Сега при д-р Кирязов, предишния път при д-р Амалиев-син. Раждането и двата пъти ми вървя много спокойно, защото хората всичко ти обясняват, направляват те, без да ти се карат, без скачания по кореми и остри реплики, както съм чувала от форума за други болници.
 Няма никаква промяна от преди 5год. Грижите на персонала, от санитари - до лекари за мен са перфектни, всички си разбират от работата и са се държали вежливо, каквото съм попитала, са ми обяснявали подробно.
 Имаш си баня и тоалетна, топла вода нон-стоп, хладилник, почиства се по два пъти на ден стаята, тези условия в други болници ги наричат „вип”.

# 172
  • Мнения: 687
Явно аз случих на по-разлипно отношение. Но няма да забравя как ми пуснаха система, която трябваше да тече 7-8часа, а дойде една сестра и ми каза "Сега ще я пусна на по- нормална капка". Системата изтече за час и половина. Стана ми лошо, вдигнах температура, зави ми се свят... И това беше, защото на някой не му се занимаваше.

# 173
  • Мнения: 650
Това е доста порочна практика да си плащаш, за да ти обърнат внимание, но факт. Никъде по света го няма. Първия път родих в Норвегия- само с две акушерки ми протече раждането, но накрая дойде и лекаря. Отношението им беше все едно съм принцеса. И една стоитинка не съм дала, напротив.
Но тук, не си ли платиш за отношение и грижа няма и да получиш такива. Радвам се за това което прочетох от p0lina. Така и трябва да е.

# 174
  • Мнения: 2 988
Аз имам доста забележки към неонатологията. Не направиха ТФЕ на недоносеното ми бебе, а е с мозъчен кръвоизлив. Според тях нямало нужда, защото бил добре, само че не е и все още си теглим последствията. А за това, че не ти дават дори да си пипнеш бебето и че свижданията в неонатология са по няма и 5 минути да не говорим.

# 175
  • Мнения: 650
Е как така не ти дават да пипнеш бебето. Ако си нормално раждане, не виждам причина, за да не ти го дадат. Нали трябва да го носят да го кърмиш, най- малкото. А ако си във ВИП стая според мен може всеки да си идва на свиждане когато си поиска, така мисля, поправете ме ако бъркам.

# 176
  • Мнения: 547
Аз също раждах юли месец там.Като цяло съм доволна много. Бях с предизвикано раждане със система.В 6ч ми я пуснаха,бях без абсолютно никакви индикации за започващо раждане.В 11ч родих нормално,с 1 малък шев,без упойка Simple Smile На смяна бяха др.Димитрова и акушерка Ненова.Изключително съм им благодарна,  отношението им беше прекрасно и много ми помагнаха със съвети за това в каква поза да лежа за да слезе по-бързо бебо,как да дишам,как да напъвам и т.н. Бяха много внимателни и даже и когато напъните започнаха ме караха дя напъвам съвсем лекичко, без да бързаме,  за да може лека полека да се разтягат тъканите вътре и да нямам разкъсвания.Накрая като отидохме на магарето,казаха как трябва да напъвам и с няколко напъна,докато се усетя излезе моето момченце 3.500кг и 53см,което ми е първо Simple Smile Беше изключително чисто и поддържано навсякъде и останах с много добро впечатление. Е после в стаята вече няма кой да ти обръща чак такова внимание, особено ако отделението е пълно както в моя случай беше.Но за 3-5 дена се издържа,пък и тамън свикваш да се оправяш с бебо сама. Simple Smile Разбира се ако има проблем винаги има кого да попиташ и да се отзове,но няма кой да седи и да те дундурка или да ти гледа детето. Така че раждайте нормално ако е възможно , дори и да е без упойка , не е нищо толкова страшно.Минава като миг Simple Smile Всичко е в главата на човек и само от нас зависи как ще се настроим към раждането Simple Smile

# 177
  • Мнения: 2 988
Е как така не ти дават да пипнеш бебето. Ако си нормално раждане, не виждам причина, за да не ти го дадат. Нали трябва да го носят да го кърмиш, най- малкото. А ако си във ВИП стая според мен може всеки да си идва на свиждане когато си поиска, така мисля, поправете ме ако бъркам.

Имах предвид, че не дават да си пипаш бебето, когато то е в интензивен сектор. За кенгуру грижа не са и чували. Не дават и да се носи кърма. Дооооооста далеч са от определението „най-добрата неонатология” в града. А да не говорим, че и Селена вече не са.

# 178
  • Мнения: 687
Към момичетата раждали в Хирургиите:
Носихте ли две шишета (както пише в списъка) и на каква марка се спряхте?
Аз съм купила на Авент цял комплект, но нещо не ми се иска тях да нося и мисля да взема на друга марка докато сме в болницата. Не знам дали смяната на марка ще се отрази върху детето, ако в болницата е хранено с една марка, а вкъщи с друга. Вие как постъпихте?

# 179
  • Мнения: 660
Аз и двата пъти като раждах носих 1 шише,за да сипват АМ,но така и не дадох от него.Кърмих от раждането и не са близвали и двете Ам.За вода и Ам най-вероятно искат 2.

Общи условия

Активация на акаунт