Раждане в УМБАЛ „Св. Георги“ (ВМИ) - Пловдив - 3

  • 92 269
  • 794
  •   1
Отговори
# 480
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Аз не съм раждала все още, но миналата седмица се наложи да отида по спешност за преглед, честно казано останах с добри впечатления, прегледаха ме, отношението беше добро, съвсем спокойно ми обясниха и отговориха на може би глупавите въпроси. Искаха само да се носи собствена маска и пуснаха само мен до третия етаж, съпруга ми чакаше пред болницата. Някъде към 19:30-20:00 бях там.
Следящият ми лекар е д-р Мерджанова, но ходя и при професор Учикова, за сега съм доволно от всичко, дай боже  и на финала да е така. Ще се радвам и други да споделят скорошни впечатления Simple Smile

# 481
  • Мнения: 2 988
Здравейте момичета.
Искам да ви попитам при кого ходите на фетална морфология и биохимичен скринкинг?

Аз ходих при д-р Стоилов

# 482
  • Мнения: 7
Здравейте,
Тъй като преди да родя доста следях тази тема ще ви разкажа за моето раждане.
По време на бременоста си бях лежала два пъти в отделението за задържане и бях доста приятно изненадана от отношението на целия персонал. Затова реших да родя и там.
На 05.02 получих контракции през нощта и след направен преглед от нощната смяна се установи, че започвам да раждам. Но понеже съм от града и имах само 1см разкритие ме посъветваха да се прибера и като стане по-напечено тогава да отида, за да не вися в отделението половин ден.
На обяд вече контракциите бяха на 7-8 минути и заедно с мъжа ми и багажа се отправихме към болницата. Приеха ме, направиха ми тонове и геникологичен преглед и ми казаха, че до няколко часа ще видя моята бебка.
Не бях ходила на деня на отворените врати тъй като бях с проблеми и за мен беше непосилно да седя 1час права, но знаех че имат ВИП родилна зала и пожелах да бъда настанена там. Намира се непосредствено до родилната зала, като в нея може да дойде придружител с теб. Бяхме двамата с мъжа ми, а акушерката идваше на 10 минути да ме проверява както и доктора, който беше поела прегледа и съответно раждането ми. На 4см ми спукаха водите-нищо не усетих и за по-малко от час достигнах 10 см разкритие. Събра се екипа и започнахме с напъните още в тази стая.
Искам да кажа, че контракции бяха силни едва накрая, но аз съм и с висок праг на болка... Но ужаса дойде с напъните. Аз напъвам, но напъна ми е кратък. Бебка уж се подава и аха... Връща се назад.... Ужас!
Качиха ме на магарето като в този момент в залата бяха целия персонал на отделението-трима доктори, три акушерки, неонатолози и прочие... Двете смени се бяха събрали. През цялото време всички ме насърчаваха и се държаха с мен все едно са ми роднини и най-близки Simple Smile
Напъвам и нищо не се случва, доктора викна екип за секцио... Късно беше.
Когато чуеш, че тоновете се губят изпитваш най-големия си страх...
Напъваш с все сили и цялото ти тяло е съсредоточено в това бебо да излезне.
След 10 минути на магарето и зала пълна с медицински екип... Над 10 души видях най-прекрасното същество на земята - моята първородна дъщеря ❣️❣️❣️
От там се почна едно шиене, те шият то пак кърви... Доктора се изпоти 15 пъти, запопнаха да си шептят и тогава с пълно спокойствие и мек тон ми обесниха, че имам много разкъсвания и ще викнат екип да ме упоят, за да си свършат работата. За около минута анестезиолозите бяха над главата ми готови да не приспят. Събудих се след около час. Мъжът ми е бил отстрани през цялото време и каза, че въпреки ужасната ситуация и напрежението всички са се държали като професионалисти.
Останах 10 дена я отделението, поради многото шевове и разкъсвания. Бебка беше и с конюктивит. Пращаха ме на процедури с лазер за заздравяване на раната.
Целия персонал на отделението са прекрасни хора и специалисти. През цялото време се стараеха да се чустваме добре. С цялото си сърце съм благодарна, че попаднах точно на този екип.
Д-р  Весвлин Коларов - невероятен човек и специалист със сърце и душа. Цял живот ще съм му благодарна за всичко, което направи и благодарение на него имам най-прекрасната дъщеря на света!!!

Последна редакция: нд, 05 апр 2020, 22:08 от Aneliyaa89

# 483
  • Мнения: 7
Момичета предстой ми първи преглед биохимичен скрининг, насочих се към доктор Борислав Иванов. Моля, дайте информация как протича прегледа при него, обяснява ли, какво ви дава накрая. Прегледа с коремен ехограф ли се прави или и с вагинален? Благодаря Ви предварително!

# 484
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Момичета предстой ми първи преглед биохимичен скрининг, насочих се към доктор Борислав Иванов. Моля, дайте информация как протича прегледа при него, обяснява ли, какво ви дава накрая. Прегледа с коремен ехограф ли се прави или и с вагинален? Благодаря Ви предварително!
Обяснява даже повече от подробно, коремен ехограф, даде ни диск и снимки, целия преглед го имаме на диска. Подробно обяснява какви са стоиностите на Даун, и какви са на вашето бебе, измерва нещата по няколко пъти. Останах с добри впечатления любезен и внимателен човек Simple Smile
При нас позволи и на съпруга ми да присъства, но сега предвид ситуацията едва ли ще пускат придружители. Началото на март беше моя БХС.

# 485
  • Мнения: 726
Момичета предстой ми първи преглед биохимичен скрининг, насочих се към доктор Борислав Иванов. Моля, дайте информация как протича прегледа при него, обяснява ли, какво ви дава накрая. Прегледа с коремен ехограф ли се прави или и с вагинален? Благодаря Ви предварително!

Той не преглежда е Хирургиите, а в Медицински център 1.
Не се допускат придружители на прегледите. Още на входа ги спират, като мерят температурата, дават калцуни и дезинфектанти за ръце.

# 486
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Semana15, мислех че жената знае къде преглежда ✌️ при нас все още се допускаха придружители, но моя преглед беше на 10.03 тогава не беше все още извънредно положение Simple Smile
Успех на всички и здрави бебета.

# 487
  • Мнения: 726
Semana15, мислех че жената знае къде преглежда ✌️ при нас все още се допускаха придружители, но моя преглед беше на 10.03 тогава не беше все още извънредно положение Simple Smile
Успех на всички и здрави бебета.
Вече са по-строги мерките. Даже на един от прегледите докторът каза повече от 2 бременни да няма пред кабинета и останалите момичета чакаха на тротоара.

# 488
  • Пловдив
  • Мнения: 572
Здравейте.Някой скоро раждал в Хирургиите?Интересува ме как са стаите,персонала?

# 489
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Моя позната в началото на март. Не е имало отопление и вечер в стаите ставало 16 градуса. Навикали я, че използва силиконови зърна. Не е доволна.

# 490
  • Мнения: 408
Моя позната в началото на март. Не е имало отопление и вечер в стаите ставало 16 градуса. Навикали я, че използва силиконови зърна. Не е доволна.

А самото раждане как е минало? Нормално или секцио, при кой лекар, доволна ли е от самото раждане?

# 491
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Нямам информация.

# 492
  • Мнения: 182
Привет мами.
Някой знае ли каква марка Адаптирано мляко дават на новородените в Хирургиите?
Благодаря предварително.
Предстои ми раждане там и искам да потърся мляко на добра цена от по рано.
Благодаря

# 493
  • Мнения: 587
Привет мами.
Някой знае ли каква марка Адаптирано мляко дават на новородените в Хирургиите?
Благодаря предварително.
Предстои ми раждане там и искам да потърся мляко на добра цена от по рано.
Благодаря
А помислили ли сте за варианта просто да си кърмите детето?

# 494
  • Мнения: 182
Ами това какво мисля е лично решение. Има отделни теми за кърмене и там може да водим подобни разговори. Критиките за и против са друга тема и изцяло лично решение!

Общи условия

Активация на акаунт