Раждане в УМБАЛ „Св. Георги“ (ВМИ) - Пловдив - 3

  • 91 676
  • 794
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 874
Какво да приготвим в багажа за родилния дом?*

за майката
* документи (лична карта; направление за хоспитализация; изследвания и лична амбулаторна карта)
* нощница; чехли за баня
* чаша и прибори за хранене
* лигнин и дамски превръзки
* термометър
* 3-4 еднократни чаршафчета за под седалището
* лични тоалетни принадлежности

за бебето
* 2 комплекта дрешки тип „гащеризон“
* 2 шишета
* 1 пакет пелени за еднократна употреба; 1 пакет мокри кърпички
* хавлия за баня и тензухена пелена
* козметика (измивен продукт, олио и крем против подсичане)

Мили мами, не носете огромни сакове, вземете само най-необходимото и не забравяйте, че все пак престоят в болницата ще бъде само 3-4 дни. А и вашите близки винаги могат допълнително да донесат нещо, ако сте забравили.
Желаем ви леко раждане, приятен болничен престой и бързо възстановяване след раждането!


* Информацията е копирана от страницата на родилното отделение във Facebook:
Скрит текст:

Facebook страница - Родилно отделение УМБАЛ"Св. Георги" Пловдив

Адрес: гр. Пловдив, бул. Пещерско шосе 66

Стари теми: 1, 2

Последна редакция: вт, 11 апр 2017, 08:18 от Лале в дъжда

# 1
  • Мнения: X
Лаленце, много хубаво си оформила темата. Благодаря!  bouquet

# 2
  • Мнения: 10 874
Лаленце, много хубаво си оформила темата. Благодаря!  bouquet
Hug

Старата тема (наред още със заглавието) не беше особено актуална и затова си позволих да сложа нова информация. Ако някой има още предложения за първия пост, нека пише (тук или на лично съобщение) и ще добавя, а ако ми е изтекло времето за редактиране, ще предам на модератор и информацията пак ще бъде вписана. Дано ви е от полза новата тема! bouquet

# 3
  • Мнения: 10 874
Ден на Отворените врати в АГ клиника на УМБАЛ ,,СВ. Георги"

Скъпи бъдещи родители, това е една утвърдена от години традиция, която е особено предпочитана и популярна сред бременните на гр. Пловдив и не само. Два пъти в месеца вратите на клиниката са широко отворени и всички бъдещи родители могат да изберат кога да дойдат, след предварително записване, защото желаещите са твърде много и е добре да има някакво регулиране.
На този ден обикновено бременните идват с бъдещия татко или с друг придружител и имат възможността да разгледат родилния дом и лично да се убедят в добрите условия за раждане, които предлагаме, както и да зададат многото въпроси, които ги вълнуват, свързани с раждането, багажа за болницата, необходимите документи, упойки и т. н.
Това е изключително полезно за тях самите, защото опознават обстановката от вътре, запознават се с част от персонала, който работи тук и това им дава спокойствие и увереност, от които те се нуждаят много по време на раждането. Когато дойдат за раждане обстановката им е позната и те имат доверие на екипа, който ще изражда бебето. А това намалява страха, намалява болката и има изключително позитивен ефект върху протичането и изхода при нормално раждане.
За това, ако все още не сте избрали родилен дом, възползвайте се от предоставената ви възможност, за да направите правилния избор и да изберете най-доброто и сигурно място за раждането на вашето дете
Моля при желание, обадете се за записване на следните телефони: 032 60 28 25 : 032 60 29 19

Информацията е копирана от Facebook страницата на родилното отделение:
Скрит текст:

# 4
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета! Интересувам се от ценоразписа на болницата и по скоро заплащане за избор на лекар?

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 307
Здравейте, момичета! Интересувам се от ценоразписа на болницата и по скоро заплащане за избор на лекар?


И мен ме интересува този въпрос. Има ли разлика между нормално и секцио? Какви са цените за упойките?

Също така имате ли отзиви за раждане при д-р Стоилов? И въобще към кой доктор да се насоча?

# 6
  • Мнения: 3
За д-р Стоилов имам положително мнение, но знам, че иска 600 лв за раждане, а за преглед взима по 100. Колкото и да го харесвам ...поне за мен е скъпо.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 307
За преглед с ехограф взима 60лв, а за ФМ - 100лв. Аз само ФМ съм си правила при него и останах доволна, но не съм чувала отзиви от раждали при него.

# 8
  • Мнения: 408
Аз родих декември месец и д-р Стоилов беше един от лекарите, които де паднаха на смяна, та ме прегледа за разкритие единият път той. Готин е, млад, но за раждане предпочитам някой по-опитен.

# 9
  • Мнения: 42
Аз се следя при д-р Стоилов и съм изключително доволна. Живот и здраве май месец ще раждам при него естествено. Надявам се всичко да мине добре!
След раждането ще мога да дам повече информация. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 408
Аз се следя при д-р Стоилов и съм изключително доволна. Живот и здраве май месец ще раждам при него естествено. Надявам се всичко да мине добре!
След раждането ще мога да дам повече информация. Simple Smile

Jiji, всичко ще мине добре!!Желая ти леко раждане и след това пиши как е минало!

# 11
  • Мнения: 387
И аз родих в Хирургиите, но фона на лошите коментари, аз останах доволна. Отношението беше добро.  Peace Бях във Вип родилна зала, но там бях само в предродилна зала реално, тъй като стола за напъване не е от удобните във вип стаята, за това ме вкараха в нормалните си зали. Таткото също го пуснаха на раждането, нищо, че бяхме в обикновена зала.  Peace

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 307
 Jiji19, леко раждане! Сподели впечатления след това. Praynig

MNML 彡, ти с избор на екип ли ражда и при кой?

# 13
  • Мнения: 42
Благодаря ви, момичета! Задължително ще ви пиша Simple Smile

Аз бях на отворени врати в Хирургиите тази седмица и останах доста впечатлена от базата... Като условия е съвсем нормално. Аз очаквах всичко да е старо, но не беше така.
Единствено старшата  акушерка полагаше огромни усилия да се държи мило  Joy много не й се получаваше, но това са бели кахъри.. важното е всичко да мине добре.

До скоро! Simple Smile

# 14
  • Мнения: 387

MNML 彡, ти с избор на екип ли ражда и при кой?

Не съм си избирала екип. Просто като отидох да раждам заявих, че искам ВИП родилна зала и това беше. Така и не запомних фамилията на лекарката, която ме израждаше. Само на акушерката - Димитрова.

Общи условия

Активация на акаунт