Избор на сушилня - Тема 8

  • 158 710
  • 781
  •   1
Отговори
# 720
  • Бургас
  • Мнения: 80
Имам предвид да мирише на пране в номещението?

# 721
  • Мнения: 5 652
Здравейте! Какво ще кажете за изнасяне на сушилня на остъклена тераса? Наскоро се сдобих с този модел  http://www.technopolis.bg/bg/Dryers/Dryer-BOSCH-WTW85590BY/p/683894

Температурата не трябва да пада под 5 градуса, защото може да се повреди електрониката или да не суши. Може да топлите терасата и не би трябвало да има проблем.
От 2010 година държим сушилня на тераса - градена с итонг, дограма, изолация на стените и тавана и не е имало проблем. Зимата отваряме прозорец на ножица, докато работи, за да няма конденз и не е имало проблеми.
За тераса остъклена с винкел обаче не мисля, че ще е удачно.

# 722
  • Мнения: X
Аз вчера поръчах Siemens iQ800 с 35% намаление заради черния петък и 5 годишна гаранция (живея в Швеция). Ще ми я доставят до две седмици, че бяха се изчерпали наличните в магазина. Бях на място в магазина и разгледах наличните модели Бош и Сименс. Отварях ги всичките модели - от най-евтините до най-скъпите, за да им видя стикерите на вратите.

Всички модели перални и сушилни на Сименс и Бош бяха със следните стикери (снимах ги с телефон):

Скрит текст:
















# 723
  • Мнения: 1 536
И моята Бош се оказа немска а аз въобще и не се надявах..
Сименсите са много изпипани на вид и качество,харесвам ги много
Със здраве да си я ползваш  Peace

# 724
  • Мнения: X
И моята Бош се оказа немска а аз въобще и не се надявах..
Сименсите са много изпипани на вид и качество,харесвам ги много
Със здраве да си я ползваш  Peace

Благодаря! Аз се бях насочила към Бош и Сименс, но по-голямата отстъпка надделя в избора. В сравнение с останалите сушилни, коментирани в темата, тези две марки ми се видяха по изпипани като материали, пластмаси, дизайн и т.н., добре ги огледах и сравнявах.

За стикерите - бях обещала тук в темата да ги снимам. Пак ми се затвърди мнението, че в България ни цакат отвсякъде - както с храните, така и с ел. техниката, като второ качество хора в ЕС. Twisted Evil

# 725
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Честита нова придобивка и дълго време да ти служи!
Нашият Siemens е IQ 700 и на стикера на вратата пише същото.
В България не съм срещала още IQ 800.
Очакваме впечатленията ти, щом започнеш да си я ползваш. 😊

Последна редакция: сб, 25 ное 2017, 23:59 от radina_k86

# 726
  • София
  • Мнения: 5 419
Моят е IQ 500 и има същият стикер.

# 727
  • Мнения: 9
Здравейте. Имам сушилня Gorenje d8665n от почти 2 години. До сега съм нямал проблеми и съм много доволен. От няколко дни по време на работа на сушилнята,но не винаги се получава теч на вода под нея кой не е много малък. Даже вече част от ламината докато разберем се наду. Някой може ли да ме посъветва от какво може да е този проблем?

Последна редакция: нд, 26 ное 2017, 10:56 от plamenmr

# 728
  • Мнения: 354
Здравейте! На черният петък сайта на технополис беше блокиран, а в нашият град нямаме този магазин. Та не можах да се възползвам от офертите им - 10%. Бях питала по-напреде за BEKO DS 8433RX, питах и в един друг форум и там ми отговориха, че нямала програма микс. Много ли е важно да я има тази програма? Може ли на синтетика да се сушат смесени или някоя друга програма да замества тази липса?Също барабана бил поцинкован, а не неръждавейка.  Сайта на технополис сега пък се обновява и не мога да отворя модела. Промоцията с 5 г. гаранция е до утре вкл. и трябва вече да реша. Почти се бях навила за този модел, а сега имам толкова неясноти. Моля за мнение дали си струва тази сушилня или да се ориентирам към нещо друго и аз не знам какво с бюджет до 800 лв.

# 729
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Отстъпката от 10% в Технополис важеше само за физическите магазини, затова не можеше да се поръчва онлайн.
Аз лично суша почти всичко на програма микс и съм много доволна, но моята машина е друга марка.
Може да погледнете и в Зора, Техномаркет и Техномикс, защото още има намаления.

# 730
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте. Имам сушилня Gorenje d8665n от почти 2 години. До сега съм нямал проблеми и съм много доволен. От няколко дни по време на работа на сушилнята,но не винаги се получава теч на вода под нея кой не е много малък. Даже вече част от ламината докато разберем се наду. Някой може ли да ме посъветва от какво може да е този проблем?
Tази вода е от кондензната, която би следвало след кондензатора да се качи по тръбичка горе до контейнера за вода или ако е вкл. в канал да отиде по тръбичката в канала. Трябва да се провери дали тръбичката която отвежда водата след кондензатора не се е разкачила някъде от двата си края. Ако още е гаранционна погледнете отзад горния край /ако се ползва контейнера за вода/ и ако там няма разкачено извикайте сервиз. техник за да не загубите гаранцията. Ако не е там проблема трябва да се разглоби за да се види от къде изтича.

# 731
  • Мнения: 9
Благодаря. Конденза отива до контейнера. Току що я ползвах и няма теч.Прави го,но не винаги и това ме притесня,че ако е откачена тръбичката постоянно ще тече. От долната страна има една дупка с нещо като черен капак (но не е капак поне според мен) и като е текло там е мокро.В гаранция е и ще се свържа със сервиза.

# 732
  • София
  • Мнения: 12 006
Благодаря. Конденза отива до контейнера. Току що я ползвах и няма теч.Прави го,но не винаги и това ме притесня,че ако е откачена тръбичката постоянно ще тече. От долната страна има една дупка с нещо като черен капак (но не е капак поне според мен) и като е текло там е мокро.В гаранция е и ще се свържа със сервиза.
Сигурен ли си че всичката вода се качва горе? Няма логика, ако проблема е в откачен маркуч един път да наводнява, еднин път не. Най добре се обади в сервиза, щом е гаранционна.

# 733
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Момичета, сушилнята ми е с контейнер за събиране на вода, но все пак ще я монтираме към канала. Въпроса ми е мога ли да я ползвам преди монтажа, защото той ще е другата седмица?

# 734
  • Бургас
  • Мнения: 80
И моята Бош се оказа немска а аз въобще и не се надявах..
Сименсите са много изпипани на вид и качество,харесвам ги много
Със здраве да си я ползваш  Peace

Благодаря! Аз се бях насочила към Бош и Сименс, но по-голямата отстъпка надделя в избора. В сравнение с останалите сушилни, коментирани в темата, тези две марки ми се видяха по изпипани като материали, пластмаси, дизайн и т.н., добре ги огледах и сравнявах.

За стикерите - бях обещала тук в темата да ги снимам. Пак ми се затвърди мнението, че в България ни цакат отвсякъде - както с храните, така и с ел. техниката, като второ качество хора в ЕС. Twisted Evil


Тези стикери на вратичките не дават точно информация къде е правена сушилнята. Отзад на гърбът и пише най-точно.Моята е бош и на вратичката също пише германия,но отзад пише Полша!

Общи условия

Активация на акаунт