Искат я на ясла

  • 1 551
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • на североизток
  • Мнения: 285
Здрасти!Мисля си, че това което ти се случва е възмутително #CrazyКак може такова нещо.И моят син ходи на ясла, но съм го пуснала, защото няма кой да го гледа, а на мен ми се наложи да се върна на работа.
Не я давай още - щом имаш възможност гледай я и се радвай на всеки ваш миг заедно.
А и защо ли ми се струва, че моето дете ходи точно в тази ясла, за която ми говориш????? newsm78

# 16
  • Мнения: 137
Здравей и от мен.Мисля че няма смисъл да я пускаш сега гледаи си я като имаш вазможност.Аз също пуснах моето дете на ясла(1г и 9м),да може дас виква с децата ,защотот след един месец трагвам на работа и няма кои да я гледа.

# 17
  • Мнения: 8 917
От януари вземам храна за Силия от близката детска ясла.
Днес като отидох за храната, ме повика директорката. Без заобикалки ми заяви да съм подготвила документите на детето и другата седмица го иска в групата... Останах като гръмната  Crazy. Та тя още няма годинка! Едва проходи, има само 4 зъба, не ползва гърне и т.н. Детето ми е още бебе  smile3504!
Шефката каза, че нейната политика ( миналата седмица се пенсионире старата директорка) ще бъде храна да се дава за не повече от 3 месеца. И после детето постъпва. Ще кажеш, че говорим за казарма... ooooh!
Отказах категорично. Аз съм без работа, имам още година платено майчинство, имаме и баби, на които разчитаме при нужда. До преди месец Силия вечно боледуваше от нещо. Абе причини много.
Споразумяхме се да поговорим пак след 3 месеца. И се чудя дали тогава няма да е добре да я давам примерно до обяд да си поиграва с децата, да се научи на общуване, да се откъсне за малко от мен. А в същото време няма да е твърде болезнено и за двете ни. А и няма да си загуби мястото в яслата.

М?


Ти си знаеш най-добре кое е добро за детото ти. Аз мисля Гери да пропусне яслата, а толкова малка пък -  абсурд Naughty Peace

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 354

Защо си толкова зависима от кухнята? Пробвала ли си да готвиш на бебунка вкъщи?

А-а-а, няма такова нещо  Grinning. Аз веднага си й казах на жената, че проблемът е никакъв. Щом не може, не може. Аз се справям не лошо с бебешките манджи, а и малката е всеядна, не е каприз.
Другото ме подразни и затова ви се оплаках.

# 19
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Чудя се дали не са малко децата и директорката иска да се подсигури по този начин newsm78...иначе това е направо недопустимо #Cussing out - някой да те натиска да си дадеш бебето (защото то за мен е още бебе) на ясла.

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 354
Чудя се дали не са малко децата и директорката иска да се подсигури по този начин newsm78...иначе това е направо недопустимо #Cussing out - някой да те натиска да си дадеш бебето (защото то за мен е още бебе) на ясла.

И това ми хрумна в нейно оправдание. Но тя заяви, че има наплив отвън, а тя иска да запази досегашните деца  Thinking

# 21
  • Мнения: 46 526
Аз пък никога не съм взимала от кухня и не ми е било проблем, детето ми яде всеки ден разнообразна и сигурна съм- по-здравословна храна, не бих се вързала на подобно изнудване, а и моята дъщеря беше съвсем малко по-голяма от Силия, когато мина на обща храна, няма да имаш проблеми, няма да ти е нужна изнудваческата им кухня. Във форума за хранене има чудесна тема, в която всеки пише какво яде детето му през деня, та и идеи няма да ти липсват  Peace

За първи път чувам подобно нещо, дано няма други такива директорки  ooooh!

# 22
  • Мнения: 6 472
Хм, тука има нещо, което ме съмнява. По стари спомени от дъщеря ми детската кухня и яслата, от където я взимаш са си две независими институции newsm78 Купоните за кухнята се купуваха от съвсем друго място, записването на детето ставаше на друго място. Не виждам какво я бърка директорката това нещо Thinking ТИ защо не разпиташ как стои въпроса, там от където купуваш купони. Това ми прилича на някаква форма на изнудване, но не мога да разбера причината Naughty

# 23
  • Мнения: 46 526
Luluto и в Монтана е така в близката ясла. Няма детска кухня, а си записваш детето в яслата и от там всеки ден ти отделят храна, имат си специално гише, за да не влизат външни хора вътре.
В този случай си мисля, че директорката търси начин Димана да си плаща освен таксата за храната и още една- за яслата  Confused

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 354
Значи, детската кухня наистина си е съвсем отделно. Аз вземам храна от ясла, там детето е записано все едно я посещава, води се в една от групите.
При нас няма отделно гише. Влизам си до групата, имаме шкафче, където оставям празните буркани и вземам пълните.
А за таксите не знам принципно какво търси, ако търси нещо там, но аз такса няма да плащам. Както вече казах, мъжът ми е инвалид по болест и този факт ме освобождава от заплащането на такса. Сега не плащам за храна, какво печели, ако пусна детето на ясла?! Освен още едно дупе за подмяна и още една уста за хранене ( чисто от практическа гледна точка, щото не умее сама) Mr. Green

# 25
  • Варна
  • Мнения: 10 791
Аз вземам храна от ясла, там детето е записано все едно я посещава, води се в една от групите.

Това не го разбрах - я обясни.  Confused

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 354
Аз вземам храна от ясла, там детето е записано все едно я посещава, води се в една от групите.

Това не го разбрах - я обясни.  Confused

Ами не знам как по- ясно да го обясня newsm78 Детето се води на ясла, записана е като " ученичка", но вземам само храната. Не сме правили необходимите изследвания, но все пак си го водят в 5-та група.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 10 791
Аз вземам храна от ясла, там детето е записано все едно я посещава, води се в една от групите.

Това не го разбрах - я обясни.  Confused

Ами не знам как по- ясно да го обясня newsm78 Детето се води на ясла, записана е като " ученичка", но вземам само храната. Не сме правили необходимите изследвания, но все пак си го водят в 5-та група.

Аха, записала си я по-рано, за да ви се пази място ли?

Може би има някое дете, което да иска да ходи на ясла, но пък вие му заемате мястото и директорката за това да ви притеснява?  newsm78

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 354
Не, не съм я записала по- рано, за да й се пази място. Исках само да вземам храна, но това не може да стане, без да я водят в група. Само ядене вземат още много хора, мои познати имам много.

# 29
  • Мнения: X
Хм, много странно, защо така? Значи дефакто тя се води "ученичка"......Но дори и така да е, щом взимаш храната за тях не би трябвало да е проблем, защото те си те таксуват все едно детето е на ясла.

И в 5-та фрупа чак......много странно Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт