Раждане в УМБАЛ „Св. Георги“ (ВМИ) - Пловдив - 3

  • 92 181
  • 794
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 1 309
Аз раждах юли.

# 61
  • Мнения: 4
Има ли мами със скорошни впечатления от Хирургиите? Родих първото си дете там, но като ходих на деня на отворените врати изпитах някаква неприятна емоция, да не кажа паника, когато влязох в родилна зала. Затова се колебая дали да съм пак там. Знам,че акушерките са страхотни и АГтата, но не бях с добри впечатления от неонатолозите, държаха се ужасно и ме напрягаха. Чета мн добри мнения за окръжна. Споделяйте вашите впечатления. Wink

# 62
  • Мнения: 6
Здравейте! Аз ще раждам началото на юни. Насочила съм се към Хирургиите. Интересува ме дали има много "мургави" родилки. При предишното ми раждане (2012г.) ми доведоха посреднощ една ромка и така си изкарах целия престой. Не спираше да говори по телефона, дори през нощта, когато бебетата спяха. Освен, че посрещ
ахме и гости от махалата в стаята си. За това моля ако някой има по пресни впечатления нека сподели. Благодаря предварително!

# 63
  • Мнения: 4
Аз родих в хирургиите през 2015 г. Отделяха ги ромките. Мисля, че ако няма къде да ги настанят, тогава ги събират с българки. То не се трае тяхното, мн са шумни и не само

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 496
Аз родих през май месец 2017г. и наистина ромките бяха отделени. На това наблегнаха и в Деня на отворените врати.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 1 309
Да, отделят ги. Пък, ако си вземеш вип стая и ще си сама.

# 66
  • Мнения: 9
Моето раждане, планувано секцио, беше при доц. Учикова. При нея, както и всички останали лекари (доколкото знам) без Стоилов, раждането е 550лв за екип и 400 само за лекар, при Стоилов - 650лв. Топла вода имаше. Бях във Вип стая и ме настаниха там веднага след операцията, пропуснах интензивната стая. Аз пак бих избрала Хирургиите, ако сега трябваше да избирам. Там е най-добрата неонатология в града в момента и това трябва да е водещо при избор според мен.
Доволна ли сте от доц. Учикова? Секциото по желание ли беше или по медицински причини? Благодаря!

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 1 309
Много, да. По медицински причини. На следващия ден след операцията бях на крак.😁

# 68
  • Мнения: X
Държавна болница и секцио по желание не могат да се комбинират в едно изречение.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 1 309
Държавна болница и секцио по желание не могат да се комбинират в едно изречение.
Защо въобще някой ще си го причини доброволно?!?

# 70
  • Мнения: 9
Много, да. По медицински причини. На следващия ден след операцията бях на крак.😁
Може ли малко повече информация за събитията след раждането, дадоха ли ви бебето веднага след като се роди, кога го закърмихте, при вас ли беше след като ви раздвижиха? С каква упойка бяхте - пълна или спинална, имахте ли право да избирате?

# 71
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 8
Привет,
относно упойките - на мен ми дадоха да си избера и аз раждах със спинална, иначе повече правят пълна.. не знам дали беше определящо това, че бях със избор на лекар. След операцията те водят в реанимационна стая, която е с две легла. По някое време ти носят бебето да си го видиш и цункаш, след това го отнасят. Стоиш там първата нощ, като през интервали от време ти бият обезболяващи и клексан, правят ти тоалет. На другата сутрин ранко те местят в стаята, където ще си. Обикновено са 2 легла. Раздвижвате се полека лека, правят ви тоалет и по обяд, ако се чувстваш добре ( винаги те питат) ти дават бебето, което от тук нататък си е с теб в стаята.
Веднага те подканват да го сложиш на гърдата, след това задължително се дохранва с АМ, което носят в стаята на всеки 3 часа - те си знаят какво количество да сипват в шишетата, в зависимост от това, на колко дни е бебето.
В стаята има кантар, така че можеш да следиш дали наддава бебчо след ядене. Всяка сутрин минава визитация за бебето и за теб , като тогава къпят бебетата и им обработват пъпчетата. По време на престоя има няколко неприятни момента - взимат кръв от пръста и от петичката на бебчо за изследвания, бият се и първите ваксини, както се прави и контрола на слуха с едно апаратче. Само взимането на кръв е бебеплачещо ..Искам да ти дам няколко съвета, които и аз научих там:
1. Понеже легълцето на бебчо е плоско и равно, ако бебето повръща след хранене(бебетатат често го правят), е желателно да се повдигне откъм главата с около 30 градуса под ъгъл, за да може да се избегне или намали повръщането - обикновено се подлага кърпа или хавлия.
2. Носете си одеалце или плътна пелена - защото там е само едно олекотено одеалце. Както и чаршафчета.
3. Вземете си поне 2 нощници и поне 3 комплекта дрешки за бебето! Не му носете ръкавички - там са против - поне на мен ми се скараха.
4. Не пропускайте хранене! Дори бебето да не се събужда , то може да яде и спящо. Старайте се да давате водичка около час и половина след храна.

Ами това е .. Ако има нещо друго - пак можеш да питаш.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Какво значи "задължително се дохранва"? А ако не искам? Ясно е, че ще е по-добре да си задам въпросите в ден на отворените врати, но все пак.

# 73
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 8
Извинявай, може би не трябваше да се изразявам така. Дохранваш го ,ако нямаш кърма достатъчно, иначе никой не те кара насила. В първия ден обаче едва ли ще ти слезе кърмата веднага, особено след секцио, но наистина всичко е до организъм. Те те питат дали искаш мляко или не. Можеш да откажеш, ако прецениш, че имаш достатъчно кърма. Но аз не прецених правилно,че ми е дошла кърмата и малката ми вися 3 часа на цицата - едва дочаках млякото. Стига бебето да наддава и ако ти слезе кърмата навреме - може да си е само на кърма, никакъв проблем.

# 74
  • Мнения: 9
Привет,
относно упойките - на мен ми дадоха да си избера и аз раждах със спинална, иначе повече правят пълна.. не знам дали беше определящо това, че бях със избор на лекар. След операцията те водят в реанимационна стая, която е с две легла. По някое време ти носят бебето да си го видиш и цункаш, след това го отнасят. Стоиш там първата нощ, като през интервали от време ти бият обезболяващи и клексан, правят ти тоалет. На другата сутрин ранко те местят в стаята, където ще си. Обикновено са 2 легла. Раздвижвате се полека лека, правят ви тоалет и по обяд, ако се чувстваш добре ( винаги те питат) ти дават бебето, което от тук нататък си е с теб в стаята.
Веднага те подканват да го сложиш на гърдата, след това задължително се дохранва с АМ, което носят в стаята на всеки 3 часа - те си знаят какво количество да сипват в шишетата, в зависимост от това, на колко дни е бебето.
В стаята има кантар, така че можеш да следиш дали наддава бебчо след ядене. Всяка сутрин минава визитация за бебето и за теб , като тогава къпят бебетата и им обработват пъпчетата. По време на престоя има няколко неприятни момента - взимат кръв от пръста и от петичката на бебчо за изследвания, бият се и първите ваксини, както се прави и контрола на слуха с едно апаратче. Само взимането на кръв е бебеплачещо ..Искам да ти дам няколко съвета, които и аз научих там:
1. Понеже легълцето на бебчо е плоско и равно, ако бебето повръща след хранене(бебетатат често го правят), е желателно да се повдигне откъм главата с около 30 градуса под ъгъл, за да може да се избегне или намали повръщането - обикновено се подлага кърпа или хавлия.
2. Носете си одеалце или плътна пелена - защото там е само едно олекотено одеалце. Както и чаршафчета.
3. Вземете си поне 2 нощници и поне 3 комплекта дрешки за бебето! Не му носете ръкавички - там са против - поне на мен ми се скараха.
4. Не пропускайте хранене! Дори бебето да не се събужда , то може да яде и спящо. Старайте се да давате водичка около час и половина след храна.

Ами това е .. Ако има нещо друго - пак можеш да питаш.

Благодаря за информацията и за съветите Simple Smile А ти как се чувставаше след операцията? Аз си търся болница в която да ми дадат бебето веднага след като го извадят, да го гушна, да ме усети и ако може да пробвам и да кърмя. В хирургийте казаха, че само ти го показват, като го извадят и после чак на другия ден ти го дават. Та въпроса ми е ако майката се чувств добре след операцията и си поиска бебето, ще и го дадат ли?

Последна редакция: пн, 19 фев 2018, 17:38 от zlatka840

Общи условия

Активация на акаунт