Раждане в УМБАЛ „Св. Георги“ (ВМИ) - Пловдив - 3

  • 91 688
  • 794
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 131
Здравейте, точно влизам в 6ти месец и въпроса къде да раждам все повече се прокрадва в главата ми! Следящият ме АГ изражда в Селена, признавам си, че сумата ми се вижда доста висока. Желанието ми е да родя нормално, стига да няма някаква конкретна причина която да не ми позволява. Не съм наясно как стоят нещата във ВМИ, затова реших да питам. ОТ мои познати чувам как се заплаща избор на екип - 800 лв, които не се знае обаче дали се свиква, защото въпросния лекар може да не е на смяна.  По същия начин стоял и въпроса с упоиките, плащаш си я, но може и да не ти я сложат защото може да няма анестезиолог. Може ли някоя от вас да ми разясни малко ситуацията, има ли нужда от избор на екип и разбира се, кой доктор ви следи там.

# 511
  • Мнения: 4 885
Раждай си при лекаря.Като платиш избор на екип и упойка и нещо друго и ще ти излезе 200-300 лева по-евтино.Условията в двете болници са несравними.А и добрите лекари,които бяха в ,,Свети Георги" сега са в Селена.

# 512
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 379
Ако си без избор на екип, и без упойка, не плащаш нищо.

# 513
  • Мнения: 660
Аз два пъти съм раждала в Св.Георги,без да плащам екип и упойка(защото не съм искала упойка).Доктора ,при който следих бремеността работеше там.Първият път ми изтекоха водите,обдих му се и той дойде в болницата,втория път си ме извика когато беше на смяна и ми предизвикаха раждане.Платих си за вип стая двата пъти,за да може мъжът ми да бъде с мен докато са контракциите,и после го пуснаха и в залата докато раждах и отряза пъпната връв.

# 514
  • Мнения: 116
Здравейте, моето секцио беше на 15.05. след него са показали бебетата на таткото и майките ни. Бях във вип стая, защото исках да съм сама. Свиждания в стаята не се правят, но може да показваш бебето през прозорчето, когато идват да те видят. Бебето го донесоха деня след секциото и след като те раздвижат. Клизма правят...това беше едно от най-неприятните неща 😁. Не се притеснявай, всичко минава много бързо.  Много съм доволна, не знам дали е до организма или какво, но много бързо се възстанових. Болка имаше само в деня на раздвижването. Вече съм вкъщи и не ме боли. Всички бяха много внимателни и отзивчиви Simple Smile

Здравейте! Моля някоя мама раждала на скоро да каже как стоят нещата със секциото, показват ли бебето на таткото? Правят ли клизма? Кога дават бебето на майката и има ли свиждане, ако се плати за вип стая? Много ми в напрегнато, след два дни имам дата за секцио, а няма на кой да задам въпросите си предвид ситуацията в страната. Ще съм благодарна на всякаква информация. Благодаря ви и извинете за дългият пост!
Здравейте, тъй като забелязах, че Вие сте от последните родили и коментирали в темата искам да Ви попитам осигурява ли се храна за родилките или само за бебетата и има ли свободен достъп/wifi мрежа/ до интернет в отделението?

# 515
  • Мнения: 148
Здравейте, тъй като забелязах, че Вие сте от последните родили и коментирали в темата искам да Ви попитам осигурява ли се храна за родилките или само за бебетата и има ли свободен достъп/wifi мрежа/ до интернет в отделението?

Здравей Simple Smile Храна предлагат, но лично аз не я харесах и не съм хапвала от нея. ММ ми донасяше всеки ден каквото ми се хапва.
Няма wifi Cry

# 516
  • Мнения: 4 885
И телевизията се плаща.

# 517
  • Мнения: 116
Здравейте, тъй като забелязах, че Вие сте от последните родили и коментирали в темата искам да Ви попитам осигурява ли се храна за родилките или само за бебетата и има ли свободен достъп/wifi мрежа/ до интернет в отделението?

Здравей Simple Smile Храна предлагат, но лично аз не я харесах и не съм хапвала от нея. ММ ми донасяше всеки ден каквото ми се хапва.
Няма wifi Cry
Благодаря за бързия отговор, така и предполагах де, но все пак исках да се уверя Simple Smile

# 518
  • Мнения: 64
Здравейте скъпи мами, и бъдещи такива! Hug Бременна съм вече в 7ми месец и засега съм се насочила към раждане в УМБАЛ Св. Георги. Тъй като от скоро съм в града и усилено проучвам, се колебаех доста между Хирургиите и Окръжна болница, но живея в кв. Прослав и определено клиниката на Пещерско ми е така да се каже "под ръка". Проблемът ми е, че се следя при друг лекар, от който съм много доволна, но той изражда само в Селена, а за съжаление след тази криза не мога да си позволя да раждам там. Та, какво трябва да направя откъм документална гледна точка до 9тия месец? Кога се издават направления за раждане/хоспитализация? Трябва ли да отида предварително, след като нямам намерение да избирам екип? Какви са цените на ВИП стаи, прочетох и за ВИП родилна зала? Пускат ли таткото за морална подкрепа? Не съм наясно с тези неща въобще и ще съм ви много благодарна, ако ме светнете по въпроса. Най-вече ме притесняват документите, които трябва да подготвя, дали аз си ги искам от лекаря, или той сам ми ги дава и кога? Все още не сме обсъждали раждането, тъй като има време.
Мисля да звънна в Св. Георги да попитам и за Ден на отворените врати, но тъй като момичетата в този форум дават много изчерпателна информация като цяло, реших да попитам първо вас.

# 519
  • Мнения: 2 988
Документите, които Ви трябват ще Ви ги издаде следящият Ви лекар, когато наближи времето за раждане. Ако не се лъжа с 45 дневния болничен или с влизането в 9 месец. Ако няма да избирате лекар няма нужда да ходите по-рано освен ако няма да раждате секцио. Таткото не се допуска.

# 520
  • Мнения: 813
Таткото се допуска във ВИП залата за раждане, която мисля че беше 150лв.

# 521
  • Мнения: 5
Здравейте скъпи мами, и бъдещи такива! Hug Бременна съм вече в 7ми месец и засега съм се насочила към раждане в УМБАЛ Св. Георги. Тъй като от скоро съм в града и усилено проучвам, се колебаех доста между Хирургиите и Окръжна болница, но живея в кв. Прослав и определено клиниката на Пещерско ми е така да се каже "под ръка". Проблемът ми е, че се следя при друг лекар, от който съм много доволна, но той изражда само в Селена, а за съжаление след тази криза не мога да си позволя да раждам там. Та, какво трябва да направя откъм документална гледна точка до 9тия месец? Кога се издават направления за раждане/хоспитализация? Трябва ли да отида предварително, след като нямам намерение да избирам екип? Какви са цените на ВИП стаи, прочетох и за ВИП родилна зала? Пускат ли таткото за морална подкрепа? Не съм наясно с тези неща въобще и ще съм ви много благодарна, ако ме светнете по въпроса. Най-вече ме притесняват документите, които трябва да подготвя, дали аз си ги искам от лекаря, или той сам ми ги дава и кога? Все още не сме обсъждали раждането, тъй като има време.
Мисля да звънна в Св. Георги да попитам и за Ден на отворените врати, но тъй като момичетата в този форум дават много изчерпателна информация като цяло, реших да попитам първо вас.
Цената на ВИП стаята е 48лв на ден(нищо, че в самата стая пише 40лв)и в сегашните условия не си заслужава според мен! По принцип имаш право два пъти на ден свиждане в стаята, но сега заради ковид не разрешават. И така единственото хубаво нещо  е (поне за мен беше) , че си сама и не се съобразяваш с друга мама. Като удобства нямаш нищо повече от другите стаи (освен климатик който няма дистанционно Grinning и не го полваш.) Аз родих на 29.06 със секцио. Доволна съм от отношението както към мен,  така и към бебето.  Определено се грижиха за нас. За ВИП зала и екип не мога нищо да кажа, тъй като не съм се възползвала от тях.

# 522
  • Мнения: 7
Здравейте момичета!
До тези от Вас, които се следят при лекари работещи и във Хирургиите и по конкретно д-р Мерджанова, искам да попитам каква е практиката, тя присъства ли при раждането при положение, че ви е следящ АГ  или се води избор на екип?

# 523
  • Мнения: 547
Здравейте момичета!
До тези от Вас, които се следят при лекари работещи и във Хирургиите и по конкретно д-р Мерджанова, искам да попитам каква е практиката, тя присъства ли при раждането при положение, че ви е следящ АГ  или се води избор на екип?
Аз се следях при нея когато раждах преди 2г. В моя случай беше отпуска и се видяхме на 2рия ден след като родих чак , но мисля че ако искате да присъства се води с избор на екип.  Simple Smile

# 524
  • Мнения: 7
Здравейте мами, някой може ли да ми каже работното време на д-р Борис Керезиев УМБАЛ Св Георги и дали има частен кабинет?
Интересуваме също къде мога да намеря и д-р Мерджанова?
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт